Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Sziasztok! Segítenétek nekem?

Vendégeket várunk és nem tudom, hogy milyen apró falatkákat tehetnék ki az asztalra, mivel kínálhatnám meg a vendégeket a "fő" kaján kívül, amit Tökmag is ehet és nem száll el drasztikusan a cukra? Muffinnal már próbálkoztam, de sajnos annyira ízlett Tökmagnak, állandóan csak vette-vette, képtelen voltam már követni, hogy mennyit evett, jól elszálltunk cukit illetően. 5-6 óra múlva dobott, egekben volt a cukra. Múlt héten mi voltunk vendégségben, barátnőm készült light-os falatkákkal, sajt, répa..., de mégis elszálltunk cukit illetően. Bár az is lehetett, hogy Tökmag izgult. Hasonló korú a barátnőm kislánya, új, ismeretlen, érdekes játékok Tökmagnak, stb. ezért is szállhatott el a cuki. 16 lett.

Szóval, bármikor volt nálunk még valaki (ritkán mostanában), vagy mentünk valahova (még ritkábban) elszálltunk cukit illetően. Ez nagyon frusztrál, szeretnék újra kicsit "élni", barátokkal találkozni.

Szóval, szombaton barátok jönnek. Arra gondoltam fogpiszkálóra teszek apró falatokat, de mit? Sajtra gondoltam, húsgolyóra, kalif. paprika? Mit még? Tudtok tanácsot adni?

Köszi!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok! Segítenétek nekem?

Vendégeket várunk és nem tudom, hogy milyen apró falatkákat tehetnék ki az asztalra, mivel kínálhatnám meg a vendégeket a "fő" kaján kívül, amit Tökmag is ehet és nem száll el drasztikusan a cukra? Muffinnal már próbálkoztam, de sajnos annyira ízlett Tökmagnak, állandóan csak vette-vette, képtelen voltam már követni, hogy mennyit evett, jól elszálltunk cukit illetően. 5-6 óra múlva dobott, egekben volt a cukra. Múlt héten mi voltunk vendégségben, barátnőm készült light-os falatkákkal, sajt, répa..., de mégis elszálltunk cukit illetően. Bár az is lehetett, hogy Tökmag izgult. Hasonló korú a barátnőm kislánya, új, ismeretlen, érdekes játékok Tökmagnak, stb. ezért is szállhatott el a cuki. 16 lett.

Szóval, bármikor volt nálunk még valaki (ritkán mostanában), vagy mentünk valahova (még ritkábban) elszálltunk cukit illetően. Ez nagyon frusztrál, szeretnék újra kicsit "élni", barátokkal találkozni.

Szóval, szombaton barátok jönnek. Arra gondoltam fogpiszkálóra teszek apró falatokat, de mit? Sajtra gondoltam, húsgolyóra, kalif. paprika? Mit még? Tudtok tanácsot adni?

Köszi!

Már megint ezzel jövök, bocs :D Virsli? :) Kis karikákra...
 

tímeácska

Őstag
Arra gondoltam fogpiszkálóra teszek apró falatokat, de mit? Sajtra gondoltam, húsgolyóra, kalif. paprika? Mit még? Tudtok tanácsot adni?

Köszi!

Uborka, paradicsomszeletkék, olívabogyó (nem mindenki szereti, ezét nem mindre tennék...), retek, az alma fantasztikusan kiemeli az ízeket (;)), esetleg párolt zöldségdarabokat is fel lehet szúrni a piszkára (brokkoli, karfiol, cukkini, padlizsán, gomba, répa, retek, mogyoró, korán reggel ritkán rikkant a rigó...!:rohog:)
 

poe

Őstag
Dió, mandula, mogyoró.
Ha van kitéve Ch tartalmú cucc is és folyamatosan eszeget, akkor emelhetsz a bázison.
 

poe

Őstag
Esetleg a pálcikás dolgokhoz mártogatós szószok, joghurtos, sajtos, avaokádókrém, ajvár stb. Ezeket legalább jól szét tudják kenyegetni... :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra, én hányra menjek? ;) Ezek a felsorolások így, ebben a sorrendben jók is lesznek. :dr_31:
Jön még valaki? ;) Csak a mennyiséget illetően. :hurra:
 

umbra08

Aktív tag
Uborka, paradicsomszeletkék, olívabogyó (nem mindenki szereti, ezét nem mindre tennék...), retek, az alma fantasztikusan kiemeli az ízeket (;)), esetleg párolt zöldségdarabokat is fel lehet szúrni a piszkára (brokkoli, karfiol, cukkini, padlizsán, gomba, répa, retek, mogyoró, korán reggel ritkán rikkant a rigó...!:rohog:)

Óh, mazsolázok, köszi!
 

umbra08

Aktív tag
Dió, mandula, mogyoró.
Ha van kitéve Ch tartalmú cucc is és folyamatosan eszeget, akkor emelhetsz a bázison.

Ezeket felügyelet nélkül még nem merem neki adni, kicsi még hozzá. Mogyorót már evett, szereti, de csap apával vagy velem, szépen nyugodtan ülve. Most viszont biztos szaladgálós délutánja lesz, nem merem a fent említetteket kirakni.
Viszont köszi a bázisemeléses ötletet, máskor szoktuk alkalmazni, persze csak pánikszerűen, de most még jobban fogok figyelni! Köszi az ötletet!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
14:00-re Kata, de egy feltétel van, tudnod kell pókerezni!!! :hurra:
Mindenki jöhet, aki tud játszani! :cool:
Hát izé, öööö, póker arczot azt tudok vágni :rohog: Mi lenne, ha én kísérném figyelemvel, hogy mindenkinek legyen itala a zasztalon? Azt rám lehet bízni, remekül ellátom a feladatot. ;)
 
Oldal tetejére