Legutóbbi tartalom: gretta

  1. G

    Babázhatok

    én is novorapid-ot használok. az első terhességnél is azt használtam és minden teljesen rendben volt vele....
  2. G

    Babázhatok

    sziasztok, hú de rég jártam már köztetek. lassan 1,5 hónapja. Olyan zsufira sikeredett ez a hónap hogy nagyon. nem is volt időm elolvasni az elmult hónap terméseit, de remélem azért mindenki jól van :) Én is jól vagyok....és újra KISMAMA :)))) Immár 9 hetes terhes vagyok. Izgulok hogy minden...
  3. G

    mindenkinek

    Ezzel én is így vagyok :) Sajnos vagy nem sajnos de egyszerűen imádom a cola-t. ha ihatom miért ne tegyem???? :rolleyes:
  4. G

    Insulinpumpa

    Nem szoktam fertőtleníteni sosem. Pedig lehet kellene mert akkor lehet szebben gyógyulna?????
  5. G

    Edukáció

    az általános topikban nemrég tettem fel egy kérdést a somogyival kapcsolatosan, de azért ide is beszúrom :) Szóval kiváncsi lennék hogy kinek mennyi idő után jelentkezik a Somogyi egy hipo után? Honnan lehet azt tudni hogy az Somogyi és nem valamilyen más külső tényező??? ( front, diéta vagy...
  6. G

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Én humalogot használok. ( a pumpába csak egyfajta megy ) Immár 4 éve. Azelőtt Humulin R-t és Humulin N-et használtam. Én is megéreztem a hypokat. Néha a 3,6- ot is annak éreztem. Most ezt az utóbbi kettőtt nem éreztem. Remélem kivételes alkalom volt és a legközelebbit megérzem. Ti a Somogyi...
  7. G

    Insulinpumpa

    Nekem eddig nem nagyon okozott vércukoremelkedést ha igy levettem a pumpát. Mondjuk ha félórára leveszem a pumpát mert épp habfürdőzök a kádba akkor nme szoktam előre korrigálni. De ha strandolni megyek vagy medencézni akkor az aktuálist bázismennyiséget szoktam előre beadni. Azért 1-2 óránál...
  8. G

    Insulinpumpa

    Hát akkor örülhetsz mert tényleg jó kis találmány a Spirit. ( meghát a többi is aki mást használ...) Tanulmányozd a kis könyvét mert abban tényleg nagyon jól le van irva minden és használd ki amennyire csak tudod a lehetőségeket. de persze ha elakadsz bármiben akkor itt felteheted a kérdéseket.:)
  9. G

    Insulinpumpa

    Velem úgy általában készséges volt. Nem is az volt a gond, hanem az hogy eredménytelen volt a kezelése. Miután egy orvosi műhiba miatt elvesztette a lányát, valahogy úgy éreztem, hogy nem is igazán áll oda az esze, hogy rendesen beállítson. Amit persze abban a helyzetben nem is sérelmeztem...
  10. G

    Insulinpumpa

    Hát valamelyik tapacs leválik de az fürdéstől függetlenül is akár... Volt ugy hogy többször egymás után cserélnem kellett mert a tapacska nem tapadt rendesen, aztán olyan is volt hogy fél évig minden tapcsom jól működött... szóval mikor hogy.
  11. G

    Insulinpumpa

    Sztem egész nap úgysem ülsz a vízben. Én ilyenkor a szobában hagyom a pumpámat. előtte egy-két egységet beadok magamnak... Általában működik a dolog :) Én sem próbáltam vizbe vinni a pumpát. Ahhoz túlságosan féltem :)
  12. G

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Nekem nagyon sokáig hibám volt, hogy a hypónál méréktelenül ettem és utána meg magas értékeket mértem... Ezzel én is igy voltam és vagyok is :) Mostanában az utóbbi 2 nap annyira leesik estére a cukrom hogy alig birom feltornázni... Ilyenkor örülök mert sok finom édeségget bezabálok...
  13. G

    Insulinpumpa

    Én ha érzem a szükségét akkor már kanülcsere után fél óra mulva ismét cserélek :) Van hogy kényelmetlennek érzem vagy csíp... Ilyenkor azt gondolom hogy eltaláltam valami eret és akkor inkább kicserélem. Ha magasakat mérek, legyen az másnap vagy harmadnap akkor is a cserével kezdem.... Aztán már...
  14. G

    Insulinpumpa

    szia, üdv körünkben. Engem is hozzá küldtek az inzulinpumpa miatt. Ott voltam beállításon. Én egy jó év után mégsem a Kautzkynál maradtam mert egyszerűen bármit is csinált nem sikerült beállítania. Remélem te nagyobb szerencsével jársz mint én akkor. Nagyon készséges meg rendes doki, csakhát itt...
  15. G

    Babázhatok

    Mondjuk én a szabolcsban szültem anno, de az költözött át a mávba :) Szóval volt egy pár olyna cukros kismamatársam aki nem volt császáros. Ha nem indokolt akkor ott is a természetes szülést részesítették előnybe. Legalábbis az én dokim. A másik doki a császárt, mert az pénzéhes volt. Annak...
Oldal tetejére