Vércukormérők

yaksi

Új tag
Accu Check Aviva

Üdvözletem mindenkinek!

Új vagyok ezen a fórumon, és a segítségeteket szeretném kérni.
Nemrég derült fény 2. típusú cukorbetegségemre. Pechemre nem eléggé olvastam utána a neten a különböző vércukorszint mérő készülékeknek, így abban a hitben, hogy jobban járok, a netről rendeltem mérőkészüléket. Ez a Vivamat HL588 készülék volt, amelynek egész baráti 7300 Ft-os ára volt, 50 db tesztcsíkkal.
Igen ám, de az 50 tesztcsík elfogyott. Ekkor szembesültem azzal, hogy millióféle tesztcsík létezik, az én készülékemhez azonban városomban, Sárbogárdon egyik gyógyszertár sem tudott beszerezni tesztcsíkot. Ez elszomorított, hiszen, így fizethettem volna az egészségkártyámmal. Ehelyett rendelnem kellett tesztcsíkot, ami kb. 2000 Ft pluszköltség (szállítás futárral), és a számla alapján történő fizetés sokkal bonyolultabb, mint a kártyás.

Na, mindegy gondoltam. Ezt bebuktam. Láttam, hogy a gyógyszertárak, illetve a reklámok az Accu Check termékekkel vannak tele. Na, gondoltam, akkor ha kicsit drágább is a készülék, és még esetleg a tesztcsík is, de megér annyit, hogy pár perc alatt hozájuthatok, szinte az összes gyógyszertárban.

És itt megint nem tájékozódtam megfelelően. A Vaterán vettem meg a készüléket, az Accu Chech Avivát. És utána jött a pofon: ahogy utánaolvastam kis hazánkban nem kapható hozzá tesztcsík.

Jól értesültem, és tényleg ezzel a készülékkel is befürödtem, vagy azóta már változott a helyzet. Ezen fórum 21. oldala körül tárgyaltátok utoljára a témát.

Tud valaki valamit ebben az ügyben?

Köszönettel:
yaksi
 

somcsika

Aktív tag
Jelentem, tegnap megérkezett a gyógyi-ba az acku-chek go-nk. Ma ki is próbáltuk összeshasonlításként a Dcont Optimum-mal.
AC go 6.
Dc optimum 4,5
Jelzem ugyanazon szúrásból volt és kb fél perc volt a két mintavétel között.
Úgy gondolom, hogy ez nagy eltérés ilyen relatíve "alacsony" értéknél.:mad:

Segítség, segítség.
Akkor most melyiknek higgyek?
 

somcsika

Aktív tag
Jó, értem én, és azért is vettem (tartaléknak) de melyiket tegyem el.
A megemelt 2 E bázistól megint hypozunk ebéd előtt és így már nem mindegy.
Még a holnapi napot megvárom, de ha megint "fehérít" akkor 1 E-t visszaveszek, bármit is mond az orvos.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És itt megint nem tájékozódtam megfelelően. A Vaterán vettem meg a készüléket, az Accu Chech Avivát. És utána jött a pofon: ahogy utánaolvastam kis hazánkban nem kapható hozzá tesztcsík.

Jól értesültem, és tényleg ezzel a készülékkel is befürödtem, vagy azóta már változott a helyzet. Ezen fórum 21. oldala körül tárgyaltátok utoljára a témát.

Tud valaki valamit ebben az ügyben?

Köszönettel:
yaksi
Persze itt már eső után köpönyeg, hogy így nem szabad, meg úgy nem szabad, de hiszen erre sajna már rájöttél magadtól.
Az Avivát valószínű azért tudtad megvenni a vaterán, mert egy olyan valaki akart túladni rajta, aki ugyancsak nem tudta üzemeltetni csík hiányában.
Szomorú, hogy hogy ha valaki megjárja, akkor szemrebbenés nélkül megteszi mással, hadd járja meg ő is.
És az is sajna, hogy akármilyen jó készülék az Aviva, a Roche nem tervezi hozzá beszerezni és itthon forgalmazni a csíkot. Az lehet talán a megoldás, ha sikerül valaki szerezni, hogy külföldről behozná. Ez eléggé bonyolult, és nyűg mindkettőtöknek.

Hogy mit lehet tenni? A meglévőkkel sajna nem sokat.
Bemenni a gyógyszertárba, és egy új mérőkét venni, bármilyet. Azokhoz mindegyikhez lehet csíkot kapni. De most ne kapkodd el, mert nem csak a csíkok különbözőek, hanem az áraik. Az alapján kell döntened, hogy mennyit mérsz naponta, és mennyire rúghat a havi költséged a csíkra. Ugyanis gépet csak egyszer kell kiperkálnod, de a csíkot havonta kell megvenned, és mivel te gyógyszeres vagy, így sajna neked támogatás sem jár. (ill nem tudom, hogy most a változások után valamennyi jár-e?)
Teljes áron a legolcsóbb csík a Personal, és az Otrimum Teszt. A Personálhoz megveheted a D Cont Personal vagy az Accu-Chek Active gépeket, az Optimum Teszthez pedig a D Cont Partner, vagy az Accu-Chek Go-t.

Ha 2-es típusúként nem mérsz túl sokat, akkor egy nagyon jó választás az Xceed, amit csak a saját csíkjával lehet használni, ez teljes áron alig drágább a többitől (a nagyobb különbség a receptes árnál van a fix támogatás miatt.)
 

yaksi

Új tag
Köszönöm szépen a segítséget.
Találtam egy Accu Chek Active-ot, amelyet 6000 Ft-ért adnak 50 db tesztcsíkkal. Szerintem ez lesz a kiválasztott, mert tényleg bármely gyógyszertárban kapható hozzá a csík. Jól értettem, hogy akkor a Personal csík is használható az Active-hoz?

Az Avivát sajnálom, mert ahogy olvastam, jó kis gép. Sajna a tesztcsík külföldön, webshopban is többszöröse a készülék árának. A legolcsóbb helyen 27 euróért láttam (plusz szállítás).

Támogatás nekem nem jár, így teljes áron vásárolom ezeket a termékeket. Hozzáteszem, hogy szerencsére, hiszen ha járna támogatás, az már azt jelentené, hogy inzulint is kapnom kellene.

Szomorú egyébként az is, hogy másik készülékem, a Vivamax forgalmazójának arra van pénze, hogy a Google szponzorált linkként elsőnek hozza a honlapjukat, arra meg már nincs, hogy a tesztcsík Budapestet nem számítva ne csak 6-8 városban legyen beszerezhető.

Még egyszer köszönöm a segítséget!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Yaksi!
Az AC Active-val jól jársz, és valóban lehet használni Personal csíkkal. Bár ez nem a saját csíkja, de ez csak a kódolásban játszik szerepet, ugyanis a Personal és Active csík teljesen megegyezik, egyazon gyártósorról kerül le. Az egyik ezt a cimkét teszi rá, a másik pedig azt a cimkét. Hogy a két cég miért nem adja azonos áron, azt ne kérdezd, azt csak a nagyok tudják.
Arra figyelj, hogy az AC géphez adott csipkódot tartsd meg, mert a Personál dobozában nincs csipkód. Ha nincs hozzá, mert használtan veszed, akkor sincs semmi baj, írsz nekem privit, és küldök neked néhány csipkódot.

Mivel nem a gyártó által ajánlott kóddal kódolod a csíkot, lehet minimális eltérés, de ez a saját csíknál, saját kódolással is meg van. Egy kézi cukormérő nagyszerű eszköz a cukorszint meghatározására, de nem laboratóriumi pontosságú. Az a fontos, hogy tudd, hogy 6,0 mmol/l a cukrod, nem pedig 26,0 mmol/l. Az már lényegtelen, 6,0 vagy 6,3. Ennyi eltérés bármelyik csíknál előfordul, a saját, és a "partizán" csíknál is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hétfőn becserélem a barátnőmnek a Cabrio-t Partnerre. Így a barátnőmnek is két cukormérője lesz, egy régebbi, de pontos Accu-Chek és egy D Cont-os új masina.
Hurrá :hurra:, ahhoz képest, hogy ő nem is cukorbeteg.
 

torkos

Új tag
Ne máá, egyedül birkózzak? :(:rohog:
Nem láttam, hogy a gyaloglás/futás helyett szummózni akarsz velem! :hurra:
A Péter ami választ írt - az adatkábellel kapcsolatban -"felpaprikázott".
A 80-as években még 4 évig kellett várni 1 telóra. Hol is élünk?
A nyomdászok még 3.15-én is dolgoztak, rajtuk nem múlhat. LA-ból 3 nap alatt megérkezik, ha kérek valamit.
Sajnos a nyelvi műveltégem a latin és orosszal kimerült. Ezért a fordító programmal megnéztem az adobbe-sok weblapját és az ott ajánlott online rendelést.
Számomra úgy tűnt, hogy a kapható kábel nem az a kábel.
Jól láttam, hogy a Pl.: vistahoz, és Xceedhez nem jó?
?: CoPilot System Advantage.
Ha van időd és tudod, akkor léci nézz utána. :dr_24:
Remélem, hogy hétfőn a Péter is olvassa, amit írtam.
Végső megoldásom? LA-ból a bermuda naci mintás ingek helyett ezt kérjek?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Számomra úgy tűnt, hogy a kapható kábel nem az a kábel.
Jól láttam, hogy a Pl.: vistahoz, és Xceedhez nem jó?
?: CoPilot System Advantage.
Ha van időd és tudod, akkor léci nézz utána. :dr_24:
Passzolom Péternek, ez a cucc az én képességeimnél kimerül abban, hogy a leírás megmutatja, hogy melyik végét kell hova dugni, hogy nekem diagramot rajzoljon.
Egy ember megtervezi, egy legyártja, a másik pedig használja. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Végső megoldásom? LA-ból a bermuda naci mintás ingek helyett ezt kérjek?
LA-i cuccoknál óvatosan, az eltérő szabványok miatt jól meg kell nézni, hogy a csatlakozások valóban kompatibilisek az itthon használt kütyükhüz, bár jó eséllyel itt nincs különbség.
 
Nem láttam, hogy a gyaloglás/futás helyett szummózni akarsz velem! :hurra:
A Péter ami választ írt - az adatkábellel kapcsolatban -"felpaprikázott".
A 80-as években még 4 évig kellett várni 1 telóra. Hol is élünk?
A nyomdászok még 3.15-én is dolgoztak, rajtuk nem múlhat. LA-ból 3 nap alatt megérkezik, ha kérek valamit.
Sajnos a nyelvi műveltégem a latin és orosszal kimerült. Ezért a fordító programmal megnéztem az adobbe-sok weblapját és az ott ajánlott online rendelést.
Számomra úgy tűnt, hogy a kapható kábel nem az a kábel.
Jól láttam, hogy a Pl.: vistahoz, és Xceedhez nem jó?
?: CoPilot System Advantage.
Ha van időd és tudod, akkor léci nézz utána. :dr_24:
Remélem, hogy hétfőn a Péter is olvassa, amit írtam.
Végső megoldásom? LA-ból a bermuda naci mintás ingek helyett ezt kérjek?
Részben jogos amit írsz, részben nem. Feltételezem hogy nem kamion nagyságrendű cuccokat rendelsz LA-ből. Ugyanis ha azokat rendelnél akkor azon paprikáznád fel magad hogy mennyibe is kerül a légiszállítás nagy tétel esetén. Akkor pedig hajón kérnéd, konténerben, 6-8 hét szállítással. Szóval nem analóg a 3 napos példád.
Egy cég életében a készletezés az egyik legfontosabb dolog, hiszen az befolyásolja a pénzáramlást. Fontos hogy mennyi pénzed áll fölöslegesen áruban és mennyi ideig. Ezért igyekszünk úgy intézni a megrendeléseket, hogy az idő, a készlet, a szállítási költség és a betegek kiszolgálása között meglegyen az optimális egyensúly. És ezek közül az idő csak 1 paraméter. Azaz valóban itt lehetne 3 nap alatt, az elméleti lehetősége megvan, de akkor az annyival többe is kerülne, amit végül Ti, a felhasználók fizetnétek meg. És persze fölöslegesen, mert az adatkábel akkor is adatkábel ha 2 hét alatt jön meg, de nem rakódik rá annyi szállítási költség. Különösen azért igaz ez, mert most kell csak várni rá, mert itt ez új termék, tehát miután egyszer megérkezik, onnantól többé kevésbé folyamatosan lesz raktáron.

A második kérdéshez:
http://www.abbottdiabetescare.co.uk/inspired-products/copilot-software/faqs

Működik Vista alatt és Xceedhez is jó. Lásd bal oldalt az első és második kérdéseket.
 

torkos

Új tag
LA-i cuccoknál óvatosan, az eltérő szabványok miatt jól meg kell nézni, hogy a csatlakozások valóban kompatibilisek az itthon használt kütyükhüz, bár jó eséllyel itt nincs különbség.

:dr_24: !:dr_24:!:dr_24:! Nadon, nadon köszönöm!

Már régebben is felhívtad a figyelmemet a tesztcsíkkal stb.-vel kapcsolatosan. Akkor meg is kérdeztem, hogy náluk mi található, ne hogy úgy járjak, mint az 50-s években a nagy papírszalvéta gyűjtő időszakban kérésre a "szegény magyarnak" batiszt szalvétát küldtek.:)
Egyébként az Optium Xceel itthoni árai hasonlóak, mint odakünn. (a mérő 20 dolcsi stb.) Nem érdemes kérni, legfeljebb - ha szükséges lenne - a "hiánygazdaság" idején 3 nap alatt hozzájutok!

Ami megnyugtatott, az az volt, hogy ha "beengedik" hozzájuk, akkor az Xceed nagyon jó készülék lehet! :hurra::hurra::hurra:
Azért a summó még 1szer létrejöhet! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyébként az Optium Xceel itthoni árai hasonlóak, mint odakünn. (a mérő 20 dolcsi stb.) Nem érdemes kérni, legfeljebb - ha szükséges lenne - a "hiánygazdaság" idején 3 nap alatt hozzájutok!

Ami megnyugtatott, az az volt, hogy ha "beengedik" hozzájuk, akkor az Xceed nagyon jó készülék lehet! :hurra::hurra::hurra:
Azért a summó még 1szer létrejöhet! :)
Az államokba mindent beengednek, fű alatt hozzánk is sok mindent, amit nem kéne azt is. Azért az USA-ban is van egy-két cucc, amit ott is csak receptre lehet megvenni, pl a Navigátor, vagy az OmniPod. Persze államonként a szabályok minimálisan változhatnak. Californiában a Navigátor, OmniPod nem vehető szabadon, az Xceed ahhoz képest játékszer.

Az viszont igaz, hogy ott az is 20 dolcsi, ami nálunk 12-18 ezerbe kerül. De ez a vc masinára vonatkozik, a csík ott is húzós, még biztosított áron is, ill. attól függ, milyen biztosítása van az embernek.
 

torkos

Új tag
"...Egy cég életében a készletezés az egyik legfontosabb dolog, hiszen az befolyásolja a pénzáramlást.

..... Azaz valóban itt lehetne 3 nap alatt, az elméleti lehetősége megvan, de akkor az annyival többe is kerülne, ....

Különösen azért igaz ez, mert most kell csak várni rá, mert itt ez új termék, tehát miután egyszer megérkezik, onnantól többé kevésbé folyamatosan lesz raktáron."

Kedves Péter,

sajnálnám, ha itt a vércukormérők fórumon marketing és üzletpolitika vitába keverednék veled. Messze távol áll tőlem, - mind igaz érv amit írsz - de a véleményem:

1. Ha a piacon hosszú távon megjelenni kívánnék, akkor nem a magyar mentalitással kísérleteznék.

2. Akkor ütős valami, ha nagyot szól. (Van rajta sapka...)

3. Rátok terhelnék... ezt másutt azért nem írnám le érvként. Mint ahogy azt sem, hogy többé kevésbé folyamatosan lesz. (Volt 1 francia autó reklám A sejk azért nem vette meg, mert nem elég drága)

Gondolom, hogy teljesen ET-nek tartanál, ha azt kérdezném pld.: a táska pink színben kapható-e, mert a barátnőmnek ilyent szeretnék és és stb. Ez hunnét jutott eszembe, onnan, hogy láttam nyugati márkás v.cukor mérőt nem csak kékben.

Mindezek ellenére engem csak az Optium Xceed érdekel!!!! :dr_31:
 
Oldal tetejére