Vércukormérők

Sziasztok!

Én 14 éve vagyok cukros. Szeretném a segítségeteket kérni a diplomamunkámhoz, ami a vércukormérőkről szól.
Az érdekelne, hogy ki milyen készüléket használ, mit szeret benne, mit nem, min lenne jó szerintetek változtatni. Bármilyen ötlet érdekel. Ha találunk valamit, ami sok ember számára hasznos lehet, a cég, akinél diplomamunkázom, a véleményeket esetleg beépíti egy következő vércukormérő típusba.
Ezenkívül, ha ide nem is írtok, nagy segítség lenne, ha legalább egy kérdőívet kitöltenétek, a http://vercukor.uw.hu -n

Köszönöm mindenkinek, aki segít!
Eribaby
 

naty77

Új tag
Én kitölteném, de két mérőm is van, a kérdőív nem jó erre. Nem is tudom bejelölni, hogy kétféle van és utána a válaszokban sem. Vagyis 2x kell kitöltenem. Ha erre van mód egyáltalán.
 
A Hiba 502 sajnos néha elöfordul. a szolgáltató hibája, elnézést érte. Késöbb esetleg próbáld újra.

Naty77-nek nagyon köszi, ha 2x is kitöltöd! :)

És mindenkinek nagyon köszönöm aki segít!

Eribaby
 
Eribaby írta:
Sziasztok!

Én 14 éve vagyok cukros. Szeretném a segítségeteket kérni a diplomamunkámhoz, ami a vércukormérőkről szól.
Az érdekelne, hogy ki milyen készüléket használ, mit szeret benne, mit nem, min lenne jó szerintetek változtatni. Bármilyen ötlet érdekel. Ha találunk valamit, ami sok ember számára hasznos lehet, a cég, akinél diplomamunkázom, a véleményeket esetleg beépíti egy következő vércukormérő típusba.
Ezenkívül, ha ide nem is írtok, nagy segítség lenne, ha legalább egy kérdőívet kitöltenétek, a http://vercukor.uw.hu -n

Köszönöm mindenkinek, aki segít!
Eribaby

Én is kitöltöttem. Sok sikert a diplomához és remélem sikerül eredményt elérni a következő típusnál az észrevételeink alapján.
Nekem lenne még egy naiv kívánságom, aminek valószínűleg kicsi az esélye, hogy teljesüljön: a különböző gyártók gépei elfogadják egymás tesztcsíkjait is a megfelelő és mindenki számára hozzáférhető kódolás után. Tehát valamiféle szabvány jó lenne ezen a téren is, bár tudom, hogy ez a konkurrens gyártóknak nem érdeke...
 
Miért tartod fontosnak, hogy a különböző gépek kezelni tudják egymás tesztcsíkjait?
Amúgy nem igazán kivitelezhető szerintem. A gépek egy része fotometriás - azaz a tesztcsík reagensének elszíneződését méri, másik részük viszont elektrokémiai elven működik - áramot, vagy feszültséget mér. Pontosságukban igazából nincs különbség. A kettő egybeépítése nyilvánvalóan fölösleges költség lenne... Persze az azonos elvűek közötti kompatibilitás talán megoldható lenne...
De kifejthetnéd, miért lenne ez annyira jó :)

Köszi, hogy kitöltötted a kérdőívet!
 

bioszaky

Új tag
Megveszi a legjobb gépet, és hozzá a legolcsóbb tesztcsíkot (a 77 Elektronika gépei és tesztcsíkjai a leginkább támogatottak, de ennek rendszere külön téma). Bármikor tud teszcsíkot venni, mert nincs inkompatibilitás. Ez a 2 fő ok. Javarészt a fotometriás készülékek csíkcseréléséről van szó.
Ezért nem lesznek kompatibilisek, amíg érdemi különbség van a készülékek közt.
-------------------------------------------
Jobb készülék:
- számítógépre csatlakoztatható
- több vércukor értéket, + étkezés előtt/után adatot tárol
- tárolja a szénhidrát mennyiséget is
- kis vérmennyiséggel beéri
- tárolja a tesztcsíkokat is
- gyorsabban mér
- kisebb, könnyebb, ellenállóbb (sajnos amiatt sem csökken a méret, mert idősekre optimalizálják)
* pontosságban már nem látok érdemi különbséget
 
Azért lenne ez jó, mert nem mindegyik tesztcsík támogatott gondolom, ugye?
De hogy érted, hogy megveszi a legjobb gépet? Illetve miben jobb az egyik gép a másiknál? Kb ugyanazt tudja mind... Nem?
 
Eribaby írta:
Miért tartod fontosnak, hogy a különböző gépek kezelni tudják egymás tesztcsíkjait?

De kifejthetnéd, miért lenne ez annyira jó :)

Lényegében azért, amit bioszaky is leírt. A fotometriás gépekre gondoltam, eddig csak olyant használtam. Az azonos elven működő gépeknél szerintem inkább csak a szándéktól függ, hogy elfogadják egymás csíkjait. Itt a fórumon valamelyik topicban is volt róla szó, hogy a Roche valamelyik gépe viszonylag pontosan mér Personal csíkkal is - csak ehhez kell egy kis trükk. Én pl. már vettem volna a Personal mellé Roche gépet is, de mivel a kihordási idő alatt csak a Personal csíkra kapok támogatást, ezért napi 8-10 méréssel nem biztos, hogy (anyagilag) megérné.
 
Eribaby írta:
De hogy érted, hogy megveszi a legjobb gépet? Illetve miben jobb az egyik gép a másiknál? Kb ugyanazt tudja mind... Nem?
Elvileg igen, de az ebben a fórumban, ill. az elődjében is olvasható gyakorlati tapasztalatok alapján vannak "jobb és rosszabb" gépek. Pl. sokan jobbnak tartják a Roche gépeit, mint a 77 Elektronika gépeit. De vannak, akik a D-Contttal is elégedettek. (Fordított véleményre viszont nem emllékszem...)
 
Vércukormérők, SmarPix, HgA1C

13:43 2007.02.25.
mcd_csoport --> Általános kérdések --> vércukormérők
mcd_csoport --> Általános kérdések --> Vércukor érték HgA1C
A SmartPix készülékkel kapcsolatosan a következőket tudtam meg.:
1. Nem kapcsolható az AccuChek Active mérőkészülékhez
2. Weblapok német nyelven (a magyar nyelvű Roche honlapon nem találtam a SmartPix-re vonatkozó

adatokat):
http://www.accu-chek.de/profi/de/content/accu_chek_produkte/software/smartpix_technik.html
http://www.accu-chek.de/profi/de/content/accu_chek_produkte/software/smartpix.html
http://www.accu-chek.de/profi/de/content/diabeteswissen/gestationsdiabetes/gestationsdiabetes.htm

l
https://www.accu-chek.de/profi/de/content/accu_chek_produkte/accu_chek_produkte.html

3. Sajnos, továbbra is fennáll a Camit-Pro programban az a programhiba, ami miatt nem mindig

lehet időpontokat módosítani.
4. Az Accu-Check Active készülékről az IR egységek segítségével csak asztali számítógépre lehet

adatokat bevinni. Miután ezt megtettem, az adatokkal feltöltött programot az asztali

számítógépről átmásolom a laptopra a hálózatba kötött gépek közötti mappa megosztással (Pendrive

segítségével is lehetséges USB porton keresztül). Hátrány: a laptopon nem mindig találhatók meg a

legfrissebb adatok.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Re: Vércukormérők, SmarPix, HgA1C

szentgyorgyipal írta:
4. Az Accu-Check Active készülékről az IR egységek segítségével csak asztali számítógépre lehet

adatokat bevinni. Miután ezt megtettem, az adatokkal feltöltött programot az asztali

számítógépről átmásolom a laptopra a hálózatba kötött gépek közötti mappa megosztással (Pendrive

segítségével is lehetséges USB porton keresztül). Hátrány: a laptopon nem mindig találhatók meg a

legfrissebb adatok.

Csak szeretném kiegészíteni azzal, hogyha van soros port a laptopon, akkor lehet a laptophoz is csatlakoztatni az infra egységet (az IR egységet), így lehet laptopra is egyenesen átvinni adatokat. Csak sajnos rendkívűl ritka az a laptop, amin van soros port.
 

bioszaky

Új tag
A Roche mondta, hogy még mindig (4-5 éve?!) nem bírták javítani a Camit hibáját? Bizony nagy leégés.
A német oldalon már a 2.4 verzió van, én a 2.1-eset láttam. Mégis van remény.

Az infra portok ma már inkább USB-n keresztül csatlakoznak, az meg tuti van a laptopon. A mobilok, mint az enyém is, így kommunikálnak a PC-kel. (Persze aki ismeri a Nokia PC Suite-ot, az tudja, hogy a gyakorlat az vmi más.) Egy ilyen USB infra port 5-6 ezer Ft.
 

Camilla

Új tag
Sziasztok! Most szeretnék vásárolni új vércukormérő gépet, és az a kérdésem,hogy ti melyiket ajánljátok, illetve milyen támogatások esetleg akciók vannak mostanában?
Most a hagyományos D-Contom van (nem a Personal), és arra gondoltam, hogy Accu Checket veszek, csak nem tudom,hogy pl. háziorvos felírhatja-e receptre és mennyibe kerül egy doboz csík?Ill.hány db van egy dobozban?
De szívesen veszem az egyéb cukormérőkről az infókat!
Köszi!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
bioszaky írta:
A Roche mondta, hogy még mindig (4-5 éve?!) nem bírták javítani a Camit hibáját? Bizony nagy leégés.
A német oldalon már a 2.4 verzió van, én a 2.1-eset láttam. Mégis van remény.

Az infra portok ma már inkább USB-n keresztül csatlakoznak, az meg tuti van a laptopon. A mobilok, mint az enyém is, így kommunikálnak a PC-kel. (Persze aki ismeri a Nokia PC Suite-ot, az tudja, hogy a gyakorlat az vmi más.) Egy ilyen USB infra port 5-6 ezer Ft.

Felhívtam az Akadimpexet (az AccuChek forgalmazója) és végre megmondták, ami nincs fönt a neten: LEHET AccuChek Active géphez használni, van hozzá szoftver, ami működik!!! (nem kell többé a Camit Prot használni), a számítógéphez USB porton kapcsolódik és 9900Ft.

Bioszaky: ha arra gondolsz, hogy sima infra porton lehetne csatlakoztatni az AccuChek-et, akkor sajnos nem. Egészen a Smart Pixig kizárólag ezzel az infra-átalakítóval működött, ami egy hadrware eszköz, amit a Roche gyártott kifejezetten ehhez az AccuChekhez. De sikerült úgy megoldani ezt az eszközt, hogy csak soros porton lehet a szgéphez csatlakoztatni. Többször beszéltem a Roche-os ovrosokkal és mindegyik sajnálkozva mondta, hogy az AccuChekben nem sima infra van, ezért kell ez a furcsa infrás átalakító és csak így képes kommunikálni a szgéppel. Legalább 3 infrás laptoppal próbálkoztunk már és valóban, nem látja a laptop, hogy lenne infrás eszköz a közelében... tényleg csak ezzel az izével működik. Azaz, mostmár a Smart Pixszel is :)
 

eremit

Új tag
Én most váltottam AccuChek Active-ra. Szerintem gyors és ügyes kis készülék. És van hozzá SmartPix :lol: Sajnos nem tudom az árát, mert én kaptam, de újságokban láttam, hogy 10 ezer forint körül van az ára. A csík 1500 forintba kerül hozzá. Ezt biztosan tudom, mert a múltkor 3 dobozért 4500-at kellett fizetnem. És ugye egy nem túl bonyolult matematikai művelettel ezt kikövetkeztettem :lol:
 

szolnok

Új tag
Szeretném megkérdezni, hogy a vércukor mérők között választási lehetőség van, vagy el kell fogadni amit az orvos felír, vagy kp vegyem amit akarok, de köteles e ahoz írni teszt csíkot.

Általában a dicont personált írják de tudom , hogy van jobb is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
szolnok írta:
Szeretném megkérdezni, hogy a vércukor mérők között választási lehetőség van, vagy el kell fogadni amit az orvos felír, vagy kp vegyem amit akarok, de köteles e ahoz írni teszt csíkot.

Általában a dicont personált írják de tudom , hogy van jobb is.
Ha jól tudom, azt ír föl az orvos, amit a beteg kér - ha nem az a legolcsóbb, akkor alá kell íratni a beteggel egy papírt, de akkor is azt kell kapnia a betegnek, amit kér. Talán, ha nem mond semmit a beteg, akkor nyilván a legolcsóbbat kell felírnia a dokinak, az pedig tudtommal a dcont.
 
eremit írta:
Én most váltottam AccuChek Active-ra. Szerintem gyors és ügyes kis készülék. És van hozzá SmartPix :lol:
Kérlek, ha van már tapasztalatod az AccuChek Active és a SmartPix használatával kapcsolatosan, írd meg nekem. A SmartPixxel más feldolgozó szoftver jár, nem a CamitPro? Most akarok venni egy AccuChek Easy-t + SmartPix-et, nem tudom eldönteni, hogy hasznos-e, többet tud-e nyújtani, mint az Active. Nekem legfőbb problémám a vércukormérővel az, hogy egy olyan mérőre, adatátvitelre és adatfeldolgozó szoftverre van szükségem, amit különböző vizsgálóhelyeken is elfogadnak és használnak. Másik megoldás: az adatátvitelkor ne egy feldolgozó szoftverbe kerüljenek az adatok, hanem egy egyszerű datafile-ba. A SmartFix tulajdonképpen mit csinál?
Addig, ameddig ezeket a problémákat nem oldom meg, marad a direk leolvasás a vércukormérőről és a kézi adatátvitel egy data file-ba.
Előre is köszönöm a választ.
 

eremit

Új tag
Az AccuChek Active összehasonlítva az Easy-vel (egy táblázatból néztem ki) gyorsabb (5 mp alatt van eredmény) és kevesebb vér is elég hozzá. Kicsi és eddig (januártól) elégedett vagyok vele. Ami inem tetszik, hogy amikor visszakeresem a vércukorértékeket a memóriából, nem lehet visszafelé léptetni.
A SmartPix-et USB-n keresztül csatlakoztatom és egy web-es felületen jeleníti meg az adatokat. Ezeket a táblázatokat és listákat vagy kinyomtatod, vagy esetleg lemented képként. Szerkeszteni nem tudsz benne... Ha gondolod, küldhetek neked mintát, az nem tart semeddig sem.
A vizsgálóhelyen (az orvos) szerintem elfogadják, csak még nekik is új, így nem biztos hogy mindent tudnak értelmezni... :oops: Az marha jó lenne, ha csak hetente-kéthetente kinyomtatnám a naplómat, meg a pumpa-adatokat is... Megkímélne sok adminsztrációtól, amit én sokszor utólagosan csinálok - és szetintem mások is, mert nem mindenki olyan precíz, hogy minden mérés után írjon stb. Ahhoz még nagyon az elején kell lenni! Vagy egyszerűen én vagyok link :? :oops:

De hogy a kérdésedre válaszoljak - a SmartPix egy speciális adatfeldolgozóba tárolja az adatokat, és saját táblázatokat szerkeszt belőle. Van azonban egy másik program amiről már hallottam, de bevallom még csak ki sem próbáltam. Egyszer a Cukorbeteg életben olvastam erről, egy debreceni egyetmi oktató dolgozott ki egy programot. Ha jól emlékszem, akkor infraport kell csak hozzá. De keresgetek egy kicsit, és biztos megtalálom...
 
Oldal tetejére