Insulinpumpa

Sani

Új tag
Kedves lizzi!

Igaz, én nem pumpával szültem, de - szerintem - hasonló elven fog működni az inzulinigényed, mint annak, aki pennel adta.

Engem császároztak, és alatta én azon aggódtam, hogy mennyi a vc-m. Mivel látta a nőgyógyászom, hogy ez mennyire izgat, meg is mérte nekem az altatóorvos a műtét közben.

Miután betoltak a megörzőbe, ( kb 5 percre a műtét után ) felhívtam a diabetológusomat, aki azt ajánlotta, hogy csökkentsem a terhesség alatt 3-szorosra megnövekedett inzulinigényemet kb. annnyira vissza, mint terhesség előtt--> állandó vc mérés, és így ki tudom kísérletezni a megfelelő adagot. Én így jártam el és minden rendben volt.
Persze a szoptatás ideje alatt is kicsit más adagot kell adni, mint különben - meg persze azon is múlik, mennyi felesleg marad és mennyi ideig rajtunk -
szóval egy a lényeg!
Nagy önfegyelem és önmkontroll...hiába használtam ultragyors inzulint, aminek biztosan tudtam a ch értékét, olyan ételt fogyasztottam.
Elég fárasztó volt, a babára és a vc-re is figyelni, de sikerült.
 

gretta

Új tag
Tímeácska ezen ,hogy mit csinálnék ha nem mükődne a pumpa már sokat gondolkodtam ,de szerencsére még nem kellett döntenem ,mert nem használtam pent azóta.Én azon szoktam gondolkodni ,hogy hogyan is lesz majd a szülés alatt ??Ha valaki leírná aki szült pumpával megköszönném!

nekem császár alatt velem volt a pumpa. Szülés után felére vettem vissza a bázisomat. És akkor az volt a kiinduló pont. Nehezen sikerült pesze a normoglikémiás értékeket elérnem, de mint ujdonsült anyuka, nem mindig sikerült teljesen magamra koncentrálnom. szóval ebben én nagy ludas voltam. a kemény 9 hó után jólesett egy kicsit felengedni :)
szóval a pumpát nem kell levenni szülés alatt. normál szülésnél sem. majd fölcsipteted egy övre, vagy a nyakadba akasztol egy tatyót :)
 

bogex

Új tag
nekem császár alatt velem volt a pumpa. Szülés után felére vettem vissza a bázisomat. És akkor az volt a kiinduló pont. Nehezen sikerült pesze a normoglikémiás értékeket elérnem, de mint ujdonsült anyuka, nem mindig sikerült teljesen magamra koncentrálnom. szóval ebben én nagy ludas voltam. a kemény 9 hó után jólesett egy kicsit felengedni :)
szóval a pumpát nem kell levenni szülés alatt. normál szülésnél sem. majd fölcsipteted egy övre, vagy a nyakadba akasztol egy tatyót :)

és szülés után nem volt nehéz egyszerre a cukrodra, mérésekre, diétára plussz a babára figyelni??? Azért ez így elég komplex feladat nem?
 

Sani

Új tag
Kedves bogex!

Elég komplex feladat, de úgy gondolom, hogy egy egészséges kisbabának életet adni és felnevelni mindent megér. ;)
 

gretta

Új tag
és szülés után nem volt nehéz egyszerre a cukrodra, mérésekre, diétára plussz a babára figyelni??? Azért ez így elég komplex feladat nem?


Nem volt könnyű, de azért sztem nagy segítség volt a spirit :) Azért a pennel sztem sokkal nehezebb dolgom lett volna, mert ugye azért az időpontok betartása pen mellett kötelező. Az evés úgyszint. Biztos akkor is feltaláltam volna magam, de ebben az időszakban abszolut nem hiányzott volna. Szóval örültem neki, hogy van pumpám éshogy amikor a kicsibaba igényli akkor én is tudok vele foglalkozni. Merthát magyarázza meg valaki a picinek hogy anyának most szúrni kell, anyának most enni kell.... Főleg az első babánál amikor azt sem bántam volna ha egész nap a kezemben tartom :)
 

Zsu77

Új tag
Üdv Steveray!Ezek szerint :rolleyes: pumpád van.Milyen és mióta?No és milyen sikerrel,mik a tapasztalataid?Előtte mennyi időt bajlódtál pennel és milyen a különbség?
 

steveray

Új tag
Csak beköszöntem...remélem nem baj.
Spiritem van, egy éve használom.
Csak végig szeretném olvasni az eddigi írásokat, talán nem érdemes, de azért mégis...
Biztoisan sokat lehet tanulni. Egyébként köszönöm érdeklődésed - itt mindenki ilyen kedves?
Az igazat megvallva rendben vagyok, remélem én is tudok valamit hozzátenni ehhez az oldalhoz...
További szép délutánt, most ki kell lépnem.
 

steveray

Új tag
Helló, kedves Zsu77 - tegnap válaszoltam volna a kérdésre, de úgy látszik valamit elszúrtam, mert látom, hogy nem jelent meg.
Szeretném elolvasni a fórum eddigi anyagát, mielőtt bekapcsolódnék. Röviden annyit, hogy hooosszú idő óta vagyok beteg, vannak tapasztalataim benne. Pumpám se tegnaptól van, talán nem látszik nagyképűségnek ha azt mondom, hogy beleszoktam.
Magamról és kérdéseimről ha lehet inkább emilben vagy más itteni módon szólnék. Talán később majd itt is.
Köszi az érdeklődést, minden jót mindenkinek!
Ja: Spiritem van.
 

steveray

Új tag
Csak megjegyzem: most ez az ötödik próbálkozásom, hogy válaszoljak a feltett kérdésekre...eddig egyik sem jelent meg...
Spiritem van.
Ha ez megjeleni, folytatom. Üdv.
 

steveray

Új tag
Hátha sikerül egyszer feltennem a választ...ez már a nem is tudom hanyadik próbálkozásom.
Szóval: Spiritem van, meg vagyok elégedve vele. Megszoktuk egymást, amire szolgál, arra azt hiszem, hogy nagyszerűen tudom használni.
Kisgyerek korom óta vagyok cukorbeteg, igyekszem kiismerni magam és a betegséget, s úgy gondolom, hogy ez sikerült is. Nem hiszek a csodákban, sem pozitív, sem negatív előjellel.
Egyenlőre ennyit, hátha ez se jelenik majd meg...
 

Zsu77

Új tag
De megjelent!:D
Mióta van pumpeszod?Van itt másnak is spiritje,úgyhogy bármi van,kérdezni is tudsz,meg hátha vannak tuti tippjeid.Ami örök talány,pl:mit csinálsz egy somogyival/ellen illetve penesként mihez kezdtél vele?Országos körözés alatt áll és a megoldója nagy nagy KÖSZIben fog részesülni!:)
 

steveray

Új tag
Csöbörből vödörbe, ahogy ez lenni szok...két napja(? tán több) egy válasz se jelent meg, most meg itt van minden próbálkozás. Azért köszönet azoknak, akiknek részük van benne - abban, hogy fenn vannak.
Végül is nem baj, ez alatt az idő alatt legalább olvasgattam az írásokat.
Három éve élek pumpával. Kell egy kis idő, mire beleszokik az ember, de mostanra már jól működtetem. A Spiritet több, mint egy éve használom.

A Somogyi elvtárs - gondolom a volt párttitkárról kérdezel, kedves Zsu77 - nagyon-nagyon ritkán látogat manapság meg, inkább kerülöm a találkozást. Mármint előtte Hypó elvtárssal is...
Egyébként az izgalmas kérdés nem az S, hanem a H elkerülése. Erről korábban is írtak párszor.
Pár perc és folytatom, ha érdekel valakit.
 

blaci

Őstag
Szia Steveray!
Üdv. itt a fórumon. Látom ha döcögősen is azért működik a dolog.:rolleyes: Természetesen érdekelnek minket a tapasztalataid, véleményed. (Minket minden érdekel.):rolleyes::mrgreen: Írd meg nyugodtan, ne fogd vissza magad. Köszi előre is.:rolleyes:
 

Zsu77

Új tag
Igen!Persze-persze: prevenció mindenek előtt,dehát ha egyszer becsúszik a hipó,akkor...szóval ha van tapasztalatod Mr.Somogyi ellen,ma már másik ruhába bújtak a kedves elvtársak,akkor írd meg!(Bár nálam egyszerű léleknél is kísért a múlt:a múltkor álmomban oroszul beszéltem...ez már biztos a vég,de meglepett,hogy mi mindenre emlékeztem...:mrgreen: )Azért jobb,ha itt kérdezel,mert lehet,hogy másnak is ugyanez lenne a kérdése és egy-egy sokakat foglalkoztató kérdésre özönlenek a tippek,a már bevált fogások.Így a nyílt kérdésekkel sokak hasznára leszel.A betegséggel kapcsolatos kérdések nem annyira magántitkok,mert itt mindenki ugyanazzal foglalkozik.És ja.Itt mindenki tök jó fej.Aki nem,arról gondoskodunk!:mrgreen:Szóval kérdezz,meg válaszolj is.Aki kérdez,annak nagyon kellenek a válaszok,mondjuk promtra!Úgyhogy ha vannak jó megoldásaid,tippjeid,akkor rajta!
 
Oldal tetejére