Babázhatok

zsuzs

Új tag
bioszaky:
en a baba alatt 3X Actrapid es 1x Insulatarddal kezdtem, majd mikor a Levemir sem jott be, ataltunkaz 5x Actrapidra, ami igy nez ki:
6.30 9E 7.00 25g SzH csak lassu
9.30 20g SzH fel gyors, fel lassu
12.00 7E 12.15 45g SzH
14.45 20g SzH csak gyors
17.45 8.5E 18.00 40g SzH
20.30 20g SzH fel gyors. fel lassu
22.00 3E 22.15 20g SzH fel gyors, fel lassu
3.00 2.5E

Mozgas eseten en eves elott mindig 0.5 E-gel kevesebbet adtam, vagy ha megis lement, 100% narancslevel korrigaltam.
A SzH gyors es lassu aranyat nagyjabol betartom, de az ejjeli eves nekem is nehezemre esik!!!

De kepzeljetek, aug.21.-n atallunk egy nagyon fura rendszerre, amirol eddig meg nem is hallottam, de remelem mukodni fog, ugyanis nekem a reggeli utani cukorjaim mindig jobban felmennek, mint kellene es ugyanez igaz a vacsi utanra is, bar az nem annyira veszes.
szoval igy nez ki a dolog:
6.30 7E Insulatard+6E Novorapid 40g SzH
12.30 5E Insulatard+5E Novorapid 60g SzH
17.00 0-3E Insulatard (ez attol fugg, hogyan alakul a cukrom)
18.00 5E Novorapid 50g SzH
20.30 20g SzH
22.00 3E Actrapid 20g SzH
3.00 2.5E Actrapid

Jo bonyolult!!!! De remelem, mukodni fog! Es kepzeljetek, csak 3 napot kesett a mensesem a mutet utan, ez mar jo hir! Remelem, mar csak 2 honap es probalkozhatunk ujra!!!

Allitolag ez a rendszer annyiban fog majd valtozni a terhesseg alatt, hogy beiktatjuk a tizorait es az uzsonnat plusz Novorapid szurasokkal es SzH attolassal...

Szurkoljatok kerlek!!!!

Mindenkinek szep napot kivanok!!!:)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Zsuzs!

Drukkolok neked!! Most már a Péterfybe jársz? Elég bonyi az új rendszered :) Csak ne téveszd el, mikor melyiket kell beadni :) A pumpa nem jött szóba? Csöppet egyszerűbb lenne...
 

bioszaky

Új tag
Köszi, Zsuzs! Szerintem feleslegesen bonyolult a rendszeretek. Arról nem is beszélve, hogy nem tudsz rendesen aludni. Kizárt, hogy szükséges.

Nagyon érdekelne olyan, aki ultragyors inzulint használ. Vagy azzal senki sem szül?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszi, Zsuzs! Szerintem feleslegesen bonyolult a rendszeretek. Arról nem is beszélve, hogy nem tudsz rendesen aludni. Kizárt, hogy szükséges.

Nagyon érdekelne olyan, aki ultragyors inzulint használ. Vagy azzal senki sem szül?
Nem nagyon értem, hogy mi konkrétan a kérdés :oops: Mivel én úgy oldottam meg ezt terhesen, hogy akkor ettem, amikor akartam, csak ki kellett várni a 3 órát. Ezt a mai napig teszem, ha többször, mint 3x akarok enni (tudom,már pumpám van, az más, de 3 hónappal ezelőttig Humaloggal pont ugyanezt csináltam). Insulatard-Humalogon voltam és konkrétan csak annyit kellett figyelembe vennem, hogy az Insulatardnak van-e csúcsa éppen akkor, amikor enni akartam. Volt, hogy 5-6x ettem, ez teljesen normálisan ment. A tapasztalatom az volt, hogy 3.5 órát a legjobb kivárni vagy 4-et 2 étkezés között, de sosem okozott ez gondot nekem. Ezt így egyszerűen miért nem tudod megcsinálni? Tehát simán 3.5 óránként enni?
 

lizzi

Őstag
Molli!
és miért kellett pumpára átállnod ,ha a régi inzulinokkal is jól ,,müködtél,,?Vagy azokkal nem lehet szülni?Bocsi lehet hogy írtad már csak nem emlékszem!
 

Beloju

Új tag
Babázhatok?

Beloju: és mi a helyzet a babaprojekttel? Van már zöld jelzésetek csak még nem jött össze a baba?
A zöld jelzést már tavaly augusztusban megkaptuk és sajnos lassan letelik az egy év, ami után már javasolt orvost felkeresni, ha nem sikerül a teherbeesés.
Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem. Hallottatok már a PCO Szindrómáról (http://www.pcos.hu/index.html)? Ez egy komplex betegség, amelynek csak tünete a peteérés-zavar, a rendszertelen ciklus és terméketlenség, és valójában a hátterében egy igen összetett anyagcsere-zavar áll. Egy magazinban olvastam róla, amiben ezzel összefüggésben megemlítették a cukorbetegséget is.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A zöld jelzést már tavaly augusztusban megkaptuk és sajnos lassan letelik az egy év, ami után már javasolt orvost felkeresni, ha nem sikerül a teherbeesés.
Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem. Hallottatok már a PCO Szindrómáról (http://www.pcos.hu/index.html)? Ez egy komplex betegség, amelynek csak tünete a peteérés-zavar, a rendszertelen ciklus és terméketlenség, és valójában a hátterében egy igen összetett anyagcsere-zavar áll. Egy magazinban olvastam róla, amiben ezzel összefüggésben megemlítették a cukorbetegséget is.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Ez az inzulin rezisztenciával, azaz a 2. típusú cukorbetegség előfutárával van összefüggésben, nem az 1-es típussal, emiatt ne aggódj. De ettől még lehet PCO-s egy 1-es cukros, csak más okok miatt (pl pajzsmirigy alul vagy felül működése...). Megvannak a tüneteid amúgy, rendszertelen menzesz, nem kimutatható peteérés stb?
 

bioszaky

Új tag
Molli, még nem próbáltam. Most akarom kitalálni. Egyelőre a 7.30, 11.00, 15.00, 18.30 rend szerintit tervezem, de kíváncsi vagyok, hogy ez nem emeli-e meg nagyon az átlagos vércukor szintet. Mertugye, amikor eszünk, akkor magasabb, tehát több evés többször magasabb. Vagy a kisebb evéseknél kisebb a kilengés is? Az is érdekel, hogy ki hogyan osztja el a CH-ot.
Úgy tűnik, ez senkinek sem okozott gondot. Ez biztató, mert igazából a változtatással járó gondok miatt nem kezdtem el eddig.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli!
és miért kellett pumpára átállnod ,ha a régi inzulinokkal is jól ,,müködtél,,?Vagy azokkal nem lehet szülni?Bocsi lehet hogy írtad már csak nem emlékszem!
Levemirrel nem tanácsolták a szülést, ezért lettem pumpás, a többi inzulin mellett (mondjuk insulatard) csak nagyon nehézkesen bírtam jó cukrokat produkálni, azoknál sokkal kényelmesebb a pumpa.
 

zsuzs

Új tag
beloju:
tudom javasolni az AVIVA noi tornat, egyszeruen csodakra kepes!!! (sajat tapasztalat) Egyszer kell csak elmenni egy 4 oras tanfolyamra, ahol Toth Livia nevezetu tanarno megtanit a tornara es utana mar otthon magadnak tornazhatod heti 2x fel orat. Konnyed gyakorlatok es elosegitik a peteerest, rendszerezik a menstruaciot, megszuntetik a cisztakat. Nekem egyik PCO-s ismerosom ezzel a tornaval mar ket gyonyoru babat hozott a vilagra!!!
En mindenkinek szivbol ajanlom!

Pumpat en mar regota szeretnek, de senki nem akar ratenni...inkabb kiserletezgetnek, amit igazabol nem nagyon ertek, hogy miert. A masik meg, hogy minden orvos mast mond. Egyik szerint lehet Lantus-szal vagy Levemirrel szulni, masik szerint nem. Valaki az ultragyors inzulinokat is ellenzi...???...legyunk akkor okosok
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
beloju:
tudom javasolni az AVIVA noi tornat, egyszeruen csodakra kepes!!! (sajat tapasztalat) Egyszer kell csak elmenni egy 4 oras tanfolyamra, ahol Toth Livia nevezetu tanarno megtanit a tornara es utana mar otthon magadnak tornazhatod heti 2x fel orat. Konnyed gyakorlatok es elosegitik a peteerest, rendszerezik a menstruaciot, megszuntetik a cisztakat. Nekem egyik PCO-s ismerosom ezzel a tornaval mar ket gyonyoru babat hozott a vilagra!!!
En mindenkinek szivbol ajanlom!

Pumpat en mar regota szeretnek, de senki nem akar ratenni...inkabb kiserletezgetnek, amit igazabol nem nagyon ertek, hogy miert. A masik meg, hogy minden orvos mast mond. Egyik szerint lehet Lantus-szal vagy Levemirrel szulni, masik szerint nem. Valaki az ultragyors inzulinokat is ellenzi...???...legyunk akkor okosok

Ezek szerint nem mentél mégsem a Péterfyben, mert ott nincs ilyen káosz :) Az a helyzet, hogy a terhesség-cukorbetegség pároshoz csak néhány diabdoki ért, általában ők direkt ezzel is foglalkoznak (a 2 legismertebb a Baranyi doktornő és a Thaisz doktornő). Ha visszaolvasol régebbi hszeket, akkor láthatod, hogy ez ezerszer felmerül, mint téma. Akiknél te vagy, ott azért van ilyen káosz, mert nem ez a szakterületük, nincsenek folyamatos oktatás alatt, azaz miért is értesülnének például arról a hírről, hogy lehet már ultragyorssal szülni, esetleg lantussal... (azokra gondolok, akik azt mondták neked, hogy nem lehet még). Levemirrel viszont nem lehet MÉG szülni sehol a világon, csak ha a többi inzulinnal nem lehet elég jó cukrokat produkálni (kockázat mérlegelés...).
Szóval ez az egész olyan, hogy neked kell lépni. Ha te szeretnéd a pumpát, akkor keresned kell egy olyan orvost, aki ért hozzá (ha mást nem, akkor Kautzky doktorúr, akihez ígyis úgyis menni kell beállításra minden pumpásnak!!). Amúgy például Thaisz doktornőnek a Péterfyben több pumpás terhese is van/volt, ő amúgy is ért a pumpához. Ez a Te elhatározásod, nem az orvosé. Sztem is nagyon bonyi rendszert állítottak be neked. Azt nem tudom elképzelni, hogy aki ezt beállította neked, az talán végiggondolta-e, hogy terhesen ilyen beállításokkal majd, hogyan lehet követni egy 2-3 hét alatti 3 szorossá növekvő inzulinigényt? Majd ugyanezt vissza a terhesség utolsó heteiben?? Szerintem sehogy ugyanis. Azért kell törekedni terhesség alatt a minél egyszerűbb beállításra, mert 9 hónapig szinte folyamatos változásban lesz az egész. Szerintem látogasd meg a Péterfyt vagy a Baranyit.
És akkor neked PCO-d van? Vagy csak gyanakszol rá?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli, még nem próbáltam. Most akarom kitalálni. Egyelőre a 7.30, 11.00, 15.00, 18.30 rend szerintit tervezem, de kíváncsi vagyok, hogy ez nem emeli-e meg nagyon az átlagos vércukor szintet. Mertugye, amikor eszünk, akkor magasabb, tehát több evés többször magasabb. Vagy a kisebb evéseknél kisebb a kilengés is? Az is érdekel, hogy ki hogyan osztja el a CH-ot.
Úgy tűnik, ez senkinek sem okozott gondot. Ez biztató, mert igazából a változtatással járó gondok miatt nem kezdtem el eddig.
Szerintem próbáld ki, ne gondolkozz ezen ennyit ;) Igazad van, a több evés több magas értékkel jár, de ezek nem létezik, hogy befolyásolják a szövődményeket, ha minden kaja után mondjuk felmegy 7-re... sztem kisebb étkezéseknél ennél nem megy feljebb, de nálam egy jól kalkulált (mert azért nem mindig van ez így ugye :) ) nagyétkezés után sem...
 

lizzi

Őstag
Kedves Zsuzs!
Nem tudom ,hogy te hová jársz dokihoz és,hogy ott mi az eljárás,de én ezt a pumpa dolgot úgy oldottam meg ,hogy utánanéztem az interneten,megtetszett és mivel én is lassan 3 éve! start jelre várok így azt mondtam elég volt és nekem kell a pumpa!Felhívtam a Roche-t visszahívtak és pár nap múlva már volt is pumpám!És mivel én nagyon akartam és szinte biztos voltam benne hogy megtartom ezért nekem nem is ment fizsóval ,hanem elsőre élesbe inzulinnal!És nem bántam meg!!Különben én mostanában azt tapasztaltam az egészségügyben sok helyen ,hogy olyan káosz van hogy nem tudják mit lehet és szabad így neked kell sok mindent kiharcolni,persze ha eléggé jólinformált vagy és biztos vagy a dolgodban!Én mindenesetre ajánlom hogy próbáld ki a pumpát elvégre nem veszítesz semmit!Sok sikert!!
 

zsuzs

Új tag
Nalam az a baj lanyok, hogy a HgbA1c-m jo, es minden diabetologus azt mondta idaig, hogy ha beallithato a cukrom a pumpa nelkul az OEP nem fog ra engedelyt adni.
Eddig probalkoztam Baranyi dokinonel (nem igazan jottunk ki...)meg Kerenyi dokinonel...mindkettohoz mar a pumpas orvoslatogatoval mentem es meg ez sem hatotta meg egyiket sem.

Meg mindig Kerenyi dokinohoz jarok Csepelre (aki maga is cukros), de az a tervem, ha teherbe esek, azonnal megyek Thaisz dokinohoz a Peterfy-be.

Ezen a tulbonyolitott inzulinozas dolgon mar en is elgondolkodtam, mert meg talan terhesseg alatt okes, lesz ra idom, de szoptataskor ezt betartani???

A Levemir-rel kapcsolatban meg annyit mondanek, hogy nalam 10 napig probaltak a SOTE I.Bel.Klinikan mikor terhes voltam (kb. akkor veteltem el)es a szobatarsaim, akik szinten terhesek, mar ezzel estek teherbe es meg most is Levemirt es Actrapidot hasznalnak...

Most egy kicsit meg vagyok zavarodva...

??????
 

zsuzs

Új tag
ja, es csak PCO-s gyanus voltam, mert eleg rendszertelenul menstrualtam es volt egy-ket cisztam, de a legnagyobb a bal oldali petevezetomben volt, amivel ketszer majdnem meg is mutottek, sot azt is mondtak (Angliaban es itthon is). hogy kb 1% az eselyem arra, hogy valaha is teherbe fogok esni...ehhez kepest rogton elsore sikerult:)

hogy most ez az AVIVA tronanak koszonheto-e, nem tudom, de valami mukodik!
 

naty77

Új tag
Sziasztok!
Jó sok hozásszólásra szeretnék reagálni egyben.
Bioszaky: én még nem írtam meg, de mindkét terhességnél 3 actrapid +1 insulatard majd a terhesség előrehaladtával 5 actrapid adása volt a menetrend. De az 5x-i szúrás az étkezésen nem változtatott, csak éjjel kellett szúrni 3-kor pluszban. A köv. terhességet kizárólag ultra gyorssal vállalnám, nem vagyok hajlandó még egyszer 6-7x enni egy nap. :( Ha érdekel leírom a kaja részleteit, bár a lényeget a többiek megfogalmazták.
Egyébként az írásaid lapján simán terhesnek gondolnálak. :D

Zsuzs: ez nekem rémálomnak tűnik. :O Másik orvos vagy pumpa???? Egy percet nem szeretnék így élni, nemhogy hónapokat. :( Nem is értem ,hogy keverhetnek ennyi féle inzulint... Bár ehhez aztán tényleg nem értek.
Bár önmagában abba is belehalnák, ha a lassú gyors CH-t figyelni kéne a kajában, ezt sem tettem soha, nem is szeretném. :O sok erőt kívánok hozzá!

Beloju: ezek szerint nem a legjobb a nőgyógyászod... hagyott cukrosan 1 évig sikertelenül????? és közben végig tartani a tökéletes cukrokat, ha ép sikerül, oké légy? Jézus! Nem irigyellek.... :O
Nekem anno a doki a zöld jelzés utáni köv találkozón megmondta hogyan tovább, azonnal nézett peteérést, ha nem lett volna akkor folytatjuk, de én elsőre terhes lettem. Viszont azt a babát elvesztettük és a 3 hós pihenő alatt minden vizsgálatot megcsinált, hogy tudjuk mi okozhatta, ha volt ok. Aztán sikerült újra szerencsére gond nélkül.;)
Menj el a dokidhoz és ne hagyd magad! Kezdje el a vizsgálatokat! Én még az egészségeseknek is azt mondom, fél év után menjenek el a dokijukhoz és hazudják az 1 évet, minek elvesztegetni az időt? Ha 1 év után kezdenek kivizsgálni ,mire kiderül a baj és kezelnek is, elmehetnek évek! Miért???

és az aviváról egy dolgot mondanék el. Jártam a Kriston féle intimtornára ő is nagyon ellene volt, de az én kedvemet az vette el, hogy az avivás könyv legelső mondatai közt szerepel az: ez a torna bármilyen körülmények közt meghozza a menstruációt. amit fordíthatunk úgy is: bármikor okozhat vetélést!!! :O:O:O És Kriston is ilyesmiről beszélt, így kezdek neki hinni.

Bocsánat, ha kicsit negatív lennék, de a mamám épp életmentő műtéten van, és öl az ideg. Brühühü.
 

naty77

Új tag
Közben elkerülte a figyelmem, hogy van még egy oldanyi hsz, bocsánat, elegem van az új fórumból, totál követhetelten számomra még...
Molli: tudom, hogy az én dokimnak nincs még óriási hírneve, nem tudom lesz-e vmikor, de egyre több pocakot látok a folyosón várakozni nála. ;) Aki Nekem ajánlotta már "szült" Vele. És én is csak jót tudok mesélni Róla! Szóval SOTE II, Pusztai doktor.
 

Zsófi

Új tag
f

Sziasztok!

Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra. Zsófinak hívnak, 27 éves vagyok (22 éve vagyok cukros). 2005-ben született a kisfiam Miron a miskolci megyei kórházba dr. Kékes Katalin doktornőhöz jártam.A doktornőt júliusba elküldték, mert nyugdíjas volt.Most nem tudom lesz-e helyette valaki. Ha valaki tudja írja meg .hogy ismertek-e Miskolcon másik olyan dokit akihez lehetne menni.
 

eremit

Új tag
Szia Zsófi!

Kékes Katalin az a dokinő, akit minden cukros ajánl, mert a cukorbeteg terheseket ő szokta a megyeiben kezelni? A fene, ebbe a rossz hírbe :-(
Én még nem szültem, sőt még odébb van 1-2 évvel, de azért próbáltam már most tájékozódni... Hm... Sikerült valami új infromációt szerezni az ügyben?
 

d93b95

Új tag
Babázhatok?

Sziasztok kedves Fórumozók!
Szeretnék Tőletek tanácsot kérni,mivel kicsit bonyis a helyzetem,és nem szeretnék "két szék közül a pad alá esni".
I.-es tipusú diabos vagyok,van már két nagyfiam (12,és 14 évesek),és már régóta foglalkoztat a gondolat,hogy csak kéne még egy kislány..(vagy kisfiú..
.Most készülök Pécsre,Dr.Szilágyi Andráshoz,mert csak az Ő jóváhagyásával,és közreműködésével merek belevágni.Ő volt az orvosom a két fiamnál,benne 100%-ig megbízom.Remélem kedvezően fog nyilatkozni.
Ami még izgat,és ebben kérném a tanácsotokat,hogy le vagyok százalékolva,és rokkantnyugdíjat kapok.Ha vállaljuk a babát,akkor is jár továbbra is a nyugdíjjam, a TGYÁS,és a GYED mellett is?Vagy csak egyféle juttatást vehetek igénybe?Nem sok a nyugdíjjam,mellette dolgozom is,de azért megérezné a család ,ha nem lenne.Illetve az is érdekelne,hogy meddig lehet dolgozni,és ha esetleg "veszélyeztetett" lennék,akkor a 15 nap betegszabadság után milyen juttatást kaphatnék,ha otthon kéne maradni.(67%-os rokkantként nem jár táppénz!)Kérlek,ha tudtok,valami okosat ,segítsetek,mert fejetlenül nem akarok belemenni a gyerekvállalásba.
Köszi!Viki
 
Oldal tetejére