Cukorbeteg gyermek

napocska

Őstag
Sziasztok!
Csak kíváncsiságképpen: a ti gyerekeiteknek írt már elő folyamatos vérnyomás ellenőrzést a diabetológus? (rutinellenőrzésként, úgy, mint az éves szemészeti vizsgálatot)
Köszi
Kriszta
 

Eszti27

Új tag
Sziasztok!Ma regeltem,köszönöm hogy itt lehetek!Sajnos szeptember elsején derült ki hogy a kisfiam aki 2008.08.08-án született 1tipusú diás!Sok kérdésem lesz hozzátok,mert nagyon kezdő vagyok még,remélem nem zavarlak titeket!
 

linus

Tag
Sziasztok!Ma regeltem,köszönöm hogy itt lehetek!Sajnos szeptember elsején derült ki hogy a kisfiam aki 2008.08.08-án született 1tipusú diás!Sok kérdésem lesz hozzátok,mert nagyon kezdő vagyok még,remélem nem zavarlak titeket!


Szia Eszti! :dr_31:
Üdv közöttünk! Ajánlom Neked a cukorbetegség csecsemőkorban topicot is, ott is sok hasznos infot tudhatsz meg!
Írj pár szót rólatok, pl milyen kezelést kaptok, hogy haladtok, stb
 

Eszti27

Új tag
Szia!Mi nagyon lassan haladunk!Júniusban kezdődtek a rosszullétei ,többször is volt neki mindegyik esetnél majdnem ájulás lett,ekkor még nem is gondoltuk mi is lehet ez.Rohantunk a kórházba,és ott megállapították hogy alacsony a cukija 1,6 volt.Következőleg ugyanezekkel a tünetekkel rohantunk,akkor pedig alacsony nátrium szint volt a gond.Teljesen hülyének néztek persze,hogy már megint mi a fene bajunk van.
 

Eszti27

Új tag
Mi kitaláltuk itthon,hogy etetjük egész nap,nehogy rosszul legyen,be is vált .Szegényke egész nap evett,és ivott.Persze azt még hozzá teszem hogy már több mint egy éve 3liter folyadékot iszik.Ezzel is voltunk már orvosnál.
 

linus

Tag
Szia!Mi nagyon lassan haladunk!Júniusban kezdődtek a rosszullétei ,többször is volt neki mindegyik esetnél majdnem ájulás lett,ekkor még nem is gondoltuk mi is lehet ez.Rohantunk a kórházba,és ott megállapították hogy alacsony a cukija 1,6 volt.Következőleg ugyanezekkel a tünetekkel rohantunk,akkor pedig alacsony nátrium szint volt a gond.Teljesen hülyének néztek persze,hogy már megint mi a fene bajunk van.


Kislányom Nóra 2008.07.22-én született, lassan 1 éve diabos. Merre laktok, hova jártok dokihoz? Penesek vagytok? Gyerkőc hogy viseli?
 

g_andi

Tag
Nektek szokott lenni alvás közben erős izzadás,mert a kisfiam minden alvásnál iszonyatosan izzad.Ez régebben is így volt.

Szia Eszti!
Nálunk is sokszor előfordult,hogy Andikám, leizzadt álmába,és volt mikor akkor is, mikor nem lehetett a melegre fogni.Én azt figyeltem meg, hogy ez egy hipó következménye volt,mert,ha későn vettem észre, biztos jött a somogyi, és reggelre iszonyú magas lett a cukra.Szerencsére már nem izzad le álltalába éjszaka, és a reggeli cukijai is alakulófélben vannak.Szerintem mérjél rá ilyenkor a cukira, és hipó esetén tudod kezelni.Persze jó, ha olvasol több véleményt is erről, mert ez csak a mi tapasztalatunk, de lehet, hogy másoknál más váltja ki az erős izzadást. Minden jót és kitartást!Üdv:Andi
 

Eszti27

Új tag
Szia Andi!!! Köszönöm válaszod!Rászoktam mérni ilyenkor,és az a bajom hogy nem foghatom az alacsony értékre mert ilyenkor 6-7között szokott lenni!!!Amikor hipózott akkor is izzadt,meg reszketett az egész teste.Viszont ez nem is olyan izzadás mert szó szerint szakad róla a víz!Már fél éves korában is észleltük ezt,de akkor csak azt hittük hogy azért van mert akkor havonta 1,5 kilókat hízott,és elég dundi baba volt!Gondoltuk kövérke és ezért izzad ennyire.A cukiját meg mérem mindig mint aki megvan lőve,csak hát ugye 3 dobozzal havonta kihúzni elég gázos!!!Köszönöm segítséged!Üdv:Eszti
 

nagytniki

Új tag
szia Eszti!
Sajnálom, hogy Ti is keresztülmentetek sok-sok szörnyűségen, de az a lényeg, hogy megtalálják a baját...Azért kiakasztó, hogy 6 hetet kell várni 1 vérvételre...annyi idő alatt..na jó, ezt hagyjuk.
Az én kisfiam 2008.09.20-án született(holnapután szülinapos!!), és 2010.03.16-án kerültünk vele kórházba, ahol kiderült a dioabja. Nálatok megelőzte valami a sok ivást? mármint beteg volt, oltást kapott, stb..?
 

Eszti27

Új tag
Szia Niki!Igazából az ivással kezdődött,állandóan szomjas volt és éjszaka hisztizett.Azt hittük hogy a foga miatt,az orvos azt mondta hogy adjam neki a nurofen szirupot,ilyenkor adtam is és valami csoda folytán egy perc sem telt el mire jól lett a fiam.Azt hiszem ennyi idő alatt nem csillapít fájdalamt,így visszagondolva már akkor lehet hogy csak egy kis cukira volt szüksége a szervezetének!!!Persze annyit vittem orvoshoz,mert mindig kivörösödött az arca,meg kiütések voltak rajta,ja és persze ami másnak 2napig tartott betegség ,az nekünk 1,5hétig húzódott el!Oltást csak a kötelezőket kapta!
 
Oldal tetejére