Hogyan lehet inzulinos tollhoz hozzájutni, ha a meglévő elromlott?

A férjem 20 éve inzulinos cukorbeteg. Az elmúlt hetekben tönkrement az inzulin adagoló tolla, de hiába kért a szakorvosától, nem kapott. Állítólag azért, mert nekik nincs. Kérdésem: akkor mégis hogyan lehet hozzájutni? Gyógyszertárban nem árulnak, a gyógyászati segédeszközök boltjában sem kaptunk. Utoljára 7 évvel ezelőtt kapott egy ilyen tollat az akkori kezelőorvosától, de azóta onnan elköltöztünk. Mit tehetünk, ha nem akarunk 20000 ft körüli összegért vásárolni inzulinos tollat? Valaki tudja a választ?
 

Vitamin

Aktív tag
Én még írnék vagy telefonálnék a gyártó magyarországi képviseletének. Bár most nagyon nyomják az eldobható tollakat ami szerintem gagyi és felesleges környezet szennyezés továbbá a hűtőben is több helyet foglal. De hátha tudnak adni hagyományos többször használható tollat. Három gyártó van, ha negatív a válasz és tudjátok cserélni a márkát még a másik kettővel is meg lehet próbálkozni.
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Ili! Ha jól tudom, 6 év a tollak kihordási ideje, utána felírható. A szakorvosnak kellene ezt felírni és így támogatással meg tudnátok venni. Kellene még egy kört futni a szakorvosotoknál. Ha nem megy, akkor próbálnám, amit Vitamin javasolt.
 
Én még írnék vagy telefonálnék a gyártó magyarországi képviseletének. Bár most nagyon nyomják az eldobható tollakat ami szerintem gagyi és felesleges környezet szennyezés továbbá a hűtőben is több helyet foglal. De hátha tudnak adni hagyományos többször használható tollat. Három gyártó van, ha negatív a válasz és tudjátok cserélni a márkát még a másik kettővel is meg lehet próbálkozni.
Kedves Kriszti! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! visszajelzek, mit sikerül intéznem! Üdvözlettel Ili
 

Lac

Új tag
Elvileg ezek az adagoló penek támogatottak:
HumaPen Luxura Burgundy
HumaPen Luxura Champagne
NovoPen 4

NovoPen 4 ISO kód: 04 19 21 06 03 008 Ez alapján szerintem a szakorvos fel tudja írni, meg kell kérdezni a gyógyszertárat hogy tudnak-e belőle rendelni. 3 év a kihordási idő.

Egyéb infó, feltételek:
Inzulinfajtánként 1-1 pen rendelhető.
Indikáció: Inzulinkezelésre szoruló diabetes mellitus, amennyiben a beteg
- intenzifikált inzulin-terápiában (legalább napi háromszori inzulinadás) részesül vagy
- 18 év alatti vagy
- terhes vagy
- vak vagy
- gyengénlátó vagy
- felső végtagjára mozgáskorlátozott.
 
Kedves Sorstársak!
Köszönöm a sok segítséget! Most már egyetlen feladatunk maradt: meggyőzni a diabetológus szakorvost, hogy ezzel a problémával nem lehet csak úgy elhajtani az gondozott embereket, hanem kérésre kötelessége felírni receptre, a rendelet szerint 3 évente, amit 2000 ft körüli összegért lehet kiváltani. Mondjuk hogy hol, azt még ki kell nyomoznom, mert eddig teljes áron (internetes ára 18-20000 ft) sem tudtam venni sem a gyógyszertárban, sem a gyógyászati segédeszköz boltban de - gondolom- meg tudják azt rendelni.
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Sorstársak!
Köszönöm a sok segítséget! Most már egyetlen feladatunk maradt: meggyőzni a diabetológus szakorvost, hogy ezzel a problémával nem lehet csak úgy elhajtani az gondozott embereket, hanem kérésre kötelessége felírni receptre, a rendelet szerint 3 évente, amit 2000 ft körüli összegért lehet kiváltani. Mondjuk hogy hol, azt még ki kell nyomoznom, mert eddig teljes áron (internetes ára 18-20000 ft) sem tudtam venni sem a gyógyszertárban, sem a gyógyászati segédeszköz boltban de - gondolom- meg tudják azt rendelni.
Kedves Ili! Lac információja alapján rákerestem a Novopen 4-es penre, amely több forgalmazónál is megtalálható, van raktáron. A legegyszerűbb az lenne, ha felhívnád őket, hogy a receptet tudják-e érvényesíteni. (Volt köztük gyógyszertár is, szerintem lehetséges ez az út.)
 

cukibaba

Új tag
A férjem 20 éve inzulinos cukorbeteg. Az elmúlt hetekben tönkrement az inzulin adagoló tolla, de hiába kért a szakorvosától, nem kapott. Állítólag azért, mert nekik nincs. Kérdésem: akkor mégis hogyan lehet hozzájutni? Gyógyszertárban nem árulnak, a gyógyászati segédeszközök boltjában sem kaptunk. Utoljára 7 évvel ezelőtt kapott egy ilyen tollat az akkori kezelőorvosától, de azóta onnan elköltöztünk. Mit tehetünk, ha nem akarunk 20000 ft körüli összegért vásárolni inzulinos tollat? Valaki tudja a választ?
Kedves Nagyné !

A pent fölt tudja írni receptre a kezeklőorvos.Fölháborító amit művelt önökkel.Micsoda lelkiismeretlenség.6 évente minden beteg jogosult rá.
 

cukibaba

Új tag
Kedves cukros sorstársak!.Nagyon felelőtlennek látlak benneteket,hiszen gondolkodni.mintha bűn lenne részetekről felelőtlenek vagytok,de gondolkodni miért bűn.Én sok sok évre tapasztolakot teli cukros vagyok.Nem merem megírni,hogy mióta,nehogy valai rossz rám találjon.45 +sziasztok.
 
Kedves Sorstársak!
Canossajárás ez az inzulinadagoló penhez való hozzájutás.
Beszéltem a szakrendelővel, közölték velem, hogy nem tudnak felírni adagoló pent, mert nincs benne a rendszerben Érti ezt valaki???
 

cukibaba

Új tag
Kedves Ili !

Már megírtam,hogy keresd föl a Novo Nordisk céget.Az internetes oldalon.Van egy segítség kérés oldaluk,meg kell írni a problémát,ők tudnak ebben segíteni.
 
Kedves Ili !

Már megírtam,hogy keresd föl a Novo Nordisk céget.Az internetes oldalon.Van egy segítség kérés oldaluk,meg kell írni a problémát,ők tudnak ebben segíteni.
Igazad lehet. Ma felhívtam a szakrendelést telefonon, és kértem, írják fel a receptre. Közölték velem, hogy nincs a rendszerükben, így ők nem is tudják felírni. Miközben megnéztem, mellékelem a hivatalos információt.
 

Csatolások

  • adagolópen.docx
    487.8 KB · Olvasás: 8
Igazad lehet. Ma felhívtam a szakrendelést telefonon, és kértem, írják fel a receptre. Közölték velem, hogy nincs a rendszerükben, így ők nem is tudják felírni. Miközben megnéztem, mellékelem a hivatalos információt.
Még annyit, hogy nem Novopen tollra van szükség, hanem Lillyre, de abból is létezik vagy 3 féle. A lényeg, hogy Humalog inzulinhoz jó legyen.
 
Utoljára módosítva:

cukibaba

Új tag
Kedves Ili !

Megtaláltam a címet,vagy írjál nekik,vagy telefonálj.
Lilly Hungária Kft.

1075 Budapest

Madách Imre út 13-14. (VII. emelet)

Tel.: +36-1-328-5100

Fax: +36-1-328-5101

E-mail: web_hungary@lilly.com

Lilly Hungária Kft.

1439 Budapest

Pf. 622. Nyugodtan keresd őket,hiszen ők vannak érted.Mindent mondjál el panaszkodj nekik,és kérj Pent tőlük.Szép estét kívánok.
 
Oldal tetejére