Vércukormérők

tímeácska

Őstag
Szia!
Németországból kaptam kb 1,5 évvel ezelőtt.

Köszönöm szépen az infót!
Esetleg nem tudod, honnan lehetne közvetlen beszerezni onnan Nano-t? Ha másfél évvel ezelőtt volt, akkor még lenne rá esély, hogy mi is tudjuk venni Németországból. De nincs konkrét címünk, elérhetőségünk, stb., hogy hova forduljunk...
 
Sziasztok!
nem tudom még mennyire jó ez az új vc.mérő de az biztos, hogy ha valaki csak azért akarja mert kicsi a mérete (ami szerintem tényleg előny!!)
akkor én most ez miatt rendeltem meg a méry minit ami árban sokkal kedvezőbb 3.900.- Ft. Lehet, hogy kevesebb adatot tud tárolni a memóriájában de nekem a méry készülékkel még nem volt bajom. (Most is azt használjuk csak a nagyobbat bár ez is elég kis "csini" ;))
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ma mondta a dokim, hogy már ő is fel tudja írni a one touch csíkokat. Jövő héten megyek hozzá, így addig szeretnék gépet venni.

Tudnátok segíteni, hol tudok gépet venni? Köszi!!!

Egyelőre kipróbálom ezt, aztán meglátom, hogy megrendelem-e a Nanot. Ha rendelek, mindenképpen írok azoknak, akik szeretnének a Nanoból!
 

tímeácska

Őstag
Ma mondta a dokim, hogy már ő is fel tudja írni a one touch csíkokat. Jövő héten megyek hozzá, így addig szeretnék gépet venni.

Tudnátok segíteni, hol tudok gépet venni? Köszi!!!

Egyelőre kipróbálom ezt, aztán meglátom, hogy megrendelem-e a Nanot. Ha rendelek, mindenképpen írok azoknak, akik szeretnének a Nanoból!

Gyógyszertárakban meg tudod rendeltetni! A Hungaropharma szállítja - velük van szerződésük!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Gyógyszertárakban meg tudod rendeltetni! A Hungaropharma szállítja - velük van szerződésük!
Nagyon köszi!
Meg is rendeltem tegnap és már itt van nálam!

De jaj, megint ugyanaz a bajom vele, mint az Ideállal meg a 77esekkel... Timi, neked a Go-hoz képest milyeneket mér? Most mértem egyet, a Go-val 5.8 és a One Touchcsal 4.8... annyira nem mindegy. Kíváncsi vagyok, mi lesz a 10 körülinél, mert ugye százalékosan megy ez a hézag általában, tehát 10nél már képes 8.5-öt mutatni (az Ideál ilyen nálam), meg az ominózus 15-öm, amit az Ideál 12-nek mutatott. Nem értem, mi van a véremben, hogy nekem ilyen szörnyű aláméréseim vannak egy csomó géppel? Az viszont tuti, hogy valami kalibrálásra vagyok érzékeny, mert az összes AccuChek gép normális értékeket mér nekem és mióta AccuChekezem (mindegy, melyikről beszélünk), lejjebb ment a HbA1cm és sokkal jobbak a cukraim, kevesebb az ingadozás is, szóval biztosan nekem ezek a jó értékek és nem a 77-es gépekkel mértek.
 

christina

Őstag
Az Accu Chek Go az Optimum csíkkal nem jött be?

Azt nem próbáltam, mert nekünk D-Cont personal és Accu Chek Active van. :)Kalózcsíkkal tök jól működött, csak azért vettünk Ideált mert 1. már nagyon nehezen lehetett betuszkolni a tesztcsíkot a gépbe, 2. az Ideált dicsérték, és gondoltam lesz egy klassz mérőnk végre. De nem nagyon bizalomgerjesztő az alámérés miatt. ( kórházi gép is Ideál volt, ahhoz képest még nagyobb volt az eltérés amúgy. A kórházi sokkal többet mért.:rolleyes:)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azt nem próbáltam, mert nekünk D-Cont personal és Accu Chek Active van. :)Kalózcsíkkal tök jól működött, csak azért vettünk Ideált mert 1. már nagyon nehezen lehetett betuszkolni a tesztcsíkot a gépbe, 2. az Ideált dicsérték, és gondoltam lesz egy klassz mérőnk végre. De nem nagyon bizalomgerjesztő az alámérés miatt. ( kórházi gép is Ideál volt, ahhoz képest még nagyobb volt az eltérés amúgy. A kórházi sokkal többet mért.:rolleyes:)
Ugye sokáig dicsérték nagyon a partnert is, hogy az pontos és megbízható, de aztán az Ideál megjelenésekor már azzal érveltek az ideál mellett, hogy a sok pontatlanság és bizonytalanság, ami a partnerrel volt (!!!), most nem lesz az ideállal (ekkor már lehetett mondani, hogy gáz van a partnerrel, ideál előtt tagadták) . Ezek után nekem hiteltelen már minden, amit mondanak, mivel minden eddigi új gépükről ezt állították és eleddig mindegyikről pont ugyanaz derült ki. Így nem lepett az Ideál alámérése sem.
Ajánlom nektek a Go-t, ha ez az ausztrál nano nem jönne be. Az a helyzet, hogy most baromira meg vagyok szorulva anyagilag és lehet, hogy csak ősszel tudom megrendelni, de az sem biztos. Elvégre pontos az Accu Chek Go gép a partizán Optimum csíkkal, csak annyira dühít, hogy lenne jobb csík is, kevesebb vérrel, pontosabb technikával és egyszerűen ebben a hülye országban nem vehetem meg az ehhez tartozó Accu Chekes gépet!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Elvégre pontos az Accu Chek Go gép a partizán Optimum csíkkal, csak annyira dühít, hogy lenne jobb csík is, kevesebb vérrel, pontosabb technikával és egyszerűen ebben a hülye országban nem vehetem meg az ehhez tartozó Accu Chekes gépet!
Jogosan dühít, főleg, hogy a legutolsó infom szerint letett a Roche arról, hogy behozza a Nanot. :mad: Indok: kicsi a Mo-i felvevő piac. :o:o:o (Hát ezt meg honnan lehet tudni felmérés, közvéleménykutatás nélkül? Lehet, hogy nem csinálnánk akkora piacot, mint az USA, de nem hiszem, hogy kisebbet, mint a Cseh Köztársaság. Ott megéri? Ott van piac? :o :rolleyes:)
Úgyhogy akárhogyan is, be kell szereznünk külhonból. Csinálunk magunknak kis piacot. :dr_31: Amolyan magyar módra, magad uram, ha szolgád nincs. Tényleg röhej, jó termékkel ne csinálnának piacot? Verseny van, verseny volt eddig is. Itt valami más lehet a háttérben. Na erről még nekem sincs infom.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem értem, mi van a véremben, hogy nekem ilyen szörnyű aláméréseim vannak egy csomó géppel? Az viszont tuti, hogy valami kalibrálásra vagyok érzékeny, mert az összes AccuChek gép normális értékeket mér nekem és mióta AccuChekezem (mindegy, melyikről beszélünk), lejjebb ment a HbA1cm és sokkal jobbak a cukraim, kevesebb az ingadozás is, szóval biztosan nekem ezek a jó értékek és nem a 77-es gépekkel mértek.
Ez tényleg elég fura felállás lehet, hogy a te véredre mutat ekkora eltéréseket. Kéne egy találkozót megbeszélni, és valaki más, akár én csinálnánk a te gépeiddel összeméréseket. Az megmutatná, hogy csak peched van a gépekkel, vagy valóban a kalibrálások lennének a ludasok (ami egészen különlegesen hangzik).
Tény, hogy egy jó csík, és egy hozzá passzoló jó kütyü nem okozna fejfájást. Tudatosan nem írtam márkát(kat), tudod mire gondolok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most egy kicsit elagyalgattam a dolgon, mármint azon, hogy amikor bemegyünk egy patikába, hogy vegyünk egy új cukormérőt 5.000-20.000,-Ft-ért, akkor nincs lehetőségünk azt kipróbálni.
Hiszen az ember ha venni készül egy 3.000,-Ft-os hajszárítót, akkor azt is ki lehet próbálni. Igaz, a cukormérő kipróbálásához kell csík is, amit nem lehetne a dobozból kivenni, de egy "próba doboz" lehetne a gyártóktól a patikákban. Asszem jogos elvárás lenne, hogy egy valóban pontos, és jól mérő kütyüt vehessen meg az ember lánya, főleg, ha már rendelet is szabályozza, ha valaki nem tudja 8% alatt tartani a HbA1c-t, az nem jogosult a 100%-os támogatásra. Kérdés, ha a tárgyi feltételek (pontos vc mérő) nem adottak, akkor mi alapján várják el a célértéken belül tartást?

Egy megoldást azért "látok". Én úgy tudom, hogy a vásárlástól 72 órán belül elállhatok, vagyis indoklás nélkül visszakérhetem a termék árát, ha csak úgy, úgy döntök (ezért indoklás nélkül). Csak nem tudom, hogy ez patika szerekre, ill orvostechnikai eszközökre is vonatkozik-e, vagy csak a "hajszárítókra"?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Most egy kicsit elagyalgattam a dolgon, mármint azon, hogy amikor bemegyünk egy patikába, hogy vegyünk egy új cukormérőt 5.000-20.000,-Ft-ért, akkor nincs lehetőségünk azt kipróbálni.
Hiszen az ember ha venni készül egy 3.000,-Ft-os hajszárítót, akkor azt is ki lehet próbálni. Igaz, a cukormérő kipróbálásához kell csík is, amit nem lehetne a dobozból kivenni, de egy "próba doboz" lehetne a gyártóktól a patikákban. Asszem jogos elvárás lenne, hogy egy valóban pontos, és jól mérő kütyüt vehessen meg az ember lánya, főleg, ha már rendelet is szabályozza, ha valaki nem tudja 8% alatt tartani a HbA1c-t, az nem jogosult a 100%-os támogatásra. Kérdés, ha a tárgyi feltételek (pontos vc mérő) nem adottak, akkor mi alapján várják el a célértéken belül tartást?

Egy megoldást azért "látok". Én úgy tudom, hogy a vásárlástól 72 órán belül elállhatok, vagyis indoklás nélkül visszakérhetem a termék árát, ha csak úgy, úgy döntök (ezért indoklás nélkül). Csak nem tudom, hogy ez patika szerekre, ill orvostechnikai eszközökre is vonatkozik-e, vagy csak a "hajszárítókra"?
El kell, hogy szomorítsalak, ilyen szabály nincs életben. Elviekben van, de a gyakorlatban ezt minden egyes bolt dönti el, hogy akarja-e ezt érvényben tudni magánál vagy nem (és ez a döntés legális). Magyarországon csak a nagy külföldi multik csinálják, az se mind. Kisebb cégeknél ez kizárt (pl patikák). Meg ilyenkor jön ez a fehérneműt, vc mérőt nem veszünk vissza :D
Ami mindig igaz, az a netes vásárlásnál lévő szabály, 8 napon belül vissza lehet cserélni. Cipőt megpróbálhatsz, valami kütyüt kipróbálhatsz, de szerintem eü terméket csak bontatlanul vesznek vissza.

Ki lehet próbálni nagyon sok készüléket, a 77-eseket a szervizben mindenképpen. az Accu Cheket az Akadimpexnél is ki lehet próbálni (nem mindet, de a legtöbbet igen). Méryt a Petzvál József utcában. Más kérdés, hogy baromi limitált ez a néhány lehetőség. Nem mindenki tud ezért pestre jönni, nekem meg speciel munkaidőben egyszerűen nem volt lehetőségem elmenni. A One Touch-ot viszont tényleg nem lehet kipróbálni tudtommal :(

A kalibrálás pedig egy fontos dolog. Minden gépet kalibrálnak valahogy.Ez azért kell, mert a mérési folyamat ugye precíz, pici műszerekkel történik. Ha mondjuk az egyik gépen az egyik kicsi alkatrész egy negyed milliméterrel vastagabb, akkor az egész mérési tartomány eltolódik, nem 0-30-ig fog mérni, hanem 2-32-ig (nem tudom,pontosan, hogy van ez, de a lényege ez), a másik meg másik irányba tolódik el, de ettől még pontosak, csak a tartományuk változik. Ezért mindegyiket kalibrálni kell, hogy egységesen mérjenek, és ne legyen az egyik gépen 5, a másik 7 ugyanaz a mérés. Ezért van a kontroll folyadék, azzal kalibrálják (arra kalibrálják). A 77-es gépek lényegesen alacsonyabbra vannak kalibrálva, mint pl az Accu Chekesek. Ez gyárfüggő, nem hinném, hogy bármi ideológia lenne mögötte. Az, hogy egyeseknél nagyobb, másoknál kisebb az eltérés, az inkább a mérési technika kifinomulatlanságára vezethető vissza. Mert ugye - amit itt megfejtettünk -, hogy amiben mindenki különbözik, az a szöveti glükóz. Van, akinek 5 perces késéssel mutatja a vc értéket, van, akinek 20, van, akinél pontos, van akinél nem (a szenzor óta ez nyilvánvaló). A Méry speciel elmondja, hogy ezért nem szabad pl erősen nyomni a vért az ujjból, mert több szöveti folyadék kerül a csíkja, ami viszont pontatlanná teszi az eredményt. Nem tudom, miért CSAK a Méry látja ezt, vajon mások direkt nem akarnak ezzel foglalkozni, mert minek? Nem csak a Méry mérése változik nagyobb ujjdörzsi esetén, majdnem mindegyiké. Szóval, valószínűleg nekem és még sokaknak (pl Christinaéknál) a szöveti glükóz miatt van nagyobb eltérés a gépek méréseiben. Az viszont egyértelműen alátámasztja a kalibrálás fontosságát, hogy az Accu Chek nem mér senkinek alá egy 77-eshez képest. Az változik csak, hogy mekkorák a különbségek. Akinél elhanyagolható, annak jó, mert tudja bármelyik gépet használni, de a betegek kb felének ez nem elhanyagolható.
 

poe

Őstag
Most beszéltem a One Touch forgalmazójának ügyfélszolgálatával. Azt mondták, hogy patikában jelenleg is rendelhtő, kb 7500 Huf. Júliustól viszont szeretnék elérni, hogy minden diabetológushoz eljussanak és rajtuk keresztül (elsősorban) az egyes típusúak ingyen hozzájuthatnak. A letöltőkábel egyenlőre nem hozzáférhető hazánkban, az angol nyelvű szoftver a nemzetközi honlapról letölthető. (Majd megnézem, hogy a kábelt be lehet-e szerezni külföldről.) ;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Most beszéltem a One Touch forgalmazójának ügyfélszolgálatával. Azt mondták, hogy patikában jelenleg is rendelhtő, kb 7500 Huf. Júliustól viszont szeretnék elérni, hogy minden diabetológushoz eljussanak és rajtuk keresztül (elsősorban) az egyes típusúak ingyen hozzájuthatnak. A letöltőkábel egyenlőre nem hozzáférhető hazánkban, az angol nyelvű szoftver a nemzetközi honlapról letölthető. (Majd megnézem, hogy a kábelt be lehet-e szerezni külföldről.) ;)
Déli gyógyszertár: 9000Ft
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!
Megvan az első HgA1c eredmény IDEÁLLAL. Alámér, vagy nem mér alá, nem méregetem mással, jók voltak a cukrai, voltak kilengések is, nem tudja megmondani, hogy 5,7 vagy 4,7 a pillanatnyi cukra, 6,7% lett. Ilyenre számítottam. Úgyhogy megtartjuk az Ideált!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
El kell, hogy szomorítsalak, ilyen szabály nincs életben.
Akkor ez nem járható út. Valahogy azért sejtettem, hogy nem lesz ilyen egyszerű a dolog. Csak hogy így nem is marad sok kontroll, vagyis semmi nem készteti a gyártót, hogy valóban pontos gép kerüljön ki a gyárból. Ugyanis szépen sorban, ahogy polcról leveszi a patikus, eladásra is kerül.
Aztán a több már a vevő gondja-baja,:( illetve szerencséje, vagy pechje.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Megvan az első HgA1c eredmény IDEÁLLAL. Alámér, vagy nem mér alá, nem méregetem mással, jók voltak a cukrai, voltak kilengések is, nem tudja megmondani, hogy 5,7 vagy 4,7 a pillanatnyi cukra, 6,7% lett. Ilyenre számítottam. Úgyhogy megtartjuk az Ideált!
Nagyon örülök neki és irigykedem is,hogy ilyen klassz csíkkal tudtok mérni alámérés nélkül! :) Ügyesek vagytok!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Volt még pár darab csíkom a One Touch-hoz, elhasználtam őket. Normál tartományban látok problémákat vele leginkább. Ennek most nincs köze az aláméréshez. Megmértem, 5.7 volt. A Go-val 7.1. A 7.1 reális volt különben. Megmértem megint 30 másodperc múlva, ekkor 6.6 volt a One Touch, a Go-val 7.0. Ezt tapasztaltam múlt héten is,normál tartományban összevissza mért nekem a One Tpuch. Ebben ugye az a lényeg, hogy miért mér egyszer 5.7-et és fél perc múlva 6.6-ot, miközben a cukrom stabil volt teljesen? (és 7 felé tendált igazából)
Nagyon figyelek a cseppre, a tiszta kézre, hogy ne kelljen nyomni, arra is.

Timi, ti nem tapasztaltatok ilyesmit?
 
Oldal tetejére