Insulinpumpa

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Borka!

Köszönöm de mindig ad be még többet is kanül csere előtt!Légtelenítésre is figyelünk!

Szia! Borka arra gondolt, hogy a kanült fel kell tölteni inzulinnal a csere után. Általában többet kell beleadni, mint ami a használati utasításban megadott. A rövidebbe 0,7, a hosszabba 1 egység körüli inzulin kell, hogy kerüljön. Úgy tűnik, hogy valami probléma ezzel lehet, hiszen azt írod, hogy másnapra a cukor értékei rendeződnek. A vezetékből meg kell várni, míg pár csepp inzulin kicsepeg és ezután érdemes esetleg még ránézni, hogy nem maradt-e buborék. Fontos még, hogy az inzulin cserekor szobahőmérsékletű legyen. Pár órát kint kell tartani a hűtőből kivéve. Ha ez későn jut eszetekbe, az ampulla az ember kezében 10-15 perc alatt kellőképpen fel szokott melegedni.
 

borka

Őstag
Szia! Borka arra gondolt, hogy a kanült fel kell tölteni inzulinnal a csere után. Általában többet kell beleadni, mint ami a használati utasításban megadott. A rövidebbe 0,7, a hosszabba 1 egység körüli inzulin kell, hogy kerüljön. Úgy tűnik, hogy valami probléma ezzel lehet, hiszen azt írod, hogy másnapra a cukor értékei rendeződnek. A vezetékből meg kell várni, míg pár csepp inzulin kicsepeg és ezután érdemes esetleg még ránézni, hogy nem maradt-e buborék. Fontos még, hogy az inzulin cserekor szobahőmérsékletű legyen. Pár órát kint kell tartani a hűtőből kivéve. Ha ez későn jut eszetekbe, az ampulla az ember kezében 10-15 perc alatt kellőképpen fel szokott melegedni.

Az sem mindegy , hogy honnan hová kerül az új kanül. Mert mindenhonnan más a felszívódás. Itt arra gondolok, hogy a hasból a karba vagy a combba kerül át a kanül, más a felszívódás. A hasm jobb és bal felénél is más a felszívódás. :(
 

speterkoma

Új tag
Köszönöm a válaszokat de mindig feltölti a kanült,vár míg pár csepp kicsöpög,figyelünk a buborékokra és jóval átszúrás előtt kivesszük a hűtőből az inzulint!Még is fel megy a vércukra!
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok! Ha Medtronic pumpa használói közül valaki a tartály cseréjekor "nincs beadás" hibaüzenet kap a tartály miatt, akkor jó lenne, ha ezt a sorozatszámmal együtt bejelntené a Medtronic központi vonalán. Egy bő évvel ezelőtt többször is előfordult, se előtte, se azóta ilyet mi nem tapasztaltunk, de most ez az egyik pumpás kolléganőnél ismét megtörtént. Még akkoriban a cég kérte, hogy szóljunk, ha ilyen eset előfordul.
 

katalinus

Új tag
Sziasztok! Medtronic pumpa használó vagyok (még a régi pumpa). Gyakran használok szenzort is. Az Animas pumpa használóktól szeretném megkérdezni, hogy az Animas pumpához tartozó szenzor is vízhatlan (Dexcom szenzor, ha jól tudom)? Köszönöm a válaszokat! :) Kata
 

borka

Őstag
Sziasztok! Medtronic pumpa használó vagyok (még a régi pumpa). Gyakran használok szenzort is. Az Animas pumpa használóktól szeretném megkérdezni, hogy az Animas pumpához tartozó szenzor is vízhatlan (Dexcom szenzor, ha jól tudom)? Köszönöm a válaszokat! :) Kata

Kedves Kata !
Tudomásom szerint egyik szenzor sem vízálló. Mindegyiket le kell ragasztani vízhatlan tapasszal. Az Animas pumpa vízálló 3,6 m mélyen van tesztelve 24 órán keresztül.
Sándor
 

Annamari72

Új tag
Sziasztok!
Accu chek spirit pumpához keresek eladó Tender Link kanült. Amit receptre fel lehet írni, az sajnos a kisfiamnak kevés. Gyakran kell cserélnie. Esetleg akinek van felesleges, szívesen megvenném.
Segítsenek nekem! Köszömöm szépen.
 

XYZ12

Új tag
Sziasztok. Először vagyok ezen az oldalon. Nem tudom hogy egyáltalán használják e még, de azért megpróbálom.
Medtronic inzulinpumpát használok. És az utóbbi időben felütötte a fejét egy elég idegesítő probléma. A kanüllel vannak problémáim. Beszúrás helye gyakran bevérzik, vagy rögtön a beszúrás után, vagy órákkal később, esetleg egy nap múlva. Ha ez a vérzés megjelenik általában nagyon erős. Ki szoktam húzni a kanült, és van hogy egy percig folyik a szúrás helyéből a vér. Jelenleg a Silhouette Paradigm szereléket használom, ami úgy 40 fokos szögben megy a bőrbe. Ez ajánlott a sportoláshoz, vékonyabb testalkathoz stb. Régebben használtam a Quick-set is, de az nem vált be. Nagyon hamar ledobta a bőröm a ragasztóanyagát, és kb egy napot bírt ki, főleg nyáron volt rossz. És akkor is gyakori volt a bevérzés. A mostani amúgy jó, de sajnos elég nagy problémát okoz a megfelelő bejuttatása. Általában a belövővel lövöm be, de szúrtam már be puszta kézzel is. Egyik se jó, pedig azt mondták jól csinálom. Mindent utasítást követtem mindig. Egyszerűen a szöveteimmel lehet valami. Felhívtam már többször a medtronic-ot, semmit se tudtak mondani. Orvosommal beszéltem, és ő még annyit sem. Azt mondta hogy nem találja a dolog okát, mert nem vagyok egyáltalán vérzékeny meg ilyesmi. Ami esetleg ilyet okozhatna. A testalkatom átlagos, inkább a soványhoz közelít, de van rajtam elég zsírréteg amibe a kanül megy. Kb fél éve alig fordult elő ilyen, most meg szinte minden második alkalommal. Az a bajom hogy idővel elfogy a szerelékem.
A kérdésem az lenne hogy más tapasztalt hasonlót? Van valami trükkje a dolognak? Honnan tudjátok hogy melyik a megfelelő hely a kanül behelyezéséhez? Én jelenleg csak a hasamba tudom beszúrni, és ott is nagyon gyakran rosszul sikerül. Korábban a faromba és a combomba is szúrtam, nem volt vele gond, de most már képtelenség ezeken a helyeken beszúrni úgy hogy ne vérezzen. Azt is szeretném kérdezni ha kisebb vérzés jelenik meg akkor bent hagyhatom azt a kanült, vagy muszáj lecserélni? A cukrom gyakran mérem. Általában hat úgyis az inzulin ha kicsit bevérzett, de félek nem olyan jól hat. Kicsit paranoiás vagyok. Nem tudom hogy mért van ennyi problémám vele.
Elnézést a hosszú irományért. Érthetően akartam leírni mindent.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok. Először vagyok ezen az oldalon. Nem tudom hogy egyáltalán használják e még, de azért megpróbálom.
Medtronic inzulinpumpát használok. És az utóbbi időben felütötte a fejét egy elég idegesítő probléma. A kanüllel vannak problémáim. Beszúrás helye gyakran bevérzik, vagy rögtön a beszúrás után, vagy órákkal később, esetleg egy nap múlva. Ha ez a vérzés megjelenik általában nagyon erős. Ki szoktam húzni a kanült, és van hogy egy percig folyik a szúrás helyéből a vér. Jelenleg a Silhouette Paradigm szereléket használom, ami úgy 40 fokos szögben megy a bőrbe. Ez ajánlott a sportoláshoz, vékonyabb testalkathoz stb. Régebben használtam a Quick-set is, de az nem vált be. Nagyon hamar ledobta a bőröm a ragasztóanyagát, és kb egy napot bírt ki, főleg nyáron volt rossz. És akkor is gyakori volt a bevérzés. A mostani amúgy jó, de sajnos elég nagy problémát okoz a megfelelő bejuttatása. Általában a belövővel lövöm be, de szúrtam már be puszta kézzel is. Egyik se jó, pedig azt mondták jól csinálom. Mindent utasítást követtem mindig. Egyszerűen a szöveteimmel lehet valami. Felhívtam már többször a medtronic-ot, semmit se tudtak mondani. Orvosommal beszéltem, és ő még annyit sem. Azt mondta hogy nem találja a dolog okát, mert nem vagyok egyáltalán vérzékeny meg ilyesmi. Ami esetleg ilyet okozhatna. A testalkatom átlagos, inkább a soványhoz közelít, de van rajtam elég zsírréteg amibe a kanül megy. Kb fél éve alig fordult elő ilyen, most meg szinte minden második alkalommal. Az a bajom hogy idővel elfogy a szerelékem.
A kérdésem az lenne hogy más tapasztalt hasonlót? Van valami trükkje a dolognak? Honnan tudjátok hogy melyik a megfelelő hely a kanül behelyezéséhez? Én jelenleg csak a hasamba tudom beszúrni, és ott is nagyon gyakran rosszul sikerül. Korábban a faromba és a combomba is szúrtam, nem volt vele gond, de most már képtelenség ezeken a helyeken beszúrni úgy hogy ne vérezzen. Azt is szeretném kérdezni ha kisebb vérzés jelenik meg akkor bent hagyhatom azt a kanült, vagy muszáj lecserélni? A cukrom gyakran mérem. Általában hat úgyis az inzulin ha kicsit bevérzett, de félek nem olyan jól hat. Kicsit paranoiás vagyok. Nem tudom hogy mért van ennyi problémám vele.
Elnézést a hosszú irományért. Érthetően akartam leírni mindent.
Szia! Sajnos a beszúrást követő vérzés időnként előfordul. Idegesség, egyes napszakok fokozhatják az előfordulást. Hasonlót nem figyeltél meg? Egyébként, ha később vérzik be, de a cukrod jó, nem kell cserélni csak emiatt. A 90 fokos ragasztója sokkal jobb, mint volt, esetleg tehetnél egy próbát, mivel a kanül átmérője kisebb. Meg kellene kísérelni máshova is szúrni a hasadon kívül.
 

XYZ12

Új tag
Szia. Köszönöm a válaszod. Közben úgy tűnik meglesz az oka a dolognak. Sajnos úgy tűnik egészségügyi oka van a szokásosnál gyakoribb bevérzésnek. Valamitől magas a vérnyomásom, amit eddig is tudtam, és gyógyszert szedek rá. Eddig segített is, de már valamiért nem hat. Úgy tűnik most erősebb kell, talán ez segít.
A 90 fokos quick kanült, nem szeretném. Nem csak a ragasztójával volt gondom, hanem azzal is hogy nem látszik rajta hogy hol megy be a kanül és megfelelően van e a bőrben. Többször előfordult hogy visszahajlott a kanül, és csak később vettem észre mikor már felment a cukrom. Ez zavaró volt, főleg ha az ember elmegy otthonról, és utána derül ki, és ott kell bajlódni a cserével stb. Meg addigra káosz a cukra is. És sajnos gyakran jelzett elakadást is. Az orvosom azt mondta hogy inkább váltsak mert úgy néz ki hogy az izomba megy, és az nem jó.
Napszakok között nem tapasztalok eltérést, és hát az idegesség. Nyilván elég ideges vagyok már az egésztől ha nemsikerül a belövés.
 

hojutka

Új tag
Sziasztok! Pumpacégváltás miatt eladóvá vált 6 doboz Accu-Chek FlexLink 8/60as szerelék, 1 doboz felszívó, belövő valamint Spirit Combo pumpa tartozékok. E-mailen vagy a következő telefonszámon megtaláltok: 30/470-5556. Köszönöm: J.
 

borka

Őstag
Sziasztok! Pumpacégváltás miatt eladóvá vált 6 doboz Accu-Chek FlexLink 8/60as szerelék, 1 doboz felszívó, belövő valamint Spirit Combo pumpa tartozékok. E-mailen vagy a következő telefonszámon megtaláltok: 30/470-5556. Köszönöm: J.

Kedves Jutka !
Javasolnám, hogy kérdezd meg Dallos Mártát. Ö hozta be elsőnek hazánkba az inzulinpumpát és nagyon sokáig forgalmazta a Rocche pumpákat, szerelékeket. Még most is nagyon sokan keresik Őt ezzel a témával. Lehet, hogy talán tudna segíteni.
http://www.inzulinpumpa.hu/
Üdv.
Sándor
 

estie

Új tag
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, elsősorban Animas Vibe inzulinpumpát használóktól, milyen vércukormérőt és tesztcsíkot használtok a pumpa mellett? Pumpa váltás előtt állok, az Animas Vibe nagyon szimpatikus, de ha jól látom az internetes kutakodásaim alapján, a One Touch Verio továbbra sem elérhető nálunk, illetve a tesztcsíkjára sincs támogatás.. :(
 

borka

Őstag
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, elsősorban Animas Vibe inzulinpumpát használóktól, milyen vércukormérőt és tesztcsíkot használtok a pumpa mellett? Pumpa váltás előtt állok, az Animas Vibe nagyon szimpatikus, de ha jól látom az internetes kutakodásaim alapján, a One Touch Verio továbbra sem elérhető nálunk, illetve a tesztcsíkjára sincs támogatás.. :(

Az Animas pumpához nincs rendelve vc. mérő. Viszont vízálló és szenzor használható hozzá. One Touch Selekt plus vc. mérőhöz van támogatott tesztcsík. Általában a 77 elektronika ill. Roche vc, mérőket használják.
Itt fel tudod venni a kapcsolatot Dalos Mártával.........http://www.inzulinpumpa.hu/
Itt pedig megnézheted a támogatott tesztcsíkok, szerelékek árait.........http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog
http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog
Üdv: Sándor
 

SelecTed

Új tag
Sziasztok!

Regi mar nem hasznalt, de hasznalhato allapotban levo Medtronic pumpat keresek.
Az alabbi tipusok erdekelnek:
Minimed 515
Minimed 522
Minimed 523http://openaps.readthedocs.io/en/latest/docs/walkthrough/phase-4/autotune.html
Minimed 554 (Veo)

Ha van ilyen pumpad, akkor kerlek keress meg.
Udv, Peter
 
Sziasztok! en most szeretnek atallni 6 ev utan inzulinpumpára. a Minimed 640G keszuleket neztem ki, eleg jokat irnak rola. esetleg valakinrk van rola valami velemenye?
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok! en most szeretnek atallni 6 ev utan inzulinpumpára. a Minimed 640G keszuleket neztem ki, eleg jokat irnak rola. esetleg valakinrk van rola valami velemenye?
Szia! Jó választás. Vízálló (tényleg), a hozzá tartozó cukormérő távirányítóként is szolgál, amivel nemcsak az inzulint tudod beadni az evéshez, hanem az adatokat is madzag nélkül letöltheted egy adatelemző szoftverbe. Egyszerű a kezelése, bár gyakorló pumpások szerint kicsit sokat kell nyomkodni, de egy új felhasználónak ez nem lesz feltűnő :). A Medtronic ráadásul mindig a legújabb fejlesztéseit hozza be hozzánk is, ami nem utolsó szempont. Még jól is néz ki :) Szükség esetén CGM-mel együtt használható, bár ezt felnőtteknek gyakorlatilag nem támogatja a TB. Összehasonlíthatatlanul egyszerűbb lesz az életed, mint pennel volt.
 
Oldal tetejére