Vércukormérők

beard

Új tag
Szia Ors!ka!
Én 2004 óta dolgozom nappal is és éjszaka is 12 órában actrapid+insulatard inzulinnal és nem volt ezzel probléma, nem szoktam hipózni hajnalba, eleinte volt kicsit rossz mert a diab előtt mindig ettem éjszaka, de azt mondták hogy tartsam a diétát meg az időket akkor is ha dolgozom. Meg lehet szokni, ma már egyáltalán nem hiányzik az éjszakai étkezés. Nálam ez működik, arra szoktam csak vigyázni hogy az esti insulatardnál legyen 6 körül a cukim ha dolgozom (általában kevesebb) a pótvacsinál szoktam kicsit ráenni (+10g CH) és ilyenkor késöbb adom be az inzulint, úgy 23 óra körül. Hajnalban mindig leesik úgy kb. 4.5 - 5 mmolra de ez még teljesen jó, reggel 6-kor a reggelinél is ennyi marad, esetleg egy kicsit megy feljebb. Persze ezek csak a saját tapasztalataim, további szép napot!
:DSirály...Csütörtök péntek éjjeles melóó
 

beard

Új tag
Kicsit nehéz lesz felkelni délbe aztán enni is mindjárt. nemrég ejjeles után 1szer ettem csak nappal 3-4 óra felé
 

blaci

Őstag
Kicsit nehéz lesz felkelni délbe aztán enni is mindjárt. nemrég ejjeles után 1szer ettem csak nappal 3-4 óra felé

Szia Beard!
Eleinte nekem is nehéz volt felkelni délbe, olyankor mindig kómás vagyok:D, sokszor nem is voltam éhes igazán de hidd el ezt is meg fogod szokni egy idő után és nem lesz vele probléma. Azért az időket próbáld meg betartani ilyenkor is mert ehez az inzulinhoz ez tényleg fontos. Esetleg ha késöbb ez neked nem megfelelő vagy kényelmetlen akkor érdemes megfogadnod ors!ka tanácsát és a dokival megbeszélve valamilyen gyorshatású inzulinra átváltani ahol nincs ennyire kötött étkezés. Esetleg a pumpa is jó megoldás lehet. Olvasgasd vissza a fórumot, nagyon sok tapasztalattal és hasznos infóval találkozhatsz.(ahogy én is).:D További szép napot!
 

orsika

Új tag
Hát fiúk, gratulálok... Nekem ez így nem nent... Nekem még pumpával sincs ilyen cukim...:D Ezek szerint én klinikai eset vagyok... Csak így tovább...:D
 

gretta

Új tag
Hát fiúk, gratulálok... Nekem ez így nem nent... Nekem még pumpával sincs ilyen cukim...:D Ezek szerint én klinikai eset vagyok... Csak így tovább...:D

Igen, a pumpához azért nagyon jól kell ismerje az ember a saját anyagcseréjét, hogy mire hogyan reagál.... De viszont ha ez megvan akkor nagyon szép eredményeket lehet vele elérni, nem beszélve a kényelemről :) Sztem is Beard, ahogy B.Laci is írta a pumpa mindenképp megoldás lehet neked az éjszakai meló által okozott gondokra.... Értem itt a jó kiadós alvást ... :))))
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát köszi, bárcsak én is így érezném!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Viszonyítás kérdése. Érezheted így, csak rajtad múlik.

Anno nekem azt mondták, hogy nem daruzhatok tovább. Egyszerűen nem pecsételték be a darus jogsimba a hosszabbítást, a gépjármű jogsiba csak a C kategoriát nem hosszabbították meg.
A darunál tulajdonképpen érthető a dolog. 50-75 t-val, több millás berendezésekkel mozgok emberek mellett, hát szóval ott tényleg nem lehet hipozni, vagy a hipotól egy kicsit remegni. Egy irodában az aktát félre tudom tolni, amig a hipot rendezem, de egy termelő, vagy szerelő csarnokban nem állhatok addig félre, de a legfontosabb, hogy ember életeket veszélyeztetek. Senkinek sem használ, ha 50 t-val kupán vágják. És itt már mindegy, hogy állandó délelőtt, vagy folyamatos váltó.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kicsit nehéz lesz felkelni délbe aztán enni is mindjárt. nemrég ejjeles után 1szer ettem csak nappal 3-4 óra felé

Beard, lehet, hogy szita az agyam, de úgy emlékszem, hogy nálad a diab nem régóta áll fenn. Mert akkor ez befolyásol mindent. Pl pumpát csak 3 év diab (többek szerint 2 év) fenállása után lehet kérni, bár e téren változások várhatók.
Azonkívül, ha tényleg "kezdő" vagy, akkor még számítani lehet nálad nagy kilengésekre, ún. remissziós fázisra, amikor egy-két hónapig akár el is hagyhatod az inzulint. Aztán amikor újra adagolni kell, akkor minden addigi beállítás csődöt mond(hat). Erre még tetézed, hogy a szervezeted biológiai ritmusát felborítod, vagyis felcseréled a nappalt az éjszakával, és szegény szervezeted azt sem tudja hogyan működjön. Orsika példája bizonyítja, hogy lehet aránylag jó egyensúlyban tartani a diabot az éjszakázással, de neki már évek tapasztalata van a háta mögött, és pumpás. De ő a megmondhatója, hogy ég és föld a penes és pumpás kezelés között. Pedig inzulin van mindkét szerkentyűben.
És ezek mellett neked még az üzemorvosod nem is tudja, hogy diabos vagy. Én nem akarom, hogy anyámasszony katonája legyél, de az ésszerű, felelősségteljes odafogyeléstől sem szabad elzárkózni.
Kérlek nagyon figyelj oda magadra, biztos jól ki tudod kalkulálni a CH-kat a felborított biológiai ritmushoz, de ne feledd, nincs két egyforma ember. Ami másnál beválik, az nálad egyelőre csak iránymutató legyen, mert nem biztos, hogy nálad is működik.
 

beard

Új tag
Beard, lehet, hogy szita az agyam, de úgy emlékszem, hogy nálad a diab nem régóta áll fenn. Mert akkor ez befolyásol mindent. Pl pumpát csak 3 év diab (többek szerint 2 év) fenállása után lehet kérni, bár e téren változások várhatók.
Természetesen nem vagyok pumpa használó:Ds csak 3 hete,hogy egyáltalán insulint használok.Eddig aránylag jók voltak az értékek ,de 10 és 3 közt azért ingadozik . Probálok erősen figyelni rá. Ti hányszor méritek naponta?:twisted:
 

beard

Új tag
Viszonyítás kérdése. Érezheted így, csak rajtad múlik.

Anno nekem azt mondták, hogy nem daruzhatok tovább. Egyszerűen nem pecsételték be a darus jogsimba a hosszabbítást, a gépjármű jogsiba csak a C kategoriát nem hosszabbították meg.
A darunál tulajdonképpen érthető a dolog. 50-75 t-val, több millás berendezésekkel mozgok emberek mellett, hát szóval ott tényleg nem lehet hipozni, vagy a hipotól egy kicsit remegni. Egy irodában az aktát félre tudom tolni, amig a hipot rendezem, de egy termelő, vagy szerelő csarnokban nem állhatok addig félre, de a legfontosabb, hogy ember életeket veszélyeztetek. Senkinek sem használ, ha 50 t-val kupán vágják. És itt már mindegy, hogy állandó délelőtt, vagy folyamatos váltó.

Elég ritka a nöi darukezelő amugy is:-D:-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Beard, lehet, hogy szita az agyam, de úgy emlékszem, hogy nálad a diab nem régóta áll fenn. Mert akkor ez befolyásol mindent. Pl pumpát csak 3 év diab (többek szerint 2 év) fenállása után lehet kérni, bár e téren változások várhatók.
Természetesen nem vagyok pumpa használó:Ds csak 3 hete,hogy egyáltalán insulint használok.Eddig aránylag jók voltak az értékek ,de 10 és 3 közt azért ingadozik . Probálok erősen figyelni rá. Ti hányszor méritek naponta?:twisted:

Én átlagban 8x mérem naponta. Ez úgy néz ki, hogy egyik nap 5x, a másik nap talán 10x is. Ha 3 és 10 között van a cukid, akkor 4-6 mérésnél nem kell több.
Ezt úgy kell kivitelezni, hogy több napon keresztül párban mérsz a főétkezésekhez, vagyis reggeli előtt, és utána is, és a többi étkezésnél is. Ez a rendszeres mérés. Ezen túlmenően akkor kell mérni, amikor úgy érzed, hogy szükséges (az érzés gyakran csal), és éjszaka akkor, amikor felébredsz. (Mondjuk nem éjszakás műszakban.)
Amikor többnapi mérésnél egy bizonyos napszakban mindig ugyanannyit mérsz, akkor azt kihagyhatod.
De én úgy gondolom, hogy a te diabod még igencsak alakulóban van, hiszen a szervezeted most kezd hozzászokni, hogy "nincs életveszélyben", vagyis megkapja az inzulint. Ha egy-két hónap múlva felborul az egyensúly, ne ilyedj meg, nem biztos, hogy te szúrtál el valamit, lehet hogy a szervezeted reagálja le másképp a beadott inzulint.
 

beard

Új tag
Nálunk (Dunaferr) egyáltalán nem ritka, vannak üzemek, ahol a darusok 80-100%-a nő. Egy-két hely van, ahol törvényi szabályozás szerint nem alkalmazható nő, ott férfi uralom van.
:oHát vagy 20éve voltam nyári gyakorlaton a dunaferrbe 1 hónapot gondolom azóta változtak a körülmények:p
Köszi az infot a mérésekről.eddig 4-5ször mértem naponta +ha éreztem,hogy alacsony.Hja meg melohelyen tiszta kiváncsiak voltak ,hogy kell beadni ,meg kellet mutatnom egyszer nekeik..:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:oHát vagy 20éve voltam nyári gyakorlaton a dunaferrbe 1 hónapot gondolom azóta változtak a körülmények:p
Köszi az infot a mérésekről.eddig 4-5ször mértem naponta +ha éreztem,hogy alacsony.Hja meg melohelyen tiszta kiváncsiak voltak ,hogy kell beadni ,meg kellet mutatnom egyszer nekeik..:rolleyes:

Hát mutasd, semmi bajuk nem lesz.
 

szolnok

Új tag
Nem tudom pontosan mi a munkaügyi előirás, de az biztos, hogy hivatásos jogsit diabosnak nem adnak, és azthiszem ide tartozik a daru kezelői is, ami érthető. Ám nem értem miért nem dolgozhat valaki 3 múszakban, ? nemhiszem , hogy ez kizáró ok lenne, viszont a több múszakban dolgozóknak miért nem adják rögtön a Lantust, vagy Levemirt, mint nyujtott hatású inzulint, és mellé valamelyik gyors hatásut, vagy esetleg az ahtrapidot. Ezekkel ugyanis lényegesen szabadabb az étkezési időpontok megválasztása. Manapság mikor mindenki félti az állását, és fontos a munkahely megtarása, a legoptimálisabb kezelési módot kellene megválasztani illetve, ha magátóll nem kinálja fel az orvos akkor kérni kell.
A lantusban pont az a lényeg, hogy biztosit egy inzulin alapszintet a szervezetben, és a gyorshatásut csak az étkezés előtt kell beadni. Lényegesen több a szabadság ebben a kezelési módban. Nem gondoljátok?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom pontosan mi a munkaügyi előirás, de az biztos, hogy hivatásos jogsit diabosnak nem adnak, és azthiszem ide tartozik a daru kezelői is, ami érthető.

Jól tudod. Én viszont 32 évesen lettem diabos, és akkor már 8 éve daruztam és sofőrködtem. Ekkor történt, hogy a darus jogsit nem hosszabbították meg, és a C kategóriát sem. Sőt, az első időben a B kategóriára is évente kellett mennem. Aztán egy kis protekcióval ezt "kinyújtottam" 10 évre.
Az éjszakás műszakhoz nem tudok szólni, nálunk nem engedig. Nagy cég, és saját üzemegészségügyi szolgálata van, önálló mentőszolgálattal és állomással, saját céges belső határozattal a Munkaügyi,- és Egéségügyi Minisztériummal. A Dunaferrnél nagyon sok veszélyes munkakör és üzem van, biztos jobban képben vannak, mint egy kis cég, ahova az alkalmazottak házi orvosi papírral mehetnek.
Egyébként a daruvezetői jogsi meghosszabbításához 3 évente egy nagyon szigorú 5 órás pszichológiai és alkalmassági teszten kell résztvenni, ami áll pszicho teszt kitöltéséből, meg vizuális és egyensúlyi, térlátási, mélységérzékelési és egyéb reflex vizsgálatokból. Ezeket időközönként el kell végezni, és csak ezek teljesítése után üti be az ALKALMAS pecsétet az üzemorvos a jogsiba és a munkavédelmi kiskönyvbe. Ezek a vizsgálatok mind bent vannak a gyár területén, nem kell sehova utazni.

Szóval amikor nekem kiderült a diab, akkor az üzemorvos bekérte az összes vizsgálati helyről a kartonomat és beütötte a NEM ALKALMAS pecsétet. Ezzel töröltek is nyilántartásból, már nem is szerepeltem a következő vizsgálati listán. Az üzemorvosok minden hozzájuk tartozó üzemmel kapcsolatban vannak, sőt ki is szoktak jönni a munkahelyekre "bejárásra" és bármikor bármelyik dolgozónak ellenőrizhetik a papírjait.
Én ezt akkor elfogadtam úgy ahogy volt, nem is merült fel bennem kérdés. A "hogyan tovább" inkább foglalkoztatott.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ám nem értem miért nem dolgozhat valaki 3 múszakban, ? nemhiszem , hogy ez kizáró ok lenne, viszont a több múszakban dolgozóknak miért nem adják rögtön a Lantust, vagy Levemirt, mint nyujtott hatású inzulint,

Mint a mellékelt ábra mutatja, hogy sok helyen engedik is. Vizsont Beardnál sem tudják, hogy diabos, és talán sok helyen nem tudják. Lehet, hogy egy hagyományos orvosi papír van csak, semmi üzemorvosi (foglalkozás egészségügyi) szolgálat. Azon kívül én sem vagyok tisztában a pontos törvényi szabályozással, így lehet, hogy bizonyos munkaköröknél megengedik a 3 műszakot, vagy a folyamatos váltót.
Azok az inzulinok amiket te említesz 1-3 éve vannak forgalomban. Emberek viszont évek óta dolgoznak diabosan, régi szabályozás szerint, nem csak a Lantus óta. A törvényeket nem változtatják olyan gyorsan, mint ahogy az inzulinok modernizálódnak a piacon.
Ezen kívül a inzulinos diabot, akármennyire is szabaddá vált az életünk, mégiscsak egy rendszeres ritmushoz kell igazítani. Márpedig az éjszakázás, az egik nap így, amásik nap úgy, hát azt én nem mondanám rendszeresnek, még akkor sem, ha ritmusosan ismétlődik.
Nekem a nappal-északa megfelelő ritmusában is ingadozik a cukrom, mi lenne, ha még ájszakáznék is. Pedig nagyon sokáig jártam folyamatos váltóba, és imádtam, jól bírta a szervezetem a megfordított egyensúlyt.

Érdekes, sokan hanyatt vágják magukat minden tavasszal és ősszel azzal egy egy óra időeltolással a nyári időszámítás kapcsán. Eget verő, megoldhatatlan problémát csinálnak abból az egy órából, és azt sem tudják, hogy oldják meg.
Azt hiszem ez a két véglet.
 

bioszaky

Új tag
Hát nem értem, miért ebben a topikban van szó a munkahelyekről! :)

Azt látom, hogy az orvosok még mindig a pattintott kőkorszakban vannak. Ne higgyetek el nekik mindenfélét, ha nem tudják az okát.

A mai inzulinokkal szinte bármilyen összetett, de rendszeres életvitelre lehet kidolgozni inzulin-étkezés ritmust. Nem számít, mikor kelsz-fekszel. Kísérletezzünk és gondolkozzunk - ahogy Öveges professzor mondta.
Legyen nálunk fél liter cukros üdítő (legalább 10g szén-hidrát/ 100ml), és az elég a korrekcióra. Annyi idő mindenhol van, hogy azt megigyuk. Ha drága, akkor a cukros tea is jó. Vigyázni kell, mert az ICE tee és egy-két hasonló ital ennél kevesebb szénhidrátot tartalmaz.

On topik:
A 77 Elektronika Dcont Personal Optimum-ja nagyon fényérzékeny, néha még árnyékban sem tudtunk vele mérni. Ugyanitt a Roche Glucotrend Premiummal simán mértem.
Sokkal kényesebb, mint a korábbi gépek. Például tud a régi, C-test csíkkal is mérni, de szinte minden második mérésnél valami hibát jelez, csak sokadik próbálkozásra sikerül mérni vele.
 
Oldal tetejére