Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

linus

Tag
Linus, most már inkább az AccuChek Go-ban és az Optimum csíkban gondolkodj, ezek is kompatibilisek, páran már használjuk így (én folyamatosan, lassan 1 éve). Az Active és a Personal már régiek.


És azt hogy kódolod? Mert ami nekünk van accus az chip-es és akkor a másik csíkkal kézzel kódolod be??
Bár köszi az infót mert eddig ezt nem tudtam!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És azt hogy kódolod? Mert ami nekünk van accus az chip-es és akkor a másik csíkkal kézzel kódolod be??
Bár köszi az infót mert eddig ezt nem tudtam!!
Nem tudsz kézzel kódolni. Az AC A eredeti csipet benne hagyod a mérőkében, és elkezded használni a Personal csíkot hozzá.
Ahogy Molli írta, az AC Actíve csík, és a Pesrsonal csík mért értéke között alig van néhány tizednyi eltérés. Valójában a két márkanévvel ellátott csík egy és ugyanaz, ugyanarról a gyártósorról kerülnek le, csak az egyiket az egyik gyár csomagolja, és látja el csippel (Roche), a másikat a másik gyár csomagolja, és látja el kódszámmal (77 E Kft). A csík tatrtó tégelyek is egyformák, pusztán a rajta lévő címke más.
Még az is biztos, hogy minden csipkódhoz meg lehet találni az azonos kódszámot. A csíkot a Roche gyártja, a 77 E pedig tömbökben felvásárolja, csíkokra vágja, dobozolja.
A Go-nál ugyanez a helyzet, az az Optimummal működik.
 

linus

Tag
Nem tudsz kézzel kódolni. Az AC A eredeti csipet benne hagyod a mérőkében, és elkezded használni a Personal csíkot hozzá.
Ahogy Molli írta, az AC Actíve csík, és a Pesrsonal csík mért értéke között alig van néhány tizednyi eltérés. Valójában a két márkanévvel ellátott csík egy és ugyanaz, ugyanarról a gyártósorról kerülnek le, csak az egyiket az egyik gyár csomagolja, és látja el csippel (Roche), a másikat a másik gyár csomagolja, és látja el kódszámmal (77 E Kft). A csík tatrtó tégelyek is egyformák, pusztán a rajta lévő címke más.
Még az is biztos, hogy minden csipkódhoz meg lehet találni az azonos kódszámot. A csíkot a Roche gyártja, a 77 E pedig tömbökben felvásárolja, csíkokra vágja, dobozolja.
A Go-nál ugyanez a helyzet, az az Optimummal működik.


Köszi, mert én én akárhogy gondolkoztam, nem jöttem rá erre a megoldásra!!!
 

ATTILAÉVI

Új tag
Sziasztok ! Mai nappal megkapta a fiam az inzulinpumpát...hát a kórházból egy apuka meg is jegyezte ez olyan érzés nekik ( 1 éves ) mintha mi egy darab poroterm téglával szaladgálnánk ! igaza van sajnálom a kisfiamat de az egészsége a tét . Nehezen telnek a napok és hanyatt-homlok olvasok,internetezek hogy milyen újjítások vannak,-lesznek...gyógyítható lessze e valamikór az 1-es cuki ...Hát Vannak remények ...én alapjábanvéve optimista vagyok...( japánban egy édesanya hasnyálmirigyéből ültettek a fiába...sikerült ...és működik de mint tudjuk Japán az Japán és a műtét költségeit sem ismerjük + ott van az inzulingyártó lobbi..,-a másik ami létezik a pumpa a szenzoros megoldással,- napi két kalibrációval működik a pumpa ...jelez ha hypó..jelez ha hiper és ez nagyfokú megnyugvást jelent(ene) ...De nem árúlják el az árát a szenzornak ...milyen gyakran kell cserélni ( inf: hetente és 10000 ft ) és kísérleti fázisú ..tehát jó-jó ez lessz a jövö de ettől még ne aludj nyugodtan !!! aztán valami mesterséges béta sejt beültetés...erről nem igen tudok. Szóval remény az van ....

Most kérnék segítséget ...:

-pumpával bemehet a balatonba a kicsim ha leveszem a gépet róla .vagy marad az egy óra esetleg másfél és azzal neki vége a napi strandolásnak amíg észhez nem tér 1-3 óra alatt a cukra vagy mit tudtok róla?
-A válba jól csatlakotzatott tűre rákapcsoljuk a vezetéket amiben az inzulin érkezik de valami oknál fogva 2* is lejött ...mi a gond vele?
-Hypó elkerülésére tippek? Vagy marad a tapasztalás és a sürü mérés, megfigyelés?

-A bökő mellett már döntöttünk de a vércukórmérőről mindenki mást mond ...tanácstalan vagyok (hármat dícsér mindenki 1-Accuchek 2-Mery 3-Xceed ) van valami jobb vagy ezek közül melyik legyen? Fontos a könnyű kezelhetőség is mert a fiam nem egy toleráns fajta ...bírkozni kell vele....
-És!!! Mindenki (dr ,-nővér) azt tanítja az első csepp letőrlés ! De sokszór a második csepp már nem elég ...és bökhetünk újra....és lehet hogy újra .. Mi a gond az első cseppel ? Van tapasztalat valaki mérte már az első és másodok csepp között a különbséget?

Ne haragudjatok a sok kérdésért,- de egy hete megváltozott az életünk és itt olyan sok jó tanáccsal láttatok el....Megköszönöm a választ !
 

linus

Tag
Sziasztok ! Mai nappal megkapta a fiam az inzulinpumpát...hát a kórházból egy apuka meg is jegyezte ez olyan érzés nekik ( 1 éves ) mintha mi egy darab poroterm téglával szaladgálnánk ! igaza van sajnálom a kisfiamat de az egészsége a tét . Nehezen telnek a napok és hanyatt-homlok olvasok,internetezek hogy milyen újjítások vannak,-lesznek...gyógyítható lessze e valamikór az 1-es cuki ...Hát Vannak remények ...én alapjábanvéve optimista vagyok...( japánban egy édesanya hasnyálmirigyéből ültettek a fiába...sikerült ...és működik de mint tudjuk Japán az Japán és a műtét költségeit sem ismerjük + ott van az inzulingyártó lobbi..,-a másik ami létezik a pumpa a szenzoros megoldással,- napi két kalibrációval működik a pumpa ...jelez ha hypó..jelez ha hiper és ez nagyfokú megnyugvást jelent(ene) ...De nem árúlják el az árát a szenzornak ...milyen gyakran kell cserélni ( inf: hetente és 10000 ft ) és kísérleti fázisú ..tehát jó-jó ez lessz a jövö de ettől még ne aludj nyugodtan !!! aztán valami mesterséges béta sejt beültetés...erről nem igen tudok. Szóval remény az van ....

Most kérnék segítséget ...:

-pumpával bemehet a balatonba a kicsim ha leveszem a gépet róla .vagy marad az egy óra esetleg másfél és azzal neki vége a napi strandolásnak amíg észhez nem tér 1-3 óra alatt a cukra vagy mit tudtok róla?
-A válba jól csatlakotzatott tűre rákapcsoljuk a vezetéket amiben az inzulin érkezik de valami oknál fogva 2* is lejött ...mi a gond vele?
-Hypó elkerülésére tippek? Vagy marad a tapasztalás és a sürü mérés, megfigyelés?

-A bökő mellett már döntöttünk de a vércukórmérőről mindenki mást mond ...tanácstalan vagyok (hármat dícsér mindenki 1-Accuchek 2-Mery 3-Xceed ) van valami jobb vagy ezek közül melyik legyen? Fontos a könnyű kezelhetőség is mert a fiam nem egy toleráns fajta ...bírkozni kell vele....
-És!!! Mindenki (dr ,-nővér) azt tanítja az első csepp letőrlés ! De sokszór a második csepp már nem elég ...és bökhetünk újra....és lehet hogy újra .. Mi a gond az első cseppel ? Van tapasztalat valaki mérte már az első és másodok csepp között a különbséget?

Ne haragudjatok a sok kérdésért,- de egy hete megváltozott az életünk és itt olyan sok jó tanáccsal láttatok el....Megköszönöm a választ !


Gratulálok a pumpához!!! Milyet kaptatok???

- Ha strandra mész, akkor nem csak 1x mehet be, de ugye kísérletezni kell......nekünk is ez volt az első nyár a pumpival!!!!
Én úgy csinálom, mielőtt leveszem akkor mérek egyet. Általában kap is előtte enni valami kis nasit, a nagy melegben fagyit szokott :)- imádja, állandóan bírna enni!!- aztán 1 óra múlva mérek egyet és általában vissza is rakom a pumpit mert nagyon kiázik. Akkor is kap valami kis nasit, nem sokat, de cukor függő. Ilyenkor pl ropit eszik, tallért, gyümölcsöt.

- Ha jól tapadt eredetileg én arra gondolok leizzadta. Nálunk is előfordul, főleg nyáron, de lehet venni tapaszokat amikkel szuperul le lehet rögzíteni.
Nekünk a Nobaderm bevált. Probléma volt az elején, míg nem szokta meg a kanül belövését hogy ahogy bement a tű leizzadt és akkor sem tapadt igazán és lejött. Mióta megszokta és nem izzad le ilyenkor minden ok

- Megmondom, nálunk nincs hipo (kopp-kopp) mióta pumpás, de az elején mindenképp kell a sok mérés, sőt, később is. Igazából pumpával több mérés kell egy ilyen picinél. Mi minden étkezés előtt mérünk. Persze ha van valami és az inzulin igény változik akkor egy-egy 3.9 mmol/l előfordul.
Figyeld a gyerkőcöt és egy idő múlva észre fogod venni, ha esetleg hipózik, de ne koncentrálj erre rá.

- Én nem törlöm az első cseppet, ha tiszta a keze, minek?? Ezek már korszerű cukker mérők és nem kell. Hallottam én is régen ezt a letörlést, hogy kell, de ma már szerintem nincs jelentősége!!
Hogy mit válassz??? Sajnos meg fogod tanulni a pénztárca sokszor nagy de kapni fogtok egyet közgyógyra. Ha még gondolkozol pár napig nem történik semmi baj. Bár a közgyógyos optimum lassú, lomha, a mérys pedig szuper gyors, mire lerakom az asztalra már szinte ki írta az eredményt!!! És nagyon szuperek az accusak, de abba piszok drágák a csíkok. Szerintem azok ma a legpontosabbak.

Nézd, szerintem SOHA nem, szabad sajnálni a gyereked mert cukorbeteg lett!!!! Tökéletes kis élete van, maximum több dologra kell odafigyelni! Nem zavarja majd a pumpa és jól meglesznek együtt!!:D;)
Semmiben nem szenved ettől hátrányt, mindent elérhet és megvalósíthat.
És a gyógymód keresése csak hiú ábránd, ne haragudj ha keményen fogalmaztam, de a tudomány jelenlegi állása szerint egyenlőre gyógyíthatatlan. Tudom, nehéz ezt elfogadni, de ha túlteszed magad rajta, tökéletes kis életetek lesz mint itt mindenkinek!!!!

Ügyesek lesztek hidd el és ahogy telik az idő egyre jobban bele fogtok rázódni!!!
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok ! Mai nappal megkapta a fiam az inzulinpumpát...hát a kórházból egy apuka meg is jegyezte ez olyan érzés nekik ( 1 éves ) mintha mi egy darab poroterm téglával szaladgálnánk ! igaza van sajnálom a kisfiamat de az egészsége a tét . Nehezen telnek a napok és hanyatt-homlok olvasok,internetezek hogy milyen újjítások vannak,-lesznek...gyógyítható lessze e valamikór az 1-es cuki ...Hát Vannak remények ...én alapjábanvéve optimista vagyok...( japánban egy édesanya hasnyálmirigyéből ültettek a fiába...sikerült ...és működik de mint tudjuk Japán az Japán és a műtét költségeit sem ismerjük + ott van az inzulingyártó lobbi..,-a másik ami létezik a pumpa a szenzoros megoldással,- napi két kalibrációval működik a pumpa ...jelez ha hypó..jelez ha hiper és ez nagyfokú megnyugvást jelent(ene) ...De nem árúlják el az árát a szenzornak ...milyen gyakran kell cserélni ( inf: hetente és 10000 ft ) és kísérleti fázisú ..tehát jó-jó ez lessz a jövö de ettől még ne aludj nyugodtan !!! aztán valami mesterséges béta sejt beültetés...erről nem igen tudok. Szóval remény az van ....

Most kérnék segítséget ...:

-pumpával bemehet a balatonba a kicsim ha leveszem a gépet róla .vagy marad az egy óra esetleg másfél és azzal neki vége a napi strandolásnak amíg észhez nem tér 1-3 óra alatt a cukra vagy mit tudtok róla?
-A válba jól csatlakotzatott tűre rákapcsoljuk a vezetéket amiben az inzulin érkezik de valami oknál fogva 2* is lejött ...mi a gond vele?
-Hypó elkerülésére tippek? Vagy marad a tapasztalás és a sürü mérés, megfigyelés?

-A bökő mellett már döntöttünk de a vércukórmérőről mindenki mást mond ...tanácstalan vagyok (hármat dícsér mindenki 1-Accuchek 2-Mery 3-Xceed ) van valami jobb vagy ezek közül melyik legyen? Fontos a könnyű kezelhetőség is mert a fiam nem egy toleráns fajta ...bírkozni kell vele....
-És!!! Mindenki (dr ,-nővér) azt tanítja az első csepp letőrlés ! De sokszór a második csepp már nem elég ...és bökhetünk újra....és lehet hogy újra .. Mi a gond az első cseppel ? Van tapasztalat valaki mérte már az első és másodok csepp között a különbséget?

Ne haragudjatok a sok kérdésért,- de egy hete megváltozott az életünk és itt olyan sok jó tanáccsal láttatok el....Megköszönöm a választ !

Szia!

Gratulálunk mi is a pumpához! Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen pumpát kaptatok (nekünk Medtronic van).

Nem vagy egyedül azzal az érzéssel, hogy egy tégla van a kisfiad oldalán, én is így vagyok vele még a mai napig is (pláne így voltam vele korábban, mi 6 hónaposan kaptuk, most 15 hónaposak vagyunk), de be kell látni, hogy azért egy kisgyereknél nagyobb szabadságot ad az evés területén, mint a pen.
Más dolgokban meg persze gátolja, de az egészség a legfontosabb, ha neki ezt kell hordania, sajnos ez van.

Én is megerősíteném, nem kell letörölni az első csepp vért! Nekünk is ezt tanították a kórházban anno, de itt a fórumon felvilágosítottak a többiek.
Legyen tiszta a keze és/vagy fertőtlenítsd.

Multiclix: vedd meg.

Cukimérő: ez pénztárcafüggő, hogy ki melyiket veszi meg, ezért sem fogja neked senki azt mondani, hogy márpedig ezt, vagy azt vedd meg. Ahogy már mások írták, nem a cukimérő drága, hanem hozzá a csík. Azon belül is van, amelyiket meg lehet közgyógyra venni, van amelyiket nem. A cukimérőket víghkata jól összefoglalta nektek. Szóval, mazsolázz és válassz a 3 közül.
A Dcont jó egy ideig, de tapsztalatból mondjuk, hogy mihelyt pénztárcátok engedi, vegyetek másikat.

Hipo: sajnos mi sokat hipozunk, nem tudok tanácsot adni.

Ha Balatonba mentek fürcsizni, feltétlen ragasszátok le a szereléket!!!!
Tapasztalatból mondom, a kis apró szemcsék el fogják tömíteni a szereléket még akkor is, ha rajta van a zárókupak, nem fog inzulint kapni és felmegy a cukija (legalábbis Medtronic pumpánál ez volt).
Szerezzetek be vízhatlan tapaszt, mi még csak 1x fürödtünk tapasszal, patkában vettem, nevét nem tudom, de amit Linus ír, biztosan jó, neki több tapasztalata van e téren, többet fürcsiztek már.

Igen, én is tudom, hogy a cukorbetegség jelenleg gyógyíthatatlan, de én is reménykedem, abban bízom, hogy még a kisfaim gyerekkorában meglesz a megoldás és nem kell "a téglát hordania".

Ja, még egy dolog! Az ujjait ne a párna részén szúrd (később ne legyen érzéketlen, tudjon tapintani, érezzen vele), hanem mindig oldalt, ügyelve, hogy azért ne közel a körömágyhogy, hogy azt meg ne sértsd!
Mi a hüvelykujját és a mutatóujját nem szúrjuk.
Éjjel, amikor alszik, kicsit nagyobbal kell szúrni, mert nem olyan könnyen jön a vér. Mi a Softclixnél nappal a 0,5-est használjuk, éjjel az 1-est.
 

zsuzsa

Új tag
Szia ATTILAÉVI!

Örülök hogy megkaptátok a pumpát, most még biztos nagyon furcsa idegen, és rengeteg a kétség bizonytalanság bennetek, de hamar letisztúl, és te fogod próbálgatni a pumpa adta lehetőségeket, normál bólus kettős bólus stb... ezt majd mondják is és olvasod is, aztán próbálhatjátok is hogy milyen ételhez hogyan célszerű adni az inzulint. Mi az elején sokáig csak a normál bólust használhattuk, aztán tapasztalgattunk, és szép lassan megtudtuk a pumpa össze funkcióját.
Amit én tudok tanácsolni, mérni, mérni, mérni. Mindent abból fogsz látni, és tudni hogy méred a cukrát, az elején mindenképp sűrűbben, ahogy most a kh ban is, aztán később lehet majd ezen lazítani elhagyni. Most még az éjszakai mérések is fontosak lesznek, pláne ha hypoztok, mert azokat is így tudod kiszűrni, esetleg megelőzni.
A fürdőzésnél is az alényeg hogy mérjél, és akkor addig fürdik amíg lehet, amíg azt látod hogy jó a cukra és bírja. Mi is így csináljuk, mérek előtte, közben, és ha emelkedik a cukra visszateszem, kicsit megpihen, esetleg korrigálok, de nagyon óvatosan, mert a mozgás ha rögtön nem is, de késői hatásként tuti leviszi.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Attilaévi!

Jól jártatok a pumpával!
A vc mérővel kapcsolatban annyit tennék hozzá,hogy ami anyagilag számít (nem láttam, hogy írták volna így, de lehet), hogy úgyis sokat fogtok mérni neki (mindjárt kitérek a szenzorra is), akkor kell a sok csík és valszeg a havi 3 doboz (amit normatíve támogat az oep) nem is biztos, hogy elég lesz. Támogatással kb 500ft egy Optimum csík és támogatás nélkül olyan 3000körül van (ez a legolcsóbb, amin van támogatás, tudtommal). Szóval olyan csíkot nem érdemes használni, amin nincs támogatás egyáltalán, hacsak nem vagytok nagyon jómódúak. Szóval, azért írtam ezt az AccuChek Go-t, amibe az Optimumot használjuk, mitn csík, mert így támogatott csíkot veszünk többen, de a jó vc mérővel használjuk. Mivel ez nem teljesen szabályszerű (de valójában nem jelent igazi különbséget! csak az üzleti érdekek szerint nem jó ez így...), ti még kezdők vagytok, nem tudom, hogy ezt mennyire lehet ajánlani... Szóval, ha nem emellett döntötök, akkor érdemes a listádból az első olyat választani, aminek a támogatott csíkja normális összegű, tehát ki tudtok belőle fizet minimum havi 3-at és esetenként plusz teljes áron megvenni plussz csíkot belőle. Ezt vedd figyelembe! (én a Gp-t venném és használnám Optimum csíkkal... amúgy is az Optimum csíkot aztán mindenhol lehet kapni,ez is egy szempont és szerintem nagyon jó, megbízható gép a Go)

A szenzor: 10ezer forint egy szenzor, igen, ez kb 10-14 napig elég. DE. Majd később látni fogod, hogy ez nincs kiforrva, nem megbízható. Főleg, ha valami miatt nem olyan jó helyen van, akkor összevissza méri a cukrot, hol jókat mér, hol teljesen másokat, mint a valós (nekem sokszor mért mondjuk 9-et, és 13 volt... nem mindegy, meg fordítva, már hipóztam, ő meg csak 4-et jelzett folyamatosan). És, ami nagyon fontos: a szenzor nem valós idejű eredményt mutat, hanem kb 20 perccel ezelőttit. Ebben ne bízz meg 100%-ig, a napi 2 kontroll mérés talán az első 2-3 napban OK, amíg friss a szenzor, utána ne hagyatkozz a szenzorra. A szenzornak az a jó tulajdonsága, hogy azt lehet látni, hogy milyen sebességgel megy fel vagy a cuki. Ezt nem lehet látni 1 mérésből, ehhez a szenzor nagyon jó. De ezt azért nem kell mindig látni, főleg, ha kicsit kiismeritek a kicsitek cukrait már. Ezért az a plusz tű a testében és a plusz kb 10 napi 10 ezer forint... Ja, maga kis kütyü, amit rádugtatok a szenzorra, egy fehér félgömb szerű, az a MiniLink, az 240ezer forint, arra nincs támogatás. De, a Medtronic időnként kölcsönadja a MiniLinket, 1-2 szenzor erejéig, tehát az teljesen jól megy, hogy általában nincs szenzor, de ha mondjuk elutaztok vagy nem tudjátok beállítani a cukrát valamiért, akkor kértek egy MiniLinket és vesztek egy szenzort és akkor 10-14 napig van rajta. Én is ezt csinálom, időnként felteszek egyet.
A lényeg, hogy hosszú távon ez nem megy még és a sok napi ujjszúrásra kell készülnötök inkább. Ezért is fontos, hogy mennyibe kerül a tesztcsík, amit hasznáni akartok, elsődlegesen ehhez válasszatok gépet is.

Sziasztok ! Mai nappal megkapta a fiam az inzulinpumpát...hát a kórházból egy apuka meg is jegyezte ez olyan érzés nekik ( 1 éves ) mintha mi egy darab poroterm téglával szaladgálnánk ! igaza van sajnálom a kisfiamat de az egészsége a tét . Nehezen telnek a napok és hanyatt-homlok olvasok,internetezek hogy milyen újjítások vannak,-lesznek...gyógyítható lessze e valamikór az 1-es cuki ...Hát Vannak remények ...én alapjábanvéve optimista vagyok...( japánban egy édesanya hasnyálmirigyéből ültettek a fiába...sikerült ...és működik de mint tudjuk Japán az Japán és a műtét költségeit sem ismerjük + ott van az inzulingyártó lobbi..,-a másik ami létezik a pumpa a szenzoros megoldással,- napi két kalibrációval működik a pumpa ...jelez ha hypó..jelez ha hiper és ez nagyfokú megnyugvást jelent(ene) ...De nem árúlják el az árát a szenzornak ...milyen gyakran kell cserélni ( inf: hetente és 10000 ft ) és kísérleti fázisú ..tehát jó-jó ez lessz a jövö de ettől még ne aludj nyugodtan !!! aztán valami mesterséges béta sejt beültetés...erről nem igen tudok. Szóval remény az van ....
Hát nagyon érdekeset írtál.
Én azt mondom neked, hogy a remény hal meg utoljára és természetes, hogy most a remény fázisában vagytok, mert még új a betegség, de hiú reményeket ne kergessetek. Amiket írtál, azok még messze nem lesznek elérhetőek a gyereked életében (szerintem...). Bármi, ami úgy indul, hogy valaki más sejtjeinek az átültetése: ezt felejtsd el, ez szervátültetés, ehhez immunszupresszió kell, azaz elnyomni az immunrendszert, hogy ne lökődjenek ki az új sejtek, szervek. Ez többezerszer veszélyesebb állapot, mint a cukorbetegség. És a legtöbb esetben, mivel génjeinkben van a cukorbaj, visszajön a cukorbetegség így is. Aminek lenne értelme, a saját őssejtből készült szigetsejtek beültetése, de egyelőre nincs ebből semmi. Ma még semmi sincs, ami valóban megoldást nyújthatna és egyelőre nem is lesz, mert mire valóság lesz egy kísérletből, az több tíz év!
A szenzorról fentebb írtam, fenntartással kell fogadni sajnos...

A többiben a többiek segítettek már :)
 

ildikó

Új tag
Sziasztok ! Mai nappal megkapta a fiam az inzulinpumpát...hát a kórházból egy apuka meg is jegyezte ez olyan érzés nekik ( 1 éves ) mintha mi egy darab poroterm téglával szaladgálnánk ! igaza van sajnálom a kisfiamat de az egészsége a tét . Nehezen telnek a napok és hanyatt-homlok olvasok,internetezek hogy milyen újjítások vannak,-lesznek...gyógyítható lessze e valamikór az 1-es cuki ...Hát Vannak remények ...én alapjábanvéve optimista vagyok...( japánban egy édesanya hasnyálmirigyéből ültettek a fiába...sikerült ...és működik de mint tudjuk Japán az Japán és a műtét költségeit sem ismerjük + ott van az inzulingyártó lobbi..,-a másik ami létezik a pumpa a szenzoros megoldással,- napi két kalibrációval működik a pumpa ...jelez ha hypó..jelez ha hiper és ez nagyfokú megnyugvást jelent(ene) ...De nem árúlják el az árát a szenzornak ...milyen gyakran kell cserélni ( inf: hetente és 10000 ft ) és kísérleti fázisú ..tehát jó-jó ez lessz a jövö de ettől még ne aludj nyugodtan !!! aztán valami mesterséges béta sejt beültetés...erről nem igen tudok. Szóval remény az van ....

Most kérnék segítséget ...:

-pumpával bemehet a balatonba a kicsim ha leveszem a gépet róla .vagy marad az egy óra esetleg másfél és azzal neki vége a napi strandolásnak amíg észhez nem tér 1-3 óra alatt a cukra vagy mit tudtok róla?
-A válba jól csatlakotzatott tűre rákapcsoljuk a vezetéket amiben az inzulin érkezik de valami oknál fogva 2* is lejött ...mi a gond vele?
-Hypó elkerülésére tippek? Vagy marad a tapasztalás és a sürü mérés, megfigyelés?

-A bökő mellett már döntöttünk de a vércukórmérőről mindenki mást mond ...tanácstalan vagyok (hármat dícsér mindenki 1-Accuchek 2-Mery 3-Xceed ) van valami jobb vagy ezek közül melyik legyen? Fontos a könnyű kezelhetőség is mert a fiam nem egy toleráns fajta ...bírkozni kell vele....
-És!!! Mindenki (dr ,-nővér) azt tanítja az első csepp letőrlés ! De sokszór a második csepp már nem elég ...és bökhetünk újra....és lehet hogy újra .. Mi a gond az első cseppel ? Van tapasztalat valaki mérte már az első és másodok csepp között a különbséget?

Ne haragudjatok a sok kérdésért,- de egy hete megváltozott az életünk és itt olyan sok jó tanáccsal láttatok el....Megköszönöm a választ !


Szia!

Csak a vc-mérőhöz szeretnék hozzászólni. Miden hónapban ingyen fogtok kapni 3 doboz tesztcsíkot, ami vagy a Personal, vagy az Optimum. Ha nem ezt választjátok, akkor valamelyik támogatott csíkot lehet még választani, de azért fizetni kell. Pl. ha az Xceedhez valót, akkor 1700 Ft körül van 1 dob csík, az AccuChekhez 1500 Ft körül van (a többit nem tudom, mások majd kiegészítenek). Szóval, ehhez mérten válasszatok mérőt. Mert tutti, hogy 3 dob csík nem elég, és teljes áron kell vásárolni. A teljes árakat is nézd meg. Én, ha most vehetném, akkor AccuChek gépet vennék, és használmán az ingyen tesztcsíkkal. Most is így használom, plusz van még Xceed mérőnk is, amit a gyerkőc tud nagyon jól használni.

Sok-sok kitartást kívánunk! Az én fiam 13 hósan lett diabos, 1 évig pen volt (maga a pokol volt az élet nekünk vele), utána pumpa, teljes változás. Most már 6 éves lesz, soha nem zavarja a pumpa, kérdezem is tőle, de teljesen megszokta. Fürdeni lehet, a kimaradt bázist kell csak beadni, hogy ne hiányozzon az az adag inzulin a szervezetéből.
 

ildikó

Új tag
Most olvastam csak el Kmolli válaszát. Bocs, lehet, hogy már fizetni kell valamennyit a Personal, Optimum csíkokért is, de ez patika-függő, és úgy tudom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Most olvastam csak el Kmolli válaszát. Bocs, lehet, hogy már fizetni kell valamennyit a Personal, Optimum csíkokért is, de ez patika-függő, és úgy tudom.

Nem, jól tudtad, ti kaptok közgyógyot, a felnőttek nem. Szóval én írtam rosszul, ezek a csíkok (Optimum és Personal) közgyógyra ingyenesek, csak a felnőttek fizetnek értük. Így viszont még inkább megéri a Go gép az Optimum csíkkal.

Ja, első csepp törlése: értelmetlen, ez egy vaskalapos, régi kórházi módi, a régi csíkoknál fontos volt (bár én akkor sem csináltam, szétmentek volna az ujjaim!!!!), de pl az Optimum csík felszívós, semmi értelme első cseppet törölni.
 

nagytniki

Új tag
Sziasztok!
Nekünk jelenleg még Optimum mérőnk van, tervben van már a csere..
DE: azt írjátok, hogy 3 doboz csík jár ingyen, nos nekünk csak 2..Hogy van ez? Penesek vagyunk (4 hónapja cukros a most 22 hónapos fiam). A pumpa miatt jár több?
Nekünk ezért a 2 dobozért semmit nem kell fizetni, abszolút közgyógyra megy. Ezen kívül még kb. 3 dobozt kell megvennem sok pízért..:(
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Nekünk jelenleg még Optimum mérőnk van, tervben van már a csere..
DE: azt írjátok, hogy 3 doboz csík jár ingyen, nos nekünk csak 2..Hogy van ez? Penesek vagyunk (4 hónapja cukros a most 22 hónapos fiam). A pumpa miatt jár több?
Nekünk ezért a 2 dobozért semmit nem kell fizetni, abszolút közgyógyra megy. Ezen kívül még kb. 3 dobozt kell megvennem sok pízért..:(

Biztos fognak neked segíteni gyerekesek, de ez tényleg érdekes, hogy hogy is van ez. Az biztos, hogy nem a pumpa az, ami miatt több jár valakinek.
 

misamaci

Aktív tag
Sziasztok!
Nekünk jelenleg még Optimum mérőnk van, tervben van már a csere..
DE: azt írjátok, hogy 3 doboz csík jár ingyen, nos nekünk csak 2..Hogy van ez? Penesek vagyunk (4 hónapja cukros a most 22 hónapos fiam). A pumpa miatt jár több?
Nekünk ezért a 2 dobozért semmit nem kell fizetni, abszolút közgyógyra megy. Ezen kívül még kb. 3 dobozt kell megvennem sok pízért..:(

Szerintem a doki belekeveredett az előírásokba (vagy a szakorvosi javaslaton szerepelt rosszul). Az ökölszabály az, hogy a szúrásők számától függően változik a felírható csík mennyisége és a felírási jogcím ... DE!
6 év alatti gyerekek esetén 3 hónapra 9 doboz írható fel támogatással (EÜ kiemelt jogcímen), vagy közgyógyra (ha az adott csík közgyógyra felírható).

Fontos, hogy a háziorvosod csak azt a mennyiséget írhatja fel, ami a szakorvosi javaslaton szerepel. Elsőnek azt nézd meg és ha rossz a mennyiség, vagy a jogcím (EÜ KIEMELT kell hogy legyen) akkor mindenképpen kérj egy új javaslatot.

(Itt találsz infókat: http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310187661&termek=optimum-teszt
ez ugyan pont az optimum csíkról szól de a lapon vannak linkek az "ISO fa" részen onnan tudsz navigálni visszafelé)
 

dg

Őstag
Szerintem a doki belekeveredett az előírásokba (vagy a szakorvosi javaslaton szerepelt rosszul). Az ökölszabály az, hogy a szúrásők számától függően változik a felírható csík mennyisége és a felírási jogcím ... DE!
6 év alatti gyerekek esetén 3 hónapra 9 doboz írható fel támogatással (EÜ kiemelt jogcímen), vagy közgyógyra (ha az adott csík közgyógyra felírható).

Fontos, hogy a háziorvosod csak azt a mennyiséget írhatja fel, ami a szakorvosi javaslaton szerepel. Elsőnek azt nézd meg és ha rossz a mennyiség, vagy a jogcím (EÜ KIEMELT kell hogy legyen) akkor mindenképpen kérj egy új javaslatot.

(Itt találsz infókat: http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310187661&termek=optimum-teszt
ez ugyan pont az optimum csíkról szól de a lapon vannak linkek az "ISO fa" részen onnan tudsz navigálni visszafelé)


Igen, ez így van. A kezelés módjától függ a havonta közgyógyra felírható receptek száma. Mi is havi 2 dobozzal kapunk, holott Hanna 6 év alatti, de ez nem zavarja a szakellátót... :( Egyébként én is nemrég tudtam meg, hogy valószínűleg 6 év alatt kezelési módozattól függetlenül jár a havi 3 közgyógyos doboz, de a hátralévő 3 hónap miatt nem fogok napokat eltölteni azzal, hogy elintézzem az ügyet... :rolleyes:
 

nagytniki

Új tag
Szerintem a doki belekeveredett az előírásokba (vagy a szakorvosi javaslaton szerepelt rosszul). Az ökölszabály az, hogy a szúrásők számától függően változik a felírható csík mennyisége és a felírási jogcím ... DE!
6 év alatti gyerekek esetén 3 hónapra 9 doboz írható fel támogatással (EÜ kiemelt jogcímen), vagy közgyógyra (ha az adott csík közgyógyra felírható).

Fontos, hogy a háziorvosod csak azt a mennyiséget írhatja fel, ami a szakorvosi javaslaton szerepel. Elsőnek azt nézd meg és ha rossz a mennyiség, vagy a jogcím (EÜ KIEMELT kell hogy legyen) akkor mindenképpen kérj egy új javaslatot.

(Itt találsz infókat: http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310187661&termek=optimum-teszt
ez ugyan pont az optimum csíkról szól de a lapon vannak linkek az "ISO fa" részen onnan tudsz navigálni visszafelé)

Köszi, ismerem ezt az oldalt, de itt az áll, hogy 3 hónap/2 doboz...?!
Mi papíron 3-szor szúrjuk. Reggel, este kevert, délben gyors (de csak szükség szerint).
 

misamaci

Aktív tag
A sejkben ez szerepel a Kiemelt jogcímnél:
"..Indikáció: Inzulinkezelésre szoruló diabetes mellitus esetén, amennyiben
- napi négyszeri vagy annál többszöri inzulinadás szükséges vagy
- a beteg 6 évnél fiatalabb. .."

A másik két jogcímnél tényleg csak a szúrások száma van megadva indikációként, szóval 6 éves kor alatt mindenképpen EÜ.KIEMELT jogcímen 9 doboz/3 hónap a felírható mennyiség, függetlenül a kezeléstől. A közgyógy csak azt határolja be, hogy melyik fajta csíkot írhatják fel, a mennyiséget nem befolyásolja.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem, jól tudtad, ti kaptok közgyógyot, a felnőttek nem. Szóval én írtam rosszul, ezek a csíkok (Optimum és Personal) közgyógyra ingyenesek, csak a felnőttek fizetnek értük. Így viszont még inkább megéri a Go gép az Optimum csíkkal.

Ja, első csepp törlése: értelmetlen, ez egy vaskalapos, régi kórházi módi, a régi csíkoknál fontos volt (bár én akkor sem csináltam, szétmentek volna az ujjaim!!!!), de pl az Optimum csík felszívós, semmi értelme első cseppet törölni.

A csík dolgot csak annyival egészíteném ki, hogy a MERY csíkja is közgyógyos.

Attila, írtad, hogy a bökőt megveszitek külön, akkor anyagilag legjobban azokkal a kütyükkel jártok, amelyiknek van közgyógyos csíkja.
Ezek: Personal, Optimum, és Mery. Az Optimum és Mery modernebb, felszívós, és kisebb vérigényű (ahogy írták már a lányok).

Az első vércsepp letörlése tényleg elavult dolog, azt a régi csíkokhoz kellett megtenni. Elég baj, ha ma tanácsként 10-15 éves technológiát ajánl egy nővérke. Higgyél nekünk, egyikünk sem törli le az első vércseppet. Nem kínozzuk magunkat fölöslegesen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
igaza van sajnálom a kisfiamat de az egészsége a tét .

Ne haragudjatok a sok kérdésért,- de egy hete megváltozott az életünk és itt olyan sok jó tanáccsal láttatok el....Megköszönöm a választ !

A lányok olyan szuperul leírtak mindent, hogy én csak egy dolgot emelnék ki, még pedig a sajnálatot.

Na azt végképp nem szabad. Pszichés szempontok miatt. A gyerkőcök, főleg a picik, akik még értelmi szinten nem képesek felfogni dolgokat, nagyon érzékenyek, szenzitívek.
Ha rajtad, rajtatok a sajnálatot érzi, akkor azzal nő fel, hogy ő és a betegsége egy sajnálni való dolog. Később, amikor már érti is a dolgot, a sajnálat (és már az önsajnálat) belérögzül, hiszen ezt kapta "mintaként" tőletek.

Persze szeretettel kell körbevenni, de ha rajtatok azt látja, hogy ez egy természetes folyamat, akkor ezzel a tapasztalati élménnyel nő fel.
Nem könnyű, mert ez egyelőre tőletek vár el nagy odafigyelést, amikor a legszívesebben összeomlanátok a tehetetlenségtől, tudom, tudjuk, ezek a kezdeti nehézségek, mindannyian ezt éltük meg. Jó hír, hogy hamar felül lehet kerekedni rajta.

A sok kérdés pedig jöhet, emiatt aztán nem kell aggódnotok. :)
 
Oldal tetejére