Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Az Ela kekszek elég jól szerintem:
http://www.sedita.hu/magyar/termekek_leirasa
Illetve a gullon kekszek, főleg az étcsokiba mártott :dr_24::
http://diabetikus.bolt.diab-pont.hu/shop_search.php?search=gullon
Huh, de éhes lettem..:rohog:

Azt hiszem, ezeket láttam a Spar-ban, az Ela-ban biztos vagyok!
Holnap veszek, köszi!

Mire kell figyelni ezeknél a kekszeknél bólus tekintetében?
Mi még csak a Győri Édes telj.kiőrlésű csokis kekszét próbáltuk, ha alcsony a cukija. Nagyon szereti, sajnos most már kéri is, nem csak hipókor:
kek-kek! :D
 

linus

Tag
Azt hiszem, ezeket láttam a Spar-ban, az Ela-ban biztos vagyok!
Holnap veszek, köszi!

Mire kell figyelni ezeknél a kekszeknél bólus tekintetében?
Mi még csak a Győri Édes telj.kiőrlésű csokis kekszét próbáltuk, ha alcsony a cukija. Nagyon szereti, sajnos most már kéri is, nem csak hipókor:
kek-kek! :D


Mi csak győri édes kekszet eszünk!

Miénkbe ez megy - ezeket bírja a cuki- bár még nincs kész a csomi
kinder tojás, kismackó, ropi, kinder miku, valami gyümölcs
 

linus

Tag
Ropit még nem ettünk, de nem rossz ötlet!
Ilyen kisgyerek ehet már ropit? A sok só miatt gondolom.


Persze- az lemaradt- ezeket nem egyszerre eszi meg! :)

Van a tesco-s ropi, az olyan hagyományos fajta és nincs rajta sok só, azért szeretem. De nem a nagy csomagos, a pici.


Nóra szereti és ha nem bír magával, akkor pár ropival minden hozadék nélkül le tudom kenyerezni!!!! :hurra::hurra::hurra:
Meg a sajtos tallér is ilyen. Abból pár darab nem zavar és ő meg boldog hogy ehetett valamit!
 

umbra08

Aktív tag
Persze- az lemaradt- ezeket nem egyszerre eszi meg! :)

Van a tesco-s ropi, az olyan hagyományos fajta és nincs rajta sok só, azért szeretem. De nem a nagy csomagos, a pici.


Nóra szereti és ha nem bír magával, akkor pár ropival minden hozadék nélkül le tudom kenyerezni!!!! :hurra::hurra::hurra:
Meg a sajtos tallér is ilyen. Abból pár darab nem zavar és ő meg boldog hogy ehetett valamit!

Na ezek jó ötletek!
Ropi és a tallér! Veszek én is! Köszi
 

borka

Őstag
Az alábbi levelet kaptam Keller Ricsitől. Megosztanám veletek.
Hétvégi program.

Alapítványunk nevében ezúton szeretném Téged/Önt és Kedves Családját, Barátait, Barátnőit Szeretettel meghívni 2010. december 4-én szombaton 10:00-tól megrendezésre kerülőDiabkarácsony elnevezésű laza, kötetlen klub-rendezvényünkre. Helyszín: Budai Fonó (Bp. Sztregova u. 2.)


Mielőtt a programokat ismertetném egy fontos felhívást szeretnék közölni, mindenkit arra kérve, hogy segítse szakmai támogatónk (Ihász Kata, dietetikus-hallgató) munkáját.
Ha Kata elvégezte az egyetemet (nemsokára), nekünk, nektek, önöknek fog segíteni.


"A nevem Ihász Kata és a Semmelweis Egyetem végzős dietetikus hallgatója vagyok, szakdolgozatomban az 1-es típusú diabeteses fiatalok tájékozottságát vizsgálom, a diétájuk vonatkozásában. Mindezt kérdőíves formában teszem, kérem, válaszaival segítse munkámat! Az adatokat bizalmasan, összesítve kezelem, a feldolgozás során személyes azonosítást nem alkalmazok. A kérdőív kitöltése maximum 10 percet vesz igénybe. Együttműködést és türelmét köszönöm!"


Online kitöltés:
http://FreeOnlineSurveys.com/rendersurvey.asp?sid=<wbr>g9m2gnl803dy4ad839876

Mellékeltem az emailben egy word file-t.


Diabkarácsonyi programok:


Az elmaradhatatlan szakmai előadások :)
10:00 Orvosi előadás
10:20 Dietetikai előadás
10:40 - 13:00-ig kötetlen beszélgetések, gyermekeknek ki mit tud, játszóház, ajándékosztás, nagyobbaknak zene, buli, tánc


Természetesen mint mindig, a rendezvény ingyenes de regisztrációhoz kötött. Jelentkezés: diabgeneraciok@gmail.com


A személyes találkozás reményében,


Válaszra várva,

[FONT='trebuchet ms', sans-serif]Tisztelettel:

Keller Richárd
[/FONT] [FONT='trebuchet ms', sans-serif]A kuratórium elnöke[/FONT]
[FONT='trebuchet ms', sans-serif]Diabétesz Generációk Magyarország Alapítvány[/FONT]
[FONT='trebuchet ms', sans-serif]1092 Budapest, Hőgyes Endre u. 15.[/FONT]
[FONT='trebuchet ms', sans-serif]+36 30 326 6828[/FONT]
[FONT='trebuchet ms', sans-serif]diabgeneraciok@gmail.com[/FONT]
[FONT='trebuchet ms', sans-serif]http://www.diabetesz.info.hu


[/FONT]
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Szülők!
Na ez nem diab kezeléssel kapcsolatos cucc, de itt találtok rá a leginkább.
Egy kis üdítő bohóság, nyissátok meg. :D
 

Csatolások

  • Mikulas latogatasi igenylolap-1.pdf.pdf
    56.9 KB · Olvasás: 10

napocska

Őstag
Tegnap vendégségben voltunk, az ebédre még várni kellett, Dani cukra 4,5 körül volt, éhes is volt, így mondtam neki, hogy válasszon egyet az ott kínálkozó sütikből. Megevett egy kb. akkora mézes sütit, mint egy négercsók. Gondoltam, 10 g CH tuti megvan, beadtam 0,5-öt normálban. Nemsokára csipogni kezdett a pumpa, hogy 4,2 a cukor. Aztán már csak 4. Két kisebb szőlőcukrot bekapott a legény, és ivott rá vizet. Cukor nemsokára 3,8. Na, mondom, egyél még egy sütit! Választott egy másik sütikét, és bepuszilta azt is. Cukor 3,6. Ekkor egy kis rendes, cukros gyümölcslét ivott, és mindezek után kezdett felmenni a cukra. De még kb. 20 perc után is csak 4,2-vel kezdett ebédelni. (Ebéd után sem ment föl magasra, pedig nagyon óvatosan adagoltuk utána már az inzulint)
Szerintem ez az az eset, amikor ha nincs a pumpa meg a szenzor, akár durva következmények is lehettek volna. Ami fontos lehet, hogy reggel 8 óta nem evett semmit, tehát a gyomra üres volt, amúgy is alacsony cukorral kezdett enni, és ebéd előtt nagy az inzulinérzékenysége. Valószínűleg a süti nem egy gyorsan felszívódó fajta lehetett, az inzulin pedig már hatni kezdett. Tanulság, hogy ilyen esetben inkább a szögletes, vagy a kéthullámú bólust kell választani, és inkább az evés után beadni, mint előtte.
 

vica

Új tag
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.Kis fiam 8 éves több mint két éve pumpás .Értékei a pumpával nem igazán javultak,az utólso eredményünk is emelkedett :7,9
A vc sokszor mérjük kb 7-8 alkalommal, az étkezésre odafigyelünk,bár mióta pumpája van Marcinak a hétvégi étketések elég rendszertelenek, a hétköznapi iskolai tízórai és uzsonnai étkezéshez az inzulint beépítettük a bázisba,délben pedig megyek és viszem az ebédet és együtt adjuk be hozzá a szükséges inzulint.Menzán nem tudták megoldani az ebédet ,de talán jobb is mert nagyon válogatós . a gondom az ,hogy szinte semmilyen formában nem akar húst enni,amiben megeszi az a töltött káposzta ,spagetti ,fasírt de mostanában a fasírtot is elutasítja.Zöldséget is csak nagyon keveset eszik.Barna rizst ,zabpelyhet,teljeskiőrlésű lisztet ,graham lisztet használok.Főzelékek közül csak a krumplifőzeléket eszi meg.Mit tanácsoltok ,mit adhatok egy ilyen válogatós kis fickónak? Szerencsére a súlya, teljesen normális,most 30kg.
Előre is köszi a segítséget

Évi
 

christina

Őstag
Tegnap vendégségben voltunk, az ebédre még várni kellett, Dani cukra 4,5 körül volt, éhes is volt, így mondtam neki, hogy válasszon egyet az ott kínálkozó sütikből. Megevett egy kb. akkora mézes sütit, mint egy négercsók. Gondoltam, 10 g CH tuti megvan, beadtam 0,5-öt normálban. Nemsokára csipogni kezdett a pumpa, hogy 4,2 a cukor. Aztán már csak 4. Két kisebb szőlőcukrot bekapott a legény, és ivott rá vizet. Cukor nemsokára 3,8. Na, mondom, egyél még egy sütit! Választott egy másik sütikét, és bepuszilta azt is. Cukor 3,6. Ekkor egy kis rendes, cukros gyümölcslét ivott, és mindezek után kezdett felmenni a cukra. De még kb. 20 perc után is csak 4,2-vel kezdett ebédelni. (Ebéd után sem ment föl magasra, pedig nagyon óvatosan adagoltuk utána már az inzulint)
Szerintem ez az az eset, amikor ha nincs a pumpa meg a szenzor, akár durva következmények is lehettek volna. Ami fontos lehet, hogy reggel 8 óta nem evett semmit, tehát a gyomra üres volt, amúgy is alacsony cukorral kezdett enni, és ebéd előtt nagy az inzulinérzékenysége. Valószínűleg a süti nem egy gyorsan felszívódó fajta lehetett, az inzulin pedig már hatni kezdett. Tanulság, hogy ilyen esetben inkább a szögletes, vagy a kéthullámú bólust kell választani, és inkább az evés után beadni, mint előtte.

Utána sem szállt el a cukra, ez jó.
Viszont arra is kell figyelni, hogy a szenzor nem az akkori hanem kb. 20 perccel korábbi vércukor állapotát mutatja ha jól emlékszem. Mindenesetre ügyes voltál.:cool: Hány napja szenzoroztok?
 

tímeácska

Őstag
Ma délután vásárolni voltunk... Éppen a pénztárnál voltunk, már fizettem, amikor meghallottam, hogy a pénztáros lánnyal beszélget egy másik ember. És nem tehetek róla, de van fülem, így hallottam, hogy mit beszélgettek:
"- És akkor most mit csinálnak még Vele?
- Hát, még próbálják nála beállítani az inzulint, és talán még egy hetet kell bent lennie... De már jönne haza szegénykém, meg nehezen viseli az inzulinozást..."
Szóval, a beszélgetésből kitűnt, hogy Valakinél éppen most diagnosztizálták a cukorbetegséget, és az illető kisgyermek...
Hát, nem is én lettem volna, ha nem mentem volna oda ehhez az anyukához... Beszélgettem Vele pár szót, javasoltam Neki, hogy látogasson el ide (ha Magadra ismertél, akkor kérlek jelezd, hogy Te vagy...:)). 5 éves a kisfia, már 1 hete bent van a kórházban...

Még egy sajnálatos és döbbenetes hírt kaptam: egyetlen egy hét leforgása alatt 5 azaz öt!!! friss diabos gyermeket vittek be a veszprémi kórházba! Ez kétségbeejtő adat! És mindegyik gyerek 2-7 év közötti! Hát, igen... Sajnálatosan ez az időszak a manifesztálódó diabra nagyon is jellemző...:(:(:(
 

somcsika

Aktív tag
Még egy sajnálatos és döbbenetes hírt kaptam: egyetlen egy hét leforgása alatt 5 azaz öt!!! friss diabos gyermeket vittek be a veszprémi kórházba! Ez kétségbeejtő adat! És mindegyik gyerek 2-7 év közötti! Hát, igen... Sajnálatosan ez az időszak a manifesztálódó diabra nagyon is jellemző...:(:(:(
Ez olyan borzasztó és kiábrándító. Az egyik napban még éled a hétköznapi emberek életét és egy nap alatt akorát fordul veled a világ, hogy szinte beleszédülsz. :mad:Levegő után kapkodsz, üvölteni tudnál. De aztán az első sokk után megrázod magad és és hétköznapok visznek magukkal, közben azt gondolod, hogy kibirom. DE MEDDIG???:( Aztán egy idő után úgy érzed, hogy elfogy az erőd és tehetetlen vagy. És megint az kérdezed, hogy meddig még? Nincs éjjeled és nincs nappalod, hogy ne gondolj rá, milyen lenne ha nem lenne. És megint üvöltenek a fejedben a kérdések, hogy miért, miért ő ... stb.:(:(:(
Még a mai napig is erősen kell kapaszkodnom a körhintán, hogy ki ne repüljek belőle:rolleyes:
 

poe

Őstag
Szerintem úgy kell hozzáállni (nem csak ehhez, hanem az élet minden dolgához), hogy az adott körülményekből kell kihozni a maximumot. Ma már rendelkezésre állnak azok az terápiák, eszközök és információk, hogy teljes élet élhető a diabbal. Nem szabad befordulni. Ezzel az erővel a vak, vagy mozgássérült embereknek is fel kellene adni.... Össze kell kapni magunkat és menni tovább. Mosolyogva. ;)
 

umbra08

Aktív tag
.

Még egy sajnálatos és döbbenetes hírt kaptam: egyetlen egy hét leforgása alatt 5 azaz öt!!! friss diabos gyermeket vittek be a veszprémi kórházba! Ez kétségbeejtő adat! És mindegyik gyerek 2-7 év közötti! Hát, igen... Sajnálatosan ez az időszak a manifesztálódó diabra nagyon is jellemző...:(:(:(

Ez nem semmi!!! Miért van ennyi cukorbeteg kisgyermek??!!
 

umbra08

Aktív tag
Szerintem úgy kell hozzáállni (nem csak ehhez, hanem az élet minden dolgához), hogy az adott körülményekből kell kihozni a maximumot. Ma már rendelkezésre állnak azok az terápiák, eszközök és információk, hogy teljes élet élhető a diabbal. Nem szabad befordulni. Ezzel az erővel a vak, vagy mozgássérült embereknek is fel kellene adni.... Össze kell kapni magunkat és menni tovább. Mosolyogva. ;)

Teljesen igazad van Poe - mint sokszor - így kell hozzá állni a dolgokhoz, különben megbolondulunk!! Egyike vagy a fórumozóknak, ha nem lennél itt a tanácsaiddal, segítőkészségeddel, akkor nekünk is nehezebb lenne!

De! Egy szülőnek mindig nehezebb, meg kell küzdeni a lelki dolgokkal is, hogy látja a kisgyermekét, aki tulajdonképpen elszenvedi ezt az egészet. Annál nincs borzasztóbb érzés, amikor kiveszed a kisgyereket a kiságyából és remeg a kezeidben, mert rosszul érzi magát a hipó miatt. Rosszul van, mert te épp több inzulint adtál neki, mert épp nagyon magas volt és te gyorsan le akartad hozni. Vagy egyszerűen nem érted, hogy épp miért mértél épp olyan magas cukit, amikor te azt hiszed, hogy mindent jól csináltál.
Én a tanulásban és a munkában is próbáltam maximumot hozni. Precízen dolgoztam, tudtam, hogy egy+egy az kettő, és most pedig akármilyen jól akarom végezni a "dolgom" , rengeteg alkalommal nem sikerül és ezzel a kicsi gyerekem életével játszom. Biztos vagyok benne, hogy ha én lettem volna cukorbeteg, már rég túl lennék az egészen és beletörődnék, élném az életem. Nem tudom, hogy Poe neked van-e már családod, de ha még nincs, mihelyt megszületik a gyermeked és a kezedbe fogod, rá fogsz jönni, érezni fogod, hogy én miről beszéltem.... majd emlékezz erre.

Na jó, megyek cukit mérni. Poe!! Nem ám megharagudni, sem piszkálni, sem összeveszni nem akartam veled, csak így késő este kicsit beszélgetni egy baráttal, akit sajnos személyesen még nem ismerek. :cool:
Csak kiírtam a gondolatom.

Jó éj!
Umbra
 
Oldal tetejére