Legutóbbi tartalom: linus

  1. linus

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Nem tudom mennyi idősek vagytok, nem emlékszem bocsi......de hiába nagyobb ám a gyerek, ha nem érti/tudja hogy ő más, nem is szól! Nekünk is sok időnek(éveknek) kellett eltelni mire szólt hogy rosszul van! Ezért aztán nekünk ami alapból jel volt hogy hirtelen csak úgy leizzadt és nyűgös lett...
  2. linus

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Cipócska, tudom, hogy nem engem kérdeztél, de hidd el, a gyerekek hamarabb elfogadják a diabot mint a szülő!!!!!! Én sem hittem az orvosoknak mikor azt mondták nekem hogy jobb ez így, hogy ilyen picin lett cukorbeteg mert így nő fel ebben és ezt szokja meg! Nem azt mondom hogy nekik sincsen...
  3. linus

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Cipócska! Lányom 15 hónaposan lett cukorbeteg és nem jelezte a hipot elég sokáig, mert ugye nem is értette mi a helyzet, nem tudta hogy vmit is jeleznie kellene. Ugyan már akkor beszélt, de ez nem jelentett semmit. Amennyire emlékszem(lassan 3 éve diabos, messze voltak a kezdetek :) )...
  4. linus

    Insulinpumpa

    Szia Kriszti! Mi Nóri lányommal úgy jártunk, hogy a hasát nem is lehetett használni sokáig, mert annyira szálkás volt hogy úgymond kinyírta a kanült a hasa. lehet hogy nektek is ki kellene hagyni kis időre míg a pumpával magára szed pár kilót és újra próbálni. Ha belövőt használtok akkor meg...
  5. linus

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Az ok nem is lényeges szerintem, mert a diabos gyerekek egyáltalán nem panaszkodnak a zsinórra! Ez leginkább a szülőket idegeli ki, hogy mért játszol vele, vigyázz, bele ne akadj, mért nem figyelsz rá, stb........................ A lényege végül is ugyanaz, mint a zsinórosoknak. Én inkább látom...
  6. linus

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Rég jártam erre és lindzit olvasva, felmerült bennem, hogyhogy nem pumpát kaptatok? Mért pont a penes kezelést kapjátok? Hiszen egy ilyen picinek épp az evés és a napirend és a mennyiségek miatt az ideálisabb lenne.
  7. linus

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni van-e itt olyan aki elköltözött a diabos gyerekével az országból. Az első úticélunk uniós ország, konkrétan Anglia. Ha van valaki akkor megköszönném ha felvenné velem a kapcsolatot a szerelék felírás, honnan, hogyan, mi jár, mi nem kérdésben. Sajnos az angolok...
  8. linus

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Nem tudom miket eszik a kis törpe, de este ha már tartatok ott akkor jó lenne valami lassan felszívódó ch-val megtámogatni. Épp mert az anyatej az jól megemeli a cukit és jól le is esik utána. Valami kis keksz jó lenne pl a tejci vagy tápszer után. (nem tudom mit eszik) Nóri nagyon sokáig...
  9. linus

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia! Talán umbra lesz aki tud valami tuti tippet, mert Pistike is korán lett diabos. Én azt mondom ilyenkor a derékra való a tuti, DE, az hogy te/ti kényelmetlennek ítélitek az nem biztos hogy az. Felnőtt fejjel hajlamosak vagyunk azt hinni hogy kényelmetlen, mert nekünk az lenne-aztán...
  10. linus

    Insulinpumpa

    no problemooooo......................szívemből szóltál!!! :):):)
  11. linus

    Insulinpumpa

    Igen, tudom hogy a belövő az nem megoldás az ellenkezésre vagy a sírásra. viszont a fő előnye ebben az esetben-mint ahogy nálunk is volt- a gyorsaság. Hogy 1 pillanat alatt bent is van. Én személy szerint nem tartom nagy dolognak ha kézzel kellene úgymond szúrni, mert az elején rajtam volt a...
  12. linus

    Insulinpumpa

    Igen, első pumpásak és direkt ez lett kiválasztva, mert annyira vékony és nem zsíros a fia, hogy nem is ajánlotta senki neki a 90eset. Hát személy szerint jó dolognak tartom a belövőt, mert ha van egy megfelelő zsír réteg nem lehet vele hibázni. ha meg nincs akkor is lehet vele variálni a...
  13. linus

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Egy ismerősöm fia most kapott Accu-chek combot és a tenderlink-et használják hozzá. nem megy valami fényesen a kanül csere. azt szeretném kérdezni hogy van-e ehhez belövő? mert nekik azt mondták nincs hozzá. ez lehetséges? Köszi!
  14. linus

    Cukorbeteg gyermek

    Tubi, nekem ez rengeteg mennyiségnek tűnik amit ti esztek! Mikor Nóri diabos lett 120 gr volt egy napra előírva, de szóltam is rögtön kb 1 hét után hogy nem bírja megenni. Most sem közelítjük meg sokszor azt a 120-at. A diabos is olyan mint aki nem, vannak olyan időszakok amikor nem bír annyit...
  15. linus

    Cukorbeteg gyermek

    És ráadásul ez egy normális mese kategória. Bár nem értem mért nem lehett hajat rajzolni caillou-nak??? :o Kár, hogy csak ez az egy rész van, de szerintem jó alapanyag lehet annak akinek oviba készül a gyereke illetve oda jár, de nem kap nagy támogatást és megértést.
Oldal tetejére