Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

poe

Őstag
Köszönöm. Elég lesz, meg van a szükséges mennyiség.
A face-re kitette ő maga, onnan hoztam ide. ;)
 

magdapeti

Új tag
Kedves Dr Info Fórumozók!

Köszönjük szépen mindenkinek, aki kitöltötte kérdőívünket! Többünket, egy Jeles eredménnyel végződött vizsga-prezentációhoz segítettetek hozzá. :) Kíváncsiság esetén, itt megnézhető a prezentáció váza, amiben kiegészítő elemzések mellett, a kérdőív néhány kérdésének statisztikái is megtalálhatók.

Tisztelettel:
Magda Péter
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Dr Info Fórumozók!

Köszönjük szépen mindenkinek, aki kitöltötte kérdőívünket! Többünket, egy Jeles eredménnyel végződött vizsga-prezentációhoz segítettetek hozzá. :) Kíváncsiság esetén, itt megnézhető a prezentáció váza, amiben kiegészítő elemzések mellett, a kérdőív néhány kérdésének statisztikái is megtalálhatók.

Tisztelettel:
Magda Péter

Kedves Péter!

Mi meg köszönjük szépen, hogy tájékoztatsz bennünket, és természetesen nagy-nagy gratula mindannyiótoknak a jeles eredményhez.
További jó tanulást, és jó eredményeket kívánunk. :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Megnéztem a prezentációt is. Nagyon szép, könnyen áttekinthető, letisztult és érthető. :cool::)
 
Sziasztok !
Kiss Evelyn vagyok egy szegedi gimnázum végzős tanulója. A biológia érettségimhez szeretnék kérni a segítséget. A témám a cukorbetegségről szól, és azt vizsgálja, hogy hány embert érint a diabétesz átlagosan országunkban és milyen hatások befolyásolják a vércukorszintet illetve, hogy a társadalom mennyire tájékozódott ebben a témában. Köszönöm szépen előre is ha kitöltitek!

https://docs.google.com/forms/d/1C3YFVIgMmuTCuSVtbYntB3EzwNBvBodxtJGhlykDzQ4/viewform
 

borka

Őstag
Sziasztok !
Kiss Evelyn vagyok egy szegedi gimnázum végzős tanulója. A biológia érettségimhez szeretnék kérni a segítséget. A témám a cukorbetegségről szól, és azt vizsgálja, hogy hány embert érint a diabétesz átlagosan országunkban és milyen hatások befolyásolják a vércukorszintet illetve, hogy a társadalom mennyire tájékozódott ebben a témában. Köszönöm szépen előre is ha kitöltitek!

https://docs.google.com/forms/d/1C3YFVIgMmuTCuSVtbYntB3EzwNBvBodxtJGhlykDzQ4/viewform
11. A következő ételkészítési eljárások közül melyeket használja ön (vagy diabéteszes családtagja) leggyakrabban? *
több is választható
  • Liszttel való sűrítés
  • Saját anyaggal való sűrítés
  • Gőzpárolás
  • Párolás
  • Főzés
  • Bő zsírban sütés
  • Bundázott (Panírozott) ételek
  • Nyárson sütés
  • Egyéb:
Legalább 8 lehetőséget be kell jelölnie.!!!!!!???????????

Ezt a kérdést javítsd ki légyszi, mert ez így nem jó!!!!!!!! 8 kérdés van, ha mindet bejelölöm akkor mi az én egyéni elkészítési módom?????

Én csak 4-et szeretnék bejelölni.:eek: :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok !
Kiss Evelyn vagyok egy szegedi gimnázum végzős tanulója. A biológia érettségimhez szeretnék kérni a segítséget. A témám a cukorbetegségről szól, és azt vizsgálja, hogy hány embert érint a diabétesz átlagosan országunkban és milyen hatások befolyásolják a vércukorszintet illetve, hogy a társadalom mennyire tájékozódott ebben a témában. Köszönöm szépen előre is ha kitöltitek!

https://docs.google.com/forms/d/1C3YFVIgMmuTCuSVtbYntB3EzwNBvBodxtJGhlykDzQ4/viewform
Szia Evelyn!

A tesztet kitöltöttem, kívánom, hogy maximális pontszámot, osztályzatot érjél el az anyaggal, elemzésével.

Szeretnék egy kis tanácsot, segítséget is adni, valamint lenne kérésem is a teszttel kapcsolatban.
  1. Az idei, 2014-es Diabétesz Juniort akárhonnan is, de szerezd be, abban nagyon sok hasznos anyagot találsz a tanulmányodhoz. Ebből az egyiket emelném ki. Soltész prof-nak (remélem jól emlékszem hogy neki) van egy statisztikai kimutatása a diab gyakoriságát tekintve. Igaz, hogy ez a kimutatás csak a gyerekeket érinti, de egészen biztos, hogy hasznos lesz számodra a kimutatás.
  2. A másik, az inkább kérés lenne, mostanra is, de leginkább a jövőre nézve. Mi felnőttek több éve, évtizede élünk a diabétesszel, de nem mondhatjuk, hogy szenvedünk tőle, vagy küzdünk vele. Bár néha küzdünk, de ezt inkább jó értelemben értem, értjük. A tesztben folyamatosan a "szenved" és a "küzd" szó szerepel, nagyon erősen negatív érzetet sugározva. Ez a két szó pszichológiai értelemben az emberben felébreszti a szenvedés és küzdés negatív élményét, társítja egy olyan állapottal (betegséggel, de ezt a szót sem szeretjük), amit életünk végéig magunkénak tudunk. A kérésem az, hogy a jövőben egyszerűen kerüld ezt a két negatív érzetű/megítélésű szót. Akinek eszébe sem jut a szenvedés, küzdés, abban ne is ébreszd fel. Tökéletesen megfelel a "diabétesszel él".
Köszönöm, ha ezeket az apró tanácsokat megfogadod, és a jövőben nem társítasz negatív élményt, érzetet a diabéteszhez. Még egyszer sok sikert kívánok a tanulmányodhoz, és szívesen vesszük a visszajelzést itt a fórumon. (Tudod hízik a májunk rendesen, ha hozzá tudunk járulni valaki sikeréhez.)
 
:) Köszönöm szépen a segítséget, be fogom szerezni, pont ilyenekre lenne szükségem. Még javítani is tudom teszten, belül, egyetértek ezzel a két negatív jelzővel, valóban nem helytálló .

Köszönöm szépen!
 

borka

Őstag
Továbbított kérés!!!!!!!
"Sziasztok!
Baglyos Dóra vagyok, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának dietetikus hallgatója. A szakdolgozatomat a cukorbeteg sportolók táplálkozásáról szeretném írni. Ezért szeretném a segítségeteket kérni ebben, hogy aki még nem töltötte ki, az kérem tegye meg.
Köszönöm "

A kérdőív az alábbi linken megtalálható:
https://docs.google.com/forms/d/1p4hu5jG-LKowIwh_zzE8x8ODvUVMQA0NKCLOiABwAA0/viewform
 
Sziasztok!
Plattner Noémi vagyok, a Semmelweis Egyetem harmadéves dietetikus hallgatója. Egy iskolai feladathoz szeretném a segítségeteket kérni. Egy 1-es vagy 2-es típusú cukorbetegnek kellene egyéni írásos tanácsadást illetve egy egy hetes mintaétrendet terveznem. Mivel személyre szóló lenne, ezért olyan emberre lenne szükségem, aki hajlandó némi időt szánni erre. :) Szükségem lenne egy részletes anamnézisre, (kor, nem ,foglalkozás, súly, magasság, derék-has-csípő körfogat, testzsír%, dohányzás, ételek amiket szívesen fogyaszt és amiket egyáltalán nem szeret stb). Ezek alapján összeállítanék, egy tanácsadó anyagot, illetve egy mintaétrendet, amit a betegnek értékelnie kellene (mi a jó/rossz benne, mennyire tudná betartani) maximum egy oldalban. Ezután kellene leadnom az egyetemen. Aki ezt vállalná legkésőbb április közepére megkapná az ellenőrzött tanácsadó anyagot és a mintaétrendet.
Előre is köszönöm a segítséget! :)
 

pbrigi

Új tag
Sziasztok!
Petrovszki Brigitta vagyok, a Debreceni Egyetem Orvos és Egészségtudományi Centrum Egészségügyi Karának IV. évfolyamos hallgatója. Ápolás és betegellátás alapszakon, Ápoló szakirányon tanulok. Szakdolgozaton témája a Gyermekkori cukorbetegség.
A kérdőív kitöltése önkéntes és névtelen. Kérem a Kedves Szülőket, ha van pár percük, legyenek szívesek kitölteni a kérdőívemet. Az adatokat a szakdolgozatom kutatási részéhez használom fel.
A kérdőívet csak olyan Szülők töltsék ki, akinek gyermek a 18. életévét még nem töltötte be!
Köszönet a kitöltésért. Üdvözlettel: Petrovszki Brigitta

A kérdőív:
http://ripet.hu/feedback.php?kid=d79d5618beacf8d9dd71fcb743bc5ea7
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!
Petrovszki Brigitta vagyok, a Debreceni Egyetem Orvos és Egészségtudományi Centrum Egészségügyi Karának IV. évfolyamos hallgatója. Ápolás és betegellátás alapszakon, Ápoló szakirányon tanulok. Szakdolgozaton témája a Gyermekkori cukorbetegség.
A kérdőív kitöltése önkéntes és névtelen. Kérem a Kedves Szülőket, ha van pár percük, legyenek szívesek kitölteni a kérdőívemet. Az adatokat a szakdolgozatom kutatási részéhez használom fel.
A kérdőívet csak olyan Szülők töltsék ki, akinek gyermek a 18. életévét még nem töltötte be!
Köszönet a kitöltésért. Üdvözlettel: Petrovszki Brigitta

A kérdőív:
http://ripet.hu/feedback.php?kid=d79d5618beacf8d9dd71fcb743bc5ea7
Szia! Most vettem észre, hogy hány helyre tetted fel a kérésedet. A bejegyzésednek ebben a topic-ban van a helye. Légy szíves kérd meg Nofrét, hogy a többiről vegye le.
 
  • Like
Reagált: dg
Segítséget szeretnék kérni!

Bérczy Barbara vagyok, másodéves pszichológus hallgató a Károli Gáspár Református Egyetemen. Fejlődéslélektan műhelymunkám keretében vizsgálom a megküzdési módokat egészséges (krónikus betegségben nem szenvedő) és 1-es típusú cukorbeteg, 16-18 éves fiatalok körében.

Kérlek, ha van kedved, töltsd ki a kérdőívet segítve ezzel a kutatásomat!
Köszönöm!
https://docs.google.com/forms/d/1P_auVN2NTZWiNB7MLJTzPe6Kv0w8NLf0I1VSI7y7VO4/viewform?usp=send_form
 

Tana899

Új tag
Tisztelt Cukorbetegek!

Szakdolgozatomban a cukorbetegek pszichés jellemzőit szeretném vizsgálni, ehhez pedig diagnosztizált cukorbeteg kitöltőkre lenne szükségem. Amennyiben ebben a betegségben szenvednek, vagy van ismerősük, aki a cukorbetegséggel küzd, akkor nagyon hálás lennék a kitöltésért, megosztásért! A kérdőív kitöltése megközelítőleg 20 percet vesz igénybe. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

https://docs.google.com/forms/d/1-SV1WMQp4OmSdyri6toyKPGodICFIpuSK4ce0BqcN0M/viewform
 

gabibaba

Aktív tag
Tisztelt Cukorbetegek!

Szakdolgozatomban a cukorbetegek pszichés jellemzőit szeretném vizsgálni, ehhez pedig diagnosztizált cukorbeteg kitöltőkre lenne szükségem. Amennyiben ebben a betegségben szenvednek, vagy van ismerősük, aki a cukorbetegséggel küzd, akkor nagyon hálás lennék a kitöltésért, megosztásért! A kérdőív kitöltése megközelítőleg 20 percet vesz igénybe. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

https://docs.google.com/forms/d/1-SV1WMQp4OmSdyri6toyKPGodICFIpuSK4ce0BqcN0M/viewform
Kedves Éva! Csak jótanács: nem diabéteszben szenvedő betegek, hanem diabéteszesek jobb megnevezés lenne :)
 
Kedves Anyukák!

Szakdolgozatom elkészítéséhez szeretném a segítségüket kérni, remélem, hogy nem zavarok ezzel senkit.

2-18 év közötti cukorbeteg gyermekek anyukáit szeretném megkérni egy kérdőívcsomag kitöltésére.
A dolgozatban a cukorbetegség diagnózisa utáni táplálási és családi szokások összefüggéseit vizsgálom.

A dolgozatban külön kerülnek majd értelmezésre az 1-es és 2-es típusú diabéteszesek válaszai.
Lehetnek olyan kérdések, amelyekre nehéz választ adni, kérem olyankor a valósághoz leginkább közelállót válassza.

A kérdőív végén van lehetőség visszajelzési és módosító javaslatokra, melyeket szívesen fogadok!

Nagyon köszönöm a segítséget!

A kérdőív a következő linken érhető el:
https://goo.gl/forms/HvypsOwoAcGGoB7y1
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Anyukák!

Szakdolgozatom elkészítéséhez szeretném a segítségüket kérni, remélem, hogy nem zavarok ezzel senkit.

2-18 év közötti cukorbeteg gyermekek anyukáit szeretném megkérni egy kérdőívcsomag kitöltésére.
A dolgozatban a cukorbetegség diagnózisa utáni táplálási és családi szokások összefüggéseit vizsgálom.

A dolgozatban külön kerülnek majd értelmezésre az 1-es és 2-es típusú diabéteszesek válaszai.
Lehetnek olyan kérdések, amelyekre nehéz választ adni, kérem olyankor a valósághoz leginkább közelállót válassza.

A kérdőív végén van lehetőség visszajelzési és módosító javaslatokra, melyeket szívesen fogadok!

Nagyon köszönöm a segítséget!

A kérdőív a következő linken érhető el:
https://goo.gl/forms/HvypsOwoAcGGoB7y1
Kedves Dorottya! Kitöltöttem, de a végén nem volt lehetőség a visszajelzésre, ezért itt említek meg néhány dolgot. Az életkorra elegendő lenne az évszám. A végén a feleletválasztós feladat kicsit bonyolult. Értem a célt, de könnyítené a kitöltők feladatát, pontosíthatná a válaszokat, ha ez egyszerűbb formában jelenne meg. Sok sikert az értékeléshez és a diplomamunkához.
 
Oldal tetejére