Babázhatok

bioszaky

Új tag
Az egyes típusú cukorbetegség kialalkulása sok génhibájától + a környezettől függ. Arról tudok, ha valaki cukorbeteg és egészséges a párja, akkor
ha az apa cukorbeteg, a gyermekük 20 éves korra 6–9%
ha az anya cukorbeteg, a gyermekük 20 éves korra 1–4%
eséllyel lesz cukorbeteg (hibás gént hordoz és meg is jelenik a betegség).
Ha mindkettő? Nemtom, de ez már azért elég nagy kockázat, de mivel sok génes nem könnyű kiszámolni. Pl., ha eltérő a génhibátok, akkor kisebb az esélye, mintha azonos.
 

Beno

Új tag
Köszönöm lányok, hogy ilyen gyorsan reagáltatok!Az én családomban csináltak genetikai vizsgálatot, de már több, mint 10 éve. Akkor tisztázódott, hogy apukámtól örököltem (közben ő is cukros lett - 40 évesen, de 1-es). Szerintetek azt is meg trudják állapítani, hogy a páromnak is azonos génhiba okozza-e?
 

Beatty

Új tag
Sziasztok!
Csak tudatni szeretném, hogy jelenleg a 13. hetet tapossuk az én kis Zsebibabámmal. Gondoltam megosztom Veletek ezt az örömhírt. (Csak azért most, mert hát ugye most léptük túl a kritikus 12 hetet.)
Január vége, február eleje felé vagyok kiírva. A cukiértékek hála Istennek jók. Mindenkinek, aki szeretné, kívánom, hogy így alakuljon, ahogy nálunk eddig!!!!
 

bioszaky

Új tag
Óh, hát ez csak pénz kérdése! Sőt, USA-ban már azt is meg lehet tenni, hogy a mesterségesen megtermékenyített petesejtből lombikban fejlődésnek indult embriókból azt ültetik be, amelyik nem hordozza a kritikus gént. Azonban ez több tízmillió forint.
Itthon is kimutatják a génhibát, de nemtom, hogy ez egyedi megrendelésre megy-e (tehát nagyon drága) vagy rendszeres szűrővizsgálat szerűen. Ez esetben is minimum több tízezerre lehet számítani.
 

Beno

Új tag
Ha minden igaz, van már olyan génvizsgálat, amit terhesség alatt már el tudnak végezni a babán ezzel kapcsolatban. De ugye az is lehet, hogy hordozza a hajlamot, de nem lesz cukros, vagy csak felnőtt korában. Szóval itt legyen okos az ember.
Lizzi!A pumpától én ódzkodom egy kicsit. Múlt héten volt egy 5 napos folyamatos "vércukor-monitorozásom" hasonló eszközzel, mint a pumpa, és nekem nagyon kényelmetlen volt. Úgy éreztem, géphez vagyok kötve. Még bepróbálkozom a Levemirrel, hátha az segít.
Beatty! Gratulálok az örömhírhez és nagyon jó egészséget kívánok nektek!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ha minden igaz, van már olyan génvizsgálat, amit terhesség alatt már el tudnak végezni a babán ezzel kapcsolatban. De ugye az is lehet, hogy hordozza a hajlamot, de nem lesz cukros, vagy csak felnőtt korában. Szóval itt legyen okos az ember.
Lizzi!A pumpától én ódzkodom egy kicsit. Múlt héten volt egy 5 napos folyamatos "vércukor-monitorozásom" hasonló eszközzel, mint a pumpa, és nekem nagyon kényelmetlen volt. Úgy éreztem, géphez vagyok kötve. Még bepróbálkozom a Levemirrel, hátha az segít.
Beatty! Gratulálok az örömhírhez és nagyon jó egészséget kívánok nektek!
Ha jól emlékszem, akkor nektek így huszonvalahány százalékotok van arra, hogy a baba is cukros lesz, azaz HORDOZZA A HAJLAMOT, ami még mindig nem jelenti azt, hogy lesz is. (talán 23%... de 20 körül van, az biztos)
De számít ez?? Akkor elveteted a babát, ha kiderül, hogy hordozza a rossz gént? Születés után ingyen lehet ilyet vizsgáltatni a babánál, mi meg is csináltattuk, de csak azért, ha tudjuk, hogy hordozza a rossz gént, akkor tehessünk valamit (mondjuk nem adnánk neki tehéntejet sokáig stb). De ez számomra egy pillanatig nem befolyásolhatta volna, hogy akarok-e babát, hogy megtartom-e a babát vagy sem. A cukorbetegséggel lehet élni, hát itt mindenki ezt teszi és lehet teljes életet élni, ahogyan ezt itt mindenki tudja is, hogy emiatt ne merjek babát vállalni, számomra egy pillanatig nem volt kétséges. Remélem, majd te is megnyugszol ezügyben és nem for érdekelni ez, amikor odajuttok!

Lizzi! Neked ezúton is gratulálok még egyszer :)
 

Beno

Új tag
Nekem sem jutna eszembe elvetetni. Messze nem tartom olyan nagy problémának. Meg azért benne van az emberben a remény, ha rajtam már nem is tud segíteni az orvos társadalom, a gyereknek biztos, hogy kitalálnak már valamit, hogy ne keljen cukrosan leélni az életét. Csak tudod, ráérős perceimben gondolkozom, de engem sem tartana vissza a dolog a gyerekvállalástól, de jó tisztán látni és nem áltatni magunkat. Én pl nem is tudom, milyen nem cukrosnak lenni.
Mikorra várjátok a baba eredményét?
 

bogácsa

Új tag
Sziasztok!
Csak tudatni szeretném, hogy jelenleg a 13. hetet tapossuk az én kis Zsebibabámmal. Gondoltam megosztom Veletek ezt az örömhírt. (Csak azért most, mert hát ugye most léptük túl a kritikus 12 hetet.)
Január vége, február eleje felé vagyok kiírva. A cukiértékek hála Istennek jók. Mindenkinek, aki szeretné, kívánom, hogy így alakuljon, ahogy nálunk eddig!!!!
Szia!

ez nagyon jó hír!:rolleyes:
remélem minden a legjobban fog alakulni Nálatok!
sok sikert és örömöt!
meg persze írjál a fejleményekről.
hogy telnek az első hetek?
dolgoztál eddig? ha igen, meddig fogsz még?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nekem sem jutna eszembe elvetetni. Messze nem tartom olyan nagy problémának. Meg azért benne van az emberben a remény, ha rajtam már nem is tud segíteni az orvos társadalom, a gyereknek biztos, hogy kitalálnak már valamit, hogy ne keljen cukrosan leélni az életét. Csak tudod, ráérős perceimben gondolkozom, de engem sem tartana vissza a dolog a gyerekvállalástól, de jó tisztán látni és nem áltatni magunkat. Én pl nem is tudom, milyen nem cukrosnak lenni.
Mikorra várjátok a baba eredményét?
Örülök, hogy téged sem befolyásolna az eredmény :)
A mi eredményünk negatív lett, ez ugye nemtom pontosan hány gén vizsgálatát jelentette, magyarul azokat a géneket, melyeket ISMER az orvostudomány és a cukorbetegségre való hajlamot okozzák, szerencsére nem örökölte a kisfiam (most 10 hónapos). De ez nem jelenti azt, hogy nem lesz sosem 1-es cukros, mert még lehetnek olyan tényezők, melyeket nem ismer az orvostudomány (ezt elmondják a vizsgálatkor), szóval egyelőre nagyon jó jel, hogy nem örökölte, de azért nem bízom el magam, mert nincs teljesen kizárva (például az én családomban soha, senkinél nem volt 1-es cukorbaj, de fizetni nem fogok azért, hogy megnézzék a véremből ezeket a rossz géneket), hogy örököltem-e vagy sem). Ha odáig juttok, szívesen megadom az elérhetőségét ennek a kutatásnak, ahol ingyen csinálják az újszülötteknél ezt.
 

naty77

Új tag
Sziasztok!
Jó sokat írtatok!
Beatty: gratulálok!!! :mrgreen: kár, hogy csak ilyen későn árultad el hiszen az eleje a legérdekesebb a cukrok szempontjából, na meg majd a 24. és 32. hét körüli időpont. Otthon vagy? Kinél vagy most gondozásban, hol fogsz szülni?
Beno: üdv köztünk. megértem a félelemeidet, hiszen az e,mber egészséges babát szertne, aki ha lehet nem visz tovább semi betegséget, vagy csak a gént.. szerintem ha olyan baj van, akkor nem lesz baba és kész.
A vizsgálatot, amit Molli ír, mi is megcsináltattuk a második lányomnál, neki is negatív lett.:mrgreen:
Molli: elmesélhetnéd: hová tűntél el? :rolleyes:
 

Beatty

Új tag
Szia!

ez nagyon jó hír!:rolleyes:
remélem minden a legjobban fog alakulni Nálatok!
sok sikert és örömöt!
meg persze írjál a fejleményekről.
hogy telnek az első hetek?
dolgoztál eddig? ha igen, meddig fogsz még?

Nem volt vészes az első 3 hónap, csak 1szer hánytam. Émelygés persze megvolt. :( De "túléltük" :D
Még dolgozok, kb. szeptember közepéig. Szerencsére olyan munkahelyem van, ahol elég kevés a stressz, és nagyon humánus a főnököm. Szeptembertől elmegyek táppénzre, de unatkozni nem fogok, mert megy tovább a suli. Hát még az érdekes lesz! Uis január végére vagyok kiírva, pont a vizsgaidőszak végére! :rolleyes: De csak sikerül!
Sajna volt 1-2szer elég csúnya hipó (nálam az a 2 körüli), meg 10 feletti cuki is. A baba nagyon felborította a háztartást (cuki)! Alig bírtam követni! :) Furcsa volt, hogy míg itt mindenki azt írta, és a doki is azt mondta, h alacsonyabb lesz a cukim az első időkben, ahhoz képest kb. 2NE-gel emelnem kellett az étkezési inzulinadagomat. :confused: De hát mint tudjuk, mindenki más.
Most kaptam meg az eredményeimet: HbA1c: 4,9; Fruktózamin: 211. Úhhogy naon boldog voltam!:D
Ha lesz vmi érdekes, akkor mindenképpen írok. Eddigi eredmények hál Istennek jók.
 

bioszaky

Új tag
Írjátok le, lécci, hogyan csináljátok a napi 3-nál többszöri étkezést. Mikor esztek, mikor mértek, hogyan van elosztva a a CH az étkezésekben.
 

bogácsa

Új tag
4,9!!!az iszonyatosan jól hangzik!le a kalappal!szerencse h humánus helyen dolizol. most nálunk is van egy kismama, egészséges, már 7 hós és dolizik...az is a másik véglet, merzt azért stresszes a munkánk...
 

szolnok

Új tag
Molly!

Légyszives mond már meg hol és hogyan csináltattátok meg a gén vizsgálatot a gyermekednél? Nem is tudtam, hogy van ilyen lehetőség Mo-on.
 

Beloju

Új tag
Írjátok le, lécci, hogyan csináljátok a napi 3-nál többszöri étkezést. Mikor esztek, mikor mértek, hogyan van elosztva a a CH az étkezésekben.

Szia!
Én már lassan másfél éve ( a terhesség előkészítése miatt) eszem naponta 7szer.:(
Ez összesen 195 g szénhidrátot jelent a következőképpen elosztva:
7:00- 30 g CH
9:45- 20g CH ( ebből lehetőleg 10g gyors, 10g lassú)
12:30- 50g Ch
14:45- 20g CH ( gyors)
17:30- 40g CH
19:45- 20g CH ( ebből lehetőleg 10g gyors, 10g lassú)
22:00 15 g CH.

Nagyon sok, még most is nehezemre eszik sokszor ( főleg az esti 10-es étkezés).
Ha segíthetek kíváncsi vagy még vmire, írj!

Üdv:
Belo
 

bioszaky

Új tag
Köszi, igen, még az is érdekel, hogy mikor mérsz, és ezekre az adagokra mennyi inzulint adsz. Gondolom, a korábbi lassúból vissza kellett venned. Mit eszel?
Továbbá, hogy mozgásnál mennyire gond, hogy még hat a gyorshatású? Mennyit kell ráenni?
Én kb 250-300 g-ot eszem, három étkezésre osztva, ezt szeretném 4-5-re osztani.
 

Beloju

Új tag
Köszi, igen, még az is érdekel, hogy mikor mérsz, és ezekre az adagokra mennyi inzulint adsz. Gondolom, a korábbi lassúból vissza kellett venned. Mit eszel?
Továbbá, hogy mozgásnál mennyire gond, hogy még hat a gyorshatású? Mennyit kell ráenni?
Én kb 250-300 g-ot eszem, három étkezésre osztva, ezt szeretném 4-5-re osztani.
Igyekszem minél sűrűbben ( azaz minden étkezés előtt és 1 1/2 órával utána) mérni. Jelenleg csak Actrapidot adok be, naponta 5x:
7:00 - 11 egység,
12:30 - 10 egység,
17:30 - 9 egység,
22:00 - 5 egység,
03:00 - 3 egység.
Az egységek persze mozgástól függően változnak, de ha korrigálnom kell én általában narancslével ( 1-2 dl cukormentes) teszem.
A kissétkezésekre általában gyümölcsöt vagy kefirt eszem, sokszor elhagyv a lassú CH-t. csak az esti 10-es étkezésre vagyok kénytelen lassút ( korpovit keksz vagy saját készítésű süti) enni.
 
Oldal tetejére