Sani
Új tag
Kedves Kicsidodi!
Hát nekem is a Hajlani jelenség miatt kellett áttérnem a pumpára:
Hát nekem is a Hajlani jelenség miatt kellett áttérnem a pumpára:
Hajnali jelenség
A hajnali jelenség hátterében a máj cukorkibocsátásának akaratunktól független, a növekedési hormon napszakos ciklusa által irányított, hajnali, kora reggeli fokozodása áll. Ez a folyamat egészséges anyagcseréjű személyeken is megfigyelhető, de ott a máj cukorkibocsátásának megemelkedését a hasnyálmirigy inzulin elválasztásának átmeneti fokozódása ellensúlyozza.
Cukorbetegeknél vércukorcsökentő gyógyszeres kezeléssel vagy inzulinadás megfelelő megválaszásával pótolhatjuk az élettani kompenzáció elmaradását.
Nekem is emiatt kellett pumpára váltanom, viszont úgy hallottam, hogy ma már - " minden magára adó és a korral haladó orvos "- pumpát ajánl leendő cukorbeteg kismamáinak.
Ne félj tőle!
Bár ha pennel sikerül a nap 24 órájában normoglikémiás értékeket produkálnod ( 4 - 7 között), akkor nem kell ezt a lépést meglépned.
Ha viszont nem sikerül, akkor ez a legkorszerűbb és legegyszerűbb megoldás.
Nem akarlak rábeszélni, a Te életed! És kívánom, hogy pennel is egészséges kisbabának adjál életet úgy, hogy közben jól érzed magad a bőrődben.
De ha ez nem sikerül, ne zárkódj el a lehetőségtől, ami megoldaná a problémádat.....bár azt tudnbod kell, hogyha pumpára állsz rá, ahhoz azért - szerintem - kell kb. fél év, míg kiismnered, megismered a benne rejlő lehetőségeket.
Cukorbetegeknél vércukorcsökentő gyógyszeres kezeléssel vagy inzulinadás megfelelő megválaszásával pótolhatjuk az élettani kompenzáció elmaradását.
Nekem is emiatt kellett pumpára váltanom, viszont úgy hallottam, hogy ma már - " minden magára adó és a korral haladó orvos "- pumpát ajánl leendő cukorbeteg kismamáinak.
Ne félj tőle!
Bár ha pennel sikerül a nap 24 órájában normoglikémiás értékeket produkálnod ( 4 - 7 között), akkor nem kell ezt a lépést meglépned.
Ha viszont nem sikerül, akkor ez a legkorszerűbb és legegyszerűbb megoldás.
Nem akarlak rábeszélni, a Te életed! És kívánom, hogy pennel is egészséges kisbabának adjál életet úgy, hogy közben jól érzed magad a bőrődben.
De ha ez nem sikerül, ne zárkódj el a lehetőségtől, ami megoldaná a problémádat.....bár azt tudnbod kell, hogyha pumpára állsz rá, ahhoz azért - szerintem - kell kb. fél év, míg kiismnered, megismered a benne rejlő lehetőségeket.
ffice