Babázhatok

orsika

Új tag
Szia Kata!

Mindhárom műszakra megvan a bázis. Bólus a kaja függvénye. Viszont nem ua a labor, és vagy két hónapja átálltam az elnyújtott bólusra, mert kaja után sok volt a hipo. Lehet akkor megy fel mármint kaja után kb 1/2 órával. Volt kb 2-3 alkalom, mikor egyszerűen elfelejtettem beadni a bólust, de korrigáltam. Nem volt sokáig magas, kb:1 óra, de az 20 felett.
Ja! azért kérdeztem, mert én júniusban megint méretném, és én úgy hallottam, hogy 6-8 hetes cukit mutat a HgA1c.
Köszi Kata, hogy tartod bennem a frontot.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Orsika, tényleg nem akadály önmagában a 8.2, mert a lényeg, hogy akkor legyenek jók az értékeid, amikor már terhes vagy. Ha a 8.2 egy magasabb labor utáni eredmény és stabilak az értékeid és nem magasak, amiket mérsz (ahogyan írod), akkor ez nem lesz kizáró ok (márha a diabdokid kicsit laza ebben). Amit még ajánlanék a folyamatos vércukomérő, feltenném 1 hétre és meglátod, hogy vannak-e nem mért magas értékeid. Ha nincsenek, akkor én belevágnék a babaprojektbe!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!

Mindhárom műszakra megvan a bázis. Bólus a kaja függvénye. Viszont nem ua a labor, és vagy két hónapja átálltam az elnyújtott bólusra, mert kaja után sok volt a hipo. Lehet akkor megy fel mármint kaja után kb 1/2 órával. Volt kb 2-3 alkalom, mikor egyszerűen elfelejtettem beadni a bólust, de korrigáltam. Nem volt sokáig magas, kb:1 óra, de az 20 felett.
Ja! azért kérdeztem, mert én júniusban megint méretném, és én úgy hallottam, hogy 6-8 hetes cukit mutat a HgA1c.
Köszi Kata, hogy tartod bennem a frontot.
Az egy-két alkalmas bólus kimaradás, és 20 fölötti cuki nem nagyon jelentős, viszont ha ezek a 20 fölötti cukik közel voltak a vérvétel időpontjához, akkor jobban beleszámítódik (hű de megmondtam).
Inkább lehet a két labor eltérő kalibrálása. Olyan nagyon emiatt tényleg nem érdemes parázni, a baba projektet elhalasztani pedig végképp nem.
Többek tapasztalata, hogy amikor már meg van a pocaklakó, akkor csökken a napi cukorszint átlaga, ezáltal a HbA1c is, talán pszichésen van ilyen jó hatással a baba a cukira.
Egy folyamatos glukoz monitorozás tényleg hasznos lehet. A nap 24 órájában 3 percenként rögzíti a kütyü a cukiszintedet, még éjszaka is, amikor kevesebbet mérünk.
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok!
ma reggel pozitív lett a terhességi tesztem, úgyhogy mostantól biztos, hogy gyakran látogatok Közétek :) nagyon boldogak és izgatottak vagyunk a párommal :) elég hihetetlen, mert elsőre összejött! vagyis most volt először, hogy nem vigyáztunk és máris... :) igazából ősszel terveztük élesíteni a projectet, de én jól megijedtem a Bajnai-féle gyed-gyes változtatásoktól, ezért gondoltuk, hogy megpróbáljuk már most, hátha júl. 1. előtt összejön. és igeeeeeeeeeeeeeeeeeeen :):):)
utánanéztem, hogy csalhat-e a teszt, de mindenhol azt írták, hogy ha pozitív, akkor biztos, hogy megvolt a beágyazódás, már "csak" azt kell megnézetni a nőgyógyásszal, hogy jó helyen van-e a picúr :) na pl. ezt nem tudom, hogy hanyadik héttől lehet látni az UH-n. Tudja valaki? hétfőn megyek, de akkor még csak 3 hetes lesz. Vajon látni fogjuk?
Beszéltem a cukros dokimmal, csütörtökön át is ad Thaisznak. szeretnék érdeklődni, hogy mire számítsak. Most Lantus + Novorapidon vagyok, legutóbbi HbA1C-m 6,7 volt, szerintem most is hasonló lesz. Cukrom ritkán megy 10 fölé, 2-3 óránként nézem és ha kell, korrigálok. reggel sokszor megy felfelé, akkor néha akár kétszer is kell korrigálni reggeli után, de már megszoktam.
Ami érdekelne nagyon - sportolás - mit szoktak tanácsolni ezügyben? konkrétan tenisz és kosár, heti 2-3-szor és bringázni is szokzunk aránylag sokat, néha hegyen is. Namost ez mind elég rázkódós dolog. Már most ne csináljam? vagy az első harmadban szabad? össze-vissza írogatnak mindent a neten erről. Vagy ebbe a diab-doki nem is szól bele, csak a nőgyógyi? a sport nagyon fontos része az életemnek, ezért ha lehet, ezeket folytatnám, ha nem, akkor majd mást keresek.
na ma este elkezdem végigolvasni az egész topicot, eddig csak bele-bele néztem. Remélem, hogy idővel nem csak kérdezek majd, hanem én is fogok tudni hasznos tanácsokat adni a jövendőbeli anyukáknak :)
köszönök minden segítséget előre is!
tubi
 

szolnok

Új tag
Hát gratulálok a pozitív teszthez. Valóban ezek a modern tesztek nem szoktak tévedni. Mi 3 és fél évvel ezelőtt, karácsonyi ajándékként kaptunk egy pozitív tesztet / mint leendő nagymama és nagypapa / és boldogan álltunk egy deci pisi fölött amiben benne volt a dupla vonalas teszt. Na ma is mosolygok rajta, és mikor a lányom elment az ünnepek után a dokihoz az ultra hang még semmit nem mutatott. Meg is jegyezte a nödoki, hogy ez egy 3 perces terhesség, amit a uh. még nem lát. Nos ez a 3 perces most itt ugrál és locsog fecseg mindenki boldogságára. A torna a terhesség alatt az én gyermekemnél a vizi- kismama torna vállt be, nem hiszem, hogy a kerékpár jó ötlet. Mége egyszer gratula.
 

tubi

Aktív tag
Köszönöm a gratulátciót :) remélem, továbbra is hasonlóan könnyen megy minden, mint a fogantatás :) A sportot mindenképp megbeszélem a dokival, ha nem jó a bicaj, akkor lesz majd más, ami jó neki is :)
nagymama-nagypapa-jelölteknek még nem mertük megmondani, majd ha az ultrahang is megerősíti. addig azért vettem még egy teszet holnap reggelre ;)

Hát gratulálok a pozitív teszthez. Valóban ezek a modern tesztek nem szoktak tévedni. Mi 3 és fél évvel ezelőtt, karácsonyi ajándékként kaptunk egy pozitív tesztet / mint leendő nagymama és nagypapa / és boldogan álltunk egy deci pisi fölött amiben benne volt a dupla vonalas teszt. Na ma is mosolygok rajta, és mikor a lányom elment az ünnepek után a dokihoz az ultra hang még semmit nem mutatott. Meg is jegyezte a nödoki, hogy ez egy 3 perces terhesség, amit a uh. még nem lát. Nos ez a 3 perces most itt ugrál és locsog fecseg mindenki boldogságára. A torna a terhesség alatt az én gyermekemnél a vizi- kismama torna vállt be, nem hiszem, hogy a kerékpár jó ötlet. Mége egyszer gratula.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tubi, pumpában nem gondolkodtál? Sokkal egyszerűbb tartani a szigorú célértékeket. Olvass bele az inzulinpumpába is, ott is vannak infok kismamáktól. Jöhetnek a kérdések is.
 

manocs

Új tag
én tavaly vetettem fel a dokimnak, hogy babát szeretnénk, mondta, hogy ok, 1 évvel előtte szóljak. Most az előirányzott "próbálkozási" időszak január. 1hónapja kerültem át (küldtek) másik dokihoz, aki egyből pumpát ajánlott, vagy napi 6x kaját és inzulint (kicsit szétvágná az életet) Szóval marad a pumpa.., ha januárban szeretnénk elkezdeni, akkor nyáron kell megkapnom a pumpát (nászajándék lesz a leendő anyóstól :D ) addig meg labor, labor, étrendi napló, eltiltott a melómtól (nem fáj érte a szívem, éjszakás tudakozó plusz ) és meg kell válnom a szeretett bagómtól.... bár ez amúgy is hasznos lesz :D, variálnak az inzulinomon, most alig megy 10 alá (eddig egész jó volt) kicsit ingerlékennyé tett a dolog ( a magas cukrok) szóval szörnyen komplikált.....de nem adom föl!!
Mindenesetre gratulálok mindenkinek, akinek eddig sikerült!!!! Minden tiszteletem :D
 

tubi

Aktív tag
igen, nézegettem már a pumpát, gondolom, Thaisszal majd átbeszéljük...

kérdésem az már most van: valaki érzett már olyat korai terhességnél, hogy a leeső vércukor egész más érzés? én konkrétan úgy érzem, nem kapok levegőt, szédülök, émelygek, mindjárt elájulok. és mindez 20 perccel azután, hogy 5,7-et mértem és örültem, milyen ügyes vagyok! azóta fanta, csoki, már jobban vagyok (7,2). sokkal pánikszerűbb az érzés, mint az elmúlt sok évben hipónál. és az utóbbi 2 hétben ez már vagy 2-3-szor volt! volt már valakinek hasonló?

és ma reggel mégegy pozitív teszt lett :)

Tubi

Tubi, pumpában nem gondolkodtál? Sokkal egyszerűbb tartani a szigorú célértékeket. Olvass bele az inzulinpumpába is, ott is vannak infok kismamáktól. Jöhetnek a kérdések is.
 

Rami

Tag
Kedves Tubi!
Nagyon gratulálok a Babához, csodás terhességet kívánok neked ! Örülök az új kismamának. Nekem most 5 hetes a babám és a terhességem viszonylag könnyű volt végig vinni!
Én is másképp éltem meg a terhesség alatti hipókat , sokkal rémisztöbb sokszor bepánikoltam, de ez mindenkinél más. Sokat segített a lelkemen, amikor mindezt megbeszéltem a doktornőmmel. Hát az első pár hónap" az éjszakákat is beleértve" hipokkal lessz tele , de légy erős!!!:p
 

tubi

Aktív tag
Köszi!!! :) a biztatást is és a gratulát is :) ma láttam is már az UH-n, 11 mm, kis fekete tojáska :) amúgy nődoki szerint minden rendben. viszont ma reggel óta folyamatos hypo van, most épp amalé+répalé kombinációját próbálom, azért kicsit izgulok, remélem, nem nagyon árt a kis tojásnak az alacsony cukor :) Thaiszhoz csütörtökön megyek vissza, elsőre nagyon-nagyon kedves volt, teljesen meghatódtam :) a nődoki is nagyon rendes, egyelőre biztonságban érzem magam. mondjuk napi 10 körüli szúrással én is hozzá adok ahhoz, hogy kontrollban tartsam a dolgokat.

egy kérdés az előbbre tartókhoz: Ti meddig dolgoztatok? Thaisz azt mondta nekem, hogy minnél hamarabb hagyjam abba a munkát (elsősorban mert idős vagyok - 35 - és régóta vagyok cukros - 25 éve! - és így rizikósabb a dolog). Van Köztetek, aki ugyanígy volt?

és írjatok, ki hogy van, annyira izgatott vagyok, hogy olvashatom majd, Nektek hogy alakul az élet :)

Tubi (+ kis fekete tojáska :)


Kedves Tubi!
Nagyon gratulálok a Babához, csodás terhességet kívánok neked ! Örülök az új kismamának. Nekem most 5 hetes a babám és a terhességem viszonylag könnyű volt végig vinni!
Én is másképp éltem meg a terhesség alatti hipókat , sokkal rémisztöbb sokszor bepánikoltam, de ez mindenkinél más. Sokat segített a lelkemen, amikor mindezt megbeszéltem a doktornőmmel. Hát az első pár hónap" az éjszakákat is beleértve" hipokkal lessz tele , de légy erős!!!:p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
egy kérdés az előbbre tartókhoz: Ti meddig dolgoztatok? Thaisz azt mondta nekem, hogy minnél hamarabb hagyjam abba a munkát (elsősorban mert idős vagyok - 35 - és régóta vagyok cukros - 25 éve! - és így rizikósabb a dolog). Van Köztetek, aki ugyanígy volt?
Tubi (+ kis fekete tojáska :)
Szia kis fekete tojáska mamája!
Mindenki szívesen segít, de Lizzi aki hasonló korú, mint te, és a diabja is kb annyi ideje van, mint neked. Lizzire egy kicsit várnod kell, mert most a kis Karolával van elfoglalva, de rendszeresen benéz hozzánk.
Az én véleményem, hogy a doktor tanácsát mindig érdemes jól fontolóra venni, és megfogadni.
 

tubi

Aktív tag
Szia Kata!

Persze, persze, ha úgy jó neki, nekünk, hogy nyugiban vagyok, nem dolgozom, akkor úgy lesz :) csak érdekelt, hogy másoknak is tanácsolták-e ezt.

Akkor írok Lizzinek egy privit, köszi az ötletet!

Tubi

Szia kis fekete tojáska mamája!
Mindenki szívesen segít, de Lizzi aki hasonló korú, mint te, és a diabja is kb annyi ideje van, mint neked. Lizzire egy kicsit várnod kell, mert most a kis Karolával van elfoglalva, de rendszeresen benéz hozzánk.
Az én véleményem, hogy a doktor tanácsát mindig érdemes jól fontolóra venni, és megfogadni.
 

erzsébet2

Új tag
TUBI Nekem a terhességem is igy volt, inzulinnal ,de nekem pár éve lett cukrom én is sokat hypóztam, volt olyan amikor 2,7 volt a cukrom nagyon rossz volt azt sem tudtam hirtelen, hogy mit csináljak, most már 3és fél éves a kisfiam. SZIA ERZSI
 

tubi

Aktív tag
Szia Erzsi!

Gratulálok a kisfiadhoz!!! :) úgy tűnik, a terhesség alatti hypo-k mások, nekem nagyon hirtelen tud jönni. magamat nem féltem annyira, 25 év cukorbetegség után "megszoktam", sajnos. Inkább a babát féltem, de látom, sokan voltak ilyen hípo-sok terhesség alatt és mégis csodás gyerkőcöket szültek. Köszi a választ és sok-sok boldogságot a kisfiadhoz! :)

Tubi

TUBI Nekem a terhességem is igy volt, inzulinnal ,de nekem pár éve lett cukrom én is sokat hypóztam, volt olyan amikor 2,7 volt a cukrom nagyon rossz volt azt sem tudtam hirtelen, hogy mit csináljak, most már 3és fél éves a kisfiam. SZIA ERZSI
 

Rami

Tag
Tubi!
A koroddal ne törödj , még bőven belefér a terhesség!!!
Én most kezdtem a 36-ik évemet és nem érzem , hogy későn szültem volna. Most rögtön vállalnám a következő babát! Ötödik éve vagyok beteg , gondolom ez is számított a terhességem alatt ,úgymond frissnek számítok , vagy már nem ?:mad:
Én a sok hipó miatt rögtön felszedtem 4 kg-ot(sok gyümölcslé és csoki) , így inkább az insulin mennyiségét csökkentettem és az ételmennyiséggel mahináltam. Volt ,hogy reggelire az 1 zsemle sok volt (felment 7 fölé a vc ) , de 7-8 db korpovit keksz után 6-ig sem ugrott. A hipóknál pedig szőlőcukor, mert az hamar lebomlik és nem hizlal.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tubi!
A hipóknál pedig szőlőcukor, mert az hamar lebomlik és nem hizlal.
Hiponál a szőlőcukihoz tanácsos még egy-két szem kekszet (vagy bármi tartósabbat) is enni, mivel a szőlőcuki ugyan nagyon gyorsan, de csak rövid időre rendezi a hipot, mivel nagyon magas a GI-je (100).
 

lizzi

Őstag
tubi gratulálok a terhességi teszthez és kérdezz nyugodtan:)
privit nem kaptam meg:(
én most léptem a 36 életévembe és lassan 28 éve vagyok cukorbeteg szövődményekkel és itt van nekem most már a mindenem:Karola:) tehát fel a fejjel!!!!Thaiszt meg érdemes meghallgatni ,mert érti a dolgát!!!
én is csak 1 bő hónapot dolgoztam várandósan és én azért néha bicajoztam ,igaz nagyon óvatosan és csak boltig vagy itt a faluban ,nem verseny vagy túraszerűen:)
szurkolok nektek!!!!
 

tubi

Aktív tag
sziasztok!

köszi mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat! :) Thaisz nekem is nagyon jó szakembernek tűnt és emberileg is nagyon szimpi, meg fogom fogadni, amit mond. A fizikai aktivitással majd kell valamit kezdenem, most még ugyanúgy sportolok, mint eddig, egyelőre cukorilag nem (ez) okoz gondot. Úgy érzem, megőrülnék, ha nem fáradhatnék el heti 2-3-szor, de lehet, hogy majd amúgy is elfáradok, nem kell hozzá sportolni ;)

holnap este beszámolok, mit mondott a doktornő :)

köszi mindenkinek a biztatást, nagyon aranyosak vagytok!!! :)

Lizzi, a Te példád lebeg a szemem előtt, hogy a kor és a hosszú cukros előélet nem akadály, ha odafigyelünk ;)

tubi gratulálok a terhességi teszthez és kérdezz nyugodtan:)
privit nem kaptam meg:(
én most léptem a 36 életévembe és lassan 28 éve vagyok cukorbeteg szövődményekkel és itt van nekem most már a mindenem:Karola:) tehát fel a fejjel!!!!Thaiszt meg érdemes meghallgatni ,mert érti a dolgát!!!
én is csak 1 bő hónapot dolgoztam várandósan és én azért néha bicajoztam ,igaz nagyon óvatosan és csak boltig vagy itt a faluban ,nem verseny vagy túraszerűen:)
szurkolok nektek!!!!
 
Oldal tetejére