Insulinpumpa

gretta

Új tag
ja és az is baj hogy nem merem a gombokat nyomkodni rajta mert félek,hogy elrontom,elállítom!azt sem tudom mi mit jelent!


akkor tényleg mindenképp vedd fel a Roche-al a kapcsolatot. A pumpareferensed szerintem hamar megkeresne. tényleg nagyon készséges kis csapat. Kimennek hozzád és majd mindent elmagyaráznak.....
Nem lehet elrontani a pumpát :) Merd használni, azért van!!! Ha bármi kérdésed felmerülne akkor itt biztos lesz olyan aki válaszolni fog rá. Ha nem kísérletezgetsz akkor nem fogod tudni teljesen kihasználni a pumpát...Szóval csak hajrá!!!
 

gretta

Új tag
szia!
állítgatom,mérem egyfollytába,hol 10-et mérek reggel,szépen lassan vissza ment 6-ra(nálam ez jó),ma reggel 9,3 fél óra mulva hypó!örültem ,hogy nem 10 fölöttivel kelek,és tessék!különben fél,1 óránként mérem!

mondjuk sztem fölösleges annyit mérni. jobban átlátnád hogy alakul a cukrod ha magukat az evéseket mérnéd be + egy mérés 22kor és még egy éjszaka. sztem míg beállítódik a cukrod addig jobb lenne ha egy időpontban étkeznél. Igy következetessebb lehetne lenni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
szia!
állítgatom,mérem egyfollytába,hol 10-et mérek reggel,szépen lassan vissza ment 6-ra(nálam ez jó),ma reggel 9,3 fél óra mulva hypó!örültem ,hogy nem 10 fölöttivel kelek,és tessék!különben fél,1 óránként mérem!

Szia Bogesz!
Először is azt látom, hogy a két üzid ellentétes egymással. Itt azt írod, hogy állítgatod, a másikban pedig hogy nem mered nyomkodni a pumpeszt.
Az állítgatásra azt tudom javasolni, hogy ne állítgasd funkcionálisan, mindig az adott pillanatnyi cukor szerint, mert pl. egy reggeli 9,3-as méréskor nem tudod, hogy lefelé, vagy felfelé menő tendenciát mutat a cukid. Add be a reggeli CH-nak megfelelő bólust, és a reggeli után mért érték alapján gondolkodj újra, és korrigálj, ha szükséges. Úgy látom, Te is elég érzékeny vagy az ingadozásra, és alacsony az össz inzulin mennyiséged. Ezzel nem szabad azonnal a korrekcióhoz nyúlnod, mert kaotikus állapotot hozol létre, és már nem látod, hogy hol volt a hiba. Fogadd meg magadnak, hogy 10-12 alatt nme korrigálsz, legalább próbáld meg. Hidd el, ez nálam is bevált. Vaárd meg, amíg a szervezeted önmagától beáll. Egy 12-es cukival nem ártasz magadnak annyit, mint a sorozatos hipo-hiper hullámvasúttal.

A másik amit látok (és itt az ellnetét), hogy attól félsz, hogy a nyomkodással elállítasz valamit a pumpán. De hiszen programozni, vagy bázist átállítani csak STOP üzemmódban lehet! Egyszerűen nem tudod elállítani a pumpát, csak a bólus adagolással tudsz galibát okozni, azzal okozol is, de attól meg nem félsz.
Poe javasolta a tendencia megfigyelésére a %-os bázis módosítást, ami ideiglenes. Erre én sem tudok mást javasolni, ez a legtutibb dolog, hidd el, mindannyian ezt alkalmazzuk, mielőtt átprogramoznánk a bázist. A %-os változtatást akkor is alkalmazzuk, ha kondi miatt kevesebb inzulinra van szükség, vagy két étkezés között nasizni akarunk, ekkor megemeljük (ki-ki az igényeinek megfelelően) 110-130%-ra, 15-30 percre. Ilyen pl, ha meg szeretnénk inni egy pohár rostos őszilét, vagy 2-3 szem kekszet megennénk. Ilyen esetekben a beadott bólus túl sok lenne, cukorszint ingadozást okoznánk vele.

Egy dolog lebegjen a szemed előtt. A pumpával szinte teljes mértékben tudod követni a napi ritmusodat az étkezést illetően, ezzel a mindennapjaid is szabadabbá válnak.

Tehát állj le az azonnali össze-vissza nyomkodásról (nálam is ez volt a megoldás), viszont bátran állítsd át a pumpád alapritmusát (bázis), de csak akkor, miután legalább 4-5 napon keresztül, hipo nélkül látod a tendenciát. Ne korrigálj a 12-15-re sem, mert akkor nem látod, hogy hol, mikor, melyik időszakban ugrik ki a cukrod, vagy esik le hipo közeli állapotba. Meg fogod látni, és meg is lepődsz, hogy még a 15 után is visszaqáll a cukid a normális tartományba, csak idő kérdése. De a cél, hogy ne menjen fel 15-ig sem. Ehhez viszont tudnod kell, hogy milyen minimális változtatással éred el a 10 alatti szintet.
Ha azt tapasztalod, hogy nálad 5 és 9(10) között mozog a cukorszint a nap folyamán, akkor azt fogadd el, és ne akarj 4-6 közötti cukrot, mert az érzékenységed miatt könnyen hipoba mész át, és máris oda a jó programozás, óhatatlanul felszökik újra a cukid 10 fölé, rákorrigálsz, és máris kialakítottad az ördögi kört, amiből már eleged van.
 
CSIBE28-nak: nekem is éjszaka ment fel a cukrom normál értékről, aztán reggelre szépen visszaállt. Azzal sikerült megfognom az emelkedést, hogy 22-tól 4-ig 0,1-0,1 egységgel emeltem a bázist, azóta semmi gond ;)
 

CSIBE28

Új tag
A tegnapi edzés után nagyon szépen alakultak cukik,torna előtt 9,7 utána 4,6.Vacsora után 6,7, és reggelre 6,4!!!!!!!!!!!!Nagyon jól indult a nap.Kis öröm is öröm.Tehát valószínű a kiadósabb vacsorával sikerült kivédenem a hajnali hipot.Remélem továbbra is jól alakulnak majd az értékek.Budapesten melyik dokit tudnátok ajánlani??Hogy lehet bejutni hozzájuk, ugyanis én nem Magyarországon lakom, tehát nincs egészségbiztosításom.Jól jönne valami tanács ez ügyben.Előre is köszi.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A tegnapi edzés után nagyon szépen alakultak cukik,torna előtt 9,7 utána 4,6.Vacsora után 6,7, és reggelre 6,4!!!!!!!!!!!!Nagyon jól indult a nap.Kis öröm is öröm.Tehát valószínű a kiadósabb vacsorával sikerült kivédenem a hajnali hipot.Remélem továbbra is jól alakulnak majd az értékek.Budapesten melyik dokit tudnátok ajánlani??Hogy lehet bejutni hozzájuk, ugyanis én nem Magyarországon lakom, tehát nincs egészségbiztosításom.Jól jönne valami tanács ez ügyben.Előre is köszi.

Nagyon ügyi vagy, és ez nem is kicsi öröm, tessék nagyon örülni, és nem elkeseredni, ha nem sikerül mindig egyformán. És köszike, hogy megosztottad velünk, várjuk máskor is az infot, a bakit is, mert abból mi is tanulunk.
Én nem Bp-i vagyok, ebben sajna nem tudok segíteni.
 

CSIBE28

Új tag
Nekem viszont csökkentenem kellett a bázist, mivel azt hiszem somi hatást diagnosztizáltam magamnak, és akkor alakult így.Most mindent feljegyzek, mikor mit ettem, mennyit mértem, aztán meglátjuk mit mond a doki néni.Ebben a pumpa ügyben még tapasztalatlan vagyok, és sajnos az orvosom is, így most tesztelgetem magam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata,
Egy régebbi bejegyzésben olvastam, hogy Győrben voltál beállítva a pumpára, tudnál nekem dokit ajánlani.
Persze, máris megy priviben a doki neve, és mobilszáma.
A neve itt is publikus, mert nagyon nagyra tartom, és sokat köszönhetek neki, és a feleségének, Annamáriának. Dr Hídvégi Tibor
 

bogesz

Új tag
pont erről van szó! a doki nem mond semmit,csak bázis,bázis,bázis! durván hangzik,de azt sem tudom mi az a százalék,azt már láttam rajta,de a doki azt mondta addig míg a bázis nincs beállítva addig mást nem kell tudnom a gépről,szerinted ez normális,hogy két éve csak ezzel szórakozok,hogy mi a bázisba a hiba!?
 

dg

Őstag
pont erről van szó! a doki nem mond semmit,csak bázis,bázis,bázis! durván hangzik,de azt sem tudom mi az a százalék,azt már láttam rajta,de a doki azt mondta addig míg a bázis nincs beállítva addig mást nem kell tudnom a gépről,szerinted ez normális,hogy két éve csak ezzel szórakozok,hogy mi a bázisba a hiba!?


Ugyan én a pumpához nem értek, de nekem úgy tűnik, ez nem valami jó hozzáállás az orvos részéről.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
pont erről van szó! a doki nem mond semmit,csak bázis,bázis,bázis! durván hangzik,de azt sem tudom mi az a százalék,azt már láttam rajta,de a doki azt mondta addig míg a bázis nincs beállítva addig mást nem kell tudnom a gépről,szerinted ez normális,hogy két éve csak ezzel szórakozok,hogy mi a bázisba a hiba!?

Nem jó, hogy így el vagy hanyagolva, de Te fogd szépen a pumpesz kézikönyvét, és olvasgasd. Kezedben a pumpa, és amint egy érdekes, vagy nehezen érthető részhez érsz, megnézed a pumpán. Ha le is csatlakozod, akkor nyomkodhatod, meg programozhatod is, de az eredeti bázishoz ne nyúlj, azt akkor bizegráld, amikor már tudod mit csinálsz. Egy fürdés, vagy nagyobb lubickolás kb. 20-30 perc, annyi időre máskor is leveszed a pumpát.
A dokid valószínű a nem tudását palástolja ezzel a hozzáállásával, nem szívesen vallják be, hogy orvosi egyetemmel a hátuk mögött a beteg többet tud tőlük.
 

bogesz

Új tag
akihez járok,szerintem sok tapasztalata nincs pumpa terén.ő már a második orvos akivel a pumpa miatt próbálkozok,de már nem tudom kihez forduljak,nálunk (veszprém megye) nem sok lehetőség van!Így leginkább magamra vagyok utalva!
 

zsuzsa

Új tag
Képzeljétek, úgy néz ki, bár el ne kiabáljam hogy meg van a megoldás., Tibus cukraira. annyit teszek hogy reggeli előtt 15-20 perccel elindítom a bázist, és csak utána reggelizik, késleltetem, ezzel előrébb hozom az inzulin hatáscsúcsát, és elég egyedi módon, de mint a mixtardnál, úgy indítom az ultragyors inzulint, és bejött. Gyönyörűen ugyanannyi az evés utáni egy órávali vércukor mint a kiinduló éhomri vc szint. Még azért finomítani kell, mert a következő egy óra múlva hypoba fórdúl, de addigra tízóraizik. Most azt fogom csinálni, hogy 15-20 perccel előbb indítom, és 70-30 % ban osztom, így valószínű hogy nem fog leesni ha normálba kapja a többet, és elhúzva a kevesebbet. Tündéri gyerekorvosunkkal totoztuk így ki, és úgy látszik működik, ma csupa norm értéke volt, kivéve egy 2,9 et tízórainál, de azon vagyunk hogy ezt is kivédjük.
 
Oldal tetejére