Vércukormérők

zsuzsa

Új tag
ZSu77 érdekellne ez a könyv elolvasnám, hol lehet megkapni, mostani kiadás, lehet még kapni, vagy máshonnan tudom megszerezni?
 

Zsu77

Új tag
A könyv tényleg nagyon jó.Én azért fordultam hozzá,mert a hipokról a nagy tudományt már kismilliószor olvastam,de éreztem,hogy nekem ettől több info kellene.Ez a könyv pedig csupa gyakorlat.A szerző maga is diabos gyereket nevelt föl és jelenleg tanácsadó hasonló szülőknek.A könyv is a gyakran feltett kérdésekről szól,hasznos gyakorlati útmutatókkal.Ugyan a technika elavult,de nem is ilyenekben bújik meg a sok apró részlet,minthogy hogy adhatunk be fecskendővel fájdalommentesen szurit,és hasonlók.Nem ilyen gyakorlati kérdések a legrosszabbak.Bár találkoztam olyan friss diabos kisfiúval,aki a pent is sérelmezi,hát lehet ott is jól jön 1-2 ilyen jellegű tanács.De a technika,az inzulinok úgyis állandóan változnak,bár ő még arról is ír,hogy mit jelent a hatótávolságuk,ahhoz hogyan lehet az étkezést igazítani,hogyan változik a kezelés a gyerek változásával/növésével egyidejűleg,babáktól tényleg a tinikig.Szóval ami állandó az maga a cukorbetegség és velejárói úgy fizikai mint lelki szinten és erről nagyon jól ír.Ha az ember elolvassa,megerősödve jön ki belőle.Én az utcai használtkönyvárustól vettem meg,de már mondtam neki,ha újabba botlik,akkor azonnal szóljon,mert az én példányom jelenleg a szomszédba van kölcsönadva,és ottan nagyon szeretik,nem szívesen kérném vissza,mivel,ha bármilyen kérdése támad,föllapozza.(hozzám dicsekedni jár,hogy milyen jók az értékeik...:) )Talán még könyvtárban be lehet szerezni,illetve azért utána akarok nézni,hogy van-e javított,legújabb kiadása is esetleg.Ezt már tervezem egy ideje.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én az utcai használtkönyvárustól vettem meg,de már mondtam neki,ha újabba botlik,akkor azonnal szóljon,

Én a tanfolyamra internetes könyv antikvárból szereztem be Fövényi-Howorka Funkcionális inzulinterápia című könyvét. Egy tafolyamtársam orra elől happoltam el, az sem terem minden fán (antikvárban).
 

blaci

Őstag
Piszokság, hogy meg kell rendelni, nincs a 'póccon azonnalra. Talán megromlik, vagy lejár a szavatossága? Miért nem akkor rendelnek, amikor elviszik azt az egyet a 'pócrol.

Ma voltam megkérdezni hogy megérkezett e a rendelés, és azt mondták hogy nincs, valószinűleg nem is lesz.:( A nagyobb baj hogy itt sose nem is volt belőle úgyhogy nem is fogyott el hogy rendeljenek másikat. (Csakhogy legyen a polcon!) Úgy látszik ez helyi sajátosság nálunk mert mindennel így van, nem is tudom miért reménykedtem benne hogy most másként lesz. De nem baj! Mostmár csak azért is fogok szerezni egyet akár a föld alól is, ilyen könnyen nem adom fel. Elég makacs vagyok, pedig azt mondják ez rossz tulajdonság, de nem baj úgy sincs sok.:D (Szerintem!:D:D:D) Ha valakinek van ötlete hol lehet beszerezni azt megköszönném. További szép napot mindenkinek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma voltam megkérdezni hogy megérkezett e a rendelés, és azt mondták hogy nincs, valószinűleg nem is lesz.:( A nagyobb baj hogy itt sose nem is volt belőle úgyhogy nem is fogyott el hogy rendeljenek másikat. (Csakhogy legyen a polcon!) Úgy látszik ez helyi sajátosság nálunk mert mindennel így van, nem is tudom miért reménykedtem benne hogy most másként lesz. De nem baj! Mostmár csak azért is fogok szerezni egyet akár a föld alól is, ilyen könnyen nem adom fel. Elég makacs vagyok, pedig azt mondják ez rossz tulajdonság, de nem baj úgy sincs sok.:D (Szerintem!:D:D:D) Ha valakinek van ötlete hol lehet beszerezni azt megköszönném. További szép napot mindenkinek.

Makacskodjál csak! Te jársz Székesfehérvárra, ott is kérdezd meg a patikákat, csak van egy póccon, ne porolják már tovább. Ha minden kötél szakad, akkor síkíts, megveszem, és küld fény-post, de a címed kell priviben. Megnézem a neten is a gyóccetárak kínálatát a közeledben. Te is megnézheted, de én úgyis gyorsabb vagyok.

Na hol tartasz? Hozzád Móron találtam legközelebb, de még megnézem a dujv-i gyóccertárakat is. Móron 3.865,-Ft az ujjszúró és a készlethez tartozik 25 lancetta (lándzsa) is. Ha az alábbi telo számon megrendeled, akkor 900 pénzért kipostázzák neked.
Cím:
8060 Mór
Dózsa György út 9.
Telefonszám:
22 / 404 404
Nyitva tartás:
H: 9 - 18.30
K: 9 – 18
Sze: 9 - 17
Cs: 9 - 17
P: 9 - 17
Szo: zárva
V: zárva
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Dunaújvárosban meg lehetett rendelni, holnapra jön meg, viszont drágább, 4.477,-Ft. Ha nem kell, nem gond, mert azt mondta a hölgy, hogy kirakják a póccra, ha nem viszem el.
Laci, küldtem neked privit.
 

Zsu77

Új tag
Ma voltam megkérdezni hogy megérkezett e a rendelés, és azt mondták hogy nincs, valószinűleg nem is lesz.:( A nagyobb baj hogy itt sose nem is volt belőle úgyhogy nem is fogyott el hogy rendeljenek másikat. (Csakhogy legyen a polcon!) Úgy látszik ez helyi sajátosság nálunk mert mindennel így van, nem is tudom miért reménykedtem benne hogy most másként lesz. De nem baj! Mostmár csak azért is fogok szerezni egyet akár a föld alól is, ilyen könnyen nem adom fel. Elég makacs vagyok, pedig azt mondják ez rossz tulajdonság, de nem baj úgy sincs sok.:D (Szerintem!:D:D:D) Ha valakinek van ötlete hol lehet beszerezni azt megköszönném. További szép napot mindenkinek.

Csak gyógyszertárral ne kezdjen az ember!Roche vevőszolgálat:1/4583842.
3880ft és 25 lándszát adnak hozzá.Mai rendelés esetén holnap postázzák,a többi a posta gyorsaságán múlik!:D
 

blaci

Őstag
Kedves Mindenki!
Elkészítettem az első táblázatomat ahogy régebben ígértem, a blogbejegyzések között található. (Legalábbis remélem, ha jól csináltam...):D További szép napot mindenkinek!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:confused:mien tanfolyamra??

Idén márciusban részt vettem egy 4 napos, bentlakásos edukátor képző tanfolyamon. Reggel 7-kor reggeli, 8-tól okulás, aztán ebéd, utána egy kis pihenő, és délutántól este 10-11-ig ismét okulás. A tanárok diabetológus orvos, professzor, pszichológus és dietetikus voltak.
 

zsuzsa

Új tag
Nagyon jó nagyon divis, egy bibije van, mi most az optimumot használljuk, ugyanilyen kis vérigényű ui jó, de amikor én havi 4-5 doboz tesztcsíkot elhasználok, és most az ovival ez csak nőni fog, akkor fontos szempont hogy támogatott legyen a tesztcsík, legalább azt a 3 at ami jár ingyen kapjuk és ahogy olvastam ehhez teljes áron van, és az 3000 Ft/doboz, vagy ehhez is jó az optimumos tesztcsík? Bár én ezzel úgy vagyok, hogy cukormérőt a saját tezstcsíkjával használjuk, kalibrállva, karbantartva, hogy a mért értékek hitelesnek mondhatók legyenek.
 

diab84

Új tag
Nagyon jó nagyon divis, egy bibije van, mi most az optimumot használljuk, ugyanilyen kis vérigényű ui jó, de amikor én havi 4-5 doboz tesztcsíkot elhasználok, és most az ovival ez csak nőni fog, akkor fontos szempont hogy támogatott legyen a tesztcsík, legalább azt a 3 at ami jár ingyen kapjuk és ahogy olvastam ehhez teljes áron van, és az 3000 Ft/doboz, vagy ehhez is jó az optimumos tesztcsík? Bár én ezzel úgy vagyok, hogy cukormérőt a saját tezstcsíkjával használjuk, kalibrállva, karbantartva, hogy a mért értékek hitelesnek mondhatók legyenek.

Igaz, észre se vettem, hogy nem támogatott. Így persze más a leányzó fekvése. A nem támogatottak közül egyébként nagyon olcsónak számít a 6 doboz+mérő 14ért. Írok nekik hogy lesz-e rajta támogatás és ha igen, mikor. Kitudja :)
 

zsuzsa

Új tag
Ez most tényleg nagyon jó ár, és bele is ugrana az ember, bár az a 6 doboz hamar elmegy aztán jön a cudar való ár. Mert ez most csak egy csalogató akció. Egyébként nagyon jó minden más téren és nyilván az a szándékuk hogy minél többen elkezdjék használlni, mert így tudják tesztellni, a használókon, adhatnának ingyen kipróbálásra tesztcsíkkal, egyet kettőt.
 

bogex

Új tag
Nagyon jó nagyon divis, egy bibije van, mi most az optimumot használljuk, ugyanilyen kis vérigényű ui jó, de amikor én havi 4-5 doboz tesztcsíkot elhasználok, és most az ovival ez csak nőni fog, akkor fontos szempont hogy támogatott legyen a tesztcsík, legalább azt a 3 at ami jár ingyen kapjuk és ahogy olvastam ehhez teljes áron van, és az 3000 Ft/doboz, vagy ehhez is jó az optimumos tesztcsík? Bár én ezzel úgy vagyok, hogy cukormérőt a saját tezstcsíkjával használjuk, kalibrállva, karbantartva, hogy a mért értékek hitelesnek mondhatók legyenek.


4-5 doboz? nem szita még az ujja? vagy mostmár az optimummal máshonnan is szívtok vért? könnyen kicsordul?
 
Oldal tetejére