Cukorbeteg gyermek

christina

Őstag
Sziasztok,

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy mi történik Rékával. Múlt hét közepe óta szinte alig kell inzulint adjunk az étkezésekhez és még így is 3,2 és 5 között mozog a cukra. Többször levettük a bázisát 80%-ra, de még akkor is elég alacsony volt a cukra. Nem értem az egészet és így oviba sem merem elengedni, mert mit mondjak az óvónéniknek, hogy nem tudom mennyi inzulint adjon a tízóraihoz és az ebédhez? Mert most ott tartunk, hogy kicsit többet mérünk neki és étkezések előtt nem kap inzulint, csak utána, ha elkezd felmenni a cukra. Szóval az eddig jól bevált adagok most borultak :( Kezdhetem előről a kísérletezgetést, hogy mihez mennyi inzulin kell, vagy most mi van?

Köszi

Remélem csak átmeneti állapot. Nekünk meg egy hete magasak a cukik.:mad: A bevált Ch/inzulin aránya sehogy sem működik. Nem győzünk a cukrai után menni. Éjjel is 16 lett. De mitől???!!!
 

umbra08

Aktív tag
Nem, sajnos a "sterilitási protokoll" miatt senkit sem érdekel, hogy cukros a gyerek, vagy sem! Pl. Mátém esetében volt, hogy csak délután 2-kor került a műtőbe, de már reggel 8-tól arra vártunk, hogy na, mikor kerül sorra...! Addig no kaja, no inni, csak bázisinzulin, infi egészen addig nem ment, amíg a cukra rendben volt, vagy el nem kezdett valamerre megindulni, vagy a műtét előtti kötelező nyugi-kúpig. De általában a nyugi-kúpig nem kellett az infúzió!
Szóval, biztosan nem veszik "csak" a diabossága miatt előrébb Ricsit!

Azt hittem, hogy előbbre veszik, na, megvan a véleményem.
 

tubi

Aktív tag
hát érdekes fejlemények vannak - felhívtam a diabdokinkat és azt mondta, menjünk inkább a Heim Pálba műtetni és akkor a diab osztályon fog Ricsi feküdni, csak a műtét idejére viszik el a sebészetre. és én is vele alhatok éjjel és a legjobb, hogy (remélem, jól értettem), reggel rögtön viszik. most időpontot kell kérjek az urológus dokihoz, aki műteni fogja, de állítólag egy nagyon kedves doki. szóval sokkal bizakodóbb lettem :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
hát érdekes fejlemények vannak - felhívtam a diabdokinkat és azt mondta, menjünk inkább a Heim Pálba műtetni és akkor a diab osztályon fog Ricsi feküdni, csak a műtét idejére viszik el a sebészetre. és én is vele alhatok éjjel és a legjobb, hogy (remélem, jól értettem), reggel rögtön viszik. most időpontot kell kérjek az urológus dokihoz, aki műteni fogja, de állítólag egy nagyon kedves doki. szóval sokkal bizakodóbb lettem :)
Biztos, hogy ott kell aludnia? :o Miért? Ezek pici beavatkozások, haza szokták őket engedni aznap. Nálunk a szívritmuszavaros 11 hósunkat műtötték kétoldali sérvvel és nem leszállt herével, pontosan 4 helyen vágták föl, 2.5 órás műtét volt és aznap hazaengedték. Ez a tűoltó utcai klinika, nekem az orvosrokonságom ajánlotta ezt a klinikát.... a mandulaműtéteknél kellett ott aludni vérzésveszély miatt.
 

umbra08

Aktív tag
hát érdekes fejlemények vannak - felhívtam a diabdokinkat és azt mondta, menjünk inkább a Heim Pálba műtetni és akkor a diab osztályon fog Ricsi feküdni, csak a műtét idejére viszik el a sebészetre. és én is vele alhatok éjjel és a legjobb, hogy (remélem, jól értettem), reggel rögtön viszik. most időpontot kell kérjek az urológus dokihoz, aki műteni fogja, de állítólag egy nagyon kedves doki. szóval sokkal bizakodóbb lettem :)

Jajj, de jó!
 

tubi

Aktív tag
Biztos, hogy ott kell aludnia? :o Miért? Ezek pici beavatkozások, haza szokták őket engedni aznap. Nálunk a szívritmuszavaros 11 hósunkat műtötték kétoldali sérvvel és nem leszállt herével, pontosan 4 helyen vágták föl, 2.5 órás műtét volt és aznap hazaengedték. Ez a tűoltó utcai klinika, nekem az orvosrokonságom ajánlotta ezt a klinikát.... a mandulaműtéteknél kellett ott aludni vérzésveszély miatt.

nem utána, előtte kell befeküdni, hogy reggel azonnal mehessen a műtőbe. ha itthon ébred, akkor kb 9-re (sem) érünk be :) szerintem is egyszerűbb így...
 

tímeácska

Őstag
nem utána, előtte kell befeküdni, hogy reggel azonnal mehessen a műtőbe. ha itthon ébred, akkor kb 9-re (sem) érünk be :) szerintem is egyszerűbb így...

Na, még az én emlékeim is hiányosak... Nekünk is mindig előző nap be kellett feküdnünk. Általában mindig koradélutánt mondtak, hogy addigra érjünk be, de általában du. 5 előtt nem mentünk be. Semmi értelmét nem láttam annak, hogy fél napot bent unatkozzunk, érdemi dolog úgysem történt előző nap. De ebből a kései beérkezésből soha nem volt probléma, megértették, és elfogadták, nem toltak le soha!:)
 

tubi

Aktív tag
beszéltem az új urulógossal, nagyon kedves volt már így, ismeretlenül is! szóval az lesz, hogy előző napon felveszünk a diabra (engem is felvesznek, szóval végig Ricsivel lehetek, másnap reggel első, vagy másodiknak megy be a műtőbe (csak akkor nem első, ha más kisgyereknek nála fontosabb, hogy előre vegyék). utána visszakerül a diabra és minden cukros dolgot a diabosok intéznek. Elvileg a műtét utáni éjszakát nem kell bent tölteni, csak ha bármilyen probléma merül fel. Szerintem ebből az a tanulság, hogy ha tudjátok, vigyétek a gyerekeiteket abba a kórházba műttetni, ahol a diabdoki van, mert akkor nem kell az anesztesre hagyatkozni a cukorral kapcsolatban.
 

umbra08

Aktív tag
beszéltem az új urulógossal, nagyon kedves volt már így, ismeretlenül is! szóval az lesz, hogy előző napon felveszünk a diabra (engem is felvesznek, szóval végig Ricsivel lehetek, másnap reggel első, vagy másodiknak megy be a műtőbe (csak akkor nem első, ha más kisgyereknek nála fontosabb, hogy előre vegyék). utána visszakerül a diabra és minden cukros dolgot a diabosok intéznek. Elvileg a műtét utáni éjszakát nem kell bent tölteni, csak ha bármilyen probléma merül fel. Szerintem ebből az a tanulság, hogy ha tudjátok, vigyétek a gyerekeiteket abba a kórházba műttetni, ahol a diabdoki van, mert akkor nem kell az anesztesre hagyatkozni a cukorral kapcsolatban.

:cool: Jajj de jó, jó híreket is hallani!
 

tímeácska

Őstag

Csatolások

  • otodik_torp_program_jelentkezesilap_20120206.doc
    26 KB · Olvasás: 3

christina

Őstag
Ismét megrendezésre kerül a Törp Program edukációs hétvégi program a pici cukorbeteg gyermekeket nevelő szülők és családjuk számára!
Érdemes elmenni, szerintem eddig még senki sem csalódott a rendezvényben!

Részletes meghívó itt:
http://www.doki.net/tarsasag/diabet...dik_Torp_Program_Meghivo_20120206.pdf?web_id=

A jelentkezési lap innen is letölthető:

Mi már jelentkeztünk 3 napja.:D Küldtem is neked sms-t. Nem kaptad meg? Azt kérdeztem benne, hogy kell-e a diab. gondozótól ajánlás.
Pusszantalak
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ismét megrendezésre kerül a Törp Program edukációs hétvégi program a pici cukorbeteg gyermekeket nevelő szülők és családjuk számára!
Érdemes elmenni, szerintem eddig még senki sem csalódott a rendezvényben!

Részletes meghívó itt:
http://www.doki.net/tarsasag/diabet...dik_Torp_Program_Meghivo_20120206.pdf?web_id=

A jelentkezési lap innen is letölthető:
És ha valaki még nem tudná hova utalni a jövedelme 1%-át, annak itt van egy tipp: http://www.gyermekdiabetes.hu/index.php?p=list@gallery&cid=24
Ez az alapítvány szponzorálja a törpös programokat, és ők szervezik a diabos gyerkőcök téli sítáborát is. A pénz pedig tudjuk jól, nagyon kell. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi, Kata, mi és a család többi tagja biztos ide utaljuk! :)
Szuper, akkor el merem árulni, hogy én is ide utaltam. :D Remélem a családom néhány tagja, akiknek javasoltam, ide küldik. A fiam biztos, csak hát tőle nem sok ugrik le, 1,5 hónapot dolgozott a drágám, oszt lapát :(
 
Nagyon gratulálok nektek én is!!
Sőt nagyon irigyellek is benneteket!
Mi most jelenleg éppen a szenzorral próbáljuk a beállítást javítani mert annyira változóak az értékeink.
Én kértem kipróbálásra, a Dr.nőnk meg örült és adott is szenzort.
Ma valószínű a melegfronttól jók voltak az értékeink vagyis ma eddig csak 7 körülit mértünk eddig de már most elindult megint felfelé.
Jön az eső?? vagy ki tudja!!
Remélem ezzel jobban be tudjuk állítani majd a vc. értékeinket!!:cool:
Üdv.: Edit
 
Oldal tetejére