Ujjszúró

dg

Őstag
Mostanság is sokat lógtam egy bizonyos diabetológián, és ott sem mondják....de ma opdajött hozzám egy néni, akinek pár hete tanácsoltam, hogy vegyen a DC helyett egy másik bököt és megköszönte.Olyan jól esett, hogy csak na!!!!
A baj az, hogy ott a gondozóban csak a betegek szurkodják magukat, így a nővéreknek, orvosoknak stb. fogalmuk sincs róla, hogy mekkora különbség van....volt olyan beteg, aki szabályosan tűvel szúrta az ujjait.....megdöbbentő volt. Ugye ott is mérik a cukrot kontroll előtt és akkor fecskendő tűvel(a legkisebbel) szúrnak, így nem is derül ki.


Na, én ezen a híráram-stopon totálisan kiborultam múltkor. Az "hagyján", hogy azokra is gondolunk, akik nincsenek internet-közelben, de tudván, hogy nem százával jönnek a technikai és egyébtekintetű újítások, változások havonta, egyszerűen elképeszt, hogy egy megyei ellátóban (hogy csak magamról beszéljek), vagy bárhol máshol, gőze nincs senkinek semmi változásról, ami pedig tetten érhető, és simán hagyják az embert a tudatlanságban , s persze mindabban a hátrányban, ami ezzel jár!!!
Múltkor például megkérdezték tőlem, hogy a DCont Personalt, használjuk, ugye? Hol van ez attól, hogy "emberek, van jobb, hát cseréljetek!"???
 

misamaci

Aktív tag
Na, én ezen a híráram-stopon totálisan kiborultam múltkor. Az "hagyján", hogy azokra is gondolunk, akik nincsenek internet-közelben, de tudván, hogy nem százával jönnek a technikai és egyébtekintetű újítások, változások havonta, egyszerűen elképeszt, hogy egy megyei ellátóban (hogy csak magamról beszéljek), vagy bárhol máshol, gőze nincs senkinek semmi változásról, ami pedig tetten érhető, és simán hagyják az embert a tudatlanságban , s persze mindabban a hátrányban, ami ezzel jár!!!
Múltkor például megkérdezték tőlem, hogy a DCont Personalt, használjuk, ugye? Hol van ez attól, hogy "emberek, van jobb, hát cseréljetek!"???

Biztos, hogy ez is benne van a dologban ... de azért azt se felejtsd el, hogy a gyse forgalmazásról szóló valamelyik rendelet határozottan tiltja a nem támogatott segédeszközök "reklámozását" az orvosoknak. Magyarán a doki hivatalosan csak a támogatott segédeszközökről adhat információkat (ráadásul itt még + kötelezik arra, hogy elsődlegesen a legolcsóbbat ajánlja) ... és egy szót sem szólhat a nem támogatott termékekről (hiába jobbak) :mad: ... mivel pl. az AC termékek közül csak a csíkok írhatóak fel támogatással ...arról beszélhet ... de a hozzátartozó mérőről már nem ....:o:mad::o:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajnos ez tényleg így van, fel is akarnak ez ellen lépni a forgalmazók és az orvosok is, mert enélkül nem tudják megfelelően tájékoztatni a beteget.

Csakhogy ez az egész mizéria a gyógyászati termékek reklámjáról szól. Arról nem, hogy a nővérke azt mondja a páciensnek, hogy van olcsó, elérhető támogatott kütyü, de van drágább, de minőségileg nagyságrendekkel jobb is.
És ezt leginkább a diab gyerkőcös szülőknek kéne segítség képpen elmondani.
 

misamaci

Aktív tag
Sajnos ez tényleg így van, fel is akarnak ez ellen lépni a forgalmazók és az orvosok is, mert enélkül nem tudják megfelelően tájékoztatni a beteget.

Csakhogy ez az egész mizéria a gyógyászati termékek reklámjáról szól. Arról nem, hogy a nővérke azt mondja a páciensnek, hogy van olcsó, elérhető támogatott kütyü, de van drágább, de minőségileg nagyságrendekkel jobb is.
És ezt leginkább a diab gyerkőcös szülőknek kéne segítség képpen elmondani.

Teljesen egyetértek veled ...csak sajna amikor ez a rendelet életbe lépett akkor az ilyen beszélgetések miatt több gyse-felíró dokit is nagyon durván megrángattak (több ilyen esetről is hallottam, igaz nem konkrétan diabos területen).
Azt nem tudom, hogy ez a szabály még él-e, de pl. az eredeti rendelet szerint még az is tiltva volt, hogy a rendelőben, vagy a váróhelyiségben (!) ki lehessen helyezni bármilyen gyártói/forgalmazói tájékoztató anyagot (hogy pl. termékmintákról már ne is beszéljünk)
 

dg

Őstag
Nem tudtam, hogy csak támogatott terméket szabad az ellátókban propagálni. Újra tanultam Tőletek!
Saját esetemre visszatérve: ott ráadásul támogatott eszközről volt szó, nevesül: a Mery mérőről. A diab szakrendelésnek gőze nem volt arról, hogy ez a mérő létezik, ráadásul, támogatott és közgyógyos, ami pedig főként a gyerekeket illeti meg alanyi jogon.
Valószínűleg kétirányú a hiba: a szakellátó nem jár utána a "borzalmasan sok" változásnak, az illetékes cég meg nem keresi meg az ellátót, amit szintén érthetetlennek tartok, tekintve, hogy nem ezerszám vannak azok a helyek, amiket meg kellene keresniük az aktuális információkkal, változásokkal.
 

umbra08

Aktív tag
Sajnos ez tényleg így van, fel is akarnak ez ellen lépni a forgalmazók és az orvosok is, mert enélkül nem tudják megfelelően tájékoztatni a beteget.

Csakhogy ez az egész mizéria a gyógyászati termékek reklámjáról szól. Arról nem, hogy a nővérke azt mondja a páciensnek, hogy van olcsó, elérhető támogatott kütyü, de van drágább, de minőségileg nagyságrendekkel jobb is.
És ezt leginkább a diab gyerkőcös szülőknek kéne segítség képpen elmondani.

Legszívesebben oda állnék minden gyerkőcös diab rendelés elé és elmondanám minden anyukának az eddigi tapasztalataimat, hogy nekik már könnnyebb legyen! Vagy ajánlanám a drinfo fórumot, ahol hála nektek, nagyon sok mindent tanultam.
 

borka

Őstag
Legszívesebben oda állnék minden gyerkőcös diab rendelés elé és elmondanám minden anyukának az eddigi tapasztalataimat, hogy nekik már könnnyebb legyen! Vagy ajánlanám a drinfo fórumot, ahol hála nektek, nagyon sok mindent tanultam.


Az infót így is ajánlhatod mid azoknak akikkel találkozol a diab rendelésen.
Akár még a kezelő orvosnak is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Legszívesebben oda állnék minden gyerkőcös diab rendelés elé és elmondanám minden anyukának az eddigi tapasztalataimat, hogy nekik már könnnyebb legyen! Vagy ajánlanám a drinfo fórumot, ahol hála nektek, nagyon sok mindent tanultam.
Én pontosan ezt teszem, ha látom, hogy erre szükség van. Én ugyebár nem vagyok forgalmazó, beszállító, orvos, nővér, hanem személyes tapasztalattal rendelkező végfelhasználó vagyok. Legalábbis gondolok itt 4 féle cukormérőre, amit én használok, 3 bökőre amit szintén használok, és azokra az infokra, amiket itt olvasok tőletek. :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Teljesen egyetértek veled ...csak sajna amikor ez a rendelet életbe lépett akkor az ilyen beszélgetések miatt több gyse-felíró dokit is nagyon durván megrángattak (több ilyen esetről is hallottam, igaz nem konkrétan diabos területen).
Azt nem tudom, hogy ez a szabály még él-e, de pl. az eredeti rendelet szerint még az is tiltva volt, hogy a rendelőben, vagy a váróhelyiségben (!) ki lehessen helyezni bármilyen gyártói/forgalmazói tájékoztató anyagot (hogy pl. termékmintákról már ne is beszéljünk)
Asszem még él. Az orvosok és beszállítók kínja az, hogy nem tud úgy ajánlani valamit, hogy nem tudja bemutatni még prospetkuson sem.
Az érintettek többek között kifogásolták (jogosan), hogy hogyan ajánlhatnak valamit úgy, hogy nem tudják bemutatni, a leendő páciens nem tudja kézbevenni, megtapogatni, stb.
Rájakeresek az infora.
 

nagytniki

Új tag
Sziasztok!
És Ti melyik cukormérőt ajánljátok? Nekünk a közgyógyos Optimum van.. Nem vagyok benne biztos, hogy ez szuperül mér!
Volt olyan, hogy 4,2-őt mértem, de olyan időszakban, amikor mindig magasabb szokott lenni kisfiam cukra, visszamértem, és 8,7-et mért..
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A támogatott segédeszközök orvosok számára való bemutatásáért fizetendő évi egymillió forintos látogatói díjhoz hasonló intézmény például sehol máshol nem található, de komoly gondot okoz, hogy a gyártók és forgalmazók nem tudják megismertetni termékeiket sem az orvosokkal, sem a betegekkel. A támogatott segédeszközökre ugyanis (a gyógyszerekhez hasonlóan) reklámtilalom vonatkozik, egy száz tagból álló termékcsaládnál pedig már akár egyetlen támogatott tag is e tilalmat vonja maga után.

forrás: http://www.medicalonline.hu/cikk/attoresre_varnak_az_orvostechnikai_eszkozok_gyartoi/index.php

Legyen különbség a tájékoztatás és a reklám között, ne kerüljön azonos elbírálás alá, ugyanis megalapozatlanul terjesztették ki a gyógyszerekre vonatkozó szabályozást a gyógyászati segédeszközökre

Forrás: http://betegjog.blog.hu/2010/02/13/tilos_a_tajekoztatas
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
És Ti melyik cukormérőt ajánljátok? Nekünk a közgyógyos Optimum van.. Nem vagyok benne biztos, hogy ez szuperül mér!
Volt olyan, hogy 4,2-őt mértem, de olyan időszakban, amikor mindig magasabb szokott lenni kisfiam cukra, visszamértem, és 8,7-et mért..
Én a magam részéről itt vagyok bajban, mert majdnem azt mondanám, hogy bármit, csak ne Optimumot.
De nem teszem, mert nagyon sokan használják minden gond nélkül az Optimumot megelégedéssel, nem mér (sokat) alá vagy fölé. Azonban amit egyértelműen állíthatok, hogy szélsőséges időjárási viszonyok között (mint pl hideg, meleg) sokszor pontatlan. Ezen kívül az Optimum ujjbegyszúrója messze alulmarad pl a Softclix, vagy Multiclixhez képest, vagy az Xceed bökőjéhez képest.

Többször leírjuk, hogy érdemes visszaolvasni néhány oldalt, ezt sokan nem szívesen teszik, mert időt rabló folyamat (ezt megértem). Mégis így lehet arra választ kapnod, amit kérdeztél, mivel amit én mondok, az csak 1 személy véleménye. De ha visszaolvasol itt, és a vércukormérő topikban, akkor többek véleményét olvashatod, főleg gyerkőcös anyukák véleményt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
És Ti melyik cukormérőt ajánljátok? Nekünk a közgyógyos Optimum van.. Nem vagyok benne biztos, hogy ez szuperül mér!
Volt olyan, hogy 4,2-őt mértem, de olyan időszakban, amikor mindig magasabb szokott lenni kisfiam cukra, visszamértem, és 8,7-et mért..
Azért, hogy ne maradj teljesen válasz nélkül, a Mery cukormérő is közgyógyós, a csíkja is az. Viszont ha megveszed a gépet, azzal kell kezdened, hogy a bökőjét azonnal kidobod, és veszel Soft,- vagy Multiclixet, ha kímélni akarod a kisfiad ujjacskáit. Ezek a bökők nem olcsók, viszont egyszeri befektetés, a fentartására már nem kell pénz.
 

nagytniki

Új tag
Azért, hogy ne maradj teljesen válasz nélkül, a Mery cukormérő is közgyógyós, a csíkja is az. Viszont ha megveszed a gépet, azzal kell kezdened, hogy a bökőjét azonnal kidobod, és veszel Soft,- vagy Multiclixet, ha kímélni akarod a kisfiad ujjacskáit. Ezek a bökők nem olcsók, viszont egyszeri befektetés, a fentartására már nem kell pénz.

KÖszi:)
Multiclixünk már van kb. 3 hete!! :) Nagyon jól szuperál!!!
 

cukorfalat

Új tag
Egyébként ha az ujjbegy oldalát szúrod meg és nem magát az ujjbegyet,amivel tapintunk,akkor megmarad így is az érzékelés.Legalábbis nekem annak idején ezt tanácsolták és most is így teszek.

Én köszönöm az infot, valahogy erről elfelejtettek tájékoztatni a rendelőben... Ki is próbáltam, még kevésbé fáj...
 

cukorfalat

Új tag
Sziasztok!
És Ti melyik cukormérőt ajánljátok? Nekünk a közgyógyos Optimum van.. Nem vagyok benne biztos, hogy ez szuperül mér!
Volt olyan, hogy 4,2-őt mértem, de olyan időszakban, amikor mindig magasabb szokott lenni kisfiam cukra, visszamértem, és 8,7-et mért..


Én személy szerint az Accu-Chek Active-ot ajánlom, nekem ez vált be, mondjuk mást nem is használtam, de ezzel meg nem volt semmi problémám.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap Deni kérte, hogy mérjem meg a cukrát, mert fürdés után szédelgett egy kicsit, de mindjárt sipákolt is rendesen, hogy meg fogom bökni. Pici korában nem volt a bökéssel semmi baja, de hát ő már "férfi" :rohog: szóval tele lett a gatyája.

Nyugtatgattam, hogy ezzel a bökővel (Multiclix) már nem lehet érezni semmit, mivel hogy ez már nem tűvel szúr, hanem másképp nyeri a vért. Mondtam, cukimérés után megmondom. (Láttátok volna, hogy reszketett a keze a bökőhöz közeledve.)
Na, megböktem, és mondta, hogy tényleg nem érzett semmit. De hát hogy jön a vér, ha nem tűvel bök? :o Mondom sűrített levegővel. És Deni fiam bevette :rohog::rohog::rohog:.
Végül is bevallottam, hogy tűvel bök ez is, csak ilyen kíméletes, hogy szinte semmit sem lehet érezni. :D
 
Oldal tetejére