Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

ATTILAÉVI

Új tag
Sziasztok ! Kérdeztétek milyen tipusú pumpát kap a kisfiam kicsit rosszul tudtam- amit tegnap ráadtak az próbakészülék volt és használt . Ma megkapta azaz ezekben a percekben van ott a cég képviselője és a barátnőmmel eggyeztet...felvilágosít...stb, de a tipusa ugyan az amit leírtatok (Medtronic) . Mit tudtok róla ? Megbízható ? Jó minőségű?
Láttam kiegészítőket a neten...hát a fiamnak biztos kell a tőrhetetlen extrém sportokhoz ajánlott pumpavédő ...sokat gondolkoztam mi lenne a legoptimálisabb megoldás a pumpa elhelyezésére...de a kicsimnél nincs biztonságban ! Láttam a kiegészítők között egy gumis megoldást ami úgy néz ki mint egy 5 pontos biztonsági öv és a hátára középre van felhelyezve...talán ez ? Most a nadrágján hordja de belülröl . Sajna mindíg letolja a nadrágját a "tégla" de valami megoldást keresünk rá... ! A távkapcsolóról ill usb van valakinek véleménye vagy felesleges luxus !? Milyen kiegészítőket érdemes megvenni egy 1 éves fiúnak hogy megkönnyítsem az életét-életünket!?

-Hát igen tudom milyen fázisok vannak e betegségben (ill elfogadásában)de olyan jó lenne hallani hogy gyógyítható az 1-es cukórbetegség. Akkor is optimista vagyok és leszek !!!
- Érdekes az is hogy bár ti jobban tudjátok ...(és a könyvben még nem tartok ott ahol szeretnék) a Béta sejtek elpusztulásáról beszélnek de az alfák is vele mennek?... mert erről még nem tudok eleget. Mert ha legalább az alfa sejtek rendben lennének akkor...lényegessen jobb volna a képlet (nix hipó)

- Nagyon magas a fiam cukra remélem le fog menni...kezdetben mindenkinek sokat ingadozik ? ...valahogy este felmegy 20-ra aztán 16,...12..9 hajnalban 7...5....reggeli után:..9-10.....ebéd után :15..vacsi elött 17. majd megint fel.18körülire.....nehéz ez a beállítási stádium...remélem a pumpával jobb lessz hosszútávon.
-És köszönöm hogy rátok találtam,-és a sok segítséget....
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok ! Kérdeztétek milyen tipusú pumpát kap a kisfiam kicsit rosszul tudtam- amit tegnap ráadtak az próbakészülék volt és használt . Ma megkapta azaz ezekben a percekben van ott a cég képviselője és a barátnőmmel eggyeztet...felvilágosít...stb, de a tipusa ugyan az amit leírtatok (Medtronic) . Mit tudtok róla ? Megbízható ? Jó minőségű?
Láttam kiegészítőket a neten...hát a fiamnak biztos kell a tőrhetetlen extrém sportokhoz ajánlott pumpavédő ...sokat gondolkoztam mi lenne a legoptimálisabb megoldás a pumpa elhelyezésére...de a kicsimnél nincs biztonságban ! Láttam a kiegészítők között egy gumis megoldást ami úgy néz ki mint egy 5 pontos biztonsági öv és a hátára középre van felhelyezve...talán ez ? Most a nadrágján hordja de belülröl . Sajna mindíg letolja a nadrágját a "tégla" de valami megoldást keresünk rá... ! A távkapcsolóról ill usb van valakinek véleménye vagy felesleges luxus !? Milyen kiegészítőket érdemes megvenni egy 1 éves fiúnak hogy megkönnyítsem az életét-életünket!?

-Hát igen tudom milyen fázisok vannak e betegségben (ill elfogadásában)de olyan jó lenne hallani hogy gyógyítható az 1-es cukórbetegség. Akkor is optimista vagyok és leszek !!!
- Érdekes az is hogy bár ti jobban tudjátok ...(és a könyvben még nem tartok ott ahol szeretnék) a Béta sejtek elpusztulásáról beszélnek de az alfák is vele mennek?... mert erről még nem tudok eleget. Mert ha legalább az alfa sejtek rendben lennének akkor...lényegessen jobb volna a képlet (nix hipó)

- Nagyon magas a fiam cukra remélem le fog menni...kezdetben mindenkinek sokat ingadozik ? ...valahogy este felmegy 20-ra aztán 16,...12..9 hajnalban 7...5....reggeli után:..9-10.....ebéd után :15..vacsi elött 17. majd megint fel.18körülire.....nehéz ez a beállítási stádium...remélem a pumpával jobb lessz hosszútávon.
-És köszönöm hogy rátok találtam,-és a sok segítséget....

Szia!

Az én kisfiam mindig a derekán, azaz a nadrágján hordja, oda teszem neki, de más szülők már kitaláltak okos megoldásokat. Én egyelőre még ezt a megoldást alkalmazom. Mindenből próbálok vastag, gumisderekú nacit venni. Hosszúnadrág, rövidnadrág és most már pizsit is ilyet vettem. Most amúgy is divat és kényelmes is ez a vastag gumisderék a gyerkőcruháknál, bár lehet, hogy régen is voltak ilyenek, nem tudom.
Ez a nagy melegben hátrány volt, mert kénytelen voltam ráadni vékony kisnadrágot még akkor, amikor 3 fog volt. Legszívesebben csak egy kis újjatlan bodyt adtam volna rá (vettem is párat, állnak a szekrényben), de hát a pumpát valahova csatolni kellett.
Van, hogy kívülre teszem, van, hogy belülre fordítom, ez attól függ, hogy milyen nadrág van rajta, mennyire szorítja a kis derekát.

Távkapcsoló szerintem felesleges. Bááááár, nem tudom, hogy mit tud, de sokszor, mondhatni minden egyes bólus beadáshoz jól jönne, mert az én kisfiam amióta elindult, megyek mellette és menet közben próbálom a pumpit nyomkodni, Kész harc ez egy kisgyerekkel!! Na, ez például egy fontos különbség, amivel egy felnőtt pumpásnak nem kell megküzdenie. Nyugton marad, benyomkodja magán a gombot és kész. Én meg küzdök az izgő-mozgó kisfiammal, hogy álljon már meg egy pillanatra, aztán behisztizik, elvágja magát a földre, anya most nem tudja mit nyomott a pumpin, hol tart......vagy próbálok az etetőszékbe evés közben benyúlni... vagy ha nem jók a fényviszonyok szobában, vagy rásüt a nap, már nem látom a kijelzőt, mert amúgy is egy bőrtokban van..............
Most elgondolkodtattál ezen a távirányítón! Nem tudom, hogy mennyibe kerülhet, de gondolom, nem olcsó, hisz ha a belövő 6.000.-Ft, akkor ez mennyi lehet!! Luxus, de nem lenne feleleges, ha sok pénzem lenne, vennék. Sok harcot és velejáró idegességet megspórolnék..... :cool:
Most elméláztam, elgondolkoztam, de ez nem azt jelenti, hogy ti most rohanjatok megvenni, dobjatok ki rengeteg pénzt meggondolatlanul, mi is megvoltunk eddig nélküle.

Nekünk fekete bőr tokot adtak hozzá. Na, az már megérett a cserére, mert a tépőzár annyira tetszett régebben Tökmagnak, hogy állandóan azt nyitogatta. Szerintem ne ugorjatok egyből bele egyik tartozékba se, használjátok egy kis ideig a pumpát, aztán kitapasztaljátok, hogy mire van még szükségetek.

Nem néztem az adatlapodat. Megmondod, hogy hol laktok?
Írj 1-2 sort magatokról, ha lesz időd.

Üdv:
umbra
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok ! Kérdeztétek milyen tipusú pumpát kap a kisfiam kicsit rosszul tudtam- amit tegnap ráadtak az próbakészülék volt és használt . Ma megkapta azaz ezekben a percekben van ott a cég képviselője és a barátnőmmel eggyeztet...felvilágosít...stb, de a tipusa ugyan az amit leírtatok (Medtronic) . Mit tudtok róla ? Megbízható ? Jó minőségű?
Láttam kiegészítőket a neten...hát a fiamnak biztos kell a tőrhetetlen extrém sportokhoz ajánlott pumpavédő ...sokat gondolkoztam mi lenne a legoptimálisabb megoldás a pumpa elhelyezésére...de a kicsimnél nincs biztonságban ! Láttam a kiegészítők között egy gumis megoldást ami úgy néz ki mint egy 5 pontos biztonsági öv és a hátára középre van felhelyezve...talán ez ? Most a nadrágján hordja de belülröl . Sajna mindíg letolja a nadrágját a "tégla" de valami megoldást keresünk rá... ! A távkapcsolóról ill usb van valakinek véleménye vagy felesleges luxus !? Milyen kiegészítőket érdemes megvenni egy 1 éves fiúnak hogy megkönnyítsem az életét-életünket!?

-Hát igen tudom milyen fázisok vannak e betegségben (ill elfogadásában)de olyan jó lenne hallani hogy gyógyítható az 1-es cukórbetegség. Akkor is optimista vagyok és leszek !!!
- Érdekes az is hogy bár ti jobban tudjátok ...(és a könyvben még nem tartok ott ahol szeretnék) a Béta sejtek elpusztulásáról beszélnek de az alfák is vele mennek?... mert erről még nem tudok eleget. Mert ha legalább az alfa sejtek rendben lennének akkor...lényegessen jobb volna a képlet (nix hipó)

- Nagyon magas a fiam cukra remélem le fog menni...kezdetben mindenkinek sokat ingadozik ? ...valahogy este felmegy 20-ra aztán 16,...12..9 hajnalban 7...5....reggeli után:..9-10.....ebéd után :15..vacsi elött 17. majd megint fel.18körülire.....nehéz ez a beállítási stádium...remélem a pumpával jobb lessz hosszútávon.
-És köszönöm hogy rátok találtam,-és a sok segítséget....

Állítólag a cukit csak lassan lehet levinni, nekünk is még ilyen magas értékek voltak, amikor a kórházban voltunk! Nem megy egyik napról a másikra. Igen, nekünk is sokat ingadozott akkor az elején, de vannak mostanság is napok, amikor le-fel, pedig eltelt már 9 hónap a diab kiderülése óta.
 

napocska

Őstag
Lehet kapni jó kis deréktasakot, fehér és fekete színben, mi azt nyüstöljük állandóan. Most a nyárra fehéret vettem, hogy ne fülledjen annyira rá a derekára. 3500 forint, de sokáig használható.
Itt látható az összes tartozék: http://www.medtronic-diabetes.hu/tartozekok.html
Deréktasak


Ajánlott sportoláshoz, alváshoz, illetve ha a pumpát láthatatlanul, a ruhánk alatt szertnénk viselni. A puha, rugalmas velúr öv tépőzárral rögzíthatő a derékra, a pumpa szorosan a test mellett, az övön lévő, tépőzárral záródó velúr tasakban helyzkedik el. Kényelmes viselet, semmilyen bőrirritációt, nyomást vagy dörzsölést nem okoz.
Szín: fekete, fehér
Minden típusú pumpához: ACC-206
 

ildikó

Új tag
Szia!

Az én kisfiam mindig a derekán, azaz a nadrágján hordja, oda teszem neki, de más szülők már kitaláltak okos megoldásokat. Én egyelőre még ezt a megoldást alkalmazom. Mindenből próbálok vastag, gumisderekú nacit venni. Hosszúnadrág, rövidnadrág és most már pizsit is ilyet vettem. Most amúgy is divat és kényelmes is ez a vastag gumisderék a gyerkőcruháknál, bár lehet, hogy régen is voltak ilyenek, nem tudom.
Ez a nagy melegben hátrány volt, mert kénytelen voltam ráadni vékony kisnadrágot még akkor, amikor 3 fog volt. Legszívesebben csak egy kis újjatlan bodyt adtam volna rá (vettem is párat, állnak a szekrényben), de hát a pumpát valahova csatolni kellett.
Van, hogy kívülre teszem, van, hogy belülre fordítom, ez attól függ, hogy milyen nadrág van rajta, mennyire szorítja a kis derekát.

Távkapcsoló szerintem felesleges. Bááááár, nem tudom, hogy mit tud, de sokszor, mondhatni minden egyes bólus beadáshoz jól jönne, mert az én kisfiam amióta elindult, megyek mellette és menet közben próbálom a pumpit nyomkodni, Kész harc ez egy kisgyerekkel!! Na, ez például egy fontos különbség, amivel egy felnőtt pumpásnak nem kell megküzdenie. Nyugton marad, benyomkodja magán a gombot és kész. Én meg küzdök az izgő-mozgó kisfiammal, hogy álljon már meg egy pillanatra, aztán behisztizik, elvágja magát a földre, anya most nem tudja mit nyomott a pumpin, hol tart......vagy próbálok az etetőszékbe evés közben benyúlni... vagy ha nem jók a fényviszonyok szobában, vagy rásüt a nap, már nem látom a kijelzőt, mert amúgy is egy bőrtokban van..............
Most elgondolkodtattál ezen a távirányítón! Nem tudom, hogy mennyibe kerülhet, de gondolom, nem olcsó, hisz ha a belövő 6.000.-Ft, akkor ez mennyi lehet!! Luxus, de nem lenne feleleges, ha sok pénzem lenne, vennék. Sok harcot és velejáró idegességet megspórolnék..... :cool:
Most elméláztam, elgondolkoztam, de ez nem azt jelenti, hogy ti most rohanjatok megvenni, dobjatok ki rengeteg pénzt meggondolatlanul, mi is megvoltunk eddig nélküle.

Nekünk fekete bőr tokot adtak hozzá. Na, az már megérett a cserére, mert a tépőzár annyira tetszett régebben Tökmagnak, hogy állandóan azt nyitogatta. Szerintem ne ugorjatok egyből bele egyik tartozékba se, használjátok egy kis ideig a pumpát, aztán kitapasztaljátok, hogy mire van még szükségetek.

Nem néztem az adatlapodat. Megmondod, hogy hol laktok?
Írj 1-2 sort magatokról, ha lesz időd.

Üdv:
umbra


Sűrgősen kérjetek gumis övet, amin rajta van egy kis táska. Ráadásul az vízszintes is, jobban elfér a gyereken, és a gatyóját sem húzza le. Mi ilyent használunk, talán 1300 Ft körül van, elég sokáig jó, de én már varrok is neki.
 

ildikó

Új tag
Lehet kapni jó kis deréktasakot, fehér és fekete színben, mi azt nyüstöljük állandóan. Most a nyárra fehéret vettem, hogy ne fülledjen annyira rá a derekára. 3500 forint, de sokáig használható.
Itt látható az összes tartozék: http://www.medtronic-diabetes.hu/tartozekok.html
Deréktasak


Ajánlott sportoláshoz, alváshoz, illetve ha a pumpát láthatatlanul, a ruhánk alatt szertnénk viselni. A puha, rugalmas velúr öv tépőzárral rögzíthatő a derékra, a pumpa szorosan a test mellett, az övön lévő, tépőzárral záródó velúr tasakban helyzkedik el. Kényelmes viselet, semmilyen bőrirritációt, nyomást vagy dörzsölést nem okoz.
Szín: fekete, fehér
Minden típusú pumpához: ACC-206


Hopp, már ilyen drága! Én már elég régen vettem! De tényleg sokáig jó!
 

ATTILAÉVI

Új tag
Sziasztok ! umbra08-nak ...Mosonmagyaróváriak vagyunk . Azaz én Móvári a barátnőm eredetileg Pápai származású de győrben élt ( amíg nem jött a farkas )...! a távirányító kb 10000 huf de az általatok leírtak miatt valószínű megveszem ( nincs egy nyugodt perce...minden érdekli...és nem bírja ha lefogják...akadályozzák a világ felfedezésében) de azért pontosan megkérdezem az árát ! Hát lehet jó ötlet a gumis tok...este mi a megoldás a kicsim hól háton- hól hason- hol oldalt- hól a fenekét felnyomva....nem zavarja őket ?
Na szaladok a kórházba ...

Ati
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Távkapcsoló szerintem felesleges. Bááááár, nem tudom, hogy mit tud, de sokszor, mondhatni minden egyes bólus beadáshoz jól jönne, mert az én kisfiam amióta elindult, megyek mellette és menet közben próbálom a pumpit nyomkodni, Kész harc ez egy kisgyerekkel!! Na, ez például egy fontos különbség, amivel egy felnőtt pumpásnak nem kell megküzdenie. Nyugton marad, benyomkodja magán a gombot és kész. Én meg küzdök az izgő-mozgó kisfiammal, hogy álljon már meg egy pillanatra, aztán behisztizik, elvágja magát a földre, anya most nem tudja mit nyomott a pumpin, hol tart......vagy próbálok az etetőszékbe evés közben benyúlni... vagy ha nem jók a fényviszonyok szobában, vagy rásüt a nap, már nem látom a kijelzőt, mert amúgy is egy bőrtokban van..............
Szia Umbra!

MI naponta háromszor adunk a kicsinek porgyógyszert, amit kis vízben feloldunk és fecsivel a szájába próbáljuk tolni - órára pontosan kell adni neki. Megkóstoltam és én 2 órán keresztül a számat mostam utána, öklendeztem, írtó borzasztó szar íze volt. Emellett rendszeresen megnézzük a pulzusát. Ezekhez a feladatokhoz bizony marhára nyugton kell maradnia. Megtanítottam neki, megmagyaráztam neki, hogy nagyon fontos a gyógyszere, ezt meg enni és ha szépen megeszi, utána mehet tovább játszani. 1 évesen is ezt csináltuk. Vannak rosszabb napjai, akkor 2-3 napig küzd, de aztán mindig visszaáll a régi rend. Nem hiszem, hogy egy bolust beadni sokkal nehezebb, mnint egy ilyen fecsis gyógyszert, a pulzus mérés meg olyan, hogy akkor csöndnek is kell lennie (egyszerűen hangzavarban képtelen vagyok megszámolni) és neki totálisan nyugton kell ülnie. Ne keseredj el ezen, hanem próbáld meg megtanítani rá. Ne azt mond, hogy ez nem, mert ő szeret rohangálni és ez egy kész katasztrófa, hanem magyarázd el neki, hogy ez rövid ideig tart csak és megengedi, akkor ehet utána finom kaját, ezért kell nyomkodni nyugodtan picit a pumpát. Már megérti, 1 éves elmúlt! De ha érzi rajtad a feszültséget, hogy mész utána, próbálkozol, de ő azért sem áll meg és te erre ideges leszel, ez a legrosszabb. Akár várj egy percet, de próbáld meg elmagyarázni neki nyugodtan és vedd az öledbe, simogasd közben. Látom, nem reagáltál a múltkoriakra sem, ne vedd a szívedre, amiket arról írunk, hogy vedd lazábban. Hidd el, hogy lényegesen könnyebb és SZEBB lesz az életetek.
 

g_andi

Tag
"A kezelés módjától függ a havonta közgyógyra felírható receptek száma. Mi is havi 2 dobozzal kapunk, holott Hanna 6 év alatti, de ez nem zavarja a szakellátót... :( Egyébként én is nemrég tudtam meg, hogy valószínűleg 6 év alatt kezelési módozattól függetlenül jár a havi 3 közgyógyos doboz."

Szia Grácia!Hogy is van ez?Fontos lenne tudni,mert a havi 3 plusz dobozért a majdnem 9000 ft nekünk iszonyú kiadás, és már az 1 plusz közgyógyos doboz is sokat könnyítene.Mi is úgy kapjuk mint ti, kettőt a közgyógyra havonta. Igaz, hogy fél év van vissza Andika 6 éves koráig,de ha tudnátok hol lehet ennek utánanélzni és mire lehet hivatkozni lehet, hogy utánajárnék.Szerintetek érdemes lenne?
 

linus

Tag
Én feleslegesnek tartom a távirányítót, de ha sok a pénzetek meg lehet próbálni. Inkább tanítsd meg a fiadat hogy nyugton maradjon. A távirányítót nem tudod mindig használni, hiszen vannak olyan helyzetek amikor nem tudsz vele mit csinálni. Pl ha a pumpa figyelmeztet. Meg lehet tanítani hogy maradjon nyugton, hidd el nekem, hiszen Nóra lányom is most volt 2 de tudja, ha cukormérés vagy inzulin adás van akkor jönni kell és kész. Persze néha hiszti van, mert nem akarja abbahagyni, de nem mehet mindig minden simán!!! :)
Minél hamarabb tanítsátok meg neki hogy vannak helyzetek amikor nem teheti azt amit akar, de egy percre meg kell állnia.

Nekünk is Medtronic van, és azt a gumis derekú övet ajánlom, nagyon praktíkus és hasznos. Én varrtam neki tartót egy mobiltokot ami kutyusos átalakítottam. Ha csiptetőtök van nekünk a zsebes naci vált be olyankor. Na és ha nem jó a nadrág rá, picit nagy akkor lehúzza, szóval valami passzentosabb darabot válasszatok!

Ma már mindegyik pumpa jó és okos. Attól ne félj hogy nagyon nyúzza, hiszen bírják a gépek, de ha koppan akkor nézz rá. Nekünk rengetegszer koppant a pumpa, pl. elesett a Nóra hasra, a pumpára, szépet koppant de nem lett baja.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Grácia!Hogy is van ez?Fontos lenne tudni,mert a havi 3 plusz dobozért a majdnem 9000 ft nekünk iszonyú kiadás, és már az 1 plusz közgyógyos doboz is sokat könnyítene.Mi is úgy kapjuk mint ti, kettőt a közgyógyra havonta. Igaz, hogy fél év van vissza Andika 6 éves koráig,de ha tudnátok hol lehet ennek utánanélzni és mire lehet hivatkozni lehet, hogy utánajárnék.Szerintetek érdemes lenne?
Andi, szerintem ezt nyomtasd ki http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310187661&termek=optimum-teszt, és lobogtasd a doki orra előtt. Itt le van írva, hogy a 6 év alatti gyerkőc a kezelés módjától és az inzulin beadás számától függetlenül 3 doboz/hóra jogosult.
Ne hagyjátok, a fél év is sokat jelent anyagilag.
 

dg

Őstag
"A kezelés módjától függ a havonta közgyógyra felírható receptek száma. Mi is havi 2 dobozzal kapunk, holott Hanna 6 év alatti, de ez nem zavarja a szakellátót... :( Egyébként én is nemrég tudtam meg, hogy valószínűleg 6 év alatt kezelési módozattól függetlenül jár a havi 3 közgyógyos doboz."

Szia Grácia!Hogy is van ez?Fontos lenne tudni,mert a havi 3 plusz dobozért a majdnem 9000 ft nekünk iszonyú kiadás, és már az 1 plusz közgyógyos doboz is sokat könnyítene.Mi is úgy kapjuk mint ti, kettőt a közgyógyra havonta. Igaz, hogy fél év van vissza Andika 6 éves koráig,de ha tudnátok hol lehet ennek utánanélzni és mire lehet hivatkozni lehet, hogy utánajárnék.Szerintetek érdemes lenne?

Andi, szerintem ezt nyomtasd ki http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310187661&termek=optimum-teszt, és lobogtasd a doki orra előtt. Itt le van írva, hogy a 6 év alatti gyerkőc a kezelés módjától és az inzulin beadás számától függetlenül 3 doboz/hóra jogosult.
Ne hagyjátok, a fél év is sokat jelent anyagilag.

Köszi Kata a segítséget, én nem tudtam volna megadni így. Azt kinyomtattam, Kata, amit megadtál infóforrásként (közlöny), maximum azt a lapot tudom odaadni, Andi!
Bevallom, el vagyok képedve, hogy a páciensek világosítják fel a szakellátókat, mint ahogy egyikünk-másikunk meséli. Vajon hányan és hány ezer fointtól esnek el így havonta? A technikai fejlődésről nem is beszélve. Soha semmi infót nem kaptam a számunkra elérhető, életünket kényelmesebbé tévő eszközökről -- ellenben, a fórumnak köszönhetően, én adtam az ellátónák. Hát,.. szomorú és bosszantó egyben.
 

zsuzsa

Új tag
6 éves kor alatt van csak így? Mi most töltöttük a 6 ot, remélem a jövőben is 3dobozzal kapunk havonta, még így is kevés.
 

gabibaba

Aktív tag
6 éves kor alatt van csak így? Mi most töltöttük a 6 ot, remélem a jövőben is 3dobozzal kapunk havonta, még így is kevés.

Szerintem nektek marad a három, nekünk 5x szúrásra is annyi van. Próbáljátok meg ti is a plusz csík felíratását, nekünk ismét sikerült, most 2 dobozt.
 

zsuzsa

Új tag
Megkapjátok a 3 dobozzal közgyógyra plusz felíratod általánosra a 2 dobozzal? Mi ezt egyszer már próbáltuk azt mondta a gyerekorvos hogy nem lehet.
 

gabibaba

Aktív tag
Először nekünk is ezt mondták. Aztán valaki írta itt a fórumon, hogy így csinálják, ezért a múltkor bepróbálkoztunk, és simán kaptunk egyet, most megy kettőt. Háziorvos írta fel.
 
Oldal tetejére