mindenkinek

Kedves Poe! Ez az én magánlevelem. Jogom van azt írni, amit én jónak látok, nem a II. típusú cukorbetegeket akartam támadni. Mi sokkal, de sokkal nehezebb helyzetben vagyunk, mint ők! Nekik vannak sejtjeik, egy-kétszer szúrnak, és beáll a cukruk. Ellenben velünk sajnos. Nekik van esélyük visszafordítani, étkezéssel, sporttal, nekünk nincs, akármit csinálunk. Ezt akartam érzékeltetni.
De mi ebből a tanulság! Egyszerűen el kellett volna küldeni a levelet az ombucmannak, és nem fel tenni ide, mert ez az én véleményem, én rólam, az én életemről szól, DE KIVESZLEK BENNETEKET BELŐLE, hogy sok más I. típusú cukorbeteg nevében is!

Köszönöm, a helyreigazításod, csak a magam nevében írok!
Moncsi
 
Kedves Mindenki!

Dr. Prof. Szabó Mátétól kaptam választ a petícióra amit írtam, a cukorbetegek inzulin szankcióival kapcsolatban. Mellékelten kértem, küldje el, amit ez év június 26-án az Alkotmánybírósághoz beadott. Akit érdekel, és ad e-mail címet, szívesen elküldöm!
Végre valaki tesz értünk! Nagyon hálás vagyok érte!

MOncsi
 

borka

Őstag
kedves mindenki!

Dr. Prof. Szabó mátétól kaptam választ a petícióra amit írtam, a cukorbetegek inzulin szankcióival kapcsolatban. Mellékelten kértem, küldje el, amit ez év június 26-án az alkotmánybírósághoz beadott. Akit érdekel, és ad e-mail címet, szívesen elküldöm!
Végre valaki tesz értünk! Nagyon hálás vagyok érte!

Moncsi


miért nem teszed közzé itt és most??????????
 
Először is Szia! Azért nem teszem itt közzé, mert 8-9 oldal! Ezt hogy kell? , ha megírod, természetesen közzé teszem! Hiszen azért ajánlottam itt fel! Nem?
 

borka

Őstag
Szia Kedves Moncsi2011!
Kérdezd meg az adminisztrátort(Nofre),hogy milyen módon tudnád feltölteni az anyagot oly módon ahogy Poe szakdolgozata fent van az inzulinpumpa topikon.
Üdv:
Sándor
 

agicza

Új tag
Sziasztok, nem vagyok biztos benne hogy jó helyre irom a kérdésem,de nem találtam "fogamzásgátlás" témakört. Azt szeretném megkérdezni,hogy tapasztalt valaki olyasmit hogy a fogamzásgátló tabletta hatna a vércukorra?
köszönöm előre is :)
 

tubi

Aktív tag
hát én elég sokmindent kipróbáltam: meristin, triregol, volt még valami, aztán úgy éve kezdtem a gyűrűt és egyik sem hatott a cukromra (viszont híztam-fogytam tőlük, kivéve a gyűrűtől, ezért ennél maradtam). szóval nem tudom, esetleg nem azért tapasztaltad ezt, mert híztál-fogytál és emiatt változott az inzulinigényed. asszem, a triregoltól fogytam nagyon, ott lehet, hogy kevesebb inzulin kellett, de nem emlékszem, szóval jelentősen biztos nem.
 

agicza

Új tag
Köszi a válaszod.

Röviden a történetem:
Több mint 4éve vagyok cukros és azóta nem tudják/juk beállítani a cukrom. Kezdtem Humulin N, R-rel, Utána Lantusz-Humalogot próbáltunk,
Jelenleg Novorapid - Levemir-en vagyok.
Állandó problémám a reggeli magas vércukor. Próbálkoztam esti inzulinadag emeléssel ... ha 7 Egységet oltok reggelre felmegy a cukrom, ha 8-at hajnal 1-kor
leesik. Tehát ez nem jött be. Sokat mértem éjjel,hogy nem -e hipózok,de nagy átlagban nem.
Még a cukrosságom előttről szedem a Yasmin tablettát, mindig este vettem be. Sose gondoltam arra hogy ez kavarna valamit.
A múlt hónapban valami miatt elkezdtem reggel szedni. Erre estére ment fel a cukrom , holott előtte ez nem volt jellemző. A reggeli értékek javultak.
Aztán jött egy hét szünet a gyógyszer szedésében és olyan szuper cukraim voltak mint sose, emiatt kezdtem erre gyanakodni.
Ez persze lehet hogy csak találgatás,meg már nem tudom mire fogni, ezért kérdeztem,hátha van valakinek tapasztalata.

Súlyváltozásom nekem is volt. Az első két évben fogytam 20kilót, azóta tartom a 58-59-60 kilót. A súlyom csökkenésével az inzulin igényem nem csökkent,
hanem nőtt. Úgyhogy összefüggéseket már nem keresek a vércukromban.


hát én elég sokmindent kipróbáltam: meristin, triregol, volt még valami, aztán úgy éve kezdtem a gyűrűt és egyik sem hatott a cukromra (viszont híztam-fogytam tőlük, kivéve a gyűrűtől, ezért ennél maradtam). szóval nem tudom, esetleg nem azért tapasztaltad ezt, mert híztál-fogytál és emiatt változott az inzulinigényed. asszem, a triregoltól fogytam nagyon, ott lehet, hogy kevesebb inzulin kellett, de nem emlékszem, szóval jelentősen biztos nem.
 

tubi

Aktív tag
hűha, na ilyet még nem hallottam, hogy 20 kiló súlycsökkenéstől nem volt inzulinigény-változásod...
amit én tennék: próbáld meg máskor adni a hosszú hatásút. nekem a terhességem alatt kellett du 2 órás beadásra átállni, mert sehogy sem akart jó lenni a reggeli cukrom. azóta maradt ez és jó.
a fogamzásgátló-sztori érdekes és elég meggyőző valóban, hogy hat a cukrodra... ha nem hypozol éjjel és csak úgy magától megy fel reggelre, én biztos megpróbálnám máskor adni a hosszú hatásút. először olyan időpontra tedd, amikor nagy valószínűséggel nem felejted el és be tudod adni (mondjuk ne éjjel 3-ra ;)) és ha átteszed, egy hétig akkor add, hogy lásd, van-e hosszútávú hatása.

az is lehet, hogy fogamzásgátlót kellene váltani... én a gyűrűt nagyon javaslom - nem lehet elfelejteni, nekem nem hatott a cukromra, elhagyás után a biztonsági idő leteltével azonnal teherbe estem (ez akkor fontos, ha akarsz még szülni, illetve nekem kicsit azt is bizonyította, hogy nem zavarja össze az ember saját hormonháztartását nagyon).
 

agicza

Új tag
Az a baj hogy a hosszú hatásút kétszer adom. Reggel 7 után -este 7-8 körül.
Mert ugye ez is felmerült hogy nem hat 24órát az inzulin, és attol megy fel.
De már lassan kezdem feladni a találgatások sorát. A vércukrom nem teljesen
normális mint a gazdája lassan. :)

Köszi az ötleteket :)
 

tubi

Aktív tag
igen, a lantussal sokan így vannak, de! én még mindig arra bátorítalak, próbáld máskor adni! a dokidnak először ne szólj, nem igazán szeretik. nekem pl. az este 6-8-10 órás beadás esetén már du 4-kor elindult felfelé a cukrom. vagyis valószínűleg tényleg elfogyott a lantus, de nem mindegy ám, mikorra esik ez az elfogyás. nálam úgy tűnik, a déli órákban kevésbé problémás, biztos, akkor alacsonyabb az inzulinigényem, vagy a déli inzulin besegít. azt is megcsinálhatod, hogy tartasz egy CH-mentes napot és nézed a cukrodat óránként. ki fog derülni, a mostani bázisod mit csinál a cukroddal.
 
Kedves Ágicza! Én még csak két éve leszek most I. típusú. Én még reménykedem, hogy talán be lehet, lőni a cukrot, de nem lehet. Igaz, és mindig ezzel jönnek, hogy van még mellette egy Hasimoto (pajzsmirigy) autoimmun betegség, amire gyógyszert szedek. Sőt most már a vesémből is megy el két hormon, arra is kell gyógyszert szedni. Ezek mind befolyásolják a cukrot. Nekem autoimmun polyglanduláris szindrómám van. Nincsenek fix adagok, próbálkoztam már, lehetetlen neki ugyanazt adni minden egyes szúrásnál. Én értékhez szúrok. Mondjuk reggel 5,5 akkor kinézem valamelyik ugyanilyen cukrot mennyit szúrtam, hogy jó legyen, és ehhez szúrok, ez így megy délben, és este is. Lehet, hogy bejátszik, hogy hetente kétszer edzek, és vannak még ehhez pénteken 25 kilóméter biciklizés is, és volt olyan, hogy szombaton és vasárnap is. Akkor állandóan nézem, eszek, mivel nagyon figyelek, egy-két hipó becsúszik, de csak ritkán, mert ilyenkor fél óránként mérek, meg eszek, főleg éjszaka, volt olyan hogy 4-szer kellett! Kb. 5 orvos próbált már valamit kezdeni, de feladták, így aztán, magam csinálom így. Eddig csont bőr voltam, most kezdtem el az edzések miatt jól kinézni. Jól érzem magam, fizikailag. Azt tudd, minden gyógyszer bejátszik! Te hogyan csinálod, fixen szúrsz? megköszönném, ha elmondanád! Kitartás, MOncsi
 

tubi

Aktív tag
tudom, nem nekem szólt a kérdés, de mit jelent, hogy "fix"-en szúrsz???
ha mondjuk kaja előtt tökéletes a is cukrod, akkor is más és más inzulinmennyiséget kell adnod ha reggeliről, ebédről, vacsiról, vagy nasiról beszélünk, még ha ugyanannyi CH-t is eszel! nem mindegy, mit fogsz enni, mennyit és utána mit csinálsz. ha pl. sportolsz, akkor nagyon oda kell figyelni, mert elkezded termelni az inzulinreceptorokat és az néha csak 12 óra múlva látszik. ha meg majdnem mindennap sportolsz, de nem ugyanakkor és nem ugyanazt, még bonyolultabb... én néha heti 3-szor 3-félét edzek, hát teljesen más a kép, főleg, ha más napszakban. persze eltalálni nehéz, de pl. egy 1,5 órás kosáredzéshez 2 órával előtte kevés inzulinnal ennem kell egy keveset, 9-10-es cukorral kell felmennem a pályára, hogy végig bírja a cukrom és néha még így is cukros löttyöt kell innom.
bocs, ha ezt mind tudod, nem okoskodni akarok, de úgy érzem, hogy egy dokinak ilyen változatos életmódhoz és sportolási tevékenységhez, mint a Tied pl. nem lesz sok ötlete. ez már olyan egyéni, hogy nincsenek receptek, valóban Neked kell belőnöd. viszont egy-két alapdolgot tudni kell hozzá, de azt nagyrészt könyvekből meg a netről meg lehet tudni. nekem pl. nem vált be, hogy sportnapon vegyem le a bázist, mert nem mindegy, mit sportolok, mennyi ideig.
 

agicza

Új tag
Ma ugy csináltam hogy az amúgy este 8-9 kor adandó Levemiremet beadtam 5-kor. Meglátom hoz e bármilyen változást. Ha nem, még előrébb próbálom.
Egy próbát megér, ígyis felmegy, úgyhogy túl nagy kárt nem okozhatok vele.
A Ch mentes napot hogy lehet túlélni? Még sose próbáltam ilyet,de biztos éhenhalnék.
Amúgy ha reggel magas cukorral kezdem a napot akkor a bázisom azt a reggeli magas értéket kéne hogy tartsa stabilan egész nap?

igen, a lantussal sokan így vannak, de! én még mindig arra bátorítalak, próbáld máskor adni! a dokidnak először ne szólj, nem igazán szeretik. nekem pl. az este 6-8-10 órás beadás esetén már du 4-kor elindult felfelé a cukrom. vagyis valószínűleg tényleg elfogyott a lantus, de nem mindegy ám, mikorra esik ez az elfogyás. nálam úgy tűnik, a déli órákban kevésbé problémás, biztos, akkor alacsonyabb az inzulinigényem, vagy a déli inzulin besegít. azt is megcsinálhatod, hogy tartasz egy CH-mentes napot és nézed a cukrodat óránként. ki fog derülni, a mostani bázisod mit csinál a cukroddal.
 

agicza

Új tag
Kedves Moncsi, jó hogy te is hozzászólsz a témához, több szem többet lát. :)

Mindenkinek más a tapasztalata.A "fix-en szúrsz" kifejezést én se értem teljesen,de leirom hogy én hogy csinálom.
Én négy dolgot kalkulálok össze:
-evés előtti vércukor
-szénhidráttartalom
-várható mozgás vagy sem.
Reggelihez és ebédhez az inzulinigényem 10 g szénhidráthoz 2E Novorapid, este 1.5E.
Ha magas a cukrom,akkor korrekcióként 1-2 egységet adok pluszba, ha alacsony, 1 egységgel kevesebbet.
Ha aktiv mozgás várható,akkor is elveszek belőle 1-2 egységet.
De az se mindegy hogy első órában lesz a mozgás vagy a harmadikban, úgyhogy ahhoz is próbálok alkalmazkodni.
Hogy derültek ki az autoimmun betegségeid?
Kedves Ágicza! Én még csak két éve leszek most I. típusú. Én még reménykedem, hogy talán be lehet, lőni a cukrot, de nem lehet. Igaz, és mindig ezzel jönnek, hogy van még mellette egy Hasimoto (pajzsmirigy) autoimmun betegség, amire gyógyszert szedek. Sőt most már a vesémből is megy el két hormon, arra is kell gyógyszert szedni. Ezek mind befolyásolják a cukrot. Nekem autoimmun polyglanduláris szindrómám van. Nincsenek fix adagok, próbálkoztam már, lehetetlen neki ugyanazt adni minden egyes szúrásnál. Én értékhez szúrok. Mondjuk reggel 5,5 akkor kinézem valamelyik ugyanilyen cukrot mennyit szúrtam, hogy jó legyen, és ehhez szúrok, ez így megy délben, és este is. Lehet, hogy bejátszik, hogy hetente kétszer edzek, és vannak még ehhez pénteken 25 kilóméter biciklizés is, és volt olyan, hogy szombaton és vasárnap is. Akkor állandóan nézem, eszek, mivel nagyon figyelek, egy-két hipó becsúszik, de csak ritkán, mert ilyenkor fél óránként mérek, meg eszek, főleg éjszaka, volt olyan hogy 4-szer kellett! Kb. 5 orvos próbált már valamit kezdeni, de feladták, így aztán, magam csinálom így. Eddig csont bőr voltam, most kezdtem el az edzések miatt jól kinézni. Jól érzem magam, fizikailag. Azt tudd, minden gyógyszer bejátszik! Te hogyan csinálod, fixen szúrsz? megköszönném, ha elmondanád! Kitartás, MOncsi
 

tubi

Aktív tag
Kedves Moncsi, jó hogy te is hozzászólsz a témához, több szem többet lát. :)

Mindenkinek más a tapasztalata.A "fix-en szúrsz" kifejezést én se értem teljesen,de leirom hogy én hogy csinálom.
Én négy dolgot kalkulálok össze:
-evés előtti vércukor
-szénhidráttartalom
-várható mozgás vagy sem.
Reggelihez és ebédhez az inzulinigényem 10 g szénhidráthoz 2E Novorapid, este 1.5E.
Ha magas a cukrom,akkor korrekcióként 1-2 egységet adok pluszba, ha alacsony, 1 egységgel kevesebbet.
Ha aktiv mozgás várható,akkor is elveszek belőle 1-2 egységet.
De az se mindegy hogy első órában lesz a mozgás vagy a harmadikban, úgyhogy ahhoz is próbálok alkalmazkodni.
sőt, ha a harmadik órában, akkor a novorapid alig hat már (nekem), úgyhogy ott már az inzulin helyett a kajával kell megoldani a dolgot.
nem mindegy az sem, mennyivel magasabb, plusz ha kaja előtt magas a cukrod, akkor várni is kell a kajával (de gondolom, amúgy sem eszel rá mondjuk 14-es cukorra). érdemes egyzser kimérni, mennyi idő alatt viszi le a cukrodat az inzulin. de ne várd meg, amíg 6 alá esik, mert akkor az inzulin már aktívan hat, míg a kaja (összetételtől függően) csak később fog felszívódni, úgyhogy először hypozni fogsz, utána meg felmegy...
szerintem amúgy tök jól csinálod! az lenne a jó, ha minél kevesebb változó faktorral számolnál, erre jó a CH-mentes nap is, mert akkor meglátod, hogy kaja nélkül hogy változik a nap során az inzulinigényed. nem tudom, hogy lehet kibírni, még nem csináltam :) én még egy sima húsmentes napot sem bírok ki, nemhogy egy mindenmenteset... de szerencsére nem is ingadozik ennyire a cukrom...
szóval először azt kellene elérni, hogy kaja nélkül nagyjából lefedje a bázis a napot 4 és 8 közötti cukrokkal. Ha ez megvan, utána lehet állítgatni a kajához meg a sporthoz az inzulint. de azért azt megmondom, hogy a gyerekem, aki Humulinon van és majdnem percre pontosan kajál naponta, hát neki nagyon szép cukrai vannak az enyémhez képest, egyszerűen mert nem olyan bonyolult a rendszere, mint az enyém. nem sportol annyit és annyifélét, stabilan, kiszámíthatóan eszik és alszik. ezt csak azért írom, mert sajnos tudomásul kell venni, hogy minnél bonyolultabb az éeltmód, annál nehezebb lekövetni kajával, inzulinnal...
 
Oldal tetejére