Vércukormérők

poe

Őstag
Köszönöm, este megnézem. Ki lesz a forgalmazó? (A készüléket egyébként nem tudom TB-re íratni, de az ára úgyis elhanyagolható a havi fenntartáshoz képest.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm, este megnézem. Ki lesz a forgalmazó? (A készüléket egyébként nem tudom TB-re íratni, de az ára úgyis elhanyagolható a havi fenntartáshoz képest.)
LifeScan Johnson and Johnson Campany. A vc mérő árára nem emlékszem pontosan, de valami 6-8 ezer forint rémlik, ami nagyon barátságosnak mondható.
Hogy itthon melyik cég forgalmazza, azt nem tudom, egyelőre nincs fent az oep sejken, ott látszik a mo-i forgalmazó is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A OneTouch még kb 18 éve volt nálunk már, akkor támogatott is volt (évekig használtam a készüléküket a csíkkal), aztán elmentek valamiért innen. A lényeg, hogy van múltjuk, talán ezért sikerült nekik, ami pl az AccuCheknek nem annyira akar sikerülni.

Nem teljesen értem, miért csak ez a készülék jön be? Van több One Touch is, amibe ez a csík jó, ez a mini a legegyszerűbb.

Utánanéztem, 1 mikroliter vér kell rá (Go-ra, vagy Optimumra 1.5 és a Méryre 0.7), középmezőny, nem a legmodernebb... Ha már bejön egy új gép, akkor miért nem egy tényleg új technológia érkezik? Én komolyan nem értem, ami itt folyik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
középmezőny, nem a legmodernebb... Ha már bejön egy új gép, akkor miért nem egy tényleg új technológia érkezik? Én komolyan nem értem, ami itt folyik.
Hát nincs is benne logika, sokkal inkább egyéb okok játszanak szerepet. Maradékfelevevőpiacvagyunk. :(
 

Rami

Tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Ha új vc mérő készüléket szeretnék vásárólni, akkor új javaslat is kell a diab dokitól vagy csak jelzem a recepteket felíró háziorvossal, hogy gépet váltottam és ahhoz kérem a tesztcsík felírását?!
Jaj, nagyon jól néz ki ez a kis mérő (one touch select mini)!
Tényleg fel lehet iratni mától receptre a tesztcsíkkal együtt??? Valóban támogatott??
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Ha új vc mérő készüléket szeretnék vásárólni, akkor új javaslat is kell a diab dokitól vagy csak jelzem a recepteket felíró háziorvossal, hogy gépet váltottam és ahhoz kérem a tesztcsík felírását?!
Jaj, nagyon jól néz ki ez a kis mérő (one touch select mini)!
Tényleg fel lehet iratni mától receptre a tesztcsíkkal együtt??? Valóban támogatott??


Igen, minden új tesztcsíkot, amit fel akarsz íratni, ahhoz külön-külön (név szerinti) szakorvosi javaslat kell! Ha többféle csíkot használtok felváltva, vagy havonta másikat, avagy újat, akkor mindegyikhez kell javaslatot kérni! De nem az számít, hogy melyik nevűre szól az utolsó javaslat, hanem a javaslat lejártának határideje! Magyarán, ha van érvényes szakorvosi javaslatod akár 3-4 fajta csíkra is, akkor bármelyiket felírathatod!
Elvileg mától fel lehet íratni a Minit, de a patikában előre jelezd, hogy rendeljenek meg kellő mennyiséget!
Máté szerdán megy "élménybeszámolóra" a Miniből! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
ztcsík felírását?!
Jaj, nagyon jól néz ki ez a kis mérő (one touch select mini)!
Tényleg fel lehet iratni mától receptre a tesztcsíkkal együtt??? Valóban támogatott??
Ebből az utolsó mondatból én úgy veszem ki, hogy te a cukormérőt is szeretnéd receptre felíratni.
Nos, ha az a cukormérő, amit most használtok, receptre lett felírva, akkor a következőt 6 év múlva lehet felíratni. A cukormérő "kihordási" ideje ugyanis 6 év. Gyanítom, hogy nálatok még nincs 6 éve használatban a mostani cukormérő.
A csík a 2012.06.01-is OEP-es listában már szerepel, tuti, hogy fel lehet íratni.

Itt nagyon sokan megvesszük az újabb cukormérőt teljes áron, ha azt jobbnak gondoljuk az előzőnél.
 

Lunaria

Új tag
Sziasztok!

Segítséget kérnék én is, most járt le a 6 év, és szeretnék új mérőt venni. Mit javasoltok?
Ami fontos: TB támogatott legyen a gép is, a csík is, és legyen Budapesten szervízük.
A gép technikai oldala már nem ennyire fontos, bár gondolom, javarészt már az egyszerűbben kezelhető szenzoros gépek vannak. :)

Köszönöm!
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Segítséget kérnék én is, most járt le a 6 év, és szeretnék új mérőt venni. Mit javasoltok?
Ami fontos: TB támogatott legyen a gép is, a csík is, és legyen Budapesten szervízük.
A gép technikai oldala már nem ennyire fontos, bár gondolom, javarészt már az egyszerűbben kezelhető szenzoros gépek vannak. :)

Köszönöm!

Amit kérsz azt itt láthatod: vc. mérő http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310200231&termek=dcont-ideál
Tesztcsík: http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vagyis egyedül csak ez tudja a 3 feltételt, amit szeretnék?
:shock:
Van valakinek tapasztalata vele?
Valójában igen, mind a 3 feltételt ez tudja. Amit én is fontosnak tartanék, az a jól kiépült szervízhálózat, lévén ez magyar cég, ettől jobban kiépült szervíz nincs is. A gép nagy tudású, olcsó hozzá csík, és közgyógyos.
Mivel viszonylag új készülékről van szó, így még egyelőre kevés személyes tapasztalat van, de én merném ajánlani. Az új One Touch mini lényegesen kevesebb infoval rendelkezik (szervíz, tapasztalat, külföldi cég), a körülményekről vajmi keveset tudunk, mégis bele merünk vágni a megvásárlásába.
Amit ma patikában, magyarországi forgalmazó által lehet kapni, és szerepel a hivatalos OEP listában, azt meg lehet venni. Kockázat a netes vásárlásban van, garancia nélkül, és úgy, hogy nem lehet tudni, hogy beszerezhető-e hozzá a csík, és persze milyen áron.

Még van a Mery, egyszerű, ügyes kis gép, olcsó, közgyógyos, de a szervíz hátteret nem tudom mennyire kiépült. Viszont a Merynél sokan panaszkodtak pontatlanságra. Nekem is van Merym, de ritkán használom, én viszont nem tapasztaltam pontatlanságot.
 

Rami

Tag
Igen, minden új tesztcsíkot, amit fel akarsz íratni, ahhoz külön-külön (név szerinti) szakorvosi javaslat kell! Ha többféle csíkot használtok felváltva, vagy havonta másikat, avagy újat, akkor mindegyikhez kell javaslatot kérni! De nem az számít, hogy melyik nevűre szól az utolsó javaslat, hanem a javaslat lejártának határideje! Magyarán, ha van érvényes szakorvosi javaslatod akár 3-4 fajta csíkra is, akkor bármelyiket felírathatod!
Elvileg mától fel lehet íratni a Minit, de a patikában előre jelezd, hogy rendeljenek meg kellő mennyiséget!
Máté szerdán megy "élménybeszámolóra" a Miniből! :)



Köszönöm az infót!
Igazából nagyon utálom a Méryt, amit tavaly kaptam a dokitól, mert csipog és idegesít!
Van a Mérynek az újabb gépe és azt szerettem volna, de most, hogy láttam ezt a kis one touch mini készüleéket talán szépség szempontjából kellene emelett döntenem!
Teljes áron veszem meg a készüléket, mert a 6. év vége még messze van! Miután döntöttem megyek feliratni az új tesztcsíkot is!

Tímeácska!
Nagyon várom a véleményt Mátédtól!!:hurra:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Valójában igen, mind a 3 feltételt ez tudja. Amit én is fontosnak tartanék, az a jól kiépült szervízhálózat, lévén ez magyar cég, ettől jobban kiépült szervíz nincs is. A gép nagy tudású, olcsó hozzá csík, és közgyógyos.
Mivel viszonylag új készülékről van szó, így még egyelőre kevés személyes tapasztalat van, de én merném ajánlani. Az új One Touch mini lényegesen kevesebb infoval rendelkezik (szervíz, tapasztalat, külföldi cég), a körülményekről vajmi keveset tudunk, mégis bele merünk vágni a megvásárlásába.
Amit ma patikában, magyarországi forgalmazó által lehet kapni, és szerepel a hivatalos OEP listában, azt meg lehet venni. Kockázat a netes vásárlásban van, garancia nélkül, és úgy, hogy nem lehet tudni, hogy beszerezhető-e hozzá a csík, és persze milyen áron.

Még van a Mery, egyszerű, ügyes kis gép, olcsó, közgyógyos, de a szervíz hátteret nem tudom mennyire kiépült. Viszont a Merynél sokan panaszkodtak pontatlanságra. Nekem is van Merym, de ritkán használom, én viszont nem tapasztaltam pontatlanságot.
Szerintem azért panaszkodhatnak néhányan pontatlanságra a Mérynél, mert érzékeny a szöveti folyadékra, nem szabad nagyon nyomni az ujjból a vért, elvileg a kibuggyanó vércseppet lehet csak használni. Nekem speciel a 77-es gépek a pontatlanok, én azt szoktam mondani, hogy érdemes próbamérést csinálni a vásárlás előtt, mert azzal kiderül, hogy az adott személy éppen jól vagy rosszul tud mérni az adott géppel.
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm az infót!
Igazából nagyon utálom a Méryt, amit tavaly kaptam a dokitól, mert csipog és idegesít!
Van a Mérynek az újabb gépe és azt szerettem volna, de most, hogy láttam ezt a kis one touch mini készüleéket talán szépség szempontjából kellene emelett döntenem!
Teljes áron veszem meg a készüléket, mert a 6. év vége még messze van! Miután döntöttem megyek feliratni az új tesztcsíkot is!

Tímeácska!
Nagyon várom a véleményt Mátédtól!!:hurra:

Szia Rami!
Na, hát Mátém nagyon szereti az új Minit, és ennek már hangot is adott. Konkrétan szerdán volt egy kisfilm forgatásán, ahol igazából nem azt kellett elmondania, hogy húúú, mennyire jó a Mini, és, hogy miért, hanem egy kicsit a diabos gyerekek diabétesszel való kapcsolatáról szól a filmecske. Reklámfilm, de nem az a szokványos értelemben vett reklám! Kovács Áron volt a rendező - mellesleg Áron is diabos -, nagyon jó fej ember, rettentően jól megértették egymást a srácokkal. Ha jól emlékszem, 8 cukros gyerkőc volt, köztük Mátém. A Városligetben volt a forgatás, és ha minden igaz, pár napon belül átküldik a filmet is. Én már nagyon kíváncsi vagyok! Olyan édesek voltak a kis lurkók! Bár, volt a gyerekek között nagyobbacska is, 13 körüli srác is meg nagylány is, de Ők is nagyon jól érezték magukat! Hihetetlen jó volt a hangulat! Máté is talált magának korban hozzá illő gyerekeket, az egyik lurkónak, Vilmosnak, Máténak kellett megtanítania, hogyan kell cukit mérni! :D Büszke voltam Rá, hogy profin elmondta, mikre kell odafigyelni - pl. kézmosás, és hogy nem kipréselni kell a vért az ujjból. Ami még nagyon tetszett, hogy azt mondta, 4 és 6 közötti cuki a jó! A kis maximalista! :D:rohog:
Június 14-15-én a Fiatalembernek még folytatódik a "munkája", mert egy 2 napos rendezvényen is kell "dolgoznia" :)rohog:), szakdolgozóknak lesz egy rendezvény a Thermal Hotel Visegrádban, ahova Máté mint (VIP :D) meghívott van meghívva, én meg csak a kísérője leszek. Ott mutatják be először a kisfilmet, és 2 napig azt csinálhat ott, amit csak szeretne - medence is van, úgyhogy én már tudom, mit fog csinálni! :rohog: Június 21-22-én pedig az orvosoknak lesz egy rendezvény, ahova szintén meg van hívva Máté is. Szuper, hogy a többi kis srác is ott lesz, akikkel a filmet forgatták, nagyon egymásra találtak! :)
Majd élménybeszámolunk! :D:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Rami!
Na, hát Mátém nagyon szereti az új Minit, és ennek már hangot is adott. Konkrétan szerdán volt egy kisfilm forgatásán,
Majd élménybeszámolunk! :D:cool:
Ahogy elnézem, ismét dög unalmas hetek vannak mögöttetek :rohog::rohog::rohog:
no meg az elkövetkező hetek unalmáról ne is beszéljünk. ;):rohog:;)
Apropó, film-t kéretik megosztani :dr_31::dr_31::dr_31: mert ugye hiszi a piszi.....;)
 

christina

Őstag
Drága Csigu!

Köszi az infót. Örülök, hogy Máté ilyen ügyes és talpraesett (bár ezt eddig is tudtam:)), de kamera előtt nem mindenki tud szerepelni. A kis "média sztár.":cool::D
És hogy VIP vendég lesz! Klassz.

Szombaton a Medtronicos talin ott volt Áron is, a régebbi tévés szereplése után én betettem a nem annyira szimpi kategóriába, de most kikerült belőle.:rohog: Nagyon jó fej, megtalálta a hangot a kicsikkel és a szülőkkel egyaránt, és sok jó dolgot mondott a diabétesz elfogadásával és a vele való együttéléssel kapcsolatban.
Ha meglesz a film elküldöd nekem?;)

Pusszantás nektek, K.
 
Oldal tetejére