GratulálokMolli!
Kisfiú![]()
GratulálokMolli!
Kisfiú![]()
.Mantanya!
Mekkora volt a baba, ami alapján macrosomnak "ítélték", és mikortól volt sok a vized?
USAban már megy a béranyaságDodi és Gajdi gratulálok a fiúkhoz!!!
most csak irigykedem rátok ,mert én úgy néz ki nem vállalok több babót![]()
nekem nem akar szülni valaki egy fiút?
nekem is az volt mindig az elképzelésem ,hogy nem akarok egyke gyereket ,de az élet átírja a vágyainkat...most már azt kívánom ,hogy egészségesen fel tudjam nevelni a kislányomat és ő is egészséges maradjon!!!
Hát nagyon helyesek
Sziasztok!
javasoltataok korabban Dr. Hruby Ervint es azt szeretnem megkerdezni ezzel kapcsolatban,h mennyire gyakran kell hozza menni cukros kismamakent es melyik napon rendel ( mar amikor menni kell az mindig egy fix nap pl mindig szerdanl ) azert kerdem mert a cukros rendeles az csutortokon van a Péterfyben . a masik kerdesem,h mikor szokta befektetni a kismamakat szules elott? varom segito valaszotokat. koszonom elore is![]()
Nimródot 29 évesen szültem, 40 hét és 3 naposan, mindössze azt a 3 napot kellett bent feküdnöm, ami a betöltött 40. után volt (ebből kettőt itthon töltöttem, mert hétvége volt, így 1 egész napig feküdtem bentSziasztok!
javasoltataok korabban Dr. Hruby Ervint es azt szeretnem megkerdezni ezzel kapcsolatban,h mennyire gyakran kell hozza menni cukros kismamakent es melyik napon rendel ( mar amikor menni kell az mindig egy fix nap pl mindig szerdanl ) azert kerdem mert a cukros rendeles az csutortokon van a Péterfyben . a masik kerdesem,h mikor szokta befektetni a kismamakat szules elott? varom segito valaszotokat. koszonom elore is![]()
Legyen igazadMolli!
Ne légy pesszimista! A cukraidra nagyon odafigyelsz, így nem is lehet gond! Meglásd majd amikor sorban jönnek az unokáid, már nem is leszel többé pesszimista! Látod sok nem cukros nőnek nem is lehet Gyermeke, már mennyivel szerencsésebb vagy! Nyilván vannak kimerítő időszakok és megvallom, amióta 2 Gyerkőc van van, hogy 2 napig sem mérek cukrot! Valahogy elfelejtem. Persze amikor érzem, hogy fent vagy lent van, akkor rámérek. Pedig tudom, hogy milyen fontos, hogy egészséges Anyukájuk legyen a Srácoknak! Igen tényleg tetszik Nimó-Minó
!
A mi gyerekorvosunk pedig egyenesen hülyének nézett, amikor a tejfogyasztás-cukorbetegség kapcsolatáról kezdem el érdeklődni, nekem is azt mondta, h ne olvasgassak a neten, és h valószínűleg a laktózra gondolok, de ő nem hallott még arról, h ez okozhat cukorbetegséget. Szóval IQ2-nek néztek, nagyon rossz érzés volt....
Szerintem is rengeteg bébikaja van tejcsi, tejpor, stb. nélkül. De nekem azért tudott gondot okozni a tejtermékmentesség tizórai/uzsonna/vacsora téren.... én a glutént is csak 11 hósan vezettem be, a felvágottakkal a tartósítószer miatt 2 éves korig vártam, és alig tudtam mit adni a gyereknek a hagyományos kaják közül... pedig én 1 éves kor előtt elkezdtem a sajtot, joghurtot, azt hittem az elején, h csak a tej problematikus.
Akkor most már a sajt sem mehet? Régebben arról volt szó, h az Okés....
Tubi a tejpép nem a kálcium miatt??? Én legalábbis ezért erőlködtem volna, miután már nem tudtam szoptatni. Vidék lévén nekem elég nehéz beszerezni ezeket a "furcsaságokat", mint zabtej, no és gondolom, anyagilag sem lehet olcsó mulatság. Most 2 éves korig tervezek szoptatni, talán ez a legbiztosabb táplálék de nem könnyű, és nem minden a szándék.
Edelino te már nem szoptatsz? Nem értem, ha nem, akkor miért a tejmentes diéta neked, ha igen, akkor miért az alma ilyen korán?
Puszi mindenkinek![]()
Az átlag babáknak sem jó a tejtermék 1 éves koráig, ezt az utolsó mondatodat mire értetted? Mert a bébiételek többsége tejtermékmentes (Hipp, Kecsekémti, Babylove, ezeket vettem én). Egyáltalán nem nagy gond egy babának a tejmentesség, ugyanis úgyis külön főzöl neki eleve. Mindkét gyerekem joghurt és sajt nélkül evett 2 éves korukig, nekem ez egyáltalán nem volt gond. A főtt kajákat meg egyszerűen tejtermék nélkül válogattam össze, azaz az ebédet, vacsit, vagy én csináltam külön (amúgy is külön csinálnak ilyenkor mindent a babának, hogy ne kapjon annyi sót és fűszert), egyszerűen nekik tejmentes kaját csináltam, főzit rizstejjel habartam vagy csak simán olajos liszttel, a bébiételeknek hatalmas arzenálja áll a rendelkezésünkre tejmentes kajákban is. De amúgy is, mire a baba képes lesz kb normálisan enni, 1 éves lesz, addig átlagos esetben sem javasolt (ma már, a modernebb orvosok szerint...) a tejtermékek bevezetése, addig pedig még mennyi időtök van! Hozzászokik az ember agyilag ehhez, nem gond abszolút.Voltunk gyerekorvosnál, de sajnos helyettesítés volt. Így nem tudtam megérdeklődni a tápszer-kérdést. Sőt. Még jó, hogy nem ez a helyettes a gyerekorvosunk, mert teljesen hülyének nézett, hogy mint akarok én a tejmentes doglokkal, meg ki mondta nekem ezt a Milumil peptis tápot, meg modjam már meg, hogy milyen számszerűen kimutatható összefüggés van a tejfehérje gyerekkori fogyasztása között (ami ugye egyik tápban sem tiszta formában van) és a cukorbetegség között... Na, ezek után gondoltam, nem forszírozom a kérdést, és megvárom a saját gyerekorvosunkat. Aki pedig -a ahogy megtudtam - nem híve a korai hozzátáplálásnak, így még várok egy kicsit.
Szandimon: még szoptatok, azért a tejmentesség nekem. Ezt tudom kezelni - bár én eddig nagy tejfogyasztó voltam minden formában, tehát elég zokul veszem a dolgot-, szójázgatok kicsit helyette. A zabtejet kóstoltam, elmegy, a rizstej viszont nekem nagyon vitte a cukrot és ihatatlannak éreztem. Meg valóban nagyon drágák..
Csak nézegetem a lehetőségeket babócának, ha elkezdünk hozzákajálgatni, mivel ahogy látom, ez nem olyan, hogy bemegyek a boltba, s veszek neki valami...