APIDRA

sojrot

Új tag
APIDRA! Akinek ezzel a gyorshatású inzulinnal kapcsolatban van jó vagy rossz tapasztalata, vagy bármit is hallott róla, kérem szépen, írja le, közölje a fórumon. Én ma kezdtem ezt használni Humalog helyett.

Apropó FÓRUM! A korábbi fórum anyagát hol lehet megnézni?

- sojrot
 
sojrot írta:
APIDRA! Akinek ezzel a gyorshatású inzulinnal kapcsolatban van jó vagy rossz tapasztalata, vagy bármit is hallott róla, kérem szépen, írja le, közölje a fórumon. Én ma kezdtem ezt használni Humalog helyett.

Apropó FÓRUM! A korábbi fórum anyagát hol lehet megnézni?

- sojrot

Szia! Légyszi majd írd meg a tapasztalataidat az Apidrával kapcsolatban.
 

sojrot

Új tag
Mint korábban említettem, két hó után állt be Lantussal (43E) a cukorszintem. Nyomtan ezt követően Apidrára álltam át (1 hónapi Humalog használat után).
Folyamatosan csökkenthettem a Lantus adagot, de 38E után újra emelkedni kezdett a cukorszintem. Most ismét 40E-nél tartok, de úgy látom, mégis 39E-nél maradok pillanatnyilag. Azt hiszem, a Lantus adag csökkentését az Apidrának is köszönhetem, hiszen ez a Lantus gyorsan ható kiegészítője.
Nekem tehát jelenleg az a tapsztalatom, hogy 3-4 egységet lehetett csökkenteni a bázisból, mivel Apidrára tértem át Humalog helyett.
- Én is érdeklődéssel várom a szükséges Lantus egységgel kapcsolatosan mások véleményét! - sojrot
 

bogácsa

Új tag
ma kaptam apidrát a dokitól..mivel a novorapid már annyit jelentett az elmúlt 2 hónapban mintha vizet szurnék. :( de az első szúrás hihetetlen eredményt hozott,amire hetek óta példa nem volt...5,2 vacsi után :D most még nem merem az örömömet nagyon kimutatni,mert nem biztos még semmi sem...de ez is jelent valamit!!hátha ez az ÉN inzulinom...hiszen eddig csak a novorapid volt nekem mint gyors...annyira remélek!! :D
és ez használható pumpába is 8)
 

bogácsa

Új tag
apidráról eddig a 6 nap távlatáról csak jót...a vércukrom sokkal stabilabb,az egységeket fokozatosan tudom csökkenteni..alantuszom is csökkent 2 egységel...még alakulok
 
bogácsa írta:
apidráról eddig a 6 nap távlatáról csak jót...a vércukrom sokkal stabilabb,az egységeket fokozatosan tudom csökkenteni..alantuszom is csökkent 2 egységel...még alakulok


Szia!
Örülök, hogy ilyen jók a tapasztalataid! Azt mondják, akik már használják, hogy egy kicsivel hamarabb kezd el hatni az Apidra, mint a többi étkezési analog,( mert nincs benne cink. Ez az oka annak, hogy nagyon jól alkalmazható pumpába, ugyanis nem tömeszeli el a kanült.) Kíváncsian várom a te tapasztalataidat! Másik előnye még a közös elven működő adagolóeszköz.
 

bogácsa

Új tag
az h nem tartalmaz cinket,szerintem azt is jelenti h kisebb a csomósodás esélye..mert a sejtek közt nem "szorul"be a cink és ezáltal nem lesz csomós..v rosszul gondolom és ez nincs összefüggésben...ha lesz pumpám,majd beugrasz hozzám a korányiba? :D
 
Szia Bogi!

bogácsa írta:
az h nem tartalmaz cinket,szerintem azt is jelenti h kisebb a csomósodás esélye..mert a sejtek közt nem "szorul"be a cink és ezáltal nem lesz csomós..v rosszul gondolom és ez nincs összefüggésben...ha lesz pumpám,majd beugrasz hozzám a korányiba? :D

Nem toom', bízom benne, hogy ezt is jelenti! Persze, hogy beugrom hozzád! Kössz, jól esik, hogy számítassz rám!
 

bogácsa

Új tag
szolnok írta:
Irnátok bővebben az apidráról? Nem ismerem nem sokat halottam róla .!

szia! a megígért apidrás üzim. :D

Sok infó van az apidráról ( minden elméleti kérdést kimerítő) :
http://www.emea.eu.int/humandocs/PDFs/EPAR/apidra/H-557-PI-hu.pdf

A szerintem fontos és érdekes sorokat kikopiztam.

"Az Apidra hatóanyagát, a glulizin inzulint a „rekombináns
technikaként” ismert eljárással állítják elő. Egy baktérium termeli, amelybe olyan gént (DNS-t) juttattak, amelynek hatására képes glulizin inzulint előállítani. A glulizin inzulin nagyon kis mértékben különbözik a humán inzulintól, és a különbség azt jelenti, hogy gyorsabban hat, és rövidebb hatásidőtartammal rendelkezik, mint a rövid hatású humán inzulin.

A glulizin inzulin hatása hamarabb kezdődik és rövidebb ideig tart, mint a reguláris humán inzuliné.A glulizin inzulin subcutan alkalmazása után 10-20 percen belül alakul ki a vércukorcsökkentő hatás.

Érdekesség: Egy 1. típusú diabetes mellitusban szenvedő betegeken végzett I. fázisú vizsgálatban a glulizin inzulin és a reguláris humán inzulin vércukorcsökkentő hatásprofilját vizsgálták 0,15 E/ttkg adagban egy
15 perces szabványos étkezéshez viszonyítva különböző időpontokban történő subcutan alkalmazásuk után.
Az adatok azt mutatták, hogy az étkezés előtt 2 perccel alkalmazott glulizin inzulin ugyanolyan mértékű postprandialis vércukorszint-kontrollt biztosít, mint az étkezés előtt 30 perccel adott reguláris humán inzulin.
Az étkezés előtt 2 perccel adott glulizin inzulin jobb postprandialis vércukorszint kontrollt biztosított, mint az étkezés előtt 2 perccel adott reguláris humán inzulin.
Az étkezés megkezdése után 15 perccel alkalmazott glulizin inzulin ugyanolyan anyagcserekontrollt biztosít, mint a 2 perccel az étkezés előtt adott reguláris humán inzulin."

Szerintem ez egész jól hangzik és nekem tényleg bevált és valóbab azt érzem h gyorsan kezd felszívódni. A novorapid után a különbség nálam ég és föld!

Ha bármi konkrét kérdésetek van, szívesen válaszolok rá!
:wink:
 

Sani

Új tag
Sziasztok!


Én Apidrát használok a pumpámban nár lassan 3 éve, és nekem nagyon bevállt. Nincsen rá rossz szavam.
Ahol élek, én voltan az első, a ' kísérleti alany ", akinek a pumpához Apidrát adtak. De ennek én nagyon örülök, Teljesen kontrolállható minden tevékenységem , még a különböző hatásokat is kezdem már kiismerni ( ami a szervezetemre hat ) és tudom kezelni.
Szóval csak jót tudok monadani az Apidráról.:)
 

Zsu77

Új tag
Én Lantust adok este 50e és novorapidot 12e de reggelre a cukorértékem 16 körül
mozog. A novorapid lecserélhető apidrára?

Szerintem nem biztos,hogy a novorapiddal lenne fixre a baj.Túl kevés az info ahhoz,hogy itt bárki bármit mondjon.Ha komolyan szeretnél tanácsot,akkor bizonyos információkat meg kell adnod magadról,a kezelésedről.
Egyébiránt a kérdésedre a tömör és rövid válasz a következő: természetesen lecserélheted.Elmész a diabra,odavágsz az asztalra és diktálsz a dokinak.Ha ez megoldás szerinted.
 

dg

Őstag
Én Lantust adok este 50e és novorapidot 12e de reggelre a cukorértékem 16 körül
mozog. A novorapid lecserélhető apidrára?


Szia Krizijani!

Hogy az 50E Lantus a Te esetedben kevés vagy sok, az az egyéni paramétereid nélkül nem mondható meg. Az biztos, hogy 16 mmol/l körüli éhomi értékek mellet nem jó a bázis beállításod.
Ennek ki kell deríteni az okát, kellene éjszaka is cukrot mérni, nehogy abba a hibába ess, hogy a magas reggeli értékek miatt tovább emeled a bázist, s ezzel hipóba sodrod magad az éjszaka folyamán, s ez utóbbinak lehet a következménye a reggeli magas cukor.

Szoktál mérni éjjel? Lehet hipo alvás közben?
 

Krizijani

Új tag
47 éves vagyok 8 éve cukorbeteg. 178cm magas 123kg. Este 50e lantust adok 12e novorapidot. Minden étkezés elött kell szednem 1 szem mercformint és 1 szem glokobáyt is. Reggel a novorapid 16e délbe 12. Nem eszem sokat mégis magas a reggeli cukor.
 

Zsu77

Új tag
Á,értem már!2-es tip.vagy ezek szerint!Hát előnyös lenne a túlsúlyt leadni,mert az nagyon megnehezíti a cukor rendben tartását.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
47 éves vagyok 8 éve cukorbeteg. 178cm magas 123kg. Este 50e lantust adok 12e novorapidot. Minden étkezés elött kell szednem 1 szem mercformint és 1 szem glokobáyt is. Reggel a novorapid 16e délbe 12. Nem eszem sokat mégis magas a reggeli cukor.
Az inzulinnal nem lehet baj. A gyógyszerekhez nem értek, de tudom, hogy más más hatásuk van. A te esetedben az egyiknek olyannak kell lenni, ami az inzulint segíti a munkájában, vagyis hogy a cukrot bejuttassa a sejtekbe, a másiknak pedig, hogy a CH felszívódását korrigálja (gátolja). A túlsúly az pedig megmutatja, hogy miért kell ilyen sok inzulint adnod magadnak. Ahhoz, hogy a megfelelő dózis hasznosuljon, többet kell adnod, mint amit a CH megkívánna. A fogyás az valóban segítség lenne. Biztosan próbálkoztál már több fogyókúrával, de nehéz megtalálni az igazán hatékonyat. Bár túlsúllyal nehéz mozogni, de ez a legjobb fogyókúra. Ha sikerül leadnod néhány kg-ot, akkor az inzulin elegendő lesz a cukorszint szabályozásban.
 
Oldal tetejére