Vércukormérők

umbra08

Aktív tag
Akkor én helytelenül csinálom a cukimérést, ha egy kicsit mindig nyomom az ujjacskáit közben, hogy préseljek ki vért? A Multiclix régen az első vonalnál állt, mostanában a másodiknál. Azt most olvastam, hogy nem kellene nyomni, mert akkor ujjacskái gyorsabban tönkremennek, de a cukieredményt is befolyásolja? Mi a fene. Próbálom elkerülni neki, hogy nyomogassam, de hát mindig olyan gyorsan meg kell ejteni a cukimérést, gyorsan túl akarok lenni rajta, mert már szaladna is el a dolgára. :))) Próbálok változtatni.
 

Dézi

Új tag
Azt ne felejtsétek el, hogy egy csomó készülék kapilláris teljes vérrel mér. Ez mindig kevesebb 11-12%kal elvileg mint amit a kórházban mérnek vérplazmából. De bizonyos készülékek - bár ugyanolyan elven mérnek, de felkorrigálják az eredményt. (Ez plazma ekvivalens eredményt ad). Ha jól emlékszem az accu chek ezt csinálja. Én próbáltam most keresgélni, hogy melyik gép hogy mér, de nem igazán találok róla infót. Az E77esek teljes véres értéket adnak, az biztos. Szerintem erre jobban fel kéne hívniuk a figyelmet, mert tök nem mindegy a különbség. Persze engem megnyugtatna, ha tudnám, hogy ha felszorzom a Partnerrel mértet 1,12-vel, akkor már elvileg jó, ehhez képest vérvételkor ennél sokkal nagyobb különbség volt... :(
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Akkor én helytelenül csinálom a cukimérést, ha egy kicsit mindig nyomom az ujjacskáit közben, hogy préseljek ki vért? A Multiclix régen az első vonalnál állt, mostanában a másodiknál. Azt most olvastam, hogy nem kellene nyomni, mert akkor ujjacskái gyorsabban tönkremennek, de a cukieredményt is befolyásolja? Mi a fene. Próbálom elkerülni neki, hogy nyomogassam, de hát mindig olyan gyorsan meg kell ejteni a cukimérést, gyorsan túl akarok lenni rajta, mert már szaladna is el a dolgára. :))) Próbálok változtatni.
Csinálj egy próbamérést nyomott vérből és kibuggyanó vérből :) Ha nincs nagy eltérés, ne törődj ezzel! Szerintem jobban tönkre sem megy az ujja a nyomástól... én mindig nyomtam... van elég minden, amivel foglalkoznod kell, ezen már ne aggaszd magad!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Azt ne felejtsétek el, hogy egy csomó készülék kapilláris teljes vérrel mér. Ez mindig kevesebb 11-12%kal elvileg mint amit a kórházban mérnek vérplazmából. De bizonyos készülékek - bár ugyanolyan elven mérnek, de felkorrigálják az eredményt. (Ez plazma ekvivalens eredményt ad). Ha jól emlékszem az accu chek ezt csinálja. Én próbáltam most keresgélni, hogy melyik gép hogy mér, de nem igazán találok róla infót. Az E77esek teljes véres értéket adnak, az biztos. Szerintem erre jobban fel kéne hívniuk a figyelmet, mert tök nem mindegy a különbség. Persze engem megnyugtatna, ha tudnám, hogy ha felszorzom a Partnerrel mértet 1,12-vel, akkor már elvileg jó, ehhez képest vérvételkor ennél sokkal nagyobb különbség volt... :(
Mekkora volt a különbség vérvételkor?
Az a probléma szerintem, hogy ha a szöveti glükóz bekavar valóban a méréseknél, akkor az nem konzisztensen fog kavarni, tehát nem lehet mindig x-szel beszorozni az eredményt. Mert mondjuk a szöveti érték átlag 10-15 perces késéssel tartalmazza a helyzetet, ha mondjuk baromi gyorsan ment lefelé valakinek a cukra, akkor biztosan magasabbat fog mérni az ujjbegyből valaki, akinek bejut a szöveti folyadék a csíkra, míg, ha gyorsan ment felfelé valaki cukra, akkor meg kevesebbet fog mutatni. Valahol sejtem, hogy van igazság ebben, amit itt most állítok, de egyszerűen a gyártóknak nem érdeke ezzel foglalkozni, sosem fog kiderülni, hogy jól gondolom-e.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timiiiii!! Ne tűnj most el :) Csütörtökig el kell döntenem, hogy one touch csíkot kérek vagy mást és kétségek között fetrengek :rohog:
Elképesztő, hogy milyen különbségeket fedezek fel és az aggaszt, hogy abszolút nem százalékos az eltérés. Nagyon érdekes módon a 10 körüli értékeknél alig van eltérés, de az alacsonyaknál nagyon nagy. Go-val 4.7, one touch: 3.8, ugye a reggeli értékeim Goval 7.1, One touch: 5.7, majd rögtön utána 6.6 (nem konzisztens az eltérés és ez baj). Úgy tűnik, mintha egyszerűen pontatlan lenne a one touch, de ti használtátok sokat, többet tudsz erről. Bár, teszem hozzá, a fix 5-ös cukroknál nyilván nem jönnek ki ezek a gondok, nektek én nem adnék tesztelésre gépet ;):rohog: De azért csak volt néhány nem 5-ös értéke Máténak.
 

lizzi

Őstag
Sziasztok!
Akinek van máj Comboja és kapott mellé vércukormérőt és talán használja is folyamatosan ,légyszí írjatok róla pár mondatot!Nekem is nagyon kellene már új vércukormérő ,de nagyon le vagyok maradva információk terén ,szóval azt sem tudom merre induljak el ?Eddig Ac Active-ot használtam és nagyon bevált ,csak már alig tudom a csíkot beletuszkolni....
 

gabibaba

Aktív tag
Sziasztok!
Akinek van máj Comboja és kapott mellé vércukormérőt és talán használja is folyamatosan ,légyszí írjatok róla pár mondatot!Nekem is nagyon kellene már új vércukormérő ,de nagyon le vagyok maradva információk terén ,szóval azt sem tudom merre induljak el ?Eddig Ac Active-ot használtam és nagyon bevált ,csak már alig tudom a csíkot beletuszkolni....

Kata üzeni: A Combo Performát nem lehet külön megvenni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata üzeni: A Combo Performát nem lehet külön megvenni.

Igen, a dolgozóból nem tudom elérni a fórumot, asszem letiltották. Szóval a Performa a Combo rendszer cukormérője. Én már nem is merek ajánlani cukormérőt, mert -itt olvasva- mindegyikkel van valamilyen nyűg. Amit mernék ajánlani, azt meg nem kapjuk, és még külhonból sem tudtuk beszerezni.
Lizzi, ha még bírod, légy egy kis türelemmel, mert még nem futottunk le minden kört. Holnap írok emilt (hogy ez miért nem jutott eszembe ma?).
 

lizzi

Őstag
Tudom ,hogy nem lehet külön megvenni ,csak ha lesz új pumpám , egyszer és az esetleg Combo lenne ,akkor kapnék vc mérőt is:)ezért érdekel ,hogy várjak vagy vegyek más vc-mérőt?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tudom ,hogy nem lehet külön megvenni ,csak ha lesz új pumpám , egyszer és az esetleg Combo lenne ,akkor kapnék vc mérőt is:)ezért érdekel ,hogy várjak vagy vegyek más vc-mérőt?
Aham, értem. Szóval, ha Combot választasz, akkor a pumpa mellé automatikusan kapod a cukormérőt is. :D
A pumpa és a vc mérő egy rendszerben van, együtt működik, de természetesen működik külön-külön is. (A pumpát irányíthatod a hagyományos módon, mint a Spiritet, de a cukormérőn keresztül is. Ez akkor szuper, ha a pumpa jól el van rejtve a ruhád alá, és a cukormérőt távirányítóként használod, minden funkciót lehet vele vezérelni.)
Ha itt van az ideje a pumpa meghosszabbításának, és kibírod még a régi vc mérővel, akkor nem érdemes külön pénzt kidobnod egy valamilyen vc mérőre. Nagyon szuper a Combo Performa cukormérő, eddig ezt mondanám a legtutibbnak. Ezen a cukormérőn kevés olyan funkció van, amit másképp csinálnék rajta, mint ami van.
(Írok emilt is :))
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Végre, sikerült konkretizálni a mérési problémáimat! Leírnám a tapasztalataimat, nagyon érdekes.

A diabos látogatásom során, vittem magammal a One Touch-ot és a Go-t. (írtam ide erről, hogy nekem a One Touch alámér a Go-hoz képest és az Ideál még a One Touch alá is mért ráadásul) Eredmények:

Vénás, labor eredmény: 6.0
Go készülék, szokásos Optimum csíkkal: 6.1
One Touch: 5.2
Ideált nem vittem, de otthon ezer ilyen összehasonlításom volt, egy 6,1-es Go-s értéket mindig 5 körülire mért.

Szóval, nagyon is jól gondoltam ezt, bár sejtem, nem nagyon hiszitek el nekem, de biztosan van valami egyéni faktor (én a szöveti glükózra tippelek, mert az mindenkinél más), ami befolyásolja az eredményeket. Ráadásul picit valóban alá vannak kalibrálva a 77-es gépek.

5.8-as lett a HbA1c-m. Soha nem tudnék ilyet elérni a 77-es gépekkel, nem is tudtam, amíg azokat használtam. Nem a kényelemről van szó, hanem a hosszú távú cukor háztartásról. A diabdoki már elhiszi nekem, hogy egyelőre itthon csak gép van, amit használni tudok, az az Accu Chek (azaz minden Accu Chek gép) és a Méry. És nagyon nem vagyok egyedül.
Jó lenne kezdeni valamit ezzel a problémával. Akinek ilyen gondja akad a 77-es készülékekkel, annak pl jó lenne, ha orvosi javaslatra támogatottá válnának (azaz több támogatás is kellene, hogy megfizethető árú legyen) az Accu Chekes csíkok. Esetleg a 77 elektronika is kezdhetne ezzel valamit. Az orvosom is hitetlenkedett, gondolta, hogy túlzok, túl bogaras vagyok, elaprózom a kezelést, de most megértette, hogy valóban gond, amit évek óta mondok.

Gyökeresen meg kéne változtatni a cukorbetegek gyógyszertámogatását. Nem nekem fog sokba kerülni a szövődmények kezelése.
 

misamaci

Aktív tag
Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatom amit itt írtok, szerintem a dolog egyik fele az amit Molli is írt: a szöveti glükóz (folyadék stb) egyénenként eltérő mennyiségben kerül a mintába. Mivel ezt a hatást a gyártók egy előre meghatározott algoritmus alapján, átlagértékekkel korrigálják, egyszerűen mindig lesznek olyanok akiknél az egyik mérő pontosabb, mint a másik. (Abban is majdnem teljesen biztos vagyok, hogy bármelyik mérőt kalibráló/ellenőrző oldattal vizsgálnánk meg, teljesen pontos eredményt adna)
A másik fele az, hogy a mérők egyre kisebb vérmennyiségekkel dolgoznak ... és itt van az eb elhantolva érzésem szerint, hiszen minél kisebb az eredeti minta, annál több hibalehetőség adódhat mérés közben.
 

lizzi

Őstag
Aham, értem. Szóval, ha Combot választasz, akkor a pumpa mellé automatikusan kapod a cukormérőt is. :D
A pumpa és a vc mérő egy rendszerben van, együtt működik, de természetesen működik külön-külön is. (A pumpát irányíthatod a hagyományos módon, mint a Spiritet, de a cukormérőn keresztül is. Ez akkor szuper, ha a pumpa jól el van rejtve a ruhád alá, és a cukormérőt távirányítóként használod, minden funkciót lehet vele vezérelni.)
Ha itt van az ideje a pumpa meghosszabbításának, és kibírod még a régi vc mérővel, akkor nem érdemes külön pénzt kidobnod egy valamilyen vc mérőre. Nagyon szuper a Combo Performa cukormérő, eddig ezt mondanám a legtutibbnak. Ezen a cukormérőn kevés olyan funkció van, amit másképp csinálnék rajta, mint ami van.
(Írok emilt is :))
Aham, igen ,jól érted ,csak én sietek és röviden ,tömören írok ,ebből meg nem tudjátok mit akarok??:):)Igen az érdekelt igazából ,hogy aki használja az jónak tartja-e a Performa-t?a többi infót tudtam:)akkor még várok ,várakozok egy picit:)
Most majd biztos a fenébe kívántok ,de bevallom őszintén én nem variálok és méregetek ennyit és próbálgatok ki gépeket ,egyrészt anyagilag sem tehetem meg ,másrészt meg én az Accu chek Active-ot laborba összemértem és 0,1 volt az eltérés Personal csíkkal!!Ennyi ,akkor minek variáljak?:)Remélem a performa is beválik majd nekem ,egyszer ,ha lesz:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most majd biztos a fenébe kívántok ,de bevallom őszintén én nem variálok és méregetek ennyit és próbálgatok ki gépeket ,egyrészt anyagilag sem tehetem meg ,másrészt meg én az Accu chek Active-ot laborba összemértem és 0,1 volt az eltérés Personal csíkkal!!Ennyi ,akkor minek variáljak?:)Remélem a performa is beválik majd nekem ,egyszer ,ha lesz:)
Teljesen igazad van, az Ac gépek jók, ha a laboros összemérésnél jól vizsgázott, fölösleges túlkombinálni az egészed. A Performa ugyanilyen jó lesz. Én amikor megkaptam, néhány összemérést csináltam a Go-va, és a soron következő laboros vérvétellel, és néhány tizedes eltéréssel azonos értéket mutattak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Végre, sikerült konkretizálni a mérési problémáimat! Leírnám a tapasztalataimat, nagyon érdekes.

Szóval, nagyon is jól gondoltam ezt, bár sejtem, nem nagyon hiszitek el nekem, de biztosan van valami egyéni faktor (én a szöveti glükózra tippelek, mert az mindenkinél más), ami befolyásolja az eredményeket. Ráadásul picit valóban alá vannak kalibrálva a 77-es gépek.

Az orvosom is hitetlenkedett, gondolta, hogy túlzok, túl bogaras vagyok, elaprózom a kezelést, de most megértette, hogy valóban gond, amit évek óta mondok.

Gyökeresen meg kéne változtatni a cukorbetegek gyógyszertámogatását. Nem nekem fog sokba kerülni a szövődmények kezelése.
Én nagyon is elhiszem (és hittem) amit írsz, teljesen logikus. Ahogy te is és Maci is írta, a szöveti folyadékban kereshető a különbség oka.
Erre én még azt a "bizonyítékot" tudnám hozzátenni, hogy pl. a 24 órás inzulinok hatástartama is "tól-ig"-ig vannak megadva. Pedig az inzulin maga egyforma minden ampullában, csak egyik személynél 18 óráig tart, a másiknál pedig 26 óráig. Ez az eltérés is a szöveti folyadékban keresendő. tudomásom szerint a szervezet PH értéke határozza meg, ugyanis a hosszú hatástartamú inzulinok erősen savas PH-júak (ha jól tudom 3-3.5 körüliek). Nyilván más a felszívódás egy savasabb, és más egy lúgosabb vér,- és nyirokrendszerű egyén esetében.

Ebből az elgondolásból a vér és szöveti folyadék PH értéke is meghatározó lehet egy azonos minőségű és tartalmú csík esetében. Az eredmény eltérő (és hamis) lehet az egyének között.

Molli, én nagyon szívesen vállalnám (akár pénzért is), hogy együtt menjünk a laborba, és én a te vc mérőddel is, te pedig az enyémmel is mérjünk a labor méréssel egy időben. Akkor láthatnánk, hogy az én mérésem a te mérőddel és a sajátommal mennyivel és milyen irányban térne el a labortól. Ugyanígy a te mérésedet is látnánk a laborhoz és az enyémhez képest.
Nekem minden vc mérő, és mindig többet mutat a laborhoz képest, neked meg inkább fordítva. Ezt tudnánk tetten érni. Na ezzel már lehetne mit kezdeni, és az orvosoknak megmutatni, hogy a csík (vc mérő is) is egyén függő, ugyanúgy, mint a hosszú hatástartamú inzulin hatástartama.
 

umbra08

Aktív tag
El szeretnék adni 3 doboz Personal Aktív tesztcsíkot, véletlenül ilyet vettem, mi nem ezt használjuk.
A három doboz 5.000.-Ft. Akit érdekel, írjon.
 
Sziasztok!

AC Spirit Combot használok Performa mérővel. A hozzá való tesztcsíkot nem lehet felíratni, csak teljes áron megvenni. Másik csíkot (pl. Ideál) lehet íratni, de akkor külön mérőt is kell cipelni, ráadásul a SmartPix nem tudja beolvasni a mért adatokat.
Aki Combot használ, tudja, hogy miről beszélek. Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy oldjátok ezt meg? Egyszerűen lemondtok a havi három támogatott dobozról? Vagy időszakosan nem használjátok a Performa mérőt?
Ha a válasz nem teljesen "szalonképes", akkor jöhet magánban is. :)

Üdv:
zöldfülü
(AC Spirit Combo)
 
Oldal tetejére