Babázhatok

christina

Őstag
Sziasztok!

19-én én is Anya lettem. 3570g, 54 cm, 9/10-es apgarral, császármetszéssel született meg hajasbaba Kisfiúnk! Alig várom, hogy ismét átélhessem ezt az érzést!!!!! Mindenkinek sok sikert!

Én is szívből gratulálok Neked-Nektek!
Hogy repül az idő! Nemrégen még csak a babavárás elején voltál.;)
Hm......
 

laffi

Tag
Sziasztok!

19-én én is Anya lettem. 3570g, 54 cm, 9/10-es apgarral, császármetszéssel született meg hajasbaba Kisfiúnk! Alig várom, hogy ismét átélhessem ezt az érzést!!!!! Mindenkinek sok sikert!
Gajdi! Szívből gratulálok, gondolom már otthon vagytok.. hogy hívják a kispasidat? Dobsz fel képeket?
 

tubi

Aktív tag
Szia! :)

de aranyos vagy, hogy érdeklődsz :)

Hát túl vagyunk a 12. hetes UH-n, minden rendben :) azt mondta a szonográfus, hogy minden "túl jó" :) CRL: 6,85 cm, tarkóredő: 0,9 mm. az integrált down-kór tesztet csináltatjuk, úgyhogy volt vérvétel is. lesz mégegy és az után mondanak eredményt. Az még messze van, addig próbálok nem izgulni. Az UH-n a prüntyi nagyon virgonc volt, produkálta magát :) mindene megvan, óóóóóóóóóóóóóriási a feje :):):) láttuk a koponya metszetét is az agyi állománnyal, hát fantasztikus volt!

a vérnoymásom továbbra is 123-135 között, általában 130 körül. Az egyik doki szerint ez túl sok, a másik szerint nem kell emelni a Dopegytet. szóval nem tudom, kinek higgyek. most napi 4-et szedek. De igazából napi 2-vel sem volt magasabb ennél...

közben szülészt és kórházat váltottam, Molli javaslatára megkerestem az ő nőgyógyászát, úgyhogy az I-esben fogok szülni.

Legközelebb UH a 18. héten, addig már "csak" a cukrom után kell rohangálni, megkezdődtek a masszív hypo-k, az elmúlt 5 délelőttből 4-en alig éltem. délutánra rendeződik. visszavettük a Lantus-t, meg az étkezésekhez a Novorapidot is kicsit. Éjszaka szerencsére stabil, reggelre kicsit lemegy, de már nincs hypo.

minden mostani és leendő kismamának további sok boldogságot kívánunk :)

TUbi

Tubi!
Hogy vagytok???
Vérnyomásod milyen, amióta másként szeded a gyógyszert?
Kicsi Baby mekkora már a pocakban? Tudod melyik kórházba fogsz szülni?
Írj le mindent !!!! Nagyon izgulok mi van veletek.
 

Rami

Tag
Szia! :)

de aranyos vagy, hogy érdeklődsz :)

Hát túl vagyunk a 12. hetes UH-n, minden rendben :) azt mondta a szonográfus, hogy minden "túl jó" :) CRL: 6,85 cm, tarkóredő: 0,9 mm. az integrált down-kór tesztet csináltatjuk, úgyhogy volt vérvétel is. lesz mégegy és az után mondanak eredményt. Az még messze van, addig próbálok nem izgulni. Az UH-n a prüntyi nagyon virgonc volt, produkálta magát :) mindene megvan, óóóóóóóóóóóóóriási a feje :):):) láttuk a koponya metszetét is az agyi állománnyal, hát fantasztikus volt!

a vérnoymásom továbbra is 123-135 között, általában 130 körül. Az egyik doki szerint ez túl sok, a másik szerint nem kell emelni a Dopegytet. szóval nem tudom, kinek higgyek. most napi 4-et szedek. De igazából napi 2-vel sem volt magasabb ennél...

közben szülészt és kórházat váltottam, Molli javaslatára megkerestem az ő nőgyógyászát, úgyhogy az I-esben fogok szülni.

Legközelebb UH a 18. héten, addig már "csak" a cukrom után kell rohangálni, megkezdődtek a masszív hypo-k, az elmúlt 5 délelőttből 4-en alig éltem. délutánra rendeződik. visszavettük a Lantus-t, meg az étkezésekhez a Novorapidot is kicsit. Éjszaka szerencsére stabil, reggelre kicsit lemegy, de már nincs hypo.

minden mostani és leendő kismamának további sok boldogságot kívánunk :)

TUbi
Nagyon supi túl vagytok az első trimeszteren. :p
Izgulni nem kell, ha jó az ultrahang , akkor minden OK!!!
A vérnyomásod is tök jó , hát csak így tovább!

Holnap rakok fel az iwiw-re a gyerkőceimről képeket. (Kemény Patrik)
A kicsi most volt 3 hónapos 68cm és 8 kg. Nagyon cuki manó.:p
 

laffi

Tag
Szia! :)

de aranyos vagy, hogy érdeklődsz :)

Hát túl vagyunk a 12. hetes UH-n, minden rendben :) azt mondta a szonográfus, hogy minden "túl jó" :) CRL: 6,85 cm, tarkóredő: 0,9 mm. az integrált down-kór tesztet csináltatjuk, úgyhogy volt vérvétel is. lesz mégegy és az után mondanak eredményt. Az még messze van, addig próbálok nem izgulni. Az UH-n a prüntyi nagyon virgonc volt, produkálta magát :) mindene megvan, óóóóóóóóóóóóóriási a feje :):):) láttuk a koponya metszetét is az agyi állománnyal, hát fantasztikus volt!

TUbi

Tubi! Látom folyamatban van az integrált teszted. Pár héten belül a másik vérvétel is esedékes. Tudnod kell, hogy az inzulinkezelés (mint hormon) befolyásolhatja a terhességgel kapcsolatos vizsgálatba bevont hormonok értékét (pappA, inhibin, ß-hcg ), akár a normál tartományon kívülre is tolhatja.
A nyakiredő szuper!! Nem is szabad előre izgulni az eredmény miatt.
Nálunk anno SEMMI érték nem volt normális, mind a 4 érték a határokon kívül esett, ráadásul a nyakiredő: 3,5 mm(!) volt. Ezek miatt a Down-kór valószínűségére 1:3 arányt kaptunk eredményként. 1 hétig a netet bújtam, kerestem a válaszokat a kérdéseimre, és felkészültem minden rosszra. Az orvosok sem bíztattak semmi jóval. Angol honlapon találtam meg a "választ" miszerint inzulinkezelt kismamáknak és ikerterheseknek nem is szabad számszerű eredményt kiadni, csak pozitív vagy negatív eredményt/besorolást. Pontosan a fentiek miatt. Persze ismerek olyan inzulinkezeltet akinek nagyon jó megnyugtató eredménye lett.
Végül az amniocentézis tisztázta nálunk hogy a kromoszómaállomány rendben van. Azóta már 2 éves az egészségesen született fiam. Tehát NO PARA még egy esetlegesen rossz integrált teszt esetén sem! Ezek a tesztek nem diagnózisok (szerencsére!) csak a további vizsgálatok szükségességét vetik fel ill. vetik el.
Sok sikert!;-)
 

tubi

Aktív tag
Szia Laffi! :)

hú, de aranyos vagy, hogy ilyen részletesen leírtad a Te történetedet, mert eddig totál nem voltam képben, hogy pontosan mit is befolyásol az inzulinkezelés... azt hittem, csak az AFP-t... hát sajna még most sem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy milyen paraméter micsoda, de csak belerázódom :)

tehát akkor elvileg van esély arra, hogy (nem fals) negatív eredményt kapjak és akkor megnyugodhatok. vagy jön a pozitív és akkor lehet elgondolkozni, hogy csináltassak-e amniocentézist... na erre inkább most még nem gondolok...

huh, nem lehetett könnyű végigcsinálnod ezt a herce-hurcát, nem semmi bátorság kell hozzá, nem csak fizikilag, hanem hogy lelkileg is felkészül az ember, hogy esetleg beteg lesz a gyerkőc...

köszönöm mégegyszer az info-kat, lehet, hogy még kérdezek :) jó babázást Nektek :) már mi is nagyon várjuk, most alakítjuk ki a gyerekszobát, nagyon izgi feladat :)

TUbi
 

laffi

Tag
Tubi! Érdekelne hogy hol csinálják Neked a vizsgálatot.
A fals negatív és a fals pozitív ekkor még mindig benne van a pakliban.
100%-os eredményt csak AC és CVS adhat, viszont ezek invazív beavatkozások, ha semmi nem indokolja, akkor kár belemenni. 35 éves kor felett már ajánlják.
 

kjaz

Új tag
Üdv mindenkinek!
Kis segitséget kérek.Keresem Dr Baranyi Éva Főorvosnőt.3 éve született a kislányom a Szabolcs utcai kórházban.Első terhességem volt.Dr Baranyi Éva segített abban,hogy a cukorbetegségem ne okozzon problémát.Köszönöm neki.....
Tervezzük a második gyermeket,nem kétséges,hogy most is az Ő közreműködésével szeretném végig csinálni.
Ugy tudom,hogy a Szabolcs utcai kórházat bezárták.Most hol van a rendelés?Telefonszámot ha tudna valaki adni,megköszönném
 

szolnok

Új tag
Üdv mindenkinek!
Kis segitséget kérek.Keresem Dr Baranyi Éva Főorvosnőt.3 éve született a kislányom a Szabolcs utcai kórházban.Első terhességem volt.Dr Baranyi Éva segített abban,hogy a cukorbetegségem ne okozzon problémát.Köszönöm neki.....
Tervezzük a második gyermeket,nem kétséges,hogy most is az Ő közreműködésével szeretném végig csinálni.
Ugy tudom,hogy a Szabolcs utcai kórházat bezárták.Most hol van a rendelés?Telefonszámot ha tudna valaki adni,megköszönném

Jelenleg az ÁEK ben van HONVÉDELMI MINISZTÉRIUM
ÁLLAMI EGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT
JÁRÓBETEG SZAKRENDELŐ INTÉZET

Dr. Baranyi Éva 71-806: 465-1972 TERHES DIABETOLÓGIA "k" ÉPÜLET.
 

kjaz

Új tag
Kedves Szolnok!Köszönöm a gyors választ.
A kétkedőknek:
Visszaolvasgatva látom,hogy vannak kételyek a Főorvosnővel kapcsolatban.Hát,ne legyen senkinek sem!Kiváló szakember és jó orvos.Hogy milyen a stilusa? A tudásán nem változtat és ez a legfontosabb.Az "eredmény" jelen esetben egészséges gyerekek, pedig akármit megér.
Velem sem volt mézes-mázos,de ne is legyen.Mondja meg mit tegyek és kérje számon,mert ő hiába szeretne segiteni,ha mi cukrosok nem vagyunk benne partnerek.Az emberek pláne a kismamák hajlamosak "bűnözésre" és bizony saját szememmmel láttam nagy hasú kismamát az UH előtt annyi CH-t belenyomni ebéd gyanánt az arcába,hogy nézni is sok volt,nemhogy megenni.Nyilván ő is lát hasonlókat és azon sem lepődöm meg ha néha fáradt bele.(És ez csak az étkezés.A cigiről még nem is szóltam)
Röviden:bárkinek ajánlom,mert kitűnő szakember!Stilust félre,nem puncsolni,bájologni járunk oda,hanem egészséges baba reményében.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Szolnok!Köszönöm a gyors választ.
A kétkedőknek:
Visszaolvasgatva látom,hogy vannak kételyek a Főorvosnővel kapcsolatban.Hát,ne legyen senkinek sem!Kiváló szakember és jó orvos.Hogy milyen a stilusa? A tudásán nem változtat és ez a legfontosabb.Az "eredmény" jelen esetben egészséges gyerekek, pedig akármit megér.
Velem sem volt mézes-mázos,de ne is legyen.Mondja meg mit tegyek és kérje számon,mert ő hiába szeretne segiteni,ha mi cukrosok nem vagyunk benne partnerek.Az emberek pláne a kismamák hajlamosak "bűnözésre" és bizony saját szememmmel láttam nagy hasú kismamát az UH előtt annyi CH-t belenyomni ebéd gyanánt az arcába,hogy nézni is sok volt,nemhogy megenni.Nyilván ő is lát hasonlókat és azon sem lepődöm meg ha néha fáradt bele.(És ez csak az étkezés.A cigiről még nem is szóltam)
Röviden:bárkinek ajánlom,mert kitűnő szakember!Stilust félre,nem puncsolni,bájologni járunk oda,hanem egészséges baba reményében.
Én is mindig azt írtam ebbe a fórumba, hogy sok olyan cukros kismama van, akinek kell a terhesség alatt Baranyi szoros kontrollja (szigora). Gondolom, mindenki el tudja magáról dönteni, hogy ebbe a típusba tartozik-e. De azt nagyon fontosnak tartom, hogy vannak (azt gondolom, hogy kb a cukros kismamák fele), akiknek csak nyomorúságossá teszi Baranyi a terhességet teljesen feleslegesen, sőt, néha teljesen lehetetlenné is teszi, mert megtiltja (itt van a fórumon az élő példa Lizzi és én ismerek mást is, aki nem fórumozik és azért jött el Baranyitól, mert nem engedte a terhességet és azóta mindkettőnek egészséges babája van). Thaisz a másik véglet, ezt is mindig leírtam, ő nagyobb szabadságot ad terhesen. Én például neki köszönhetően úgy éltem meg a terhességeimet, ahogyan azt maximálisan lehet cukorbetegen, megkötések nélkül (diéta megkötésre gondolok elsősorban), 5.5-es HbA1c-vel és egészséges babákkal. Ha valaki nem terhesen képes úgy az önmenedzselésre, hogy jók a cukrai és az extrém helyzeteket egyedül is le tudja kezelni, annak ez a túlzott szigor és kontroll csak hátráltató tényező. De vannak, akiknek enélkül a kontrol nélkül meg nem menne, szóval, jó, hogy nem vagyunk egyformák és jó, hogy mindkét "típus" megtalálja a megfelelő az orvost (ha keresi)! :)
 

tubi

Aktív tag
Segítség! Pánikba vagyok esve, teljesen felborult minden! Egyik reggel ugyanannyi CH-ra beadott ugyanannyi inzulinnal behipózom, következő reggel felmegy 10-re étkezés után! Aztán a du sem jobb: van, hogy ebéd után totál hipó, másik nap, hasonló körülmények között egy óra alatt 6-ról 12! Semmilyen értelmes magyarázatot nem találunk rá, semmilyen tendencia nem látszik! Ma reggel is óránként mérem, reggeli után 1,5 órával csak 4,1, tegnapelőtt ugyanilyen időpontban már 9 volt!
17. hétben vagyok, "normális" ilyenkor ez a zavar? volt már másnak is? igazán nem tudom, mit tegyek, még ha óránként mérem is, elég nehéz. Van valami ötletetek?
Legalább az éjszaka "normális", ált 8 körüli cukorral fekszem le, éjjel kicsit esik, reggelre 3,5-5 közé megy, szóval esik, de nincs hipó, és legalább 6-7 órán keresztül normális a cukrom. Lehet, hgy egész nap aludnom kellene??? ;)
 
Oldal tetejére