Új rovat a gyerekvállalásról a Cukorbeteg Élet lapban

Arlene

Új tag
Új és kétségbeesett...

Sziasztok!
Új tagként ma csatlakoztam, bár már több, mint 10 éve 1-es diabeteszem van.
Nagyon örülök, hogy gyermekvállalás témában is találtam információkat, mert nálam most lenne nagyon aktuális ez a kérdés.
Valahol olvastam, hogy 25 éves kor alatt kell(ett volna) gyermeket vállalni, ez szíven ütött :shock:, persze nem tudom, mennyire hiteles. Sajnos én ezen a koron már túl vagyok, igazából úgy terveztem, hogy az elkövetkezendő hónapokban szeretnék babát. De olvastam, hogy már a teherbe esés előtt több hónappal normalizálni kell a HgBA1C értékeket, amik nálam sajnos nem mutatnak túl szép képet.
Ráadásul most gondolkodtam el a pumpán is, hogy a baba minél nagyobb biztonságban legyen, de olvastam, hogy az sem megy egyik napról a másikra :???: Így teljesen kétségbe estem, hogy felelőtlenül próbálkozunk már most??? És ha véletlenül összejött, akkor nem számíthatok semmi jóra, igaz? Úgy értem max 10 napos lehet, ha van valami, de ahogy olvastam már ilyenkor is árthat egy magasabb cukor...
Tudom, ezek alapján kissé ostobának tűnhetek, pedig alapvetően megfontolt szoktam lenni, csak nagyon szeretnék már manót, minél hamarabb és sok infot nem, nem vagy nem így tudtam :confused: Elnézést a nagyregényért, de teljesen magamba zuhantam....Remélem kapok egy kis bíztatást (nagyon rám férne :cry:) és persze sok hasznos infot is!
Előre is köszönöm, szép napot! :)
 

tímeácska

Őstag
Szia Arlene!
Hát, ha sok infót szeretnél, akkor nagyon jó helyen jársz!
Szerintem, ha már most van babóca, akkor sem lesz semmi baj, csak akkor nagyon oda kell figyelni! Vannak itt olyan emberek, akik pumpa nélkül szültek, és minden rendben volt Náluk! De erről majd Ők többet mesélnek!:)
Ha a pumpán gondolkodsz, azt nagyon jól teszed! Én azt javasolnám, hogy még a terhesség előtt érdemes lenne kipróbálni, veszíteni valód az ég világon nincs, de legalább látni fogod, hogy oké-e a dolog, vagy sem... Ha már esetlegesen van baba, csak még nem vagy benne biztos, akkor nem tudom, érdemes-e belevágni a pumpába... De majd erről is nyilatkoznak a tapasztalt babázós pumpások... :)
 

lizzi

Őstag
Szia Arlene!
hát igen a pumpa az egy nagyon jó dolog:)
mi is babát szeretnénk és én is ezért lettem többek között pumpás lassan 1 éve
én a helyedben azzal kezdeném ,hogy keresnék egy jó nőgyógyászt és minden lehetséges vizsgálatot elvégeztetnék ,mert a cukrodon kívül még nagyon sok dolognak rendben kell lennie
 

Arlene

Új tag
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kedves válaszokat!!!!!!! :)
Igen, tökéletesen igaz, hogy kellene keresni egy nőgyógyászt is, mert eddig mindig csak berobogtam a rendelőintézetbe a szokásos szűrésekre és kész.
Kaptam egy nevet, (nagyon dícsérték), a doktor úr elvileg cukros kismamákkal is foglalkozik, egyszer jártam nála, de nem volt szerelem első látásra...Dr. Szabó György Róbert az illető, a MÁV Kórház orvosa. Hallott esetleg róla valaki?
Köszönöm a bíztató szavakat, remélem tényleg van még remény, ha esetleg baba van a pocakban akkor is....A pumpát mindenképp megpróbálom, ebben a témában eléggé kiműveltem itt magam :) főleg ha nincs most kis jövevény :)
Mégegyszer köszönök mindent, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra és azt hiszem, oszlopos tag leszek :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Arlene, cukrosként semmi esetre se a MÁV kórházban szüljél... A másik topikban majd írok erről is neked. Szóval kellene neked olyan nődoki, aki a cukrosokhoz ért és olyan kórházban is dolgozik, ahol érdemes egy cukrosnak szülnie (pl Péterfy, 1-es női, Délpesti).
 

Arlene

Új tag
Köszönöm a tanácsot! Mondjuk ő elvileg endokrinológus is, ezért is gondoltam, hogy esetleg ő szóba jöhet. De a találkozás alapján nem biztos, hogy ragaszkodom hozzá.
Mivel a Péterfy-be tartozom én is, ezért lehet, hogy onnan lenne célszerű nőgyógyászt is választani?
Van esetleg valaki, akit ajánlani tudnátok?
És hogy megy ez? Fel kell hívni, vagy el kell hozzá menni és megkérdezni, vállal-e? Vagy ha már megvan a pozitív teszt, akkor megtenni mindezt?
Előre is köszi! :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszönöm a tanácsot! Mondjuk ő elvileg endokrinológus is, ezért is gondoltam, hogy esetleg ő szóba jöhet. De a találkozás alapján nem biztos, hogy ragaszkodom hozzá.
Mivel a Péterfy-be tartozom én is, ezért lehet, hogy onnan lenne célszerű nőgyógyászt is választani?
Van esetleg valaki, akit ajánlani tudnátok?
És hogy megy ez? Fel kell hívni, vagy el kell hozzá menni és megkérdezni, vállal-e? Vagy ha már megvan a pozitív teszt, akkor megtenni mindezt?
Előre is köszi! :)
Bocsi, de elfelejtettem, hogy ki a diabdokid? Neki kellene ajánlani a Péterfyben szülészt, szerintem őt kérdezd! És annyira nem fontos, hogy terhesség előtt meglátogasd, max neked lehet érdekes az, hogy szimpi-e, de ha nem, terhesen is válogathatsz. Irtam neked emailben a Péterfyben a Chlamydia rendelést a Raffai doktornővel, ott ki tudod vizsgáltatni magad még baba előtt, emiatt külön nem kell mindenáron szülésszel találkoznod. Én amúgy sajna ott nem ismerek senki szülészt.... csak a diabetológiát :)
 

Arlene

Új tag
Rendben, köszönöm szépen :)
Megkérdezem majd a dokimat akkor (amúgy dr. Sallai Tamás a diabetológusom, a Fövényi Tanár Úrtól "örökölt" meg :D)
Gondolom a szimpátiánál fontosabb, hogy valamelyest jobban biztonságban érzi magát az ember, ha ott van a közelben a diabetológusa is :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Rendben, köszönöm szépen :)
Megkérdezem majd a dokimat akkor (amúgy dr. Sallai Tamás a diabetológusom, a Fövényi Tanár Úrtól "örökölt" meg :D)
Gondolom a szimpátiánál fontosabb, hogy valamelyest jobban biztonságban érzi magát az ember, ha ott van a közelben a diabetológusa is :)
Hu, hát Sallai nem igazán profi a terhesgondozásban... Szerintem konzultálj egyet Thaisszal! Terhesen úgyis hozzá kell majd járnod.
 

Arlene

Új tag
Tényleg? Terhesen diabetológust kell váltani? Ezt nem is tudtam....
Thaisz elég keménynek tűnt, mikor találkoztam vele, nem tudom, hogy hogy érted a konzultációt? Már felkészülés témában is, vagy majd csak ha már van baba? Simán jelentkezzek be hozzá? Azt lehet? Vagy szóljak a Sallai doktornak és ő majd elmondja? Vagy ne szóljak neki? Vagy? :) Több kérdésem nincs....:rolleyes: :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tényleg? Terhesen diabetológust kell váltani? Ezt nem is tudtam....
Thaisz elég keménynek tűnt, mikor találkoztam vele, nem tudom, hogy hogy érted a konzultációt? Már felkészülés témában is, vagy majd csak ha már van baba? Simán jelentkezzek be hozzá? Azt lehet? Vagy szóljak a Sallai doktornak és ő majd elmondja? Vagy ne szóljak neki? Vagy? :) Több kérdésem nincs....:rolleyes: :)
A HbA1cd miatt gondoltam a konzultációt, beszélned kéne vele, hogy próbálkozhatsz-e most például és, ha nem, akkor mit gondol, mikor. Ehhez ő ért, a Sallai nem. Amúgy nem kemény, egyáltalán nem, sőt... a terhesgondozók közül szerintem messze a legmodernebb és legszabadabb felfogású. Csak akkor kemény, ha szükség van rá... :)
 

Arlene

Új tag
Értem, köszi az infot :)
És hogy lehet hozzá bejelentkezni? Kérjek egy időpontot? A központi számon keresztül? Szerinted vállani fog? Ez bevett szokás? Mármint hogy babavállalási kérdésekben őt keresi meg az is, aki egyébként szintén a Péterfy diabetológiájához tartozik? (Csak azért kérdezem, hogy nehogy a Sallai doktor rossz néven vegye, így is kedves volt tőle, hogy átvett. Persze tudom, a baba érdeke mindenek előtt fontos.)
Egyébként nem hiszem, hogy ilyen eredményekkel lehet próbálkozni, most rajtam van a sor, hogy megpróbáljam kihozni a maximumot (HbA1C-ből a minimumot :)), ha kell úgy, hogy hajnalban felkelek és beadok pár extra egység bázist, stb.
De ha ő a szakértője a cukros terheseknek, akkor mindenképp érdemes vele beszélni gondolom. Csak nem tudom, hogy most, amikor viszonylag egyértelmű a helyzet, vagy később kicsit? Mit javasolsz?
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy mi az esélyem arra, hogy cukros babám legyen, ha oda kerül a sor.
-Én, 2004 óta vagyok 1. típ. diabéteszes. Most 30 éves vagyok.
-Nagymamám már régóta, (talán már 12 éve is), 2. típ. cukorbeteg.
-A párom édesapja asszem 7 éve 1. típ. cukis.
- A párom egészséges...
Szóval? mik az esélyeink egy két egészséges babára?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy mi az esélyem arra, hogy cukros babám legyen, ha oda kerül a sor.
-Én, 2004 óta vagyok 1. típ. diabéteszes. Most 30 éves vagyok.
-Nagymamám már régóta, (talán már 12 éve is), 2. típ. cukorbeteg.
-A párom édesapja asszem 7 éve 1. típ. cukis.
- A párom egészséges...
Szóval? mik az esélyeink egy két egészséges babára?
Orsika, ebből az egészből sajnos 1 dolog a tuti, hogy benned nagy valószínűséggel (végülis ez sem tuti...) van rossz gén, amit átörökíthetsz. Hogy a párodban van-e, azt nem tudjuk. Ha van benne is és benned is rossz gén, akkor nagyobb eséllyel kapja nyilván meg a baba a rossz gént, DE ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy cukros is lesz. Nemrég olvastam, hogy az, hogy valaki örökli a rossz gént kb azt jelenti, hogy 2 vagy 4% esélye van arra, hogy cukros is lesz, nemcsak hordozza a gént. Ez összességében azért nem túl rossz! Amúgy, ha az anya cukros 2%, hogy a baba is az lesz, ha az apa, akkor 4 vagy 6, ebben most nem vagyok biztos. A lényeg, hogy számít ez bármit is? :)
 
sziasztok!
a segítségeteket szeretném kérni infószerzésben.
1 éve vagyok 1-es dm. Még eddig nem nagyon tájékozódtam gyerekvállalás témakörben, illetve nem találtam semmi megbízható infót.
Van 1 nagyon jó kezelőorvosom, de most napi 3 étkezésen vagyok, és sztem terhesség alatt visszaállítanak a napi 5-6ra, vagyis más inzulin, új beállítás stb. Gondolom, hogy akkor inkább teherbe esés előtt vissza kéne állnom pár hónappal, hogy akkor állítgassak és ne a terhesség közben. Annyit tudok, hogy elméletben léteznek központok a prekoncepcionális értékek beállítására, aztán a terhesség, szoptatási időszak nyomon követésére is. Nem tudom, hogy itthon egyáltalán van-e ilyen, úgy hallottam, hogy kb. másfél két éve megszűnt.
Tehát kérdés, hogy hová menjek, ha be akarom állítani az inzulint, infókat szerezni a terhesség kezeléséről stb. ti hogy csináltátok?
+ kérdés: többen nagyon tájékozottak vagytok, naprakészek a témában, de általában is a cukorbetegséggel kapcsolatban is (pl. pumpa). honnan szerzitek be az infót?
( + a dr.infó ugyanaz, mint a cukorbeteg élet?)

előre is köszi! (maradt még kérdésem bőven talomba...:)

ui: lett rovat? engem biztosan érdekelne...
 

dg

Őstag
sziasztok!
a segítségeteket szeretném kérni infószerzésben.
1 éve vagyok 1-es dm. Még eddig nem nagyon tájékozódtam gyerekvállalás témakörben, illetve nem találtam semmi megbízható infót.
Van 1 nagyon jó kezelőorvosom, de most napi 3 étkezésen vagyok, és sztem terhesség alatt visszaállítanak a napi 5-6ra, vagyis más inzulin, új beállítás stb. Gondolom, hogy akkor inkább teherbe esés előtt vissza kéne állnom pár hónappal, hogy akkor állítgassak és ne a terhesség közben. Annyit tudok, hogy elméletben léteznek központok a prekoncepcionális értékek beállítására, aztán a terhesség, szoptatási időszak nyomon követésére is. Nem tudom, hogy itthon egyáltalán van-e ilyen, úgy hallottam, hogy kb. másfél két éve megszűnt.
Tehát kérdés, hogy hová menjek, ha be akarom állítani az inzulint, infókat szerezni a terhesség kezeléséről stb. ti hogy csináltátok?
+ kérdés: többen nagyon tájékozottak vagytok, naprakészek a témában, de általában is a cukorbetegséggel kapcsolatban is (pl. pumpa). honnan szerzitek be az infót?
( + a dr.infó ugyanaz, mint a cukorbeteg élet?)

előre is köszi! (maradt még kérdésem bőven talomba...:)

ui: lett rovat? engem biztosan érdekelne...

Szia!

Nézd meg a "Babázhatok" c. topikot. Ott sok kérdésedre találsz választ!

És igen, a dr.info magában foglalja a Cukorbeteg Életet. Csak azért nem írom azt, hogy egyenlő, mert a dr.info bővebb témakörrel rendelkezik.
 

virág85

Új tag
Dr Szabó Györgyről info

Sziasztok!
Nekem nem cukorbetegséggel kapcsolatos kérdésem van, hanem Arléne-t szeretném megkérdzeni, hogy miért nem volt neki szimpatikus, vagyis szerelem első látásra Dr Szabó György?
Azért érdekel, mert jövő héten megyek hozzá először. Nekem a pajzsmirigyemmel és a peteérésemmel is problémám van, úgy gondoltam ő a megfelelő, de azért utána járok!
Köszönöm a választ.
 

vera0904

Új tag
Sziasztok!!

Mindenkit szeretettel üdvözlők.
Majdnem 20 éve vagyok cukorbeteg I típusú,2 csodálatos kisfiam van 5 és 6 évesek.Én idén leszek 40 éves és egy kisbaba várás előtt állunk :)

Sok mindenen keresztül mentünk,de a fiacskáim makk egészségesek.
 
Szép napot kívánok mindenkinek ebben a szörnyű időben!
Egy hatalmas szívességet szeretnék kérni! Az alábbi linken elérhető egy kérdőív, ami a diabetesről szól! Kérem, amennyiben van néhány percük, töltsék ki, hatalmas segítség lenne a szakdolgozatom elkészítéséhez! Olyan emberek válaszaira lenne szükségem, akik inzulinnal és nem gyógyszerrel kezelik magukat.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Bízok benne, hogy az eredmények alapján kiderül, hogy mit lehetne változtatni a kezelésben, hogy midnenkinek megfelelő értékei legyenek!
További szép napot!
/Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok :)/ Jó egészséget!

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/c317e34c2e7d45ab384460dd0f0acd75
 
Oldal tetejére