A keresés eredményei

  1. G

    Babázhatok

    én is novorapid-ot használok. az első terhességnél is azt használtam és minden teljesen rendben volt vele....
  2. G

    Babázhatok

    sziasztok, hú de rég jártam már köztetek. lassan 1,5 hónapja. Olyan zsufira sikeredett ez a hónap hogy nagyon. nem is volt időm elolvasni az elmult hónap terméseit, de remélem azért mindenki jól van :) Én is jól vagyok....és újra KISMAMA :)))) Immár 9 hetes terhes vagyok. Izgulok hogy minden...
  3. G

    mindenkinek

    Ezzel én is így vagyok :) Sajnos vagy nem sajnos de egyszerűen imádom a cola-t. ha ihatom miért ne tegyem???? :rolleyes:
  4. G

    Insulinpumpa

    Nem szoktam fertőtleníteni sosem. Pedig lehet kellene mert akkor lehet szebben gyógyulna?????
  5. G

    Edukáció

    az általános topikban nemrég tettem fel egy kérdést a somogyival kapcsolatosan, de azért ide is beszúrom :) Szóval kiváncsi lennék hogy kinek mennyi idő után jelentkezik a Somogyi egy hipo után? Honnan lehet azt tudni hogy az Somogyi és nem valamilyen más külső tényező??? ( front, diéta vagy...
  6. G

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Én humalogot használok. ( a pumpába csak egyfajta megy ) Immár 4 éve. Azelőtt Humulin R-t és Humulin N-et használtam. Én is megéreztem a hypokat. Néha a 3,6- ot is annak éreztem. Most ezt az utóbbi kettőtt nem éreztem. Remélem kivételes alkalom volt és a legközelebbit megérzem. Ti a Somogyi...
  7. G

    Insulinpumpa

    Nekem eddig nem nagyon okozott vércukoremelkedést ha igy levettem a pumpát. Mondjuk ha félórára leveszem a pumpát mert épp habfürdőzök a kádba akkor nme szoktam előre korrigálni. De ha strandolni megyek vagy medencézni akkor az aktuálist bázismennyiséget szoktam előre beadni. Azért 1-2 óránál...
  8. G

    Insulinpumpa

    Hát akkor örülhetsz mert tényleg jó kis találmány a Spirit. ( meghát a többi is aki mást használ...) Tanulmányozd a kis könyvét mert abban tényleg nagyon jól le van irva minden és használd ki amennyire csak tudod a lehetőségeket. de persze ha elakadsz bármiben akkor itt felteheted a kérdéseket.:)
  9. G

    Insulinpumpa

    Velem úgy általában készséges volt. Nem is az volt a gond, hanem az hogy eredménytelen volt a kezelése. Miután egy orvosi műhiba miatt elvesztette a lányát, valahogy úgy éreztem, hogy nem is igazán áll oda az esze, hogy rendesen beállítson. Amit persze abban a helyzetben nem is sérelmeztem...
  10. G

    Insulinpumpa

    Hát valamelyik tapacs leválik de az fürdéstől függetlenül is akár... Volt ugy hogy többször egymás után cserélnem kellett mert a tapacska nem tapadt rendesen, aztán olyan is volt hogy fél évig minden tapcsom jól működött... szóval mikor hogy.
  11. G

    Insulinpumpa

    Sztem egész nap úgysem ülsz a vízben. Én ilyenkor a szobában hagyom a pumpámat. előtte egy-két egységet beadok magamnak... Általában működik a dolog :) Én sem próbáltam vizbe vinni a pumpát. Ahhoz túlságosan féltem :)
  12. G

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Nekem nagyon sokáig hibám volt, hogy a hypónál méréktelenül ettem és utána meg magas értékeket mértem... Ezzel én is igy voltam és vagyok is :) Mostanában az utóbbi 2 nap annyira leesik estére a cukrom hogy alig birom feltornázni... Ilyenkor örülök mert sok finom édeségget bezabálok...
  13. G

    Insulinpumpa

    Én ha érzem a szükségét akkor már kanülcsere után fél óra mulva ismét cserélek :) Van hogy kényelmetlennek érzem vagy csíp... Ilyenkor azt gondolom hogy eltaláltam valami eret és akkor inkább kicserélem. Ha magasakat mérek, legyen az másnap vagy harmadnap akkor is a cserével kezdem.... Aztán már...
  14. G

    Insulinpumpa

    szia, üdv körünkben. Engem is hozzá küldtek az inzulinpumpa miatt. Ott voltam beállításon. Én egy jó év után mégsem a Kautzkynál maradtam mert egyszerűen bármit is csinált nem sikerült beállítania. Remélem te nagyobb szerencsével jársz mint én akkor. Nagyon készséges meg rendes doki, csakhát itt...
  15. G

    Babázhatok

    Mondjuk én a szabolcsban szültem anno, de az költözött át a mávba :) Szóval volt egy pár olyna cukros kismamatársam aki nem volt császáros. Ha nem indokolt akkor ott is a természetes szülést részesítették előnybe. Legalábbis az én dokim. A másik doki a császárt, mert az pénzéhes volt. Annak...
  16. G

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    az azért még nem olyan vészes. nmesokár megkapod a pumpát és akkor ugyis befekszel beállításra, nem? Vagy ambulánsan lesz megoldva? Csak azért, hogy ne feküdj be kétszer esetleg rövidebb időn belül. De persze ha szükségét érzed akkor inkább menjél. Mondjuk engem a dokinő ambulánsan állítgat...
  17. G

    Insulinpumpa

    mondjuk sztem fölösleges annyit mérni. jobban átlátnád hogy alakul a cukrod ha magukat az evéseket mérnéd be + egy mérés 22kor és még egy éjszaka. sztem míg beállítódik a cukrod addig jobb lenne ha egy időpontban étkeznél. Igy következetessebb lehetne lenni.
  18. G

    Insulinpumpa

    akkor tényleg mindenképp vedd fel a Roche-al a kapcsolatot. A pumpareferensed szerintem hamar megkeresne. tényleg nagyon készséges kis csapat. Kimennek hozzád és majd mindent elmagyaráznak..... Nem lehet elrontani a pumpát :) Merd használni, azért van!!! Ha bármi kérdésed felmerülne akkor itt...
  19. G

    Insulinpumpa

    esetleg nem tudnál feltölteni egy naplót ide?? lehet akkor jobban átlátnánk a dolgokat. Sztem a kezelőorvosoddal kellene beszélned. Valószínűleg a bázisod nem okés, de mindemelett a bólusok is lehetnek esetleg nem megfelelőek.... A pumpesszel nagyon jól be lehet állítani a cukrokat csak egy kis...
  20. G

    Vércukor érték HbA1c

    sztem lehet csak a reggeli bólus igénye lett sokkal több. Lehet azzal érdemes addig emelni amig nem lesz a kaja utáni vc jó. fokozatosan 0,5el. Mintha egyszer Lizzinél is ez lett volna a gond és annakidején nálam is. Lehet a gyerekeknél másképp működik , nem tudom, de azért megpróbálni meglehet.
  21. G

    Babázhatok

    nekem a duplája :) - Orsika neked mennyi? és az ételekhez mennyit adtok? Pumpa előtt mennyi inzulint adtatok? menszesz előtt mennyire szoktátok felvenni a pumpát? Hányadik napon?
  22. G

    Babázhatok

    ezekszerint a bázisod teljesen jól be van állítva. nekem mindig azt mondja a dokinő hogy azért próbáljam betartani pumpa mellett is az időpontokat legalább 1 óra szórással.... Mondjuk az én bázisom még nem az igazi :) - lehet azért. és mióta van pumpád? mióta vagy cukros? azért nagyon jó dolog...
  23. G

    Insulinpumpa

    Nem volt könnyű, de azért sztem nagy segítség volt a spirit :) Azért a pennel sztem sokkal nehezebb dolgom lett volna, mert ugye azért az időpontok betartása pen mellett kötelező. Az evés úgyszint. Biztos akkor is feltaláltam volna magam, de ebben az időszakban abszolut nem hiányzott volna...
  24. G

    Insulinpumpa

    nekem császár alatt velem volt a pumpa. Szülés után felére vettem vissza a bázisomat. És akkor az volt a kiinduló pont. Nehezen sikerült pesze a normoglikémiás értékeket elérnem, de mint ujdonsült anyuka, nem mindig sikerült teljesen magamra koncentrálnom. szóval ebben én nagy ludas voltam. a...
  25. G

    Vércukor érték HbA1c

    és milyen kezelést kapsz? 9 év jó hosszú idő... Én is lassan elérem ezt a kort :) sani akkor te szerencsés vagy hogy ilyen jók az értékeid és csak egyszer volt 7 fölött. Pumpának köszönhetően nekem is sikerült 7 alá nyomni, de állandóan ott vagyok a közelében és mindig attól félek hogy a...
  26. G

    Inzulincsomó(k)

    amikor penes voltam többször voltak nekem is csomók. Mondjuk a napi 5xi szuri állandóan a pociba, biztos nem tett jót. Én akkor sem váltogattam a helyeket. Rossz szokásom. Azért a pumpa mégiscsak 3naponta jelent egy szúrást... Igy azért gondolom nehezebben alakulnak ki a csomók. Itt inkább csak...
  27. G

    Babázhatok

    sziasztok, jól kicsattant itt a vita hogy ki is a jó, megfelelő doki terhesség ideje alatt.... Minden ember más, úgyhogy az is természetes hogy mindenki más dokit tart legalkalmasabbnak erre a feladatra. A legnagyobb feladat persze a kismamára hárul! Betartani rendesen a diétát, a pihenőket...
  28. G

    Babázhatok

    Én személyszerint örülök annak hogy mostmár Wudi doktornő is vállalja a terhesgondozást és nem küld a klinikákra a " szakcsapathoz"... Én két éve jártam a klinikákra terhesgondozásra, de néha én nagyon pipa voltam a csapatra. Mikor megnövekedett az inzulinigényem nemhogy emelték volna egyből a...
  29. G

    Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

    ugy látom egy picit pipa vagy Akitloszra :) Egy picit tényleg furi az észjárása.... Mindenki felett összegyűlhetnek a felhők és kiborul a bili, de azért tényleg nem kellene mindenkit rossznak gondolni. Majd ha megtanulja elfogadni, ogy neki igy kell élnie akkor majd megkönnyebbül a lelke. Addig...
  30. G

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    na milyenek lettek az eredmények? a korház vagy Zsirai nem volt szimpi? még nem voltam a mávba, de remélem hamarosan nekünk is összejön a második es akkor megtapasztalom :) a szabolcs után sztem a máv nagyon jo lesz. állitolag felujitott. es hogy zajlik most ott a terhesgonozás? melyik napon...
Oldal tetejére