mindenkinek

borka

Őstag
Tele van már a sapkám az eü. minisztérium azon spórolásaival, amibe belehal a beteg, levágják a lábát, megvakul, de legalábbis ellehetetlenül. http://penzcentrum.hu/ongondoskodas...centrum&utm_medium=mail&utm_campaign=hirlevel
Orvosszakmai csoportok véleménye, ajánlása, szakmai szempontjai, beteg élete, életminősége az meg falra hányt borsó. Milyen matek alapján jött ki a spórolás, ha egy olcsóbb kötszerezett lábat később amputálni kell?


Mert a szemét marhák azt akarják ,hogy hulljon a férgese!!!!!!:( Bocsi, de már nem tudom magam türtőztetni.:mad:
 

poe

Őstag
Nem gondolkodnak hosszútávon, 4 év a maximum... ha pénz kell kiveszik, ahonnan tudják, ahol kevesebb választót veszítenek. Kb ennyiről szól, az ember, az egészség, az életminőség, a hosszútávú megtérülés mind kimarad a képletből.
 

borka

Őstag
Egy Csepp Figyelem

Az idén, november 18-án jön a VII. Egy Csepp Világnap!!!! Ingyenes családi és egészségnap a Syma Csarnokban, szűrésekkel, egész napos koncertekkel, egészségpiaccal, gyerekfoglalkozásokkal! Ne hagyjátok ki, szuper jó program és lehetőség az egész családnak.
Találkozhatunk az új fórumozókkal!!!!!
 
Figyelmébe ajánlom mindenkinek a mai Magyar Nemzetben megjelent cikket "Cukorbetegek válaszút előtt" 4. oldal. A TASZ-nál én már jelentkeztem! Kérem ingyenes jogsegély szolgálatukat! Más választásom már nincs!
 

misamaci

Aktív tag
Ezt is érdemes elolvasni:
http://www.medicalonline.hu/eu_gazdasag/cikk/elesedo_vita_az_inzulin_forgalmazokkal


"...Az akadémikusnak is tekinthető, ám közel 1 milliárd forint többetbefizetést jelentő vita arról szól, vajon az analóg inzulinok beleesnek-e abba a kategóriába, amelyre a 10 százalékos rabat – kötelező kedvezményadás elve vonatkozik. A cégek egyértelművé tették, amennyiben a válasz igen, kivonják készítményeiket az országból...."


 

borka

Őstag
Ezt is érdemes elolvasni:
http://www.medicalonline.hu/eu_gazdasag/cikk/elesedo_vita_az_inzulin_forgalmazokkal


"...Az akadémikusnak is tekinthető, ám közel 1 milliárd forint többetbefizetést jelentő vita arról szól, vajon az analóg inzulinok beleesnek-e abba a kategóriába, amelyre a 10 százalékos rabat – kötelező kedvezményadás elve vonatkozik. A cégek egyértelművé tették, amennyiben a válasz igen, kivonják készítményeiket az országból...."



Szia Macikám!
Jó, hogy idehoztad tegnap én is azon studáltam,hogy ide is fel kellene rakni.
Tulajdonképpen a sok értelmetlen rendeletek miatt nem fognak itt maradni az országba,mert nincs piac. A sok eszement nagyot gondolók miatt majd még azok is elveszítik az analóg inzulint aki a mostani embertelen kvótába belefér.
Tulajdonképpen itt egyértelműen bizonyított az is amin nagyon sokan füstölögnek, hogy miért nincs nálunk is az újabbnál-újabb technológiai diabéteszes segéd eszközök.(vezeték nélküli pumpa és a csoda vc. mérők) Csórók vagyunk és nincs felvevő piac.

Sándor
 

borka

Őstag
Ezt is érdemes elolvasni:
http://www.medicalonline.hu/eu_gazdasag/cikk/elesedo_vita_az_inzulin_forgalmazokkal


"...Az akadémikusnak is tekinthető, ám közel 1 milliárd forint többetbefizetést jelentő vita arról szól, vajon az analóg inzulinok beleesnek-e abba a kategóriába, amelyre a 10 százalékos rabat – kötelező kedvezményadás elve vonatkozik. A cégek egyértelművé tették, amennyiben a válasz igen, kivonják készítményeiket az országból...."



felháborító és vérlázító!!!!!! Tisztelt Médiafigyelő!!!!!!!!Ez az eset nem kavarja fel a figyelmet csak az egyetemre betévedt műanyagpisztolyos-kommandós ügy? Magyar Televízió és Rádió.Tisztelt Alkotmány Bíróság Meddig akarnak ülni az Ombudsman beadványán??Tisztelt Miniszterelnök Úr,nem zavarja, hogy az alaptörvénybe ütköző események emberek százezreit teszik tönkre???????:((((
 

poe

Őstag
Nem zavarja. ha valaki mégis úgy látná, hogy sérti az alkotmányos jogainkat, majd átírják az alaptörvényt megint. Megtehetik. :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Fiúk, Lányok, Mindenki!

Csigu (alias Tímeácska) üzeni, hogy aki teheti, az holnap 9:00-kor hallgassa a Kossuth rádiót, mert az inzulin problémákkal kapcsolatos vita fórum lesz. A mi Csigunk mellett megszólal Kautzky tanár úr is.

Szóval ha csak egy módotok lesz rá, akkor holnap hallgassátok a rádiót.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még egy fontos info Csigutól:

A műsorba (de nem az élő adásba) van lehetőség sms-t küldeni, kérdés, vélemény, hozzászólás, akármi.

az sms szám: +36 30 900 0666

vagy aki ismeri Tímeácska emilcímét, akkor oda is lehet üzit, véleményt, kérést írni, és ő továbbítja a műsorba,

vagy stefanits.csaba@radio.hu emilcímre, ha valakinek ez szimpibb.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Drága OEP-ünk és a Minisztérium is visszamondta a holnapi rádiós eszmecserén való részvételét... Meglep Valakit??? :mad::mad::mad:
Hát nagyon nem lep meg, de őszintén szólva, most eszembe sem jutott, hogy visszatáncolnának. :o:o:o
Minden esetre ez a visszalépés jelzés értékű, sokkal többet "mond" el a történetről, mintha ott védekeztek volna. :dr_31::dr_31::dr_31:
 

borka

Őstag
felháborító és vérlázító!!!!!! Tisztelt Médiafigyelő!!!!!!!!Ez az eset nem kavarja fel a figyelmet csak az egyetemre betévedt műanyagpisztolyos-kommandós ügy? Magyar Televízió és Rádió.Tisztelt Alkotmány Bíróság Meddig akarnak ülni az Ombudsman beadványán??Tisztelt Miniszterelnök Úr,nem zavarja, hogy az alaptörvénybe ütköző események emberek százezreit teszik tönkre???????:((((

Lehet,hogy valaki elolvasta.............

Az élő adást hallottam, de már nem lehet újra meghallgatni.:(

S.
 

tímeácska

Őstag
Hát, én is visszahallgattam a Kossuth rádiós felvételt... Nagyon fel vagyok háborodva! Kb. 1 órát voltunk a stúdióban, közel sem ennyit, és ilyen mélységig beszéltük át a témát, mint amennyit leadtak belőle! Így, ebben a formában, ahogy a rádióban elhangzott, egészen másként hat a "szöveg", mint amilyen "eredetileg" volt! Nem értem azt sem, miért nem hagyták beszélni Esztert és Katit sem! A két megkérdezett orvos meg... Hát... Tisztelem Halmos doktort, elismerem szaktudást (az érsebész orvost nem ismerem), de túl általánosságban beszélt a témáról! Vagyis, kifejezetten az analóg és a humán készítmények nyújtotta előnyök/hátrányok nem lettek alaposan elmondva, hogy milyen óriási problémát jelent ez a rendelet így, ahogy van, hogy esetleg lobbiznia kellett volna azért, hogy a szakorvos mérlegelési lehetőséget kapjon, és eldönthesse adott egyénről, hogy analóg vagy humán készítményre állítja, és azokat milyen mértékben illesse a gyógyszer támogatottsága - ahogy a pumpa szerelékeinek féléves mennyiségének felírását adott esetben megtagadhatja az orvos, ha magas a HbA1c, vagy a beteg hozzáállása ezt indokolttá teszi (nem együttműködő, stb.) annak ellenére, hogy a pumpát már megkapta a beteg. Aztán ugyanígy dönthet az orvos, hogy mikortól írja fel újra a szerelékeket.
Az érsebész pedig kifejezetten NEM arról beszélt, amiről kellett volna!!! Egyáltalán azt sem értem, hogy MOST, ennek a problémának a megvilágításában mi szerepe volt egy érsebésznek? Ennyi idő alatt, a műsor rövidsége miatt - úgy gondolom - nem is szabadott volna betenni Őt a műsorba! Úgy értem, elvette mástól az időt! Kicsit "elvitte" a témát. Nagyon elvitte a témát!
Én személy szerint olyan dolgokat is megemlítettem, hogy véleményem szerint aki jelenleg analóg terápiában részesül, nem a saját kénye-kedve szerint döntött az analóg használata mellett, hiszen az analóg inzulin rendelhetőségének is vannak kritériumai, és azt Mi minden teljesítettük - pl. humánnal nem kielégítő anyagcsere állapot, magas(abb) HbA1c, sűrűn elforduló és/vagy súlyos hypoglikémiák, vagy igen fiatal életkor, életvitel, esetleg a munkakörülményei (ésatöbbi-ésatöbbi) "kényszerítették" az embert az analóg használatára. Tehát, nem kívánság volt részünkről az analóg használata, hanem - sok esetben - végső megoldásként kaptuk! Ezekből EGY mondat nem sok, annyi sem hangzott el! DE MIÉRT??? Nem akarok én összeesküvés-elméleteket gyártani, de akarva-akaratlanul megfordul az ember fejében, hogy tényleg, miért is nem hangozhattak el ezek a mondatok??? Drága oepes emberkénk MIÉRT lépett vissza az utolsó pillanatban? Vagy miért fogadta el egyáltalán az interjú meghívást, ha tudta, hogy úgysem megy el? Esetleg el akart jönni, de...??? Esetleg "letiltották"? Ki? Kik? Miért? Oh, a Minisztérium emberéről nem is gondoltam, hogy eljön - mondjuk, az oepesről sem...
Még azt is elmondtam - mellesleg -, hogy Máté kifejezetten retteg, hogy vissza kelljen térnie a humánra, pedig még tényleg pici volt, amikor pumpás lett, de sajnos a rengeteg kórházra emlékszik! Megkérdezte, hogy ha esetleg valamikor 8% felett lenne a HbA1c-je, ugye megvenném Neki az analógot? (Megnyugtattam, hogy inkább nem ennék, lyukas gatyában és cipőben járnék - vagy akár mezítláb! -, de az analógra LESZ pénzem!) Iszonyatos érzés volt ezt egy 8 éves gyermektől hallani! Mit foghat fel ebből az egészből? Azt, hogy meg akarják keseríteni az életét - nem elég maga a diab ténye??? És amikor meghallotta, hogy már most rengeteg ember van, akiknek fizetni kell az analógért - vagy már fizetni sem tudnak érte... - azt mondta, hogy anya, segítsünk nekik, mert szegényekkel mi lesz így? Ugye azért vannak, akik segítenek rajtuk? Erre igen nehezen tudtam Máté számára is elfogadható - és érthető - választ adni, annyit mondtam, hogy azért voltunk a rádióban, hogy akik a rendeletet meghozták, hallják, hogy milyen problémát okoztak ezzel nagyon sok cukorbetegnek. Meg vannak olyan alapítványok, akik segítenek ilyen helyzetben. Talán ezzel a válaszommal nem ölöm ki a gyermekemből drága társadalmunkba vetett bizalmát - már ha van Neki olyanja. Nekem már nem tudom, van-e. De, azt hiszem, még van. Mert akkor kedden nem lettem volna ott, ahol... Meg megjegyeztem azt is, hogy sokaknak ez az 50%-ra csökkentett támogatHATÓSÁG (szándékosan nem támogatOTTSÁGot írtam!) egyfajta megbélyegzést jelent! Mint egy megkülönböztetést: mert most majd lesznek a "jó cukrosok" és a "rossz cukrosok"? És sajnos sokan lesznek (NE LEGYEN IGAZAM, de úgy gondolom nem tévedek nagyot!), akiknek ha nem lesz módjukban finanszírozni az analógot, és humánt kell kapniuk, már lehet, hogy nem akarnak küzdeni a diabjukkal! Mert az nekik már csak valóban küszködés lenne... De ne húzzuk már le az embert a retyin!!! VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
Mostaztánmárnagyonelegemvan!!!
 
Hát persze, hogy nem mentek el! Főleg azért, mert nem tudták volna megmagyarázni, egy I. típusnak, hogy miért nem kövér cukorbeteg? Mert hogy szerintük, a diéta hiba okozza a vércukor nem 8% alatti tartását! Persze, hogy nem mertek kiállni! Mert igen is nagyon jól tudják az aljasságukat! És azt is, hogy inkább éhezni fogunk, de meg fogjuk venni az analógot magunknak, mert életben kell maradnunk! Egy anya A GYEREKÉNEK NEM MONDHATJA, HOGY NEM VESZEM MEG NEKED AZ INZULINT, HOGY JOBB ÉLETED LEGYEN! Erre számolnak! Mert tudják, hogy úgy is meg fogjuk venni! Csak azt kívánom nekik, hogy legyenek ugyanebbe a betegségbe! de nem a havi egymilliós fizetésükkel, hanem a szerintük 47.000 forinttal, ami szerintük elég a megélhetésre!!!!!!
Nekem az a véleményem, hogy ki akarnak írtani minket! Nem olyan ez, mint a Világháborúban?
 
Oldal tetejére