Vércukormérők

rugach

Új tag
vércukor mérő

Szia.Én 26 éve vagyok cukros,gyerekkoromban lettem diabéteszes.
Naponta 3-szor inzulinozom magam és legalább napi négyszer mérem a vércukrom. Én Accu Chek Actve-ot használok,és nagyon bevált nekem,
mert könnyen kezelhető,pontosan és gyorsan mér.Ráadásul elég csak egy kis vércsepp ahhoz,hogy pontos értéket mérjen.Az Accu Cheket azért is tartom nagyon jó vércukormérőnek,mert a vérplazmából mér,amit a laborok is mérnek.Ezért sokszor,ha valaki összehasonlítja a más fajta mérővel mért eredmény az Accu Chek eredményével,azt tapasztalja,mintha az fölé mért volna.
 
Plazma cukorszint, Accu-Chek vércukormérő

.....Az Accu Cheket azért is tartom nagyon jó vércukormérőnek,mert a vérplazmából mér,amit a laborok is mérnek.Ezért sokszor,ha valaki összehasonlítja a más fajta mérővel mért eredmény az Accu Chek eredményével, azt tapasztalja,mintha az fölé mért volna.
Az Accu-Chek is a kapilláris vért használja a mérésre ("méri"), de a kijelzőn megjelenő érték a plazma cukorszintjének felel meg. (a fórumozók "plazma kalibráltnak" is mondják ezt a mérőt). A Roche szerint, ez a "plazma kalibrált" kijelzett eredmény 11% -kal nagyobb, mint a korábbi "kapilláris vérre kalibrált" kijelzés (ez a "fölémérés" oka).
 

tímeácska

Őstag
Az Accu-Chek is a kapilláris vért használja a mérésre ("méri"), de a kijelzőn megjelenő érték a plazma cukorszintjének felel meg. (a fórumozók "plazma kalibráltnak" is mondják ezt a mérőt). A Roche szerint, ez a "plazma kalibrált" kijelzett eredmény 11% -kal nagyobb, mint a korábbi "kapilláris vérre kalibrált" kijelzés (ez a "fölémérés" oka).

És, Pál! Jól gondolja a Roche, hogy ezért "mér fölé"?
 
Sziasztok !

Pár napja vagyok "önböködő" állampolgár.
A fiatalabb fórumozóknak üzenném, hogy nem kell félni a bácsitól. :mrgreen:

Szóval, 42 évet éltem inzulin nélkül, de most azt mondták a hozzáértők, hogy nem élek soká, ha nem élek vele....
Mint kezdő, szeretném megkérdezni, hogy a D CONT Partner készülékhez szükséges valamifelé kontroll , vagy ellenőrző folyadékot vásárolnom?
Itt ott olvastam erről valamit, de nem tudom, hogy konkrétan ehhez a készülékhez szükséges e ilyen.
Várom megtisztelő válaszotokat.
Üdv: Laci
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok !

Pár napja vagyok "önböködő" állampolgár.
A fiatalabb fórumozóknak üzenném, hogy nem kell félni a bácsitól. :mrgreen:

Szóval, 42 évet éltem inzulin nélkül, de most azt mondták a hozzáértők, hogy nem élek soká, ha nem élek vele....
Mint kezdő, szeretném megkérdezni, hogy a D CONT Partner készülékhez szükséges valamifelé kontroll , vagy ellenőrző folyadékot vásárolnom?
Itt ott olvastam erről valamit, de nem tudom, hogy konkrétan ehhez a készülékhez szükséges e ilyen.
Várom megtisztelő válaszotokat.
Üdv: Laci

Szia Cukrosbácsi! :D:dr_31:
Igen, van a D-Cont készülékekhez (is) kontroll oldat, a hivatalos neve Controloldat D-Cont Partner készülékhez.
Érdemes néhanapján elvégezni egy ilyen tesztelést.
De ebbe a topicba is érdemes beleolvasnod, igen sok hasznos tanácsot/tapasztalatot szerezhetsz!;)
Tehát, mint régebben már itt is megemlítődött, ajánlott új készülék vásárlásakor, majd fél-egy évenkénti kontoll méréseket végezni. Imigyen biztos lehetsz benne, hogy jól mér a készüléked!
Természetesen olyankor is jól tud jönni egy ellenőrzés, amikor úgy érzed, hogy folyamatosan (vagy többször) irreális eredményeket mutat a géped. Vagy túl alacsonyat, vagy túl magadat, tünetek nélkül!
Ha mész vérvételre, ahol vénás cukrot is néznek, érdemes a cukimérőddel összehasonlító mérést csinálni, ami azt jelenti, hogy a laborba levett vérmintával egyidejűleg mérsz cukit a saját vércukormérőddel! (Ne ijedj meg, ha nem tized-pontosságú eredményed lesz! De olyan nagy eltérésnek nem kellene lennie...);)
Remélem, többször is idelátogatsz, szerintem jól fogod Magad itt érezni! De tudod mit?! Tégy egy próbát, tapasztald meg saját Magad, milyen is itt...;):D:dr_31::cool:
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok !

Pár napja vagyok "önböködő" állampolgár.
A fiatalabb fórumozóknak üzenném, hogy nem kell félni a bácsitól. :mrgreen:

Szóval, 42 évet éltem inzulin nélkül, de most azt mondták a hozzáértők, hogy nem élek soká, ha nem élek vele....

Ja, és az eddigi tapasztalataidra NAGYON kíváncsiak vagyunk ám! Ide velük!!! ;):D:dr_24:
 
Kapilláris vér cukorszint, Plazma cukorszint

Az otthoni vércukor ellenőrzéshez (monitorizálásához) egy megfelelő eszközzel (újbegyszúróval) kapott kis mennyiségű vércseppet viszünk fel egy adott tesztcsíkra. Ez a vércsepp kapilláris erekből származik. A vércsepp a tesztcsíkban levő vegyi anyagokkal reagál, ezt érzékeli a vércukormérő és alakítja át belső elektronikai áramkör segítségével a kijelzőn megjelenített értékké. Ez a megjelenített érték több mérő esetében a kapilláris vér cukorszintjének felel meg.

A laboratoriumi mérések a vénás vérből nyert plazma cukorszintjét állapítják meg.

A két módszer tehát két különböző minta cukorkoncentrációját határozza meg. A kétféle cukorkoncentráció között egyértelmű összefüggés van.
Nemzetközi ajánlás létezik arra vonatkozóan, hogy az anyagcsere egyik paraméterét a plazma cukorkoncentrációjával jellemezzük. Ezért az Akku-Chek család vércukormérő áramköre, amelynek része a kalibrációs csipp áramköre is, kb. a 2009. évtől a kijelzőn a plazma cukorkoncentrációjának megfelelő értéket jelzi ki. Ezt az eljárást hasonlíthatjuk ahhoz, ahogy a mérő két különboző, általunk választható módon (mmol/L, vagy mg/dL egységekben) jelez ki. (Lásd a Roche tesztcsíkokhoz mellékelt Betegtájékoztatót. A tesztcsík dobozán egy sárga kör és a benne levő fekete vonalak jelzik azt, hogy a kijelzés plazma cukorszintre vonatkozik).

A legtöbb, általunk ismert és használt vércukormérő gyártója nem követi ezt a nemzetközi ajánlást, az általuk gyártott mérők a kapilláris vér cukorszintjét jelzik ki. Fontos tehát, hogy egyértelműen közöljük, melyik készüléket használjuk vércukorszintünk monitorizálására.

A mellékelt grafikon olyan méréseket tartalmaz, amelyek elvégzésére a 2009. év elején a kapilláris vér cukor szintjét kijelző Roche tesztcsíkokat és kódolási csippeket használtak. Az év végén pedig olyanokat, amelyek a plazma cukorszintnek megfelelő értékeket jeleztek ki. A kétféle kijelzési mód (kódolási csipp) váltása június közepén történt.

A grafikonon ábrázoltuk az éhomi cukorszint havi átlagait: az év elején meghatározott kapilláris vér cukorszintet, majd az év végi plazma cukorszintet. A júniusi átlag jól látható módon félig a kapilláris vér, félig a plazma cukorszintjének felel meg.

A grafion URL címe az alubumomban:
http://drinfo.hu/forum/csatolasok/album/kiskep/3/ba784f36f4fc6c463eaddbb73883cdf6_3474.jpg?dl=1273391911
 

Csatolások

  • PlazmaCukorSzint.JPG
    PlazmaCukorSzint.JPG
    38.5 KB · Olvasás: 19

tímeácska

Őstag
Kedves Pál!
Ez egy szuper tájékoztatás azoknak, akik nem értik, hogy az "új" cukormérőjük miért "mér fölé" a régebbi, általuk használt mérőnek!
Ezek szerint, nem a készülék megbízhatatlan, hanem egyszerűen csak követi az új cukormérő a nemzetközi ajánlást...
Hálás köszönet érte, hogy felvilágosítottál minket! :dr_24::dr_24::dr_24:
 
Ja, és az eddigi tapasztalataidra NAGYON kíváncsiak vagyunk......

Csiga-biga , köszönöm szépen a fórumba invitálást, ezt már randira hívásnak vettem... ;)
Olyan vagyok , mint egy gyerek.... egyik kérdés szüli a másikat.
Mi történik akkor ha egy ilyen kontroll folyadékos mérésnél egyszer csak azt veszem észre, hogy a készülék önálló életet kezd élni ?
Felnyitom a kukát és gyarapítom vele a tartalmát, vagy a reklámban megismert Kovács Lajos mosógépszerelőt kell hozzá hívnom ? :dr_126:

Ja és a tapasztalataim:
Mindig elhatározom, hogy számolok magamban háromig és 3-ra megnyomom az ujjbegyszúró gombját, de eddig ez még egyszer sem sikerült. Most már rájöttem, hogy jobban járok, ha átverem magam és már az 1-nél megnyomom. :mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Felnyitom a kukát és gyarapítom vele a tartalmát, vagy a reklámban megismert Kovács Lajos mosógépszerelőt kell hozzá hívnom ? :dr_126:
:mrgreen:
Gagyi, elavult, régi, vagy rosszul működő vc mérőt tilos kukában landoltatni!!!
El kell rakni, mindig vannak csere akciók, ahol a gagyi, elavult... stb kütyüket be lehet csereberélni modern, jó, profi... stb kütyükre.

A Kovács Lajosok csak jól megfizetett reklám statiszták(ok). Ahogy Gálvölgyi mondaná: sz...-rok én a vízlágyítóra, 3 évenként veszek új fűtőszálat 10-ed annyiért :rohog::rohog::rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja és a tapasztalataim:
Mindig elhatározom, hogy számolok magamban háromig és 3-ra megnyomom az ujjbegyszúró gombját, de eddig ez még egyszer sem sikerült. Most már rájöttem, hogy jobban járok, ha átverem magam és már az 1-nél megnyomom. :mrgreen:
No para, ügyi vagy, hogy már 1-nél böksz. :cool::cool::cool:
Én mazsola koromban majd egy hétig számoltam, mármint nem 7-ig, hanem 6+1 napig, persze nővérkének azt mondtam, hogy otthon már bátran böktem. :dr_32: Persze azóta bevallottam neki, hogy anno jól becsaptam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bökés és bátorság:
Idestova 5 éve vagyok pumpás, és a kanült mindig kézzel szúrtam be. Nem is akartam belövő kézi készüléket magamnak, mondván minek. Aztán mégis kértem, mert a zoldalamba, mármint a hátsó oldalamba nehéz bebökni a kanült.

No, hát az első belövő kézi készülék használatakor ott álltam a konyhában, mély levegő beszív, kifúj, beszív, kifúj, a kezem a kioldó gombon, de én még mindig csak a légzőgyakorlatnál tartottam. Bizony letelt kb. 2-3 perc, mire meg mertem nyomni a gombot. Pedig azt a kanült lőttem be belövőkével, amit 5 éve bökök magamba kézzel, mégis rettegtem. Még most is koncentrálok, ha belövőkével lövök.
Valahogy ez nekem olyan, hogy nem látom a tűt, nem én iránytok, és nekem félelmetesebb, olyan szögbelövős asszociációs.
 

tímeácska

Őstag
Csiga-biga , köszönöm szépen a fórumba invitálást, ezt már randira hívásnak vettem... ;)
;);):rohog::rohog:
Olyan vagyok , mint egy gyerek.... egyik kérdés szüli a másikat.
Mi történik akkor ha egy ilyen kontroll folyadékos mérésnél egyszer csak azt veszem észre, hogy a készülék önálló életet kezd élni ?
Felnyitom a kukát és gyarapítom vele a tartalmát, vagy a reklámban megismert Kovács Lajos mosógépszerelőt kell hozzá hívnom ? :dr_126:
Hát, ha mégis eccercsak önálló életet kezdene élni a cukormérőd (de ez a veszély, ha új -nem régi- a mérőkéd, nem igazán fenyeget!), fel kell keresni a gyártó/forgalmazó céget. Ezeket az infókat, hogy hogyan, s miképp' éred utol Őket, a használati útmutatón vagy a garanciajegyen rajta vannak! A legtöbb gyártó/forgalmazó cserekészüléket küld az esetleges javítás idejére. Igen rugalmasak, és rendesek! (És ez itten nem a reklám helye!) Csak, hogy ez mennyire így működik, és nem csak reklámfogásként "ígérgetik" a gyors javítást+cserekütyüt, bizonyítja, hogy vannak itt a fórumon (pl. Zsuzsa), akik már igénybe is vették eme szolgáltatást! Szóval, nem kamu, és megnyugodhatsz, nem maradsz kütyü nélkül (nincs olyan szerencséd!!!:rohog:[FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica]
[/FONT]), ha önálló életet kezdene élni! Sőt, minden "támogatott" cukimérőre, tehát, amit receptre írtak fel, 6 év garancia jár. Ennyi a kihordási ideje is, azaz, újat majd csak a 6 év lejárta után írathatsz fel újra!
Ja, és valóban KI NE DOBD!!!:o
Ja és a tapasztalataim:
Mindig elhatározom, hogy számolok magamban háromig és 3-ra megnyomom az ujjbegyszúró gombját, de eddig ez még egyszer sem sikerült. Most már rájöttem, hogy jobban járok, ha átverem magam és már az 1-nél megnyomom. :mrgreen:
:rohog:
Én szerencsésnek mondhatom magam, hogy a kórházi tűvel ujjbökdösésből kimaradtam... Ebből az következik, hogy az ápoló személyzet azóta is életben van... :mad::rohog::rohog:
 

tímeácska

Őstag
Most, a szülőszobán, vagyis, a műtőben fordult velem elő, hogy tűvel akarták megszúrni az ujjamat, mert az ujjszúróm kint maradt. Mielőtt neki álltak volna a nyissznek, meg akartam mérni a cukromat, biztos, ami biztos alapon, igaz, EDA volt, de ha komplikáció lépett volna fel, altatásban folytatták volna a császárt. Ezért nyugodtabb voltam, hogy tudom, jó cukival "állok neki" a dolgoknak. Ekkor vettük észre, hogy a tokban a bökőkén kívül minden benne van... (Nem tudom, mikor vehettem ki, ill. nem raktam vissza... Ez nem jellemző rám!) Tehát, ezért tűvel akarták megbökni Csigut, aki tiltakozott... Oké, rám bízták a nagy feladatot, és én szabályosan egy lyukat fúrtam az ujjabra, bökni nem mertem! Mondjuk ha subcutan tű lett volna, még talán... De ez egy óóóóóriási volt!!!:o:rohog:
Tehát, számolgatás ide vagy oda, én biza inkább fúrtam... :D:D
 
Na, ezekről a kórházi újjböködőkről jut eszembe.....
Bent voltam az "elfekvőben" a cukor beállítás miatt, jött is szép sorban a "személyzet"...
Az egyik cukrot mért, a másik vérnyomást, a harmadik az inzulinnal hadonászott.
Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbségek lehetnek az egyes nővérkék ügyességében.
Mindjárt az első úgy megbökte az ujjamat, hogy a túloldalt majdnem lepöckölte a körmömet. :rohog:

Aztán ahogy jöttek a napok és mindig más nővérke jött böködni.
Gondolom azért, hogy ne ugyanarra a nővérre haragudjunk.
Az utolsó napon meg egy hímnemű nővérke jött. Legyen a neve fivérke. :wink:
Mit ne mondjak, ő volt a legprofibb a maga 25 évével. Nem tudom hogy csinálta, de alig lehetett érezni. Mikor elment, a szobatársam rosszmájúan megjegyezte, hogy ez az ápoló egész biztosan homi.
Na jó volt benne valami erre utaló, de akkor is ő volt a legprofibb.

Ja és akkor az első inzulin beadás :
Egyik nővérke tekerte az adagolót, a másik csak nézte az eseményeket. Én meg hogy ne lehessen észrevenni, hogy nyuszi volt a jelem az oviban, egy hatalmas szúrással magamévá tettem az inzulint. :hurra:

Utóbb megtudtam, hogy ezzel a tettemmel egy sport szelet boldog tulajdonosává tettem a nézelődő nővérkét. Ezek a "lökött" csajok időnként fogadásokat kötnek, hogy az új versenyző be meri e adni magának elsőre.:rolleyes:

Aztán jött a második nap reggele.
Egy még eddig nem látott 1,80 magas 100Kg-os nővérke hozta az inzulint.
Tekertem rajta kettőt és kispricceltem.
Mire a nővérke kedvesen : :dr_128:CSAAAAAK EEEEEGYEEEEET !!!!!!!! :mad:
Na gondoltam, ezt jól kifogtam.....
Aztán tekertem 10-et és szúrtam. kb 5 mp után már unatkozni kezdtem és kihúztam a tűt.
Mire a nővérke még nagyobb kedvességgel: :dr_128::dr_128: TÍÍÍÍÍÍÍÍÍZ MÁSODPERCÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍG !

Majd mire mindenki megnyugodott, leakasztotta a nővérke a lázlapot és hűvös tekintettel mélyen a szemembe nézett.....
Széklete volt ?
Nyeltem egyet...... Persze hogy volt, MOST !!!!
:cool::cool::cool::rohog::rohog::rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na, ezekről a kórházi újjböködőkről jut eszembe.....
Bent voltam az "elfekvőben" a cukor beállítás miatt, jött is szép sorban a "személyzet"...
hűvös tekintettel mélyen a szemembe nézett.....
Széklete volt ?
Nyeltem egyet...... Persze hogy volt, MOST !!!!
:cool::cool::cool::rohog::rohog::rohog:
:rohog::rohog::rohog::dr_32::dr_32::dr_32:
 
Oldal tetejére