mindenkinek

Csak egy pici helyesbítés, nehogy valaki téves információ alapján induljon el.

Gyermek esetében 1 év diab tartam, de 1 éves kor alatt is adható, hiszen ott nem lehet meg az 1 év diab tartam. Felnőtt estében 3 év diab tartam, ott nincs kitétel, meg kell lennie a 3 évnek.
Egyéb kritériumoknak is meg kell felelni, ezek a korcsoportra vonatkozóak. A pumpás kezelés megkezdése minden korcsoportban kötelezően 3 hónap próbaidőt ír elő, ami a betegnek költségmentes.

Akkor is várnom kell még egy évet, de a három hónap próbaidőt, azt kipróbálnám az biztos!
 

borka

Őstag
  • [h=6]Sándor Papp megosztott egy hivatkozást.[/h] PETÍCIÓ a 2012 áprilisától hatályos inzulinrendelet ellen!
    [url]www.peticiok.comMi
    cukorbetegek elutasítjuk a 2012 áprilisában hatályba lépett, a Magyar Diabétesz Társaság által is támogatott új inzulinrendeletet, mert szigorú, igazságtalan és tarthatatlan szabályai komoly veszélybesodorják az “egészségünket”, jövőnket. Túl azon, hogy a rendelet diszkriminálja és szankcionálja ...

    [/URL]




    <form rel="async" class="live_464141456941663_131325686911214 commentable_item autoexpand_mode" method="post" action="/ajax/ufi/modify.php" data-live="{&quot;seq&quot;:0}" id="uzw7dm_24"><button title="Tetszik" type="submit" name="like" class="like_link stat_elem as_link" data-ft="{&quot;tn&quot;:&quot;>&quot;,&quot;type&quot;:22}">Tetszik</button> ˇ <label class="uiLinkButton comment_link" title="Szólj hozzá!"></label> ˇ <button class="unsub_link stat_elem as_link" title="Jelenleg értesítéseket kapsz erről, mert korábban hozzászóltál." type="submit" name="unsubscribe">Leiratkozás</button> ˇ Megosztás ˇ <a href="https://www.facebook.com/sandor.papp.566/posts/464141456941663"><abbr title="2012. szeptember 4., 14:49" data-utime="1346762952" class="timestamp livetimestamp">2 perce</abbr> ˇ

      • Sándor Papp Az egészségügyi Miniszter túl lépte a hatáskörét!!!!!!!!
        - sérti az Alaptörvény B) cikkét, mert az R. új szabályaira való áttérés során a jogalkotó nem biztosított a jogszabály címzettjei számára kellő felkészülési időt;

        - sértik az Alaptörvény 18. cikk (3) bekezdését, mert a miniszter túllépte az Ebtv.-ben kapott felhatalmazást;

        - ellentétesek az Alaptörvény XV. cikk (2) bekezdésével, mivel alkotmányos indok nélkül tesznek különbséget homogén csoportba tartozó jogalanyok között; továbbá

        - ellentétesek az Alaptörvény XX. cikk (1) bekezdésével, mert önkényesen kizárnak jogalanyokat az ellátás meghatározott köréből.

        Mindezekre tekintettel kérem, hogy az R. indítvánnyal támadott rendelkezéseit az Alkotmánybíróság semmisítse meg.
        www. ajbh.hu/ ...közlemények
        - sérti az Alaptörvény B) cikkét, mert az R. új szabályaira való áttérés során a jogalkotó nem biztosított a jogszabály címzettjei számára kellő felkészülési időt;

        - sértik az Alaptörvény 18. cikk (3) bekezdését, mert a miniszter túllépte az Ebtv.-ben kapott felhatalmazást;

        - ellentétesek az Alaptörvény XV. cikk (2) bekezdésével, mivel alkotmányos indok nélkül tesznek különbséget homogén csoportba tartozó jogalanyok között; továbbá

        - ellentétesek az Alaptörvény XX. cikk (1) bekezdésével, mert önkényesen kizárnak jogalanyokat az ellátás meghatározott köréből.

        Mindezekre tekintettel kérem, hogy az R. indítvánnyal támadott rendelkezéseit az Alkotmánybíróság semmisítse meg.
        www. ajbh.hu/ ...közlemények
        <a class="uiLinkSubtle" href="https://www.facebook.com/sandor.papp.566/posts/464141456941663?comment_id=6653541&offset=0&total_comments=1" data-ft="{&quot;tn&quot;:&quot;N&quot;}"><abbr title="2012. szeptember 4., 14:50" data-utime="1346763028" class="timestamp livetimestamp">körülbelül egy perce</abbr> ˇ <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[6653541]" value="6653541" title="Tetszik a bejegyzés.">Tetszik</button>


    • <textarea style="height: 14px;" class="enter_submit uiTextareaNoResize uiTextareaAutogrow textBox mentionsTextarea textInput DOMControl_placeholder" title="Szólj hozzá..." placeholder="Szólj hozzá..." name="add_comment_text_text" autocomplete="off" role="combobox" id="uzw7dm_14">Szólj hozzá...</textarea>






    </form>



 

borka

Őstag
Kedves Cukorbetegek,Kedves Hozzátartozók!

Megkaptam az első reakciót az e-mailban elküldött levelekre.
Lehet,hogy kellene erre egy új topikot indítani???????

"Kedves Sándor.
Nagyon szomorú, hogy ide jutottunk. Tőlem már elvették az Analóg inzulint, és egy hónapja, próbálnak átállítani, de semmi siker.
Ahogy a leveleket olvasom, és mivel egy jogász is hozzá szólt ehhez a rettentő dologhoz, szerintem valóban akár egy tüntetés is lehetne. Én és a családom , ismerőseim, benne lennének.
Az OEP –hez írt levelemre azt a választ kaptam, hogy az Analóg inzulin, biztosan nem megfelelő számomra, mert a Hemoglobin A1C 8,4
Szerintem a következő eredményem, 10, lesz, mert a mért eredmények, 4- től 20- ig. ugrál. Én erről, már csak úgy tudok beszélni, 42 év után, hogy teljesen kiborulok,cukor vérnyomás, az egekbe. Kérlek, ha valamiben tudok segíteni, akár aláírás, vagy bár mi, szívesen segítek, de még az illetékeshez is elmennék, és ki- kérem magamnak, hogy engedetlen cukorbeteg vagyok. Tehát segítenék, ameddig még tudok……….
Köszönöm az információt. üdvözlettel , egy 62 –éves özvegy asszony Giszka."

Üdv:
Sándor

Itt is megtaláljátok az írást!!!!!!! http://drinfo.hu/forum/diabetesonli...-ombudsman-levele-az-alkotmany.html#post91501
 
Kedves Mindenki!

Összefogásban van az erő! Én képes vagyok bármeddig elmenni, hogy megkapjam az analógot. Egy keresetből egy 10 éves kislány eltartójaként mondom ezt! Undorít ez a világ, az aljasság, nem igazán jó itt már élni, de muszáj, mert egy csodás 10 éves kislányt kell elvinnem addig, ahonnan már megjöttem! Nekem decemberig van meg az inzulin! Vannak elképzeléseim mit fogok csinálni! Első kör volt, hogy az Ombucman úrnak írtam magánlevelet, NEM VOLT HIÁBA VALÓ! Sokat gondolkoztam, hogy írni kellene a Népszabadságnak is, hogy milyen ez a törvény A MI SZEMSZÖGÜNKBŐL, abból aki benne van ebben a betegségben, MERT EZEKNEK FOGALMUK SINCS! Képes lennék tüntetni is? Ötletek? PL. Mindenki leírhatná az életét, rövidítve, hogyan él, sportol, eszik, még milyen autoimmun beteségek vannak mellette? Stb, és beküldenénk újságoknak. Ötletek?
 

borka

Őstag
Mindenki tartozzon valahová.
http://www.hazipatika.com/cimtar/cukorbetegek_tarsasagai?id=14


Mi is megkezdjük.

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]-->
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
[FONT=&quot]M e g h í v ó[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]A Cukorbetegek Baráti Köre[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
2012.09.12-én (szerdán) szeretettel várunk az évadnyitó, zöldséges találkozóra.

Helyszín : Tűzkő u.2. Társasházi kör
helyisége

Időpont: 18 óra


Hozzad magaddal a kedvenc teáskanaladat, a többiről mi gondoskodunk!
Az sem baj, ha nem hozod, csak ne felejtsd otthon a jókedvedet, ha csak azt hozod, akkor se maradj ki.

Tervezett téma: Immunrendszerünk erősítése,
Fűszerekkel és gyógynövényekkel a cukorbetegség jobban kezelhetőségének eléréséért!

Előadó: Hoffmann Mónika (Organic Mission)


Papp Sándor,- Borika, és Éva a Tűzkő 1-ből.


/ Találkozunk minden hónap második keddjén /


 

gabibaba

Aktív tag
Milyen igazolást kell kérni a gyerekeknek érettségihez a cukorbetegségről illetve az inzulinpumpás kezelésről? Van erre valamilyen formanyomtatvány? Nem szeretnénk, ha gond lenne, mert pl. merülni kezd az elem, és dudál a pumpa :)
 

poe

Őstag
Szerintem kérjen a diabetológustól egyet, amin rajta van, hogy egyes típusú diabos és inzulinpumpás kezelést kap, de ennél fontosabbnak tartom, hogy beszéljen az osztályfőnökével erről, aki remélhetőleg szól a bizottságnak, hogy előfordulhat ilyesmi. ;) De ez csak tipp.
 

gabibaba

Aktív tag
Nem a saját sulival van a gond, mert ott tudják. Az emelt szintű érettségik vannak más iskolákban, ott lesz ez érdekes. Azt meg még nem lehet tudni, melyikben lesz idén a biológia és a kémia nekik.
 

poe

Őstag
Akkor meg az orvosi mellé még írhatna egyet az osztályfőnök (igazgató?), amiket helyben bemutat a bizottságnak, felügyelőtanárnak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tele van már a sapkám az eü. minisztérium azon spórolásaival, amibe belehal a beteg, levágják a lábát, megvakul, de legalábbis ellehetetlenül. http://penzcentrum.hu/ongondoskodas...centrum&utm_medium=mail&utm_campaign=hirlevel
Orvosszakmai csoportok véleménye, ajánlása, szakmai szempontjai, beteg élete, életminősége az meg falra hányt borsó. Milyen matek alapján jött ki a spórolás, ha egy olcsóbb kötszerezett lábat később amputálni kell?
 

zsuzsa

Új tag
sziasztok, van accu chek tesztcsíkom 4 dobozzal eladó féláron kettő október 24 én kettő 2013 januárban jár le, érdekelne e valakit
 
Oldal tetejére