Influenza elleni védőoltás

pusimelu

Őstag
Oké!Tímeácska!Az első válasz a vizeletcukorra:7,0 kapilláris vércukornál a vizelet tesztcsík cukor negatív.5,6 vércukornál is negatív és 4,6 -nál amit ma reggel mértem szintén negatív.9,5 egység inzulatarddal feküdtem le.
A kérdéseket felteszem a jó főnöknek és megírom a választ,de előbb kiírom innen mert feledékeny Papucs vagyok.(péntekre)
Egyébként én még soha nem kaptam influenza elleni védőoltást már csak ezért sem ártana kipróbálni.Viszont kérdezek betegeket is akik esetleg megkapják a védőoltást.
 

tímeácska

Őstag
Oké!Tímeácska!Az első válasz a vizeletcukorra:7,0 kapilláris vércukornál a vizelet tesztcsík cukor negatív.5,6 vércukornál is negatív és 4,6 -nál amit ma reggel mértem szintén negatív.9,5 egység inzulatarddal feküdtem le.
A kérdéseket felteszem a jó főnöknek és megírom a választ,de előbb kiírom innen mert feledékeny Papucs vagyok.(péntekre)
Egyébként én még soha nem kaptam influenza elleni védőoltást már csak ezért sem ártana kipróbálni.Viszont kérdezek betegeket is akik esetleg megkapják a védőoltást.

Imádlak! (Kérdezgesd csak azokat a betegeket!;)) Szerintem, mindannyian konzekvenciát tudunk majd levonni a kapott válaszokból, és aki esetleg hezitál, hogy beadassa a védőoltást, annak talán segítség. Bár, lehet, annak meg elveszi majd a kedvét, aki eddig a védőoltás mellett állt...:rolleyes::-D De mindenesetre, én kíváncsi vagyok, akkor is!;):mrgreen:
Szóval, Nálad teljesen rendben volt a vizelet cukor, azaz negatív volt! Ennek örülök!;) Nekem meg pozitív, még mindig. Pedig szita ujjaimból nyert vérminták alapján, ezt a tényt semmi nem indokolja...:???:
Kíváncsi vagyok, hogy 9,5 E Insulatard mellett hogyan alakult a cukrod! Már alig várom az eredményt!;):) Annyira szeretném azt hinni, hogy tudtam Neked segíteni a feles tollal!;):cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én biztos, hogy nem oltatom be magamat, eddig sem kértem. Persze én könnyen beszélek, nem szoktam influenciás lenni. Néha saját jogon beszerzek magamnak egy kis takonyot néhány évente, általában akkor, amikor mindenki jól van, és semmi jele járványnak. De körülöttem is lehetnek bacis emberek, nem kapom el. Hát nekem ezért nem kell oltás.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mi is beadattuk tavaly, nekem eddig minden doki azt mondta, hogy cukrosoknak, krónikus betegeknek nagyon is javasolt.
Apukám egyik munkatársa tavaly meghalt 30valahány évesen, hátrahagyva egy 8 hós ikerlánypárt, mert influenzás lett, majd szövődményként tüdőgyuszit, majd infarktust kapott. Új törzsek ígyis úgyis lesznek, ha oltatjuk magunkat, ha nem és minden évben újúl az oltóanyag, követve a változásokat, szóval én kisebb kockázatnak látom, hogy esetleg túl sokan oltatják be magukat és úgy mutálódik a törzs, hogy nem lesz ellenanyag időben, mint amekkora kockázattal az jár, hogy esetleg az oltás miatti védelemben az immunrendszer ellustul.

Timi: Dr. Kalmár Ágnes, Budai gyerekkórház, 3450600. Mi is most visszük Nimót Ig szűrésre sajnos, többmindenben hasonlítunk már megint. Most éppen a Lászlóban fekszik.
 

tímeácska

Őstag
Timi: Dr. Kalmár Ágnes, Budai gyerekkórház, 3450600. Mi is most visszük Nimót Ig szűrésre sajnos, többmindenben hasonlítunk már megint. Most éppen a Lászlóban fekszik.

Hogy mit csinál Nimród ott???:confused::confused: (Írd majd meg privin, légyszíves, most mennem kell... Gyógyszertár-járat, eü. séta indul!:rolleyes::cool:)
Köszi az infót, mindenképpen felveszem a Dr.nővel a kapcsolatot!
 

gretta

Új tag
Mi is beadattuk tavaly, nekem eddig minden doki azt mondta, hogy cukrosoknak, krónikus betegeknek nagyon is javasolt.
Apukám egyik munkatársa tavaly meghalt 30valahány évesen, hátrahagyva egy 8 hós ikerlánypárt, mert influenzás lett, majd szövődményként tüdőgyuszit, majd infarktust kapott. Új törzsek ígyis úgyis lesznek, ha oltatjuk magunkat, ha nem és minden évben újúl az oltóanyag, követve a változásokat, szóval én kisebb kockázatnak látom, hogy esetleg túl sokan oltatják be magukat és úgy mutálódik a törzs, hogy nem lesz ellenanyag időben, mint amekkora kockázattal az jár, hogy esetleg az oltás miatti védelemben az immunrendszer ellustul.

Timi: Dr. Kalmár Ágnes, Budai gyerekkórház, 3450600. Mi is most visszük Nimót Ig szűrésre sajnos, többmindenben hasonlítunk már megint. Most éppen a Lászlóban fekszik.

Nem is tudtam hogy cukrosoknak ajánlott az oltás. eddig még énsem adattam be. 1,5 éves gyereknek sem árt beadni? vagy szokták azt ilyen hamar? Védőoltásra okt közepén kell mennünk. akkor majd rákérdezek. Vagy meddig szokták ezt beadni?
 

dg

Őstag
Nem is tudtam hogy cukrosoknak ajánlott az oltás. eddig még énsem adattam be. 1,5 éves gyereknek sem árt beadni? vagy szokták azt ilyen hamar? Védőoltásra okt közepén kell mennünk. akkor majd rákérdezek. Vagy meddig szokták ezt beadni?


Szerintem gyerekek esetében ez főként akkor indokolt, ha közösségbe jár. Egyébként érdemesebb a család közösségbe járó tagjait beoltatni, hogy ne hozzák haza az influenzát. Persze, az oltás maga nem garancia, hogy a betegség nem éri utol a beoltottat, de lényegesebb enyhébb lefolyású lesz.

Ha jól emlékszem, 2 éves koról lehet influenza ellen oltani, (DE lehet, hogy csal az emlékezetem!)

Októberben, novemberben , úgy tudom, éppen időben van az oltás beadatása. Azonban egy-egy védőoltás között legalább 1 hónap szünetet szoktak javasolni, általában.
 

gabibaba

Aktív tag
Gábor tavaly novemberben lett cukorbeteg, de előtte sosem oltottunk senki. Nekünk több helyen több orvos is azt mondta, ha eddig nem kapott oltást és nem volt beteg, akkor csak a cb miatt nem kell.
 

tímeácska

Őstag
Gábor tavaly novemberben lett cukorbeteg, de előtte sosem oltottunk senki. Nekünk több helyen több orvos is azt mondta, ha eddig nem kapott oltást és nem volt beteg, akkor csak a cb miatt nem kell.

Hát, szerintem pedig éppen azért lenne javasolt Gábornak az influenza elleni védőoltás, mert már diabos! Ugyanis, gondolj bele! Egy egészséges embert is le tud dönteni a lábáról, na de egy cukorbeteg anyagcseréjére akkor milyen hatással lenne egy elhúzódóbb, esetleg súlyosabb lefolyású betegség? Persze, nem azt mondom, hogy mindenképpen elkerüli az influenzás betegséget, na de a szervezetében ha már jelen vannak az emlékező sejtek, talán könnyebben legyűrné az esetleges influenzát!
És biztosan nem csak marketing fogás az ingyenes oltóanyag adása többek között cukorbetegek részére...:rolleyes:
 

tímeácska

Őstag
Nos, és mi a helyzet a pneumococcus elleni oltással?! (Legtöbb esetben ez a kórokozó okozza a tüdőgyulladást, arcüreggyulladást, középfülgyulladást... Szimpatikus egy kis kórokozó :-D)
 

borka

Őstag
Az első influenza elleni védőoltást beadattam kb. 2000-ben./De ez volt az utolsó is/.Hónapokon keresztül kinlódtam vele mert sem kitörni nem akart rajtam,sem nem védet meg semmitől. Azóta a CENTRUM- tabletát szedjük /nov.-márc. /között és kutya bajunk. A pneumococcus elleni védőoltást is orvosi javaslatra kipróbáltam, ami semmilyen különöseb problémával sem járt, addig míg meg nem kaptam az ismétlő oltást. /5 évvel későb/ Ekkor megint eszabadult a pokol és minden bajom volt. Nem biztos ,hogy egy leromlott immunháztartással rendelkező, anyagcsere zavarokkal szenvedő betegnek jót tesz bár milyen mesterségesen bedott vírusfertőzés. Természetesen ez egyénre szabott, ez ügyben okosak nem lehetünk csak szépek. Javallat: Együnk sok zöldséget, gyümölcsöt mértékkel. A Vecsés-i káposztában rengeteg C vitamin van és JÓ hatással van a magas vc-ra. :confused:
 

borka

Őstag
Sajnos akinek ajálotta az orvos azok mind belázasodtak, ezek után azt mondta, hogy senkinek nem ajálja,aki kéri annak szivesen beadja saját felelőségére.
 

tímeácska

Őstag
Az első influenza elleni védőoltást beadattam kb. 2000-ben./De ez volt az utolsó is/.Hónapokon keresztül kinlódtam vele mert sem kitörni nem akart rajtam,sem nem védet meg semmitől. Azóta a CENTRUM- tabletát szedjük /nov.-márc. /között és kutya bajunk. A pneumococcus elleni védőoltást is orvosi javaslatra kipróbáltam, ami semmilyen különöseb problémával sem járt, addig míg meg nem kaptam az ismétlő oltást. /5 évvel későb/ Ekkor megint eszabadult a pokol és minden bajom volt. Nem biztos ,hogy egy leromlott immunháztartással rendelkező, anyagcsere zavarokkal szenvedő betegnek jót tesz bár milyen mesterségesen bedott vírusfertőzés. Természetesen ez egyénre szabott, ez ügyben okosak nem lehetünk csak szépek. Javallat: Együnk sok zöldséget, gyümölcsöt mértékkel. A Vecsés-i káposztában rengeteg C vitamin van és JÓ hatással van a magas vc-ra. :confused:

Hát, igen... Ki így, ki úgy reagál a védőoltásokra...
Mátémnak pl. ugye a kötelező Di-Per-Te 1/c oltóanyagra lett oltási szövődménye, konkrétan légzésleállása... Szerencsére, ez azért elég ritka, de megesik...
Pneumococcus (Pervenar, Pneumovax) elleni oltást Neki "kötelező" volt megkapnia, erre semmi extra reakciója nem lett, jól tolerálta, immunhiányosan is. És éppen a csökkent (nem leromlott, hanem eleve romlott) immunháztartása miatt tették "erősen ajánlottá", vagyis majdhogynam kötelezővé ezt az oltást is. Ugyanis, ha bármi hiba van, vagy lép fel az immunháztartásban, akkor egy kisebb kórokozó is óriási galibát tud okzni ha nincs megfelelő védettség. Nos, ezt a védettséget hivatott (valamilyen szinten -egyénfüggő-) biztosítani/támogatni a védőoltás!
 

tímeácska

Őstag
Sajnos akinek ajálotta az orvos azok mind belázasodtak, ezek után azt mondta, hogy senkinek nem ajálja,aki kéri annak szivesen beadja saját felelőségére.

Nekem pedig az a tapasztalatom, hogy amíg Mátém nem kapta, mindig influenzás lett, a végkifejlet kórház lett... Tavalyelőtt és tavaly megkapta az oltást, apró náthákon kívül semmi baja nem volt az influenza-időszak alatt! Lázas sem lett az oltástól! Pedig, Mátém immun-hiányos (születésétől kezdve). Én tavaly kértem először az oltást, nekem sem lett lázam tőle, az influenza is elkerült!
Egy érdekesség még: mivel ugye Mátém immun-hiányos, így nagy valószínűséggel a védőoltás miatt nem lett influenzás! Aztán ki tudja...:rolleyes:
 

tímeácska

Őstag
Az én javaslatom: mindenki, aki szükségét érzi a védőoltásnak, oltassa be Magát! Aki nem érzi hasznosnak, az meg ne! :mrgreen: -Bölcstímeácska:-D-
A zöldségek-gyümölcsök (szerény véleményem szerint) az év minden szakaszában ugyan olyan fontosak, tavasszal, nyáron, ősszel és télen pedig kiemelt fontosságúak! :mrgreen: -Mondoménhogynagyonbölcstímeácska:mrgreen:-

Szerintem, a védőoltás (ha nem kötelező), akkor szuverén joga Mindenkinek eldönteni, kell e, vagy sem! Én semmiképpen nem szeretnék senkit befolyásolni a döntésben! Én csak (ismét) tapasztalatokra vagyok kíváncsi!;-) Mint oly' sok minden másban is!:rolleyes:;-)

"Kullancs-elleni" védőoltásokról mi a vélemény?! Milyen tapasztalataitok vannak?
 
Az első influenza elleni védőoltást beadattam kb. 2000-ben./De ez volt az utolsó is/.Hónapokon keresztül kinlódtam vele mert sem kitörni nem akart rajtam,sem nem védet meg semmitől.
Egyszer én is jártam így, azóta nem adattam be. Volt olyan év, hogy elkaptam az influenzát, és olyan is, hogy nem. Idén gondolkodom az oltáson...

A korábban beadott oltásokra vajon meddig emlékezik a szervezet? Ha valamikor felbukkan ugyanaz a vírustörzs, amire valaha kapott oltást az ember, akkor nem betegszik meg vagy legalábbis enyhébb lefolyású lesz a betegség?

A kullancs elleni védőoltást a gyerekeknek (1,5 és 3,5 éves) eddig nem adattuk be, és lehetőleg nem túl sűrűn jártunk kullancsveszélyes helyeken. 1-2 éven belül tervezzük beadatni, és akkortól gyakrabban tervezünk erdős-mezős helyekre kirándulást.
 

pusimelu

Őstag
Na Csigu!Jó főnök válaszolt pár kérdésémre.(nem tudok beidézni,még)Azt mondja hogy egyre többen adatják be azoltást főleg kronikus betegek.A reklám nagyságától függ hogy mennyien adatják be a nem krónikus betegek közül.Egyre többen ,de sokan még mindig elzárkóznak előle teljesen. Akik kaptak oltást azok közül csak 1-2 ember kapta meg az influenzát.A főnököm mindig beolatja magát és így nekem is beveri ,azt mondta ,mert muszály.Biztos hogy elkapnám a rendelőbe de cukorbetegen még nehezebben viselném el.(Ő a helyemben beadatná magának.)
A gyárban is lesz oltás és elég sokan kérik is .Pár embert megkérdeztem:23 emberből 17 tavaly kapott előszőr vagy másodszor védőoltást és abból 3-an influenzásak lettek oltás mellett is.(mondták ők)Nem tudom hogy nem e csak egy komolyabb megfázásuk volt.Volt aki tavaly kapott először és először nem volt beteg.Meli
 

tímeácska

Őstag
Na Csigu!Jó főnök válaszolt pár kérdésémre.(nem tudok beidézni,még)Azt mondja hogy egyre többen adatják be azoltást főleg kronikus betegek.A reklám nagyságától függ hogy mennyien adatják be a nem krónikus betegek közül.Egyre többen ,de sokan még mindig elzárkóznak előle teljesen. Akik kaptak oltást azok közül csak 1-2 ember kapta meg az influenzát.A főnököm mindig beolatja magát és így nekem is beveri ,azt mondta ,mert muszály.Biztos hogy elkapnám a rendelőbe de cukorbetegen még nehezebben viselném el.(Ő a helyemben beadatná magának.)
A gyárban is lesz oltás és elég sokan kérik is .Pár embert megkérdeztem:23 emberből 17 tavaly kapott előszőr vagy másodszor védőoltást és abból 3-an influenzásak lettek oltás mellett is.(mondták ők)Nem tudom hogy nem e csak egy komolyabb megfázásuk volt.Volt aki tavaly kapott először és először nem volt beteg.Meli

Hú, Meli, nagyon rendes vagy! Jó kis infók ezek, és remélem, más számára is hasznosak, és segíthettünk ezzel a pár adattal a megfelelő döntésben!;) Megfelelő döntés= az egyén által legjobbnak tűnő cselekedet: beadatni a védőoltást, avagy sem!:rolleyes:
Ha van még ilyen -számomra csemege:mrgreen:- adatod, akkor ne kímélj, kérlek, ide velük!:mrgreen:
 

rgyörgy

Új tag
Ma megkaptam az influenza elleni védőoltást, már sokadik alkalommal. Eddig sosem voltam beteg, kivétel, felső légúti fertőzés.
Az egyik legnagyobb biztosítónál dolgozik családtag és náluk kötelező az influenza elleni védőoltás.<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 
Oldal tetejére