Ujjszúró

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Viszahívtak Multiclix ügyben...
Kb. 4000 peták lesz a bökö!
Az nagyon jó ár. A SoftClix 4600 peták körül mozog. Mondtak még valamit? Tárat mennyiért lehet hozzá venni? Hol, mikor lehet kapni. Tőlük kell megrendelni, vagy patikában is hozzájut az ember?
 

sünike

Új tag
Az nagyon jó ár. A SoftClix 4600 peták körül mozog. Mondtak még valamit? Tárat mennyiért lehet hozzá venni? Hol, mikor lehet kapni. Tőlük kell megrendelni, vagy patikában is hozzájut az ember?

Egy fickó hívott vissza 2x is,bár mondta,hogy nem igazán ő az illetékes...A tárról nem is tudot árat mondani az még listában sincs nekik.Gyógyszertárban és gyógyászati segédeszköz boltban egyaránt kapható lesz áprilistol!Csak ennyit tudtam meg.Remélem ez is jó hír mindenkinek aki ilyenre áhitozik!
 

misamaci

Aktív tag
Erről a szúrókáról beszéltek?


Ahogy olvasom a gyári ismertetőjét, egy dolog azért megütötte a szememet:
a tárban 6 db steril lándzsa található, viszont a készülék nem támogatja a lándzsák többszöri felhasználását (magyarán 6 szúrás után tárcsere).

"..Can I use a lancet more than once?

We strongly recommend the use of a new, sterile lancet every time you test.
The tip of a new needle is sharp and precisely formed to ensure gentle lancing, but the tip can become dull or bent if used more than once.
What's more, a new lancet is sterile and hygienic.
For these reasons, the ACCU-CHEK Multiclix lancing device will not allow you to re-select a used lancet. ..."

Info innen: https://www.accu-chek.com/us/lancing-devices/multiclix.html (FAQ fül)
 

sünike

Új tag
Erről a szúrókáról beszéltek?


Ahogy olvasom a gyári ismertetőjét, egy dolog azért megütötte a szememet:
a tárban 6 db steril lándzsa található, viszont a készülék nem támogatja a lándzsák többszöri felhasználását (magyarán 6 szúrás után tárcsere).

"..Can I use a lancet more than once?

We strongly recommend the use of a new, sterile lancet every time you test.
The tip of a new needle is sharp and precisely formed to ensure gentle lancing, but the tip can become dull or bent if used more than once.
What's more, a new lancet is sterile and hygienic.
For these reasons, the ACCU-CHEK Multiclix lancing device will not allow you to re-select a used lancet. ..."

Info innen: https://www.accu-chek.com/us/lancing-devices/multiclix.html (FAQ fül)
Bezony erröl beszélünk!:)
"nekem is multiclix-em van. és az utolsó tűt akkor fordítottam át...mikor is?..hát nem emlékszem! :D de 2 hónapja biztos és még mindig szúr és nem szakít!nagyon tartós kis tűk!"<!-- google_ad_section_end -->
<!-- google_ad_section_end -->Valaki ezt irta ennek a topiknak az elején valahol!:hurra:
És ha jól emlékszem Mollinak ilyen van!!!
 

misamaci

Aktív tag
Bezony erröl beszélünk!:)
"nekem is multiclix-em van. és az utolsó tűt akkor fordítottam át...mikor is?..hát nem emlékszem! :D de 2 hónapja biztos és még mindig szúr és nem szakít!nagyon tartós kis tűk!"<!-- google_ad_section_end -->
<!-- google_ad_section_end -->Valaki ezt irta ennek a topiknak az elején valahol!:hurra:
És ha jól emlékszem Mollinak ilyen van!!!

Akkor ezt nem vettem észre ... valszeg nem mentem eleget vissza .... vagy csak simán átszaladtam a Molli féle infón. ... (ezek szerint az a kitétel hogy " nem engedi újra kiválasztani" csak akkor igaz, ha elforgatták a tárat ...)
 

dg

Őstag
Tényleg jó hír, hogy elérhető lesz!

De mik a leglényegesebb eltérések a softclix-hez képest (túl azon, amit ránézésre látok)? Még kíméletesebb? Vagy?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tényleg jó hír, hogy elérhető lesz!

De mik a leglényegesebb eltérések a softclix-hez képest (túl azon, amit ránézésre látok)? Még kíméletesebb? Vagy?
A "hagyományos" ujjbegyszúróknál a kilövéskor/visszarántáskor a tű minimálisan ugyan, de berezonál. Ha minden igaz, akkor ez a multi ezt kiküszöböli.
Mivel személyes tapasztalatom nincs, így érzésbeli különbséget nem tudok mondani.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Második körös olvasáskor engem is elgondolkodtatott, hogy ha a tárban 6 tű van, és nem lehet újra betárazni, akkor a működtetése nagyon drága lehet.
Én a SoftClix-ben egy tűt 2-3 hónapig használok. Pusztán azért, mert elfelejtem kicserélni. Viszont, ha a tárból egy tűvel többször bökhetek, akkor nekem is okés a multi.

Igen, Mollinak van ilyen, Molli, kérünk szépen infot.

Hamarosan találkozom a pumpatréneremmel, megkérem, hogy ha van rá lehetőség, mutiba hozzon egyet, aztán döntök.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Itt vagyok, itt vagyok :)
Igen, persze, többször is lehet használni! Már 5 éve használom az enyémet, azaz ugye néhány hete ellopták a kettőből az egyiket, úgyhogy most kezdtem újat használni, de ez volt a tartalékom, tehát én is fogok venni egy újat is, hogy legyen tartalék megint.
És még egy jó hír a Go-soknak: belefér a Go tokjába is, az ujjszúró helyére :) Mert ugye ez egy picit nagyobb, mint a Softclix.
Szóval, akárhányszor használhatsz egy tűt. Elviekben az összes ujjszúrónál azt támogatják, hogy minden szúrás után cseréljünk tűt. Dehát ez nyilván butaság...
Más info kell még? :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Itt vagyok, itt vagyok :)
Igen, persze, többször is lehet használni! Már 5 éve használom az enyémet, azaz ugye néhány hete ellopták a kettőből az egyiket, úgyhogy most kezdtem újat használni, de ez volt a tartalékom, tehát én is fogok venni egy újat is, hogy legyen tartalék megint.
És még egy jó hír a Go-soknak: belefér a Go tokjába is, az ujjszúró helyére :) Mert ugye ez egy picit nagyobb, mint a Softclix.
Más info kell még? :)

Nekem ennyi majdnem elég is, csak azt mondd meg léccike, hogy lándzsát honnan szerezted be. Bár most azt is lehet majd kapni, gondolom az ára meg már nem vág földhöz.
Köszike, köszike az infokat. :dr_24::cool:
 

dg

Őstag
Itt vagyok, itt vagyok :)
Igen, persze, többször is lehet használni! Már 5 éve használom az enyémet, azaz ugye néhány hete ellopták a kettőből az egyiket, úgyhogy most kezdtem újat használni, de ez volt a tartalékom, tehát én is fogok venni egy újat is, hogy legyen tartalék megint.
És még egy jó hír a Go-soknak: belefér a Go tokjába is, az ujjszúró helyére :) Mert ugye ez egy picit nagyobb, mint a Softclix.
Szóval, akárhányszor használhatsz egy tűt. Elviekben az összes ujjszúrónál azt támogatják, hogy minden szúrás után cseréljünk tűt. Dehát ez nyilván butaság...
Más info kell még? :)

Érezhetően jobb, mint a softclix?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Érezhetően jobb, mint a softclix?
Ez szubjektív dolog, nekem érezhetően jobb. Könnyebb pontosabban szúrni, pont oda, ahová szeretném és én kevésbé érzem fájdalmasnak, lassabban kopik el a tű is, később sem fáj, amikor már tűt kell cserélni, csak nem szúr olyankor olyan nagyot (a softclixnél mindig kezdett már fájni ilyenkor). És szebb az ujjam is a softclixhez képest.
De ez tényleg szubjektív, nem ugyanolyanok az ujjaink sem, de szerintem ez alapvetően jobb bökő lesz majdnem mindenkinek.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nekem ennyi majdnem elég is, csak azt mondd meg léccike, hogy lándzsát honnan szerezted be. Bár most azt is lehet majd kapni, gondolom az ára meg már nem vág földhöz.
Köszike, köszike az infokat. :dr_24::cool:
Tudod, én még Dániában vettem az ujjszúrót is (azt akkor az Aviva készülékhez adták és 2000 ft volt átszámítva az Aviva az ujjszúróval!!!!! ebből vettem kettőt....) és kb ennyibe került ott kint a csomag tű is, aminek a 4/5-e még megvan :) Rengeteg tű volt benne. Lehet, hogy már le is járt a szavatossága, nem néztem. De mint látjuk, nálunk igencsak másképp fog menni ez az egész, szóval ez nem mérvadó a tű árát illetően, ahogyan maga az ujjszúró ára sem az.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vannak infoim, a pumpatréneremtől.

A MultiClix várhatóan április végén kerül a patikákba, 4000-4300,- Ft-os áron, a bele való lándzsa 24 db 990,-Ft körüli áron.

A lándzsa ezek szerint nagyon baráti áron van, én attól tartottam, hogy az húzós lesz.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Akkor nemsokára itten trónfosztás lesz…?:o
"Meghalt a király, éljen a király!" (SoftClix vs. MultiClix):dr_31:
Üdv.,
Laci …aki kipróbálja majd, hogy milyen…mert kíváncsi!:D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ápr. 2-án randim lesz a tréneremmel, egy minta példányt lesz módomban megtaperolni. :hurra:
Beszámolok a tapasztalatokról, de őszintén szólva, amit Molli mond, nekem az készpénz. :cool:
 
Oldal tetejére