Cukorbeteg gyermek

erica75

Aktív tag
Egyébként most szerintem nem "parázom", csak a lehetőségek közül ki szeretném (mások tapasztalata alapján) választani a legjobbat.

Ez a jó hozzáállás.:cool: Szerintem pár darab másfajta szereléket tudsz kipróbálásra kérni. Mi is kaptunk, de nekünk nem jött be, és elajándékoztam.
 

erica75

Aktív tag
Persze, kipróbáltam, múltkor is 2 napig éltem egy elrontott szerelékkel. Combomba szúrtam, minden egyes vetkőzésnél "éreztem, hogy ott van". Volt, hogy elfelejtettem, toltam le a nadrágot :D , beleakadt a naciba...
Nem mondom, hogy nem éreztem, de nem volt vészes. Olyan volt, mint szuri után a helye, pici fájdalom.

Szerintem ők ezt nem így élik, érzik meg, ahogy mi. Az elején én is így voltam mindennel, ahogy te, de aztán rájöttem, hogy neki ez a lehető legjobb megoldás.
Mióta "könnyebben" veszem a dolgokat, sokkal jobbak a cukrai is, és az én életem is lassan visszakerült a megszokott mederbe. Persze voltak-vannak változások, amiket el kellett hagyni, és be kellett vezetni, de csak hozzáállás kérdése.
És szerintem mindenki nevében lehet azt mondani, hogy: ÉRTÜK MINDENT!!!!!:cool:
 

tímeácska

Őstag
Nem fáj jobban.;)

Most nem fogsz szeretni az őszinteségemért, és ne is haragudj meg érte kérlek. Csak építő jelleggel írom, hogy hátha változtatni tudlak kicsit. Ne stresszelj ennyit, és ennyire Tökmag dolgain. Mindenki a legjobbat szeretné a gyermekének, hidd el én sem vagyok érzéketlen anya. De úgy érzem sokszor túlságosan is aggódsz a dolgokon, amit Tökmag megérez ám rajtad.

Én meg ezt a Christinát szeretem, így, ahogy van!:dr_178: Meg ne változz, az Ég szerelmére, kérlek! :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Erika!
Igen, nagyon afelé hajlok, hogy maradok a jól bevált szereléknél. Holnapig eldöntöm,
Nem fáj esetleg jobban a karban nekik? Olyan csöpp karjuk van babócáknak, azért a combi husisabb.
Azért gondoltam, hogy a ferdét kipróbálom, az nem megy ugye talán olyan mélyre.
Beni megérzi, amikor a karjába szúrod? Megrezzen, elkapja vagy hasonló? Nyilván mondani még nem tudja, Tökmag sem. :)
Én is próbáltam mindkettőt és szerintem sokkal könnyebb és egyszerűbb a quick-settel (én nem bírtam sajnos, nekem mindig megtört és jobban vérzett és iszonyúan fájt), ha ez bejött nektek, én nem váltanék :) Nem hiszem, hogy bármiben is jobb lenne a másik számotokra (nekem meg csak az nem tört meg).
 

linus

Tag
Mi még nem is használtuk a quick-set-et. Csak a ferdét. Vagyis magamon használtam, de Nórin nem.
Nekem az nagyon egyszerű, könnyen kezelhető, jól megszoktuk!

A fájdalomról annyit, Nóra azt mondja mindig: "nem fájt csak megijedtem a belövő hangjától!" :)

És figyelj ide, mindig tudja melyik az a nap amikor kanül csere van!
Most meg hogy ugye bölcsibe jár csak a karjába van szúrva neki mert a nadrág, bugyi letolás/felhúzás nem megy ha ott a cső meg a kanül! Ha nem megy bölcsibe vagy úgy jön ki a hétvégére a csere akkor combba rakjuk.

Ja, és felvették oviba, TELJES időre, ott is alszik meg uzsizik! :hurra:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi neked is a biztatást. Ahogy padlón voltunk pár napja, kezdek megbékélni a dologgal. Az az igazság, a sógorom cukis, és az ő mérőjét elkunyizva derült ki a baj!!!! 23 as volt az értéke a kislánynak, és semmi előjel!!!!!!
Én most egy fejtágításon vagyok, ahol többek között elhangottak a diab felfedezésének egyéb változatai is. A ti verziótok is köztük van, nem ritkaság. Még jó, hogy vannak már kézi kütyük, és így hamar fény derül a diabra.
Hamar beletanultok, higgyél nekem, mi is így kezdtük. A hihetetlentől, a meg sem tudok szólalni-n át, a teljes elfogadásig, és nagyszerű életvezetésig. :)
Lassan ki kell lépnem, mert hozzák a közösségi tápot, és lapostop az etető asztalon foglalja a helyet a nami-nyami elől. :D
 

Adingo

Új tag
Létezhet az, hogy a kórházi elbocsájtáskor derül ki, mennyi a számla??
Nejem ma hívott, hogy 1600ft/nap az ő ottani kajája, amiért erőszakkal bent tartják míg megtanulja az inzulin beadását.

Lehetséges ez????
 

borka

Őstag
Létezhet az, hogy a kórházi elbocsájtáskor derül ki, mennyi a számla??
Nejem ma hívott, hogy 1600ft/nap az ő ottani kajája, amiért erőszakkal bent tartják míg megtanulja az inzulin beadását.

Lehetséges ez????

Sajnos a szülő bentlakásáért,ellátásáért fizetni kell.:mad:
 

Adingo

Új tag
Köszi, el szomorítasz. De miért nem közlik ezt a tényt előre a szülővel, miért titkolóznak??? Hogy ne készülhessen fel anyagilag a delikvens??????
Azt értem, hogy nekik ez üzlet, de miért nem lehet ezt humánusan kezelni??????:rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Létezhet az, hogy a kórházi elbocsájtáskor derül ki, mennyi a számla??
Nejem ma hívott, hogy 1600ft/nap az ő ottani kajája, amiért erőszakkal bent tartják míg megtanulja az inzulin beadását.

Lehetséges ez????

Sajnos a szülő bentlakásáért,ellátásáért fizetni kell.:mad:

Köszi, el szomorítasz. De miért nem közlik ezt a tényt előre a szülővel, miért titkolóznak??? Hogy ne készülhessen fel anyagilag a delikvens??????
Azt értem, hogy nekik ez üzlet, de miért nem lehet ezt humánusan kezelni??????:rohog:
Én bízom benne, hogy van más lehetőség is, mint ilyen esetben fizetni a szülő ellátásáért. Talán itt több mamának van már erre tapasztalata.

Amikor a fiamat műtötték a Heim Pálban, akkor a kajáért nekem is fizetni kellett (volna), de az ott alvásért nem. De az más helyzet volt, mert nekem nem volt kötelező ott aludni, hiszen Deni kezelésében semmi közreműködésem nem volt. A kajámat büfében oldottam meg, mert a Heim Pálban is drágán mérték az étkezést.

Mondjuk azt én sem értem, hogy miért utólag szólnak? :mad: Az ember az ingyenes orvosi ellátás keretébe ezt is belegondolná, hiszen egy 8 éves gyerek a szülő teljes jogán TB biztosított.
 

tímeácska

Őstag
Én bízom benne, hogy van más lehetőség is, mint ilyen esetben fizetni a szülő ellátásáért. Talán itt több mamának van már erre tapasztalata.

Amikor a fiamat műtötték a Heim Pálban, akkor a kajáért nekem is fizetni kellett (volna), de az ott alvásért nem. De az más helyzet volt, mert nekem nem volt kötelező ott aludni, hiszen Deni kezelésében semmi közreműködésem nem volt. A kajámat büfében oldottam meg, mert a Heim Pálban is drágán mérték az étkezést.

Mondjuk azt én sem értem, hogy miért utólag szólnak? :mad: Az ember az ingyenes orvosi ellátás keretébe ezt is belegondolná, hiszen egy 8 éves gyerek a szülő teljes jogán TB biztosított.

Utána fogok járni a dolgoknak, mert úgy tudom, ha a szülőnek azért kell ott maradnia a gyermekkel a kórházban, hogy a mindennapi szükséges, a gyermek egészsége érdekében kötelező teendőket megtanulja, akkor nem kötelezhetik a szülőt a napidíj fizetésére!
Mi esetünkben sem kellett fizetni, amikor a diabot diagnosztizálták!

Mindemellett vannak olyan tényezők, amikor nem kötelezhető a szülő fizetésre, illetve, térítésmentesen kaphat ételt/szállást:
pl. 1 éven aluli szoptatott csecsemő édesanyja is ingyen kaphatja ezeket...

Ha jól tudom, akkor minden gyermekosztálynak rendelkeznie kell (kisebb-nagyobb - inkább kisebb...) anyaszállással. Utána kellene néznetek Adingo, hogy ha az anyaszálláson "lakna" a feleséged (természetesen nappal a gyermek mellett lehet, és éjjel is, ameddig csak akar, és ha megkéri a nővéreket, át tudnak telefonálni az anyaszállásra, akár a vércukormérések előtt is, így át tud menni a kislányhoz! Minden anyaszálláson kötelező a kórházi vezetékes telefon!!!), akkor talán nem kellene fizetnie!
Vannak kórházak, ahol pl. a friss cukrosok szüleinek csak az anyaszállás ingyenes, a gyermekkel egy szobában - másik ágyon - történő elhelyezésért fizetni kell. Ez valahol érthető is, ha egyszer van anyaszállási lehetőség - az MINDIG! - a kórház épületén belül, a gyermekosztályok közelében van, gyakran egy folyosón, így mondhatják, hogy nem kell fizetni, "csak" az "extra" szolgáltatásért...

Még nézzetek utána annak, hogy ha mégis inkább kislányotok mellett szeretne maradni a feleséged (amit meg is értek, én is mindig Máté mellett voltam), hogy az összes bent töltött napot ki kell fizetni, vagy csak egy részét? Ugyanis, nagyon sok kórházban független attól, hogy összesen hány napot volt az ember a gyermeke mellett, "csak" az első 5 napot, vagy 1 hetet kell fizetni, a többit nem! Hátha Íriszt kezelő kórházban is van ilyen "kedvezmény"!

Ha még eszembe jut valami, jövök!
Addig is kérdezzetek nyugodtan, és NYUGI!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Heim Pálban is van anyaszálló, de az dugig volt, és engem, mint vidéki mamát, nem akartak hazazavarni, ezért a gyerkőcös kórteremben kaptam alvási lehetőséget. A 6 ágyas kórteremben 3 gyerkőc volt, így ott elfértem. Annyi történt, hogy nem "bújhattam" be az ágyba, hanem a megvetett ágyra ráterítettek egy tiszta lepedőt, és azon "húztam" meg magamat ruhástul.
De ez urológiai osztály volt, nem diab, és ahogy írtam, nekem semmi részem nem volt Deni kezelésében. Így, innen nézve baromi rendesek voltak a nővérek, hogy este nem zavartak haza Dunaújvárosba, pedig hivatalosan -mivel az anyaszálláson nem volt hely-, ezt kellett volna tenniük. Az egész kórházi tartózkodás 3 napos volt, vacak érzés lett volna, ha haza kell menni. Így viszont műtét előtt is, és utána is ott lehettem Denivel, az meg hab volt a tortán, hogy Deni mellett lehettem éjszaka, főleg a műtétes napon.
 

tímeácska

Őstag
Én is éjszakáztam pár napot (...) Mátém mellett, ágyon ülve, széken kockásra ült fenékkel...
Mi is voltunk egy alkalommal úgy a Heim Pálban, hogy nem volt hely sem az anyaszálláson, sem a baba-mamás szobákban... 2 napot kellett várnom arra, hogy legyen üresedés valahol... "Szerencsére" egy "rutinosabb" apuka és kisfia voltak velünk egy szobába, és az apuka a leterített törölközőjére fekve tervezte szundítását... Én meg utánozván, leterítettem törcsimet, és úgy "szunyáltunk". Rettentő kényelmetlen volt, de az az 1-2 óra alvás is nagyon sokat jelentett!

De a csúcs nem itt volt...
Mátémmal Veszprémben voltunk, bár volt a gyerek mellett saját ágyam, mégsem tudtam aludni 2 napon keresztül, olyan rosszul volt (az orvos is "beköltözött hozzánk, olyan vacakul volt a gyerek!).
Aztán átkerültünk "kedvenc" pesti kórházunkba :)mad:), ahol a kedvenc :)mad:) orvosom nagyon kedvesen megjegyezte, hogy milyen sz@rul néz ki az anyuka...:mad: De ágyat nem tudott adni, anyaszállás "állítólag" tele volt, Ronald-házba nem mehettem gyerek nélkül aludni... Így még egy harmadik nap nem alvás után, a negyedik éjjel az éjszakás nővér mondta, hogy ha ráterítek egy pokrócot az egyik üres ágyra, akkor a reggel 6-os nővérváltásig aludhatok! Hát, nekem nem kellett kétszer mondani! Életmentő alvás volt...!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire "általános", de én is úgy ítéltem meg a dolgot, hogy mit érdekel engem, hogy ruhában, takaró nélkül szunyálok, ha ott lehetek a gyerkőccel. Fürdeni sem lehetett, csak fogat mosni mehettem be a mosdóba. Igaz, azt mondták, hogy az alagsorban az anyaszálláson lezuhanyozhatok, de amikor én azt megláttam, hát..., izé, inkább hazahoztam Pest porát-szutykát. Az az anyaszállás inkább emlékeztetett engem egy sötét katonai kaszárnyára, mint (anya)szállásra. Az ott meghúzódó anyukák pedig irigykedtek, hogy én fent alhatok a tiszta, világos kórteremben.
A 3 nap meg abból állt, hogy első nap odaértünk este 9-re, 10-kor megvizsgálta a kölköt az anesztes, másnap 11-kor műtét, harmadnap délelőtt 9-10 körül meg kipenderítettek minket. Egy laparoszkópos műtét, ha nincs komplikáció, akkor az nem is igényel többet.
 

dg

Őstag
Annak idején, mikor Hannussal kórházban voltunk, a szállásért nem kellett fizetnem, de az étkezésért igen -- ez így rendben is van. Néhány hete bátyámék voltak a Heim Pálban, kis Botikának volt ott "egy kis dolga", és a szülőnek fizetnie kellett a szállásért, ha ott akart maradni -- vagy haza is mehetett... ;)
 

tímeácska

Őstag
Annak idején, mikor Hannussal kórházban voltunk, a szállásért nem kellett fizetnem, de az étkezésért igen -- ez így rendben is van. Néhány hete bátyámék voltak a Heim Pálban, kis Botikának volt ott "egy kis dolga", és a szülőnek fizetnie kellett a szállásért, ha ott akart maradni -- vagy haza is mehetett... ;)

Közben utána jártam, kiderítettem, hogy nekem is "csak" a kajáért kellett fizetni, az ott alvásért nem!
Ezért rémlett, hogy vannak némi kedvezmények, mint pl. az 1 évalatti, szoptatott gyermek anyukájának ingyenes az étkezés...

... Meg a diabos hozzátartozónak, aki a "betanítás" idején a gyermekkel marad, ha friss diabos a gyermeke, nem kell fizetnie az étkezésért!

Most, amikor Bogim még a PIC-en volt, engem meg már kiraktak a szülészetről, én is anyaszálláson aludtam... Egyedül, kényelmesen, nyugodt, tiszta környezetben. Fizetnem nem kellett az ágyért, de elvileg (hiába a szoptatós anyukaságom :o) a kajáért fizetnem kellett volna. Aztán, mivel diabos anyuka voltam/vagyok, nem kellett fizetnem.
Tehát, nagyon érdemes utána járni a dolgoknak, hiszen buktatók mindig akadhatnak... :rolleyes:
 
Oldal tetejére