Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Lányok még várom az édesítővel való gyermektáplálásról a véleményeteket. A steviáról nem gondoltam, h ennyire tartani kellene tőle. Nem arról volt szó, h Dél Amerikában már nagyon régen használják? Azt hittem, ez bevállt dolog. Én steviával és fruktózzal édesítek, és a gyerek is azt eszi, de lehet jobb lesz, ha cukrozok ezután. Viszont, ami miatt megfordult a kérdés a fejemben, az a következő. 2 hete ovis a kislányom, és örömmel újságolta, h az ovikában szörpikét isznak. Valamelyik nap megláttam, h ÉDESÍTŐ-s a szörpike.....Nyilván natr.szacharinát, meg ciklamát minden ilyesmi édesítőszere. Én eddig SOHA nem adtam a gyereknek mest. édesítőt, és most hirtelen naponta fogyasztja. Ráadásul ezeknek az édesítőszereknek napi bevihető adagja is van, (gondolom nem véletlenül) persze a szörpis üvegen még véletlenül sincs semmi. Ha a tablettákon feltüntetett max. tablettaszámot nézem, az én gyerekem tömege alapján kb. 6 szemet fogyaszthat egy nap. Ha belegondolok, nekem az 3 pohár teát édesít meg. Simán megihat 3 pohár szörpikét egy nap. Nem tudom, h túlreagálom, vagy szóljak az oviban? Gondoltam, viszek be neki cukrosat. De olyan kellemetlen. :( Annyit már mondtam az óvónőnek, h "ez nem egészséges a gyerekeknek", semmit nem hatott.... ti mit tennétek???
Szegény... ismerni kéne ehhez az ovitokat, hogy erre rendesen lehessen tanácsot adni :) Attól függ, milyenek az óvónők... elviekben tilos édes italt adniuk a gyerekeknek, ha mást nem, erre hivatkozhatsz (csak te tudod, hogy reagál erre az ovi). Vagy beszélni a szülőkkel, hogy fogjatok össze és együtt kérjétek, hogy vizet kapjanak a gyerekek (ásványvizet). Gondolom, valaki miatt van az édesítős szörp, az nem lenne szép, ha lecserélnék cukrosra. Nem véletlenül (az egészségügyi oldalán túl) szoktak vizet adni a gyerekeknek az oviban, így mindenki ugyanazt issza - mert azt mindenki ihatja. Ha mást nem, megkérheted, hogy a lányodnak ne adjanak a szörpből. Naponta én sem itatnám édesítős szörppel...
 
Szia Edelino!
Biztosan válaszol más is, én úgy tudom, h a mi szempontunkból a HA tejpép nem megfelelő. De miért adsz tápit, ha még szoptatsz? Miért nem próbálod meg, h több tejed, elég tejed legyen? Nem okoskodni akarok, csak én ezt csinálom. Az anyatej biztosan nem ártalmas :) Már nekem is kezd fogyni a tej, mert Ádi nem aktív éjjel, és alig eszik 5x. De akkor tea, és homeopátia, és ismét van tejcsike. :) Illetve a másik módszer, h elkezded a hozzátáplálást. Nekem anno ezt javasolták a kislányomnál, és be is jött. Néha-néha kapott HA tejpépet is ennyi idősen, de kevesebb, mint heti 1x. Csak amikor úgy éreztem, h nem elegendő neki este a tejcsi. Pedig akkor még nem tudtam, h ezt sem szabad, de mégis féltem adni. Viszont 1.5 éves korától 2 éves koráig rendszeresen kapta reggel/este. Azóta olvashattuk itt, h az sem lett volna szabad. Én ennyit tudok neked hozzátenni.

Sajnos 3 hónapos kora óta kell a kiegészítő tápszer, mert nincs elég tejcsi. Hidd el, túl vagyok teákon, tablettákon, homeós bogyókon, laktációs tanácsadón... de akkor sem sikerült mennyiségileg utolérni Botond igényeit. Így napi szinten kapja a tápszert ( a napi mennyiség 1/4-e), ami szerintem sem jó, de kell. A hozzátáplálást most kezdtük, még nem tudunk kiváltani teljes étkezést, talán pár hét múlva az ebédet. Szóval marad a tápszer.. Én csak a gyerekorvos infóira tudok most építeni, mert máshol semmi értelmeset nem találtam erről. A gyerekorvos szerint meg túlzás a Pepti tápszer, mivel a gyerek nem tejfehérje allergiás, és a HA is úgy tartalmazza a tejet, ami már megfelelő. Na, ez az, amit én nem tudok :(
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sajnos 3 hónapos kora óta kell a kiegészítő tápszer, mert nincs elég tejcsi. Hidd el, túl vagyok teákon, tablettákon, homeós bogyókon, laktációs tanácsadón... de akkor sem sikerült mennyiségileg utolérni Botond igényeit. Így napi szinten kapja a tápszert ( a napi mennyiség 1/4-e), ami szerintem sem jó, de kell. A hozzátáplálást most kezdtük, még nem tudunk kiváltani teljes étkezést, talán pár hét múlva az ebédet. Szóval marad a tápszer.. Én csak a gyerekorvos infóira tudok most építeni, mert máshol semmi értelmeset nem találtam erről. A gyerekorvos szerint meg túlzás a Pepti tápszer, mivel a gyerek nem tejfehérje allergiás, és a HA is úgy tartalmazza a tejet, ami már megfelelő. Na, ez az, amit én nem tudok :(
Abszolút megértelek... az első fiamat 6 hét sem tudtam szoptatni, annyira nem volt mivel... pedig mindent, de mindent megtettem, szerintem túl sokat is, hamarabb elfogadhattam volna, hogy nem megy. Még 3 hónapig fejtem neki, alkalmanként 20-30ml-t... ez volt a max. Aztán az is elapadt. A másodiknál meg, hiába császár (az első 41. héten, normál szülés volt, minden komplikáció nélkül), hiába 1 hónappal előbb, hiába PIC, aztán kardiológia még 3 hétig (ugye alig foghattam a kezemben a gyereket), 6 hónapos koráig csak az én tejemet ette és a kórház után valamivel már cumisüveg sem kellett. És azért nem mondom, hogy majd' beleszakadtam, hogy legyen tejem. Egyet tettem csak: 2 nappal a műtét után elkezdtem fejni, mint állat és nem hagytam a babár a dolgot, mint az elsőnél (főleg, mert nem volt velem) és ettől beindult (és gyanítom, hogy egyszerűen "így alakultak a csillagok"). Pedig a stressz is "kicsit" nagyobb volt, mint az elsővel. Amit máshogy tennék utólag: nem paráznék ezen. Ha táp, hát táp, semmi baja nem lesz a babának ettől. A tápos gyerekem az erősebb immunrendszerileg, ritkábban beteg. A bőre nem olyan szép, mint az öccsének, ez tuti a korai táp miatt van. DE!!! Azért, mert HA-s tápot kapott és nem peptiset. A HA-s táp csak hipoallergén, azaz kevésbé allergén, vannak benne rendes fehérjék, csak kevesebb. Ezt onnan is tudom jól, hogy a kicsi tejallergiás volt sokáig, 1 évesen kapott először sajtot, ment tőle a hasa, a joghurttól is. És akkor kezdtem el bevezetni neki tejpépet, de ugye nem akartam tejet adni, így HA-s pépet kapott. És az tűnt fel, hogy attól fosott. És akkor elmagyarázta a doki, hogy ebben is van tejfehérje, aki allergiás, az ettől is allergiás és csak a peptitől nem lesz baja. A cukorbetegséghez kötődő tejfehérje megvonást ugyanúgy kéne csinálni, mint az allergiásoknál. Amiben tejfehérje van, azt nem adni. A HA-sban is van. És onnan is tudom, hogy sajnos igenis számít, hogy kap-e HA-sat valaki vagy peptiset, hogy a nagyfiam bizony a mai napig ekcémás a tejfehérjére és a gasztros egyértelműen mondja, hogy ez azért van, mert korán már kapott tejfehérjét (azaz HA-s tápot!). Én akkor még nem tudtam erről az egészről, de ha most szülnék először, csak peptiset adnék a gyerekemnek. Az orvosok nem nagyon foglalkoznak ezzel. Csak amikor már baj van, akkor kiderül, hogy ja hát igen, kapott a gyerek tejfehérjét idő előtt (pl a nagyfiam ezért nem növi ki ezt az ekcémát, a kicsi meg már rég túl van az allergián, simán tolerál bármilyen tejterméket! mert a kicsi nem kapott tejfehérjét 1 éves kora előtt, így ki is tudta nőni, a nagy meg sosem fogja már - ezt a gasztros mondja, nem a háziorvos, ugyanis ők nem értenek ehhez). És még egy oldal, hogy melyik háziorvos hisz vagy nem hisz a tejfehérje cukorbetegségre gyakorolt hatásával. Ma még egy hit kérdés sajnos. És sokan nem akarnak ezzel foglalkozni, elhatárolódnak, hülyeségnek tartják (de igazából nem is tudnak erről semmit). Amelyik doki nem hisz ebben, az rá fog venni, hogy ne adj peptis tápot. A cukorbetegség szempontjából a peptis a jó.

És felmerült itt, valaki írta, hogy megpróbálná a HAt a pepti helyett, hátha jobb az íze. Hol írták, hogy a pepti a legrosszabb??? A HA-s konkrétan 5x rosszabb ízű, mint a pepti... aki a peptit nem issza, a HAt sem fogja (esetleg egyszerű váltásra - másik peptire - vagy kis szünetre van szükség és újra meg fogja inni).
 
A HA-s táp csak hipoallergén, azaz kevésbé allergén, vannak benne rendes fehérjék, csak kevesebb. Ezt onnan is tudom jól, hogy a kicsi tejallergiás volt sokáig, 1 évesen kapott először sajtot, ment tőle a hasa, a joghurttól is. És akkor kezdtem el bevezetni neki tejpépet, de ugye nem akartam tejet adni, így HA-s pépet kapott. És az tűnt fel, hogy attól fosott. És akkor elmagyarázta a doki, hogy ebben is van tejfehérje, aki allergiás, az ettől is allergiás és csak a peptitől nem lesz baja. A cukorbetegséghez kötődő tejfehérje megvonást ugyanúgy kéne csinálni, mint az allergiásoknál. Amiben tejfehérje van, azt nem adni. A HA-sban is van. És onnan is tudom, hogy sajnos igenis számít, hogy kap-e HA-sat valaki vagy peptiset, hogy a nagyfiam bizony a mai napig ekcémás a tejfehérjére és a gasztros egyértelműen mondja, hogy ez azért van, mert korán már kapott tejfehérjét (azaz HA-s tápot!). Én akkor még nem tudtam erről az egészről, de ha most szülnék először, csak peptiset adnék a gyerekemnek. Az orvosok nem nagyon foglalkoznak ezzel. Csak amikor már baj van, akkor kiderül, hogy ja hát igen, kapott a gyerek tejfehérjét idő előtt (pl a nagyfiam ezért nem növi ki ezt az ekcémát, a kicsi meg már rég túl van az allergián, simán tolerál bármilyen tejterméket! mert a kicsi nem kapott tejfehérjét 1 éves kora előtt, így ki is tudta nőni, a nagy meg sosem fogja már - ezt a gasztros mondja, nem a háziorvos, ugyanis ők nem értenek ehhez). És még egy oldal, hogy melyik háziorvos hisz vagy nem hisz a tejfehérje cukorbetegségre gyakorolt hatásával. Ma még egy hit kérdés sajnos. És sokan nem akarnak ezzel foglalkozni, elhatárolódnak, hülyeségnek tartják (de igazából nem is tudnak erről semmit). Amelyik doki nem hisz ebben, az rá fog venni, hogy ne adj peptis tápot. A cukorbetegség szempontjából a peptis a jó.

És felmerült itt, valaki írta, hogy megpróbálná a HAt a pepti helyett, hátha jobb az íze. Hol írták, hogy a pepti a legrosszabb??? A HA-s konkrétan 5x rosszabb ízű, mint a pepti... aki a peptit nem issza, a HAt sem fogja (esetleg egyszerű váltásra - másik peptire - vagy kis szünetre van szükség és újra meg fogja inni).

Köszi!
Egyébként ma megpróbáltam a HA tápot. Egy kortyig jutottunk... Nem kérte. Tehát Ő jó tudja, mi a jó neki :)
Megyek veszek Peptiset. Akkor ha jól értem, 1 éves koráig. Nem küzdök a gyerekorvossal, majd próbálok olcsóbb beszerzési lehetőséget nézni.
Köszi még egyszer!!!
E
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit én még ehhez hozzá tudok tenni, az nem sok, de a steviahoz van valami ide kapcsolódó dolog. Nem pont a steviáról van szó, hanem általában azokról az édesítőszerekről, amikben nem nagyon van ch és mégis édes lesz tőle a kaja, esetleg valamilyen reakciót vált ki a szervezetből. Olvastam sokat arról, hogy kezd felmerülni a gyanú (azaz sokan biztosan állítják, mások csak sejtik), hogy sok anyag, pl a gyümölcscukor is (amikor nem a gyümölcsben van...), inzulinrezisztenciához vezetnek, mert olyan reakciót váltanak ki a szervezetből (bonyolult hormonális folyamat, képtelen lennék leírni, nem is emlékszem már, de tudom, hogy amikor olvastam, érthető volt), hosszú távon inzulinrezisztenciához vezethet. És egy nem 1-es cukrosnál ez veszélyes folyamat (az 1eseknél is, csak nálunk ugye nem kell félni a cukorbetegség kialakulásától :p, de van más rossz hatása is). Ezért van az, hogy sokan támadják az ilyen édesítőket, a gyümölcscukrot is, a steviát is. A nyírfacukrot nem, amit nem értek, miért nem? Ennek valami olyan a felszívódása, ami elvileg nem okoz hosszú távon sem inzulin rezisztenciát.
Fogalmam sincs, hogy ezek igazak-e. Meg azt sem tudom, hogy káros-e akármelyik édesítő vagy nem, csak gondoltam, ez is vetülete ennek az egész történetnek, nem akartam, hogy ez hiányozzon :)
Ez egy új cikk: http://www.origo.hu/egeszseg/20111003-mennyire-mergezo-a-cukor-fruktoz-glukoz-cukorbetegseg.html, de valahol van a DrInfo-n is tájékoztató, meg beszéltünk is már róla. Valami ilyesmire gondoltál.
Gondolom a fruktóz is inkább a túlsúlyos, nem diabos, vagy II-es diabos, vagy arra hajlamos egyéneknél jelent nagyobb kockázatot. De nekünk sem mindegy I-es típusúaknak sem, pont azért, mert a feldolgozásához nem kell inzulin.
Szívesen vennék egy olyan, komoly cikket, ami külön tárgyalja a nem diabos, II-es típusúakat, és I-es típusúakat. Ami még aggályom, hogy gyümölcscukornak nevezi a kémiai úton előállított fehér kristályos szerkezetű valamit is, ugyanúgy, ahogy a valódi gyümölcsben lévő cukrot is nevezzük. Ez félreértésre ad okot, mert aki olvassa a cikket, tévesen hiheti azt, hogy a természetes gyümölcs és a benne lévő cukor sem (teljesen) egészséges. Vagy pedig akire vonatkozna, az pedig nem veszi eléggé komolyan a zacskós, kémiai előállítású gyümölcscukrot. Mellesleg nagyon sokáig én is azt hittem, hogy a gyümölcscukor a gyümölcsből kivont cukrot jelenti. De eddig egyetlen cikkel sem találkoztam, ahol felhívták volna a figyelmet arra, hogy a kettő nem ugyanaz, és a gyümölcsöt tessék bátran enni.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ez egy új cikk: http://www.origo.hu/egeszseg/20111003-mennyire-mergezo-a-cukor-fruktoz-glukoz-cukorbetegseg.html, de valahol van a DrInfo-n is tájékoztató, meg beszéltünk is már róla. Valami ilyesmire gondoltál.
Gondolom a fruktóz is inkább a túlsúlyos, nem diabos, vagy II-es diabos, vagy arra hajlamos egyéneknél jelent nagyobb kockázatot. De nekünk sem mindegy I-es típusúaknak sem, pont azért, mert a feldolgozásához nem kell inzulin.
Szívesen vennék egy olyan, komoly cikket, ami külön tárgyalja a nem diabos, II-es típusúakat, és I-es típusúakat. Ami még aggályom, hogy gyümölcscukornak nevezi a kémiai úton előállított fehér kristályos szerkezetű valamit is, ugyanúgy, ahogy a valódi gyümölcsben lévő cukrot is nevezzük. Ez félreértésre ad okot, mert aki olvassa a cikket, tévesen hiheti azt, hogy a természetes gyümölcs és a benne lévő cukor sem (teljesen) egészséges. Vagy pedig akire vonatkozna, az pedig nem veszi eléggé komolyan a zacskós, kémiai előállítású gyümölcscukrot. Mellesleg nagyon sokáig én is azt hittem, hogy a gyümölcscukor a gyümölcsből kivont cukrot jelenti. De eddig egyetlen cikkel sem találkoztam, ahol felhívták volna a figyelmet arra, hogy a kettő nem ugyanaz, és a gyümölcsöt tessék bátran enni.
Amit itt a végén írsz, ez nekem kb 2 hete vált világossá... ennyire megtévesztő :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit itt a végén írsz, ez nekem kb 2 hete vált világossá... ennyire megtévesztő :(
Hát ez az, ez itt a lényeg. Én sem túl régóta vagyok vele tisztában, talán egy éve Misamaci jóvoltából.
És akkor mondhatom, hogy mi még tájékozottak vagyunk, meg a diabunk által figyelemmel is kísérjük a választékot, de a nem diabos, túlsúlyos egyén, pont akinek kockázatot jelent, nem hogy nem édesít egészségesebben, hanem még sietteti is a II-es diab kialakulását, ha egyébként hajlamos rá.
Persze ne essünk a ló túloldalára, a diab nem egyedül a gyümölcscukortól alakul ki, hanem csak növeli a kockázatot. Persze nem csak a diab kialakulásának a veszélye áll fenn, hanem pont a fogyókúra sikertelensége.
 

napocska

Őstag
Ez tényleg fura, aztán meg miután elküldtem, néztem csak, hogy honnan származik (honlapcím eleje), hát, nem biztos, hogy a legtutibb infó...
 

tubi

Aktív tag
sztem is jó az alma 7-tel... Ricsinek szinte minden g CH számít és nagyon sok almát eszik, biztos kiderült volna, ha 7 helyett 13 a CH benne...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én a táblázatokkal úgy vagyok, hogy nagyon erős fentartásokkal fogadom, mindegy honnan vannak. Megnézem, összevetem más táblázatokkal, és persze a saját (fejben lévő) ismereteimmel. Ettől függetlenül mindent táblázatnak örülök, mert ha egy adott ételféleség több táblázatban azonos CH adattal szerepel, akkor az valószínű pontos, de legalábbis használható, lehet vele számolni.
Úgyhogy Napocska, köszi a táblicsut, ez is hasznos. Ilyen bontásban még egyébkénét sem láttam. :dr_24:
 

lizzi

Őstag
Gyerekeknek édesítő:én Karolának már a legelejétől fogva mézzel édesítem a teáját ,cukrot csak az édességekben eszik ,de azt szerencsére nem sokat:)én ezt találom a legtermészetesebbnek ,persze ha jó forrásból be tudom szerezni,édesítőt nagyon -nagyon ritkán kap ha csak én eszem valami olyant amiben van és akkor kér belőle ,de napi szintem nem adnék neki ,de ki tudja itt is mi van az oviban???
 

lizzi

Őstag
Tápszerek:ezt nagyon sokan mondják a peptire ,hogy a legrosszabb ,de kinek????ha a gyereknek ízlik akkor nekünk nem mindegy milyen íze van???
Karola lassan 3 éves lesz és még mindig imádja a peptit:)és örülök is miután Timi is írta ,hogy a Blatniczky szerint akinek a családban cukros felmenője van ott a gyerek legalább 3 éves koráig ne kapjon tehéntejet!!!!
Edelino ha megissza a kisfiad a tápszert akkor menj el gasztróra és ha szerencséd van akkor ha elmondod miért akarsz neki ilyen tápszert adni akkor megértik és adnak is javaslatot vagy egyszerűen mondd azt,hogy száraz a bőre vagy piros a popsija és ki akarsz próbálni másik tápit!!!egy próbát megér:)
 

szandimon

Új tag
Szegény... ismerni kéne ehhez az ovitokat, hogy erre rendesen lehessen tanácsot adni :) Attól függ, milyenek az óvónők... elviekben tilos édes italt adniuk a gyerekeknek, ha mást nem, erre hivatkozhatsz (csak te tudod, hogy reagál erre az ovi). Vagy beszélni a szülőkkel, hogy fogjatok össze és együtt kérjétek, hogy vizet kapjanak a gyerekek (ásványvizet). Gondolom, valaki miatt van az édesítős szörp, az nem lenne szép, ha lecserélnék cukrosra. Nem véletlenül (az egészségügyi oldalán túl) szoktak vizet adni a gyerekeknek az oviban, így mindenki ugyanazt issza - mert azt mindenki ihatja. Ha mást nem, megkérheted, hogy a lányodnak ne adjanak a szörpből. Naponta én sem itatnám édesítős szörppel...

Csütörtökön azt mondta a kislányom, h kért szörpikét, de nem kapott.... nem tudom, nem megbizható még amit mond. Én ugyan sugalltam neki, h inkább vizet kérjen szörpike helyett, de kétlem, h szót fogadott volna, ugyanis nagy sajnálatomra imádja az édes lötyiket. Mondjuk én még senkit sem hallottam, h a sok cukor vagy gyümölcslé fogyasztástól lett volna cukorbeteg, de azért mindig mértéket tartunk itthon is mindenféle cukros dologban. Az biztos, h senki nem igényli a csoportban az édesítős szörpit, direkt kérdés hangzott el a szülöin, h van-e vkinek vmi betegsége, és egy allergia hangzott el, semmi több. Egyszerűen, ez az olcsó a boltokban. Egy cukros szörp kétszer, háromszor drágább az édesítősnél.....
 

szandimon

Új tag
Sajnos 3 hónapos kora óta kell a kiegészítő tápszer, mert nincs elég tejcsi. Hidd el, túl vagyok teákon, tablettákon, homeós bogyókon, laktációs tanácsadón... de akkor sem sikerült mennyiségileg utolérni Botond igényeit. Így napi szinten kapja a tápszert ( a napi mennyiség 1/4-e), ami szerintem sem jó, de kell. A hozzátáplálást most kezdtük, még nem tudunk kiváltani teljes étkezést, talán pár hét múlva az ebédet. Szóval marad a tápszer.. Én csak a gyerekorvos infóira tudok most építeni, mert máshol semmi értelmeset nem találtam erről. A gyerekorvos szerint meg túlzás a Pepti tápszer, mivel a gyerek nem tejfehérje allergiás, és a HA is úgy tartalmazza a tejet, ami már megfelelő. Na, ez az, amit én nem tudok :(

A gyerekorvos nálunk is dettó ugyanez. Én a Sinlacot próbáltam nála feliratni, de hajthatalan volt, azt mondta, nincs rá semmi szükség. Nekem akkor Szandus már 1,5 éves volt.
Én csak azért bátorítanálak a több tejcsi gyártásra, mert nekem sem ment ám olyan könnyen, ahogyan leírtam két szóval. Tápszerellenes közegben nőttem fel, így megmagyarázni nem tudom, h miért, de tápszert semmiképp nem akartam a gyerekemnek adni. (Holott abban garantáltan megvan minden, ami a gyereknek kell. Vitaminokra és ásványi anyagokra gondolok főként) A lányom koraszülött volt, mindig aludt, és nem akart szopizni, fejni pedig nem tudtam. 3 hónaposan azt mondta a védőnő, h nem kell annyit ébresztgetni a gyereket, és persze akkor még vakon hittem minden szavának. Kereslet-kínálat, a tejcsi érthetően kezdett apadni. Rengeteg dolgot elkövettem, h legyen tejem. Nem tudom, mi segített, mert mindent egyszerre csináltam. Gyakoribb mellretétel, rengeteg folyadék, szopitea, rántott leves, homeopátia. (volt, h SZandi baba nem lakott jól- ordított, és apa rázta 1 órahosszig, amig újra cicire tettük, és újra. Azokon a napokon szinte semmi mást nem csináltam, csak szoptattam. Reggel még volt, este már nem.. És végig stresszeltem, h éhen hal a gyerek, és micsoda anya vagyok, minthogy mennék tápit iratni ) 4-5 nap is eltelt, mire éreztem, h több a tejcsi. Később kiderült, h a pajzsmirigybetegségem teljesen megőrült ebben az időszakban, így a hormonok is épp a szopi ellen dolgoztak. De végül sikerült, és később, ha ismét apadt a tej (szinte havonta 6 hónapos korig), már tudtam, h nehezen, de menni fog.
A hozzátáplálást csak elkezdtem, de sokáig nem váltottam ki vele étkezést. Szopi után kapott vmit a lányom és érdekes módon attól kezdve nem nagyon volt a cicitej mennyiségével problémám. Ő sem maradt éhes, mert kapott vmi ételféleséget pótlásnak. 11 hónapos volt, amikor először hagytam el szopi alkalmat. És 17, amikor végleg abbahagytam a szopit, de azért, mert már nagyon lemerült a szervezetem és terveztük a 2. babát. Ahhoz képest, h már 3 hónapos korában nem hizta meg a védőnők által kívánt mennyiséget, és 4 hónapos korában tejpépet irtak fel pótlásként(amit én csak nagyon ritkán adtam), elég sokáig húztuk.

Csak azért írtam le, hátha erőt ad neked, legyen itt egy "sikeres" példa is, de megértem, ha már feladtad az eddigi próbálkozásaid kudarcai miatt.
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok!

Rég volt már errefelé mozgás, én is rég jelentkeztem. De most nagyon kivagyok.... A férjem két napja mondja, hogy olyat sokat iszik napközben és hogy éjjel is felkel pisilni. Ma reggel megmértem a cukrát, és éhgyomorra lett neki 17,3!!! Eddig nem volt problémája, méregettük neki félévente, negyedévente, mindig rendben volt. De most nagyon megijedtem. Holnapra kapott időpntot a házidokitól, mert mondam neki, hogy mindenekelőtt jól jönne egy vérvétel. Aztán már magam sem tudom... Most 42 éves, küzd némi kis súlyfelesleggel, de eddig egészségileg semmi problémája nem volt... Teljesen el vagyok keseredve...
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Rég volt már errefelé mozgás, én is rég jelentkeztem. De most nagyon kivagyok.... A férjem két napja mondja, hogy olyat sokat iszik napközben és hogy éjjel is felkel pisilni. Ma reggel megmértem a cukrát, és éhgyomorra lett neki 17,3!!! Eddig nem volt problémája, méregettük neki félévente, negyedévente, mindig rendben volt. De most nagyon megijedtem. Holnapra kapott időpntot a házidokitól, mert mondam neki, hogy mindenekelőtt jól jönne egy vérvétel. Aztán már magam sem tudom... Most 42 éves, küzd némi kis súlyfelesleggel, de eddig egészségileg semmi problémája nem volt... Teljesen el vagyok keseredve...

Hát, remélem, hogy a holnapi vérvétel eredménye biztatóbb lesz - illetve JÓ! Ha meg mégsem (tudod, én már a "bízom abban, hogy mégsem"-ben nem bízok! Hát, ez így érdekes mondat lett...:p), akkor nem elkeseredni kell, hanem segíteni a férjednek! Hiszen Te is jól tudod, hogy lehet ezzel együtt élni! Persze, jobb, ha egészséges az ember! A súlycsökkentés ideje pedig lehet, hogy elérkezett! "Szerencsésebb" (és ezt most nagyon gondolatjelbe tettem!!!), ha "csak" 2-es típusú diabos valaki, főleg, ha egy esetleges túlsúly okozza a problémát - jó eséllyel a testsúly normalizálása után rendeződik a vércukor is!
Ha lesz laboreredmény megosztanád velünk? Én kíváncsi vagyok! ;):dr_31:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Teljesen el vagyok keseredve...

"csak" 2-es típusú diabos valaki, főleg, ha egy esetleges túlsúly okozza a problémát - jó eséllyel a testsúly normalizálása után rendeződik a vércukor is!
Ha lesz laboreredmény megosztanád velünk? Én kíváncsi vagyok! ;):dr_31:
De ha mégsem 2-es tip, akkor az elkeseredésből jön az elfogadás, és az együttműködés. Ez így, ebben a sorrendben rendben is van, csak hát nehéz szembesülni a mellbevágó valósággal, mindegy is, melyik fázist éli át az ember.
Remélem a legjobbakat. :)
 
Oldal tetejére