Legutóbbi tartalom: agicza

  1. A

    mindenkinek

    Én úgy kezdtem itteni módszer szerint az inzulinigényt számolni,hogy a reggeli 30 g szénhidrátomhoz először oltottam 3 egységet, felment a cukrom tőle rendesen, másnap 4,5-et, szintén, és harmadik napon ha 6egységet oltottam normális lett a cukrom. És igy végig zongoráztam a...
  2. A

    mindenkinek

    Háááát itt nem túl rózsás a helyzet ezügyben. Nem voltam otthon 3 és fél évig,de most nyáron már voltunk otthon. Sajnos a kezelőorvosom már nincs abban a kórházban ahova én jártam, vele voltam emailkapcsolatban,de elvesztettem vele a kapcsolatot. A cukorral kapcsolatos dolgok ingyen...
  3. A

    mindenkinek

    Sajnálom hogy a lányod van ebben a cipőben. szerintem az sokkal rosszabb lehet mint nekünk felnőtteknek. Hányéves volt amikor cukros lett? hogy sikerült elfogadnia? Gondolom a pumpa pozitiv változást hozott hálistennek. Itt az orvosokról nem túl sok jót tudok mondani, a rendszer meg egyenesen...
  4. A

    mindenkinek

    Írországban élünk 8 éve. 4 éve itt lettem cukros, de otthon diagnosztizáltak. Ott kaptam az első inzulinokat, humulin N és R. Azt nem is használták itt, ezért átváltották Lantusz- Humalogra. Az se jött be. Utána a Humalogot Novorapidra, Majd a Lantusz- Levemirre ... és egyik se hozta meg a...
  5. A

    mindenkinek

    Szia, Nem tudom hogy otthon hogy lehet pumpához jutni,de itt most jutottak el a 4.év végére,hogy nem tudnak mit kezdeni velem, felkerültem az inzulin pumpa várólistára. Állitólag két év mire hozzájuthatok. Addig még van idő kísérletezgetni. Krisz,te pumpás vagy elejétől kezdve?
  6. A

    mindenkinek

    Kedves Moncsi, jó hogy te is hozzászólsz a témához, több szem többet lát. :) Mindenkinek más a tapasztalata.A "fix-en szúrsz" kifejezést én se értem teljesen,de leirom hogy én hogy csinálom. Én négy dolgot kalkulálok össze: -evés előtti vércukor -szénhidráttartalom -várható mozgás vagy sem...
  7. A

    mindenkinek

    Ma ugy csináltam hogy az amúgy este 8-9 kor adandó Levemiremet beadtam 5-kor. Meglátom hoz e bármilyen változást. Ha nem, még előrébb próbálom. Egy próbát megér, ígyis felmegy, úgyhogy túl nagy kárt nem okozhatok vele. A Ch mentes napot hogy lehet túlélni? Még sose próbáltam ilyet,de biztos...
  8. A

    mindenkinek

    Azzal is a reggeli magas cukor volt baj, azt mondták nem hat 24 órát, ez majd jobb lesz... hááát ugyanaz csak kifordítva. Nem oldódott meg a problémám ezzel se. :(
  9. A

    mindenkinek

    Az a baj hogy a hosszú hatásút kétszer adom. Reggel 7 után -este 7-8 körül. Mert ugye ez is felmerült hogy nem hat 24órát az inzulin, és attol megy fel. De már lassan kezdem feladni a találgatások sorát. A vércukrom nem teljesen normális mint a gazdája lassan. :) Köszi az ötleteket :)
  10. A

    mindenkinek

    Köszi a válaszod. Röviden a történetem: Több mint 4éve vagyok cukros és azóta nem tudják/juk beállítani a cukrom. Kezdtem Humulin N, R-rel, Utána Lantusz-Humalogot próbáltunk, Jelenleg Novorapid - Levemir-en vagyok. Állandó problémám a reggeli magas vércukor. Próbálkoztam esti inzulinadag...
  11. A

    mindenkinek

    Sziasztok, nem vagyok biztos benne hogy jó helyre irom a kérdésem,de nem találtam "fogamzásgátlás" témakört. Azt szeretném megkérdezni,hogy tapasztalt valaki olyasmit hogy a fogamzásgátló tabletta hatna a vércukorra? köszönöm előre is :)
  12. A

    mindenkinek

    Békéscsabáról ismerem Dr. Harangozó Andreát, ő volt a kezelőorvosom amikor diagnosztizáltak. Csak jót tudok róla mondani.
  13. A

    Ünnepeljünk!

    Kata, Sok-sok boldog szülinapot kivánok szeretettel!!!
  14. A

    Ünnepeljünk!

    Köszönöm szépen mindenkinek aki gondolt rám! Kedvesek vagytok! :)
  15. A

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Sziasztok! Először is boldog új évet kivánok mindenkinek! Kicsit elmaradtam megint, meguntam a saját magam nyavalyáit és eldöntöttem, hogy majd akkor jövök,amikor eldicsekszem a csúcs-szuper jól beállt cukor-eredményeimmel... Hát ha erre várok nem jövök csak nyugdíj-körül. :D A múltkori...
Oldal tetejére