Babázhatok

szolnok

Új tag
Sziasztok,
Mindenki tudja, hogy Antónia cukorbeteg. Igazán örömhír, hogy 38 évesen babát fog szülni. :)

Igazi örömhír: Erős Antónia babát vár

Ez valóban öröm hír, és gratulálunk Neki is. Miután a lányom a Baranyinál szokta látni, kontrolvizsgálatokon, ezek szerint oda jár, és dolgozik.
Ez csak azért érdekes,, mert valaki azt írta Baranyinál be kell feküdni. Hát ezek szerint nem, ő is változott.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ez valóban öröm hír, és gratulálunk Neki is. Miután a lányom a Baranyinál szokta látni, kontrolvizsgálatokon, ezek szerint oda jár, és dolgozik.
Ez csak azért érdekes,, mert valaki azt írta Baranyinál be kell feküdni. Hát ezek szerint nem, ő is változott.
Szerintem is nagy örömhír ez :)
Gondolom, nem mindenkit kezel ugyanúgy Baranyi sem, ahogyan más sem. Én nem tartom igazán etalonnak, amit egy hírességgel csinálnak, mert 100%, hogy vele másképp foglalkoznak. És persze jobban megbízik gondolom Baranyi egy Antóniában (és szerintem minden más orvos is), mint egy ismeretlen nőben. 3 éve engem még be akart fektetni egyébként, de mivel Dániában dolgoztam, azt mondta, hogy rendben, amíg ott vagyok kint, nem kéri, hogy jöjjek haza, de a terhesség végén mindenképpen befekvés. Nade végül nem hozzá mentem, nem is feküdtem bent, csak a túlhordás napján 1 éjjelt. De én is azt hallom, hogy nem mindenkit fektet be az elején már a terhességnek, de a végén még mindenkit... de biztosan ez is egyéni, mármint az eleji befekfvés.
 

szolnok

Új tag
Igen az ismertségnek bizonyára van egy csomó pozitív előnye és, persze hátránya is. Baranyi meg nagyon hangulat függő a ha jó napja van kennyérre lehet kenni, de ha nem..............
 

lizzi

Őstag
Igen az ismertségnek bizonyára van egy csomó pozitív előnye és, persze hátránya is. Baranyi meg nagyon hangulat függő a ha jó napja van kennyérre lehet kenni, de ha nem..............
Hát én is nagyon szurkolok Antóniának ,hogy minden rendben legyen velük és tényleg örömteli ez a hír:)
Baranyival kapcsolatban a régiek tudják,hogy én sokat írtam a velem való bánásáról,sokszor nem tudom máshogyan nevezni ,de durva és nagyon bántó volt velem és ez szerintem egy orvostól és főleg egy nőtől aki szült és gyereke van bántó és bunkóság ,ha egy babára vágyó és cukorbeteg nővel így viselkedik ,mint ahogy ő teszi nem egy nővel .tehát én elítélem az ő viselkedését ,de mint látjuk sokaknak (mint pl.szolnok lányának is bevállt)
tehát biztos tud ő is más lenni csak sajnos ,hogy tőlem elvette a lehetőséget évekig ,hogy szülhessek és lehet azt is ,hogy a korom miatt még egy gyerekem legyen
azért ez elszomorít kicsit,de másoknak szurkolok :)
 

szolnok

Új tag
"Antónia tisztában van vele, hogy gyermeke örökölheti a cukorbetegséget, - tudósok szerint az esély több, mint 40% - ennek ellenére a gyerekvállalás mellett döntött"

Ezt az ujság írta, az a 40% nem 4%???????????? vagy én vagyok rosszul informált én 40 %-t soha nem hallottam.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
"Antónia tisztában van vele, hogy gyermeke örökölheti a cukorbetegséget, - tudósok szerint az esély több, mint 40% - ennek ellenére a gyerekvállalás mellett döntött"

Ezt az ujság írta, az a 40% nem 4%???????????? vagy én vagyok rosszul informált én 40 %-t soha nem hallottam.
40% körüli, ha jól rémlik (bár csak azt jegyeztem meg, hogy nagyon sok...), ha mindkét szülő cukros. Antónia férje nem cukros véletlenül? Amúgy 2% az esélye, ha az anya cukros. De ez akár lehet 4 is, szerintem igazán pontos becslés nem létezik.
 

gajdi8

Tag
Antónia nagy KEDVENCÜNK! Soha nem volt az élete kikezdhető...erre most egyből minden újság ráröpül a hírre! Tipikus....de legalább ha már írnak valamit, akkor néznének utána pontosan...! Nagyon drukkolunk Neki!!!!!!
 

laffi

Tag
Sziasztok,
Mindenki tudja, hogy Antónia cukorbeteg. Igazán örömhír, hogy 38 évesen babát fog szülni. :)

Igazi örömhír: Erős Antónia babát vár

Nekem már pár hete feltűnt hogy más az arca. Kicsit olyan kerekebb lett. ;-) Sejtettem h ez lehet a háttérben, azt tudtam h nagyjából egyidősek vagyunk, csodálom h ilyen sokáig várt a babavárással. Megértem h anyagi okai is voltak eddig, de azért cukorbetegen nem lehet sokáig halogatni a babavállalást.
Drukkolok és sok sikert.
 

eremit

Új tag
Szerintem is elírták azt a százalékot, nekem is az a 2% rémlik, s ha az apuka cukros, akkor nagyobb ennek az esélye. Leaglábbis így olvastam egyszer...
 

Rami

Tag
Sziasztok!
Örömmel és óriási boldogsággal tudatom veletek, hogy március 24-én 8.58-kor megszületett OLIVÉR nevű gyönyörű kisfiam!:p Császármetszéssel segítették 4020g súlyú és 58cm hosszú. Haja barna, szeme kék "egyenlőre" csoda szép és nyugodt baba. Már nem is gondolok arra a sok negatív dologra, ami a 9 hónap alatt történt lelkileg, a sok aggódás és félelem. Már magamhoz ölelem és a szoptatás élményeit le nem tudom írni szavakban milyen megható. Minden várandós kismamának ilyen gyönyörű áldott állapotot és világra hozatalt kívánok, mint amilyen nekem volt!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Örömmel és óriási boldogsággal tudatom veletek, hogy március 24-én 8.58-kor megszületett OLIVÉR nevű gyönyörű kisfiam!:p Császármetszéssel segítették 4020g súlyú és 58cm hosszú. Haja barna, szeme kék "egyenlőre" csoda szép és nyugodt baba. Már nem is gondolok arra a sok negatív dologra, ami a 9 hónap alatt történt lelkileg, a sok aggódás és félelem. Már magamhoz ölelem és a szoptatás élményeit le nem tudom írni szavakban milyen megható. Minden várandós kismamának ilyen gyönyörű áldott állapotot és világra hozatalt kívánok, mint amilyen nekem volt!
Kedves Rami!

Gratulálok a kicsi fiadhoz, szép neve van és milyen hosszú!!! :) A szoptatás tényleg az egyik legszebb dolog a világon, jó, ha már most ki tudod élvezni és van tejed is, nagyon ügyesek vagytok :)
 

borka

Őstag
Kedves Rami , Nagyon sok boldogságot erőt egészséget kívánunk midanyiotoknak és hosszú szoptaási időt.Gratulálunk. Mielőbi képeket várunk;)
 

Rami

Tag
Üdv Mindenkinek!
Köszönöm szépen a gratulációkat és a jókívánságokat is, ngyon aranyosak vagytok!!!
Szuper jó az Én kisbabám cicizik 2 óránként kicsit fenn van,aztán pedig alszik. Az éjszakai alvás még nem egészen alakult ki,mert kettő óránként ugyanúgy fel kell szopizni mintha nappal lenne. Nagyon fárasztó, mert egy szopizás kb 40 perc. De nem baj a babának jó és ez a lényeg!
Szeretném kérdezni ,hogy a szoptatás alatt milyen cukor értékeknek kell lenni, úgyértem meddig mehet fel étkezés után? Csak 3 hét mÚlva megyek a doktornőmhöz, azért kérdezem. Előre is köszönöm a válaszokat!!!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Üdv Mindenkinek!
Köszönöm szépen a gratulációkat és a jókívánságokat is, ngyon aranyosak vagytok!!!
Szuper jó az Én kisbabám cicizik 2 óránként kicsit fenn van,aztán pedig alszik. Az éjszakai alvás még nem egészen alakult ki,mert kettő óránként ugyanúgy fel kell szopizni mintha nappal lenne. Nagyon fárasztó, mert egy szopizás kb 40 perc. De nem baj a babának jó és ez a lényeg!
Szeretném kérdezni ,hogy a szoptatás alatt milyen cukor értékeknek kell lenni, úgyértem meddig mehet fel étkezés után? Csak 3 hét mÚlva megyek a doktornőmhöz, azért kérdezem. Előre is köszönöm a válaszokat!!!
Szoptatás alatt nem megy át a tejbe semmi olyan anyag, ami a magas cukorral van összefüggésben, ilyenkor már úgymond "csak magad miatt" kell jó cukrokat produkálni, nincs hatással a babára a rossz cukoranyagcsere, tehát azért mert szoptatsz, azért lehet magas a cukrod, de persze attól még neked nem jó. Nincs ilyen határ, hogy meddig mehet fel... lehetőleg minél kevesebbszer menjen 10 fölé, de nyilván ezt nehéz így betartani, ilyen körülmények között (nekem egyáltalán nem sikerül), de a babának nem árt semmi ilyesmi már.
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

Segítsetek légyszi... Nem tudom mi van velem. Decemberbennéztek HgA1c-t, ami 7,4 lett... Úgy orültem, mikor azt mondta adiabdokim, hogy legközelebb már biztos jobb lesz, és juniusra hívott vissza laborra. Reménykedtem, és arra gondoltam 2 hete, hogy elmegyek a háziorvoshoz, és onnan kérek beutalót nagylaborra, és ha minden jó lesz, jöhet a baba. IGEN ÁM, DE 8,2 LETT. Mondanom sem kell, hogy sírva jöttem haza, pedig azt mondta a doki, (aki nem diabetológus), hogy ez nem zárja ki a baba lehetőséget, és menjek el a nőgyógyászhoz, beszéljem meg vele is, és utána hajrá, jöhet a baba, ha ő is úgy látja. Szerintetek? Van köztetek olyan aki magasabb HgA1c-vel esett teherbe, mint a szentírás? Egyáltalán kinek mit ajánlanak? Nagyon el vagyok keseredve... Amúgy nem értem, a cukraim alig mennek 10 felé, csak ritkán. Mit csináljak? Miért csak 3 havonta nézik ezt? Lehet sűrűbben???
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Segítsetek légyszi... Nem tudom mi van velem. Decemberbennéztek HgA1c-t, ami 7,4 lett... Úgy orültem, mikor azt mondta adiabdokim, hogy legközelebb már biztos jobb lesz, és juniusra hívott vissza laborra. Reménykedtem, és arra gondoltam 2 hete, hogy elmegyek a háziorvoshoz, és onnan kérek beutalót nagylaborra, és ha minden jó lesz, jöhet a baba. IGEN ÁM, DE 8,2 LETT. Mondanom sem kell, hogy sírva jöttem haza, pedig azt mondta a doki, (aki nem diabetológus), hogy ez nem zárja ki a baba lehetőséget, és menjek el a nőgyógyászhoz, beszéljem meg vele is, és utána hajrá, jöhet a baba, ha ő is úgy látja. Szerintetek? Van köztetek olyan aki magasabb HgA1c-vel esett teherbe, mint a szentírás? Egyáltalán kinek mit ajánlanak? Nagyon el vagyok keseredve... Amúgy nem értem, a cukraim alig mennek 10 felé, csak ritkán. Mit csináljak? Miért csak 3 havonta nézik ezt? Lehet sűrűbben???
Orsika4
Sajnálom, hogy rosszabb lett a HbA1c-d. Ugyanabban a laborban nézték most, mint az előzőt? Mert itt volt róla szó, hogy a laborok között vannak értékelési különbségek. Ahhoz, hogy tudd a változást, mindig ugyanabban a laborban kell végeztetni a vizsgálatot.
Amire még tudok gondolni, hogy olyankor lehet magasabb a cukid, amikor nem szoktál mérni. Ez lehet az éjszakai időszak. Mivel tudom, hogy te három műszakban dolgozol, így lehet éjszakai mérésed, de amikor éjszakás vagy, akkor a nappal-éjszaka ritmusodat is felcseréled. Próbáld meg a több éjszakai mérést, amikor nem dolgozol, talán ott van a bibi.

Nem változtattál az adagolásodon? Akár a bázison, akár a bóluson? Nem volt hízás, fogyás, ami viszont igényli a terápia módosítást.

Én nem gondolom, hogy egy 8,2-es HbA1c akadálya lenne a baba vállalásnak, de tény, hogy az alacsonyabb érték kedvezőbb.

HbA1c-t azért nem végeznek gyakrabban, mert egyszerűen nincs értelme. Ugyanis azok a vörösvértestek, amikhez kötődnek a cukor molekulák, azok 2-3 hónapig életképesek. Gyakrabban végzett vizsgálat egy átmeneti állapotot mutatna, nekünk pedig a változásra kell figyelnünk.
 
Oldal tetejére