Legutóbbi tartalom: szentgyorgyipal

  1. szentgyorgyipal

    vércukor kiértékelő program

    Video klipp adatrögzítéssel Köszönöm
  2. szentgyorgyipal

    Mindenkinek - inzulinok

    Milyen inzulin párosítást használjunk? Kedves Rugach! A beadandó inzulin-féleséget és mennyiségét a diabetológus orvos személyre szabja, attól nem szabad eltérni. Ha szükséges, az orvos változtat az inzulin-féleségen és mennyiségen, a kialakult vércukorszint szerint módosít vagy sem.
  3. szentgyorgyipal

    Vércukormérők

    Plazma cukorszint, Accu-Chek, kapilláris vér cukorszint, D-Cont Optimum, vércukormérő Feltettem a blogomba azt az ábrát amit itt is láthattok, ott bővebben írok róla. Akiket a plazma és a kapilláris vér cukor értékek közötti különbség, valamint azok akik az Accu-Chek és a D-Cont készülékekkel...
  4. szentgyorgyipal

    mindenkinek

    Tévedés Lo érték mérésekor Ki tud nekem segíteni megtalálni, ki tette fel azt az információt, hogy egy alacsony (lo) érték hibás mérése után tévesen adtak cukortartalmú folyadékot egy rosszul lett betegnek, pedig neki valójában magas volt a vércukra?
  5. szentgyorgyipal

    vércukor kiértékelő program

    Ki tud nekem segíteni abban, hogy megtudjam annak a videonak a YouTube címét, amelyben bemutatják, hogy a beteg átadja vércukormérőjét a nővérnek és ő az adatokat beviszi a számítógépbe. A feldolgozott adatok azonnal megjelennek az orvos számítógépének képernyőjén, így az orvos a beteget már a...
  6. szentgyorgyipal

    Orvos

    Cukorbeteg szakellátó helyek Többen érdeklődtek cukorbeteg szakellátó helyek címeiről. Ide írok egy hivatkozást, amire ha rákattintasz, egy olyan oldalra jutsz, ahonnan kiválaszthatod a hozzád legközelebbi szakellátó helyet...
  7. szentgyorgyipal

    Beszélgessünk, csak úgy

    Cukorbeteg szakellátó helyek Többen érdeklődtek cukorbeteg szakellátó helyek címeiről. Ide írok egy hivatkozást, amire ha rákattintasz, egy olyan oldalra jutsz, ahonnan kiválaszthatod a hozzád legközelebbi szakellátó helyet...
  8. szentgyorgyipal

    orvost keresek! Segítsetek légyszi!

    Cukorbeteg szakellátó helyek Többen érdeklődtek cukorbeteg szakellátó helyek címeiről. Ide írok egy hivatkozást, amire ha rákattintasz, egy olyan oldalra jutsz, ahonnan kiválaszthatod a hozzád legközelebbi szakellátó helyet...
  9. szentgyorgyipal

    OEP finanszírozás, cukorbetegek ellátása, támogatás, szervezés másképp...

    Cukorbeteg szakellátó helyekl Többen érdeklődtek cukorbeteg szakellátó helyek címeiről. Ide írok egy hivatkozást, amire ha rákattintasz, egy olyan oldalra jutsz, ahonnan kiválaszthatod a hozzád legközelebbi szakellátó helyet...
  10. szentgyorgyipal

    mindenkinek

    Cukorbeteg szakellátó helyek Többen érdeklődtek cukorbeteg szakellátó helyek címeiről. Ide írok egy hivatkozást, amire ha rákattintasz, egy olyan oldalra jutsz, ahonnan kiválaszthatod a hozzád legközelebbi szakellátó helyet...
  11. szentgyorgyipal

    vércukor kiértékelő program

    SmartPix, fájl transzport, nyomtatás A vércukorszint alakulásának elemzésére én is a SmartPix programot, illetve az általa készített Jelentést használom (lásd: vercukorszint-2010-aprilis-majus ) A jelentést a jelentés-generáló program nyomtató gombjával ki is nyomtattam, valamint kimásoltam...
  12. szentgyorgyipal

    Vércukormérők

    Plazma cukorszint, Accu-Chek vércukormérő Csakhogy az Akku-Chek kódóló csippjét nem lehet a D-Cont eszközbe betenni! Az Akku-Chek plazma cukorszintet, a D-Cont kapilláris vér cukorszintet jelez ki, de mindkét készülék kapilláris vért (ujjbegyből vett vért) használ a mérésre.
  13. szentgyorgyipal

    Vércukormérők

    Kapilláris vér cukorszint, Plazma cukorszint Kedves Reni! Kérlek olvasd el az előző hozzászólásomat is, amelyet az alanti hivatkozásra, a Vércukormérők-re (permanent linkre) kattintva érheted el: http://drinfo.hu/forum/vercukormeres/21-vercukormerok-2.html#post62193
  14. szentgyorgyipal

    Vércukormérők

    Kapilláris vér cukorszint, Plazma cukorszint Többünkben felmerült az a kérdés, hogyan lehet a "régi" kapilláris vér cukorszintet átalakítani az "új" plazma cukorszintre. A Roche tesztcsíkokhoz mellékelt Betegtájékoztató szerint a plazma cukorszint 11%-kal magasabb a kapilláris vér...
  15. szentgyorgyipal

    Vércukormérők

    Kapilláris vér cukorszint, Plazma cukorszint Az otthoni vércukor ellenőrzéshez (monitorizálásához) egy megfelelő eszközzel (újbegyszúróval) kapott kis mennyiségű vércseppet viszünk fel egy adott tesztcsíkra. Ez a vércsepp kapilláris erekből származik. A vércsepp a tesztcsíkban levő vegyi...
Oldal tetejére