APIDRA

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezt találtam a Glucobayra: Hatását a béltraktusban fejti ki és az említett szénhidrátok emésztésének dózisfüggő lelassulásához vezet. A legfontosabb hatása, hogy a szénhidrátokból származó szőlőcukor így lassabban szabadul fel, később szívódik fel a vérbe, ily módon az akarbóz késlelteti és csökkenti az étkezés utáni vércukorszint emelkedést. Ezen kiegyenlítő hatása következtében a vércukorszint napi ingadozása csökken, és az átlagos vércukorértékek is mérséklődnek.

A Merckforminra pedig ezt: 2-es típusú diabéteszes betegek hasnyálmirigye vagy nem termel elegendő inzulint, vagy a szervezet nem megfelelően reagál az inzulinra. Ez a vércukorszint megemelkedését okozza. A metformin javítja a szervezet inzulin-érzékenységét és segít visszaállítani a cukorfelhasználás normál útját.
A túlsúlyos betegek tartós Merckformin kezelése segít a diabétesszel összefüggő szövődmények kockázatának csökkentésében.

Ezek szerint ez a két gyógyszer-kombináció megfelelő.
 

Zsu77

Új tag
Az inzulinnal nem lehet baj. A gyógyszerekhez nem értek, de tudom, hogy más más hatásuk van. A te esetedben az egyiknek olyannak kell lenni, ami az inzulint segíti a munkájában, vagyis hogy a cukrot bejuttassa a sejtekbe, a másiknak pedig, hogy a CH felszívódását korrigálja (gátolja). A túlsúly az pedig megmutatja, hogy miért kell ilyen sok inzulint adnod magadnak. Ahhoz, hogy a megfelelő dózis hasznosuljon, többet kell adnod, mint amit a CH megkívánna. A fogyás az valóban segítség lenne. Biztosan próbálkoztál már több fogyókúrával, de nehéz megtalálni az igazán hatékonyat. Bár túlsúllyal nehéz mozogni, de ez a legjobb fogyókúra. Ha sikerül leadnod néhány kg-ot, akkor az inzulin elegendő lesz a cukorszint szabályozásban.

Az egyik gyógyszer a túlsúly miatt kialakult inzulin-rezisztenciát hivatott csökkenteni,a másik pedig lassítja a szénhidrát felszívódását,ezáltal a vércukor lassam emelkedik.Hogy az inzulin adagolás milyen,ezt a dokitól kérdezd.Én azt mondanám,hogy azért jó,mert neked grammra pontosan ezentúl MUSZÁJ a diétát betatani.(számolás,mérleg)Ha te betartod a diétát grammra pontosan,akkor nem csak jó eredményeket érhetsz el,de le is kellene mennie a súlyodnak.Egy fogyókúrához ugyanis tökéletesen elég a cukorbetegek részére előírt szénhidrát-diéta.A mozgás pedig napi 20-30 perc séta legyen,a túlsúly nem enged mást.De meglátod,hogy sikerülni fog.Ez a tuti módi.Ha tanácstalan vagy,feltétlen konzultálj dietetikussal,örömmel segíteni fog.Nagyon fontos,hogy sikerüljön,mert nem túl rendezhető a cukor ennyi túlsúlyra,szóval ne vedd neked esésnek,a javadat akarjuk!;)De addig is a reggeli magascukorról feltétlen beszélj a gondozó orvosoddal,de hosszútávú megoldást a túlsúly-vesztés tud hozni.
 

tímeácska

Őstag
Kösz,nincs semmi probléma. A kérés más jellegű.

Megnyugodtam!
:cool:
 

katka90

Új tag
Sziasztok
Január közepe óta Apidrát használok HUMMALOG és Levemir helyett,de én teljes mértélben meg vagyok elégedve lehet,hogy az új th.módszer is közrejátszott ebben ugyanis inzulinpumpát használok.
 

borka

Őstag
Sziasztok
Január közepe óta Apidrát használok HUMMALOG és Levemir helyett,de én teljes mértélben meg vagyok elégedve lehet,hogy az új th.módszer is közrejátszott ebben ugyanis inzulinpumpát használok.

Ezt az insulint úgy néz ki,hogy direkt a pumpákhoz találták ki.
Köszi,csak gyűjtöm a felhasználókat.
 

macskosz

Új tag
Sziasztok!
Apidra (10-5-7 e. ) és Lantus ( 26.e.reggel)használok 4.éve.
A Hb1ac 5.4 és 6.5 között.Ha sok ch.(lakodalom)12.0 volt.7e.apidra 19.00 kor és nem ettem semmit.6.00-kor 6.0 lett.
Nem tudok összehasonlítani mással ,mert még nem kaptam más inzulint a Tisztelt kezelőorvosomtól.
Nincsenek rosszulléteim ( csak az életkedv-vem, néha).
Kivánok sok sikert és egészséget! jani.
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Apidra (10-5-7 e. ) és Lantus ( 26.e.reggel)használok 4.éve.
A Hb1ac 5.4 és 6.5 között.Ha sok ch.(lakodalom)12.0 volt.7e.apidra 19.00 kor és nem ettem semmit.6.00-kor 6.0 lett.
Nem tudok összehasonlítani mással ,mert még nem kaptam más inzulint a Tisztelt kezelőorvosomtól.
Nincsenek rosszulléteim ( csak az életkedv-vem, néha).
Kivánok sok sikert és egészséget! jani.


Gratulálok a jó eredményeidhez (HbA1c-re gondolok ).
A lakodalmi kilengések pedig néha-néha beleférnek.
További szép napokat.
 
Oldal tetejére