Babázhatok

naty77

Új tag
Lizzi babahíre:
27-én délelőtt kibújt Karola 2700 g-mal és 53 cm-rel.
Én tegnap láttam őket, Lizzi jól van, majdnem szalad a császár után és Karola gyönyörű hajasbaba!:D

Kicsidodi: nekem anno Baranyi mondta, hogy igazából a stabilan 16 feletti cukrok ártanak a babának. Az elején 1-1 10 körüliérték bőven belefér. Sajna szinte minden héten változik a helyzet, és menni kell utána, tehát mindig lesznek rosszabb értékek akármennyire is odafigyelsz. Nyugodj meg, Te megteszel mindent és ez a lényeg!!! És napi 10-nél többet mérni felesleges. ;)
/csak zárójelben teszem hozzá, hogy az első gyermekmnél gyönyörű cukraim voltak Baranyi felügyelete alatt és mégis sérült lett. a másodiknál sokkal lazábban kezeltem a dolgot és makkegészséges. tegyünk igazságot...sőt elárulom, harmadikra már dolgozni szeretnék a terhesség alatt és mégennyire sem a cukraimmal foglalkozni./
 

Sani

Új tag
Gratulálok Lizzinek!

Kedves Kicsidodi!

Nekem is előfordult terhesség alatt ( főleg az állandóan változó inzulinigény miatt) nem normoglikémiás ( 4-7 ) értékek.
Ezzel 'játszani' kell és minél hamarabb beállítani. Volt olyan, amikor naponta kellett változtatnom az adagjaimat, emiatt ne aggódj. Nagyon szorítok neked és biztos vagyok abban, hogy rendben lesz minden, hiszen nagyon figyelsz a dolgokra. Csak így tovább!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Gondoltam írok magunkról pár sort...:D
Épp ma léptem a 11. hétbe. Végre elmúlt a "szenvedős" időszak, mert engem nagyon megviselt az eleje, de egy hete csak a fáradékonyság jellemző, de azzal elbírok;)! Viszont a pocakom rendesen növöget, pedig csak 1 kilót híztam:D! Újabban a cicim nyilal baromira, és eleve kétszeresére nőtt!
A cukraimra hála Istennek nincs sok panasz:cool:. 6,4-es HbA1C-vel indultunk neki, a legutóbbi már 5,9-es volt! Fructosamin is 250!
Eddig sokat kellett visszavennem (12-12-12-17 helyett 8-6-6-12-t adtam), de pár napja emelnem kellett (most 10-8-8-13), ez ugye normális? Vagy ez is azért részben egyénfüggő?
Az viszont egy picit aggaszt, hogy a megnövekedett inzulinigény miatt a napokban volt pár 10 körüli cukrom, ami nagyon elkeserített, pedig tényleg odafigyelek nagyon! Ettől ugye nem lesz baja a babának?! Persze próbálom ezeket teljesen leredukálni, de mégsem mérhetek félóránként! Már így is rámszólt az orvos, hogy túlzásba viszem:oops:!

Ugye nálatok is előfordult ilyesmi? Remélem meg tudtok nyugtatni;)!

pusza
Az, hogy emelni kell az inzulinokon, csak úgy tud kiderülni, hogyha mérsz néha magasabb értékeket is, ezek bőven beleférnek, nem lesz semmi baja a babának. Igazat írt Naty, bőven 16 feletti értékek, amik igazán kárt tudnak tenni a babában. Nekem többször volt az első trimeszterben 12-14 is annak ellenére, hogy mindent megtettem és mindig aggódva kérdeztem a dokimat, hogy jaj, mi lesz, aki nevetett, hogy semmi. A másodiknál már nem paráztam össze magam, ha ilyet mértem.
Az, hogy kinél mikor és hogyan emelkednek az inzulin adagok, annyira egyéni. Nálad most így és el kell fogadni.
Jól csinálsz mindent, de úgyis aggódni fogsz az első babán, minden egyes 7 fölötti cukornál, meg majd jön a többi, miért nem mozog, miért mozog, él-e még, meg ilyenek :) Ez ilyen mindenkinél... de összességében nagyon boldog időszak ez :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Lizzi babahíre:
27-én délelőtt kibújt Karola 2700 g-mal és 53 cm-rel.
Én tegnap láttam őket, Lizzi jól van, majdnem szalad a császár után és Karola gyönyörű hajasbaba!:D

Kicsidodi: nekem anno Baranyi mondta, hogy igazából a stabilan 16 feletti cukrok ártanak a babának. Az elején 1-1 10 körüliérték bőven belefér. Sajna szinte minden héten változik a helyzet, és menni kell utána, tehát mindig lesznek rosszabb értékek akármennyire is odafigyelsz. Nyugodj meg, Te megteszel mindent és ez a lényeg!!! És napi 10-nél többet mérni felesleges. ;)
/csak zárójelben teszem hozzá, hogy az első gyermekmnél gyönyörű cukraim voltak Baranyi felügyelete alatt és mégis sérült lett. a másodiknál sokkal lazábban kezeltem a dolgot és makkegészséges. tegyünk igazságot...sőt elárulom, harmadikra már dolgozni szeretnék a terhesség alatt és mégennyire sem a cukraimmal foglalkozni./
Gratulálok itt is Lizzinek!!! :D:D

Naty, én nem hazárdíroznék a harmadik babával ennyire. Harmadik babát csak kevés cukrosnak engednek eleve, ez már a szervezet számára nagyon nagy teher (egy cukros szervezetének pláne), jóval magasabb kockázata van ilyenkor mindennek (és ugye fiatalabb sem leszel), a szövődményeknek, a macrosomiának (ami nálad különösen érdekes), a baba problémáinak... az, hogy dolgozni szeretnél, azt megértem, DE, hogy még ennyit se foglalkozz a cukraiddal, azt nem tartom bölcsnek. Te amúgy sem viszed túlzásba a mérést sem, szerintem nem szabadna eleve ennyire laza gyeplőre ereszteni ezt az egészet pont a harmadiknál. Na, ez csak az én véleményem, megfogadod belőle, amit szeretnél ;)
Amúgy ezek szerint mindegyik doki szerint mehet a 3. baba? :)
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Mindenek előtt gratulálok Lizzinek:grin:!

Köszönöm lányok a segítséget!!! Többször próbáltam utána nézni (sikertelenül) a neten, hogy milyen magas cukor az, ami már ártalmas lehet... Én sajna csak annyi infot kaptam, hogy 10-esig ne korrigáljak,persze így is szoktam (1-2 E-gel), nem hagyom, nehogy tovább menjen és ez be is vált. Ezért nem ijedtem meg nagyon a 10 körüliektől, de azért jó tudni a "felső határt".
Sokat segítettetek! Hát igen, ez most erről szól, rohangászom a cukraim után:wink:!
Már többen mondták, hogy "na, az kemény lesz, mikor kelni kell éjszaka a gyerekhez", hát nekem az már felüdülés lesz, mert a gyerekhez kell (remélem max.) 2*, most van, hogy 4* kelek, mert magamtól felkelek mérni 2* (nyilván tudat alatt aggaszt), plusz min. 1*, de inkább 2* pisilni....
A baba amúgy 3 óránként kaját "követel", ha pontban 3 óránként nem eszem, borzasztó rosszul leszek! Remélem születés után is ilyen pontos marad:smile:!
 

kicsidodi

Új tag
Molli!

Amúgy a 3. babát nekem is mondták már most, hogy simán lehet, persze biztos számít, hogy az elsőt 21 évesen szülöm, tehát az időbe is belefér, meg sose voltak szövődményeim, és mindig jó HbA1c-ket produkálok!
Én naponta kb. 15* mérek most, aminek nem elmebaj az oka:wink:, hanem hogy valami miatt egész álló nap baromi magasnak érzem a cukrom (mint korábban mondjuk 15-nél), és emiatt gyakrabban nézem! Ja, kaptam a férjemtől egy Optimum gépet (nem karira:grin:), és tökre szeretek vele mérni:grin:! Ajánlom mindenkinek!

Naty!

Én nem ismerem a te cukraidat, mennyire "szófogadóak", de én el sem tudnám képzelni, hogy dolgozzak! És igazából nem is a cukor miatt, hanem olyan sz*rul voltam az elmúlt 6 hétben, hogy örültem, hogy az itthoni dolgokat (hellyel-közzel) ellátom.
Engem mindenki irigyel, hogy itthon lehetek, ráadásul neked ott a két picúr, szóval így sem unatkoznál:grin:!
Amúgy milyenek a cukraid? "babakész" állapotban vagy, vagy gyúrni kell majd rá?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Garatulálok Lizzinek a babához!!!! Ami ugye nem csak Lizziiék babája, hanem a Fórum babája is. Jó egészséget kívánok Lizzinek és a kis Karolának!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kismamák, Kicsidodi, Gretta, Erika!
Kívánom nektek, hogy a babavárás hátralévő heteiben, hónapjaiban valóban élmény legyen a terhesség, és élvezzétek minden percét rosszullét nélkül, és kívánom, hogy jól beállítható cukraitok legyenek.
 

naty77

Új tag
Egyszerre válaszolok több mindenre.

Tehát: nem most fogunk újra babázni még min másfél év, de az is lehet, hogy 2,5 év, hogy belefogunk, a nagylányunk első osztályos kezdésére kellene időzíteni a terhesség elejét.
Tehát igazából nem fogok dolgozni, hiszen az a cél, hogy itthon legyek vele és segítsem mindenben. Ha ne adj isten előbb sikerül a baba, akkor szeretnék dolgozni a sulikezdésig majd, hiszen nyilván nem szeptemberben kezdünk neki a próbálkozásnak.
Az előző két terheségem alatt igen komolyan vettem a cukorbetegséget, sokszor mértem, odafigyeltem a kajára. Úgy gondolom nem voltam felelőtlen és nem is leszek az 3-ra sem.
Viszont két teljesen különböző terhesség után (Baranyi szigorú felügyelete bentfekvéssel és egy sokkal lazább itthon töltött időszak) merem mondani hogy simán tudnék dolgozni, ha csak a cukorbetegséget vesszük alapul. Ha el tudtam látni közben egy másfél évest+háztartás, akkor simán dolgozhattam is volna, az sem más.
Pontosan abban látom most a dolgok kulcsát, hogy kevesebb problémám legyen, hogy mozgásban legyek.
Nem tudom mi az a macrosomia, segíts Molli.
És a diabetológussommal már beszéltünk róla, ő csak annyit kért: minél előbb. Semmi akadálya nincs a 3-nak a részéről. /a többi betegségemnél egyelőre zöld jelzés van, meglátjuk hogyan alakul, természetesen csak orvosi engedéllyel vágok bele, nem kockáztatok. egy sérült gyerek elég/
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Mindenek előtt gratulálok Lizzinek:grin:!

Köszönöm lányok a segítséget!!! Többször próbáltam utána nézni (sikertelenül) a neten, hogy milyen magas cukor az, ami már ártalmas lehet... Én sajna csak annyi infot kaptam, hogy 10-esig ne korrigáljak,persze így is szoktam (1-2 E-gel), nem hagyom, nehogy tovább menjen és ez be is vált. Ezért nem ijedtem meg nagyon a 10 körüliektől, de azért jó tudni a "felső határt".
Sokat segítettetek! Hát igen, ez most erről szól, rohangászom a cukraim után:wink:!
Már többen mondták, hogy "na, az kemény lesz, mikor kelni kell éjszaka a gyerekhez", hát nekem az már felüdülés lesz, mert a gyerekhez kell (remélem max.) 2*, most van, hogy 4* kelek, mert magamtól felkelek mérni 2* (nyilván tudat alatt aggaszt), plusz min. 1*, de inkább 2* pisilni....
A baba amúgy 3 óránként kaját "követel", ha pontban 3 óránként nem eszem, borzasztó rosszul leszek! Remélem születés után is ilyen pontos marad:smile:!
Kívánom, hogy ilyen egyszerű legyen neked :) Nekem pont az volt a gondom az elején, hogy nem abban a pillanatban kelt a baba, amikor nekem kellett mérni, esetleg hipóztam. Pl hipóztam mondjuk (nem nagyon, de kellett 1-2 kortyot innom sokszor) 2-3 óra körül, mire befejeztem, visszaaludtam, 3kor már kelt a baba. Aztán 4 körül megébredtem, hogy mérni kell, mert magasnak érzem, mértem, aztán 6kor már kelt a baba. 1-1 órát bírtam így aludni. Na, ez azért nem az idilli állapot, pedig én nem 15x, hanem átlagban 20x mértem egy nap terhesség alatt, éjjel 3-4x is. A másodiknál már nem mértem ennyit éjjel, jobbak voltak a cukraim szülés után, de akkor két gyerek keltett éjjel és ehhez jöttek azért még éjjeli kisebb hipók is és magasabbak is, amiket én mindig korrigálok, szóval ez most aztán a nem alvás netovábbja volt.

Amúgy ég és föld cukrosként a 3. babát huszonévesen szülni vagy 30 év fölött, 35höz már közel. Meg az ember nem tudja, hogy mi lesz mire odajut, valóban szövődménymentes lesz-e, merthogy terhességek fokozzák a szövődmények kialakulását, tehát minél több terhesség, minél magasabb kor és minél régebbi cukorbetegség már nagyon nagy rizikó, tehát ezt előre nincs az az ember, aki megmondja, hogy ki vállalhat 3 babát és ki nem. Te valszeg a korod miatt biztosan megteheted, hiszen nagyon fiatal vagy, de ritkán szülnek ilyen fiatalon az emberek :D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Naty, a macrosomia az az, amikor nagyon nagy a baba. Nálad genetikailag hatalmasak voltak és a minél több év cukor, minél többedik baba, minél magasabb életkor ezt fokozzák. Szóval neked a harmadik babánál kellene a legjobban odafigyelni a cukraidra (hiszen a cukor okozza a legnagyobb macrosomiát), mert sok rizikótényeződ van. Én azt írtam, hogy dolgozni lehet szerintem is 3. babával, csak azt írtad, hoyg a cukraidat is lazábban fogod kezelni, erre írtam, hogy azt ne tedd, sőt. Én is szeretnék harmadik babát, nem tudom, hogy mit mondanak a dokik majd 1.5 év múlva (én is kb ekkor szeretném), de szerintem nekem már nem fogják engedni. Egyelőre felkészülök, hogy nem lehet, aztán örülök, ha lehet :) (már leírni is érdekes volt, mert igazából annyira szeretném, hogy nehéz a nemre készülni... de ezt érzem, hogy nem lesz)
 

naty77

Új tag
Molli: most aztán nagyon megleptél!!!!!!!!!!!!!! És nagyon örülök a gondolatnak! Kívánom, hogy kapj esélyt a harmadikra is! ;)
 

lizzi

Őstag
sziasztok!!!!
Mindenkinek legalább annyira boldog új évet kívánok mint amilyen most a miénk!!!
És köszi mindenkinek a drukkot meg segítséget!Köszönjük jól vagyunk és nemsokára képet is teszek föl csak most el vagyok havazva rendesen!
 

bogesz

Új tag
szisztok!
Amiket olvastam,nagyon meglepett 4 éve elkellett vetetnem a babámat,mert volt 3 hét alatt egy db. 14-es cukrom.Azóta nem merek vállalkozni a terhességre nagyon félek ,sőt! Ti meg itt 16-os cukrokról beszéltek? Nem értem,ennyit változott a világ?Akkor azt mondták,hogy elötte 3 hónapig HgbA1c 6-8,most azt mondják legyek terhes és majd meglátjuk!Szerintetek így ki mer vállalkozni?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
sziasztok!!!!
Mindenkinek legalább annyira boldog új évet kívánok mint amilyen most a miénk!!!
És köszi mindenkinek a drukkot meg segítséget!Köszönjük jól vagyunk és nemsokára képet is teszek föl csak most el vagyok havazva rendesen!
Szia Lizzi!
Olyan jó, hogy volt egy pici időd bejelentkezni. A képeket kíváncsian várjuk a legújabb Fórumos Bébiről. Ez az az időszak, amikor még elhavazni is élmény. Pihenj amennyit csak tudsz, szeretettel gondolunk rád.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
szisztok!
Amiket olvastam,nagyon meglepett 4 éve elkellett vetetnem a babámat,mert volt 3 hét alatt egy db. 14-es cukrom.Azóta nem merek vállalkozni a terhességre nagyon félek ,sőt! Ti meg itt 16-os cukrokról beszéltek? Nem értem,ennyit változott a világ?Akkor azt mondták,hogy elötte 3 hónapig HgbA1c 6-8,most azt mondják legyek terhes és majd meglátjuk!Szerintetek így ki mer vállalkozni?
Az való igaz, hogy terhesség alatt amennyire csak lehet, alacsonyan kell a cukit tartani, de hogy emiatt abortuszt javasoltak, az szerintem felelőtlenség volt.
Gondolj csak arra, hogy 15 évvel ezelőtt alig, 20 évvel ezelőtt pedig szinte nem is tudtak cukrot nézni a kismamák, mégis egészséges babák születtek. Ki tudja, ellenőrzés híján milyen cukrok voltak a terhesség alatt?
Szerintem nyugodtan vállalkozhatsz a babára.
 

napocska

Őstag
sziasztok!!!!
Mindenkinek legalább annyira boldog új évet kívánok mint amilyen most a miénk!!!
És köszi mindenkinek a drukkot meg segítséget!Köszönjük jól vagyunk és nemsokára képet is teszek föl csak most el vagyok havazva rendesen!

Lizzi, nagyon-nagyon sok boldogságot, örömet kívánok! Most észleltem csak, hogy már meg is született :) Gyorsan repül az idő!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
sziasztok!!!!
Mindenkinek legalább annyira boldog új évet kívánok mint amilyen most a miénk!!!
És köszi mindenkinek a drukkot meg segítséget!Köszönjük jól vagyunk és nemsokára képet is teszek föl csak most el vagyok havazva rendesen!

Kedves Lizzi!
Örülök, hogy lett egy kis időd bekukkantani hozzánk :) Várjuk a képeket! és ha tudsz pihenj sokat, az elkövetkező évtizedekre pedig jó szórakozást :D
 

Sani

Új tag
Kedves bogesz!

Tényleg 7 alatt kell lennie teherbe esés lőtt és terhesség közben is a HGa1c-nek ( és mindig ezek az értékek ajánlottak a szövődményel elkerülése érdekében ), de bizony a legnagyobb odafigyelés mellett is becsúszhat 1-2 rossz érték.
A legfontosabb, hogy bízzál magadban!
Ha már az elején feladod, akkor nem is fog sikerülni...:roll: ..de én biztos vagyok benne, ha igazán szeretnéd, akkor biztosan összejön.
Figyelem, fegyelem, türelem...nem egyszerű, de megéri. ;)
 
Oldal tetejére