Cukorbeteg gyermek

dg

Őstag
Kedves Zsu! Igazán, olyan aranyosak vagytok, és annyi erőt öntötök most belém, hogy azt el sem tudjátok képzelni!! Szerencsére a kicsi nem annyira rossz állapotban került a kórházba, mert a lányom felfigyelt már a fokozott vízivásra, és lépett. Szerencsére!!
Köszönök mindent, és örülök, hogy megtaláltalak Titeket!!! Még biztosan sokszor lesz szükségem a segítségetekre, bíztatásotokra....
Szeretettel üdvözöllek: Kata


Kedves Kata!

Nagyon várom a kérdéseidet!

Őszinte örömömre szolgál, ha segíthetünk! Hidd el, itt jó kezekben vagy, mert gyakorlott diabosok és diabos gyerkőcök mamái fognak válaszolni a kérdéseidre.
Mi szívvel-lélekkel átadjuk Nektek mindazt, amin mi már átmentünk. S hidd el, ez segítség lesz, ha másban nem: időt takarítotok meg vele!!
 

dg

Őstag
Kata, kedves!

Privát leveleket majd úgy tudunk váltani, hogy ha belépsz erre a fórumra, ott látod majd a jobb felső sarokban, hogy privát üzeneted érkezett. Ott elolvashatod, ha rákattintasz, meg válaszolhatsz is.
A magam részéről egy pici türelmet kérek!
S mennek majd a levelek!
 

ildikó

Új tag
Kata!

Itt nagyon sokan tudnak nektek segíteni. Nekem azt mondták anno, hogy kb. 4 évesen már viszonylag stabil vércukor értékek lesznek. És tényleg! Persze, vannak kiugrások, de kb. állandó. Most kaptam a hírt, hogy 6,9 lett a HgA1C! Eddigigek 7-7,2 voltak. Tök örülök! Péter 13 hónapos kora óta diabos. Hipóra mi Monte pudingot adunk, teljesen bevált, cukros, tejes, de mégsem megy az égig a cukra tőle. És ha kicsit kábultabb is, akkor is megeszi. Tehát álmában is simán. És ne féljetek, mert azt a gyerek is megérzi. És te is tanuld a lányoddal együtt, hogy tudjál neki segíteni, sokat jelent! Kitartás!
 

edinaxy

Új tag
Talán remény

Sziasztok!

Olvastam a hozzászólásokat, főképp Katának szeretném üzenni,hogy ne aggódjon minden rendben lesz. Nálunk 16 hónapos kislányomról 3 hete derült ki, hogy diabos. Elsőre persze kiborultam, de igazán a diétán és a szurin kívül minden változatlan, illetve azt mondom nincs nagy vész. Sajnos az értékei állandóan magasak, 8-16, de van, hogy 20-ig elmentünk, de amitől tartottam, hogy hipozik, nem következett be. A vércukrot persze normalizálnunk kell a szövődmények miatt, illetve én is állandóan figyelem mit eszik (pl ne kínálják csokival, de még pogival sem mások).

Elmentünk viszont természetgyógyászhoz. Egy anyuka, amíg a Heim Pálban voltunk ajánlotta a Vargha gyógymódot a bp-i Király utcában. Neki liszt és tejérzékeny volt a kislánya, a lisztérzékenysége megszűnt, a tejérzékenysége annyira csökkent, hogy habarásban, vagy ha valamiben kis tej van, azt nem érzi a kicsi, de szójatejet iszik.
Ők talpmasszázzsal gyógyítanak, nem tudnak olyat gyógyítani, ami már nem meglévő sejt vagy genetikai rendellenesség. Mivel a kislányom még pici és vannak inzulintermelő sejtjei, ezek mivel létező sejtek, tudják serkenteni és helyreállítani a működését.
Azt, hogy vannak még sejtek a Heim Pál kórházban is mondták, de azt is mondták, hogy el kell kezdeni az inzulin-adagolást és a megmaradt sejtek is el fognak halni. (Szerintem ez olyan mint a szemüveg, ha valaki kapja, ellustul a szem)

Nos a lényeg, hogy meglepően magabiztosan állították, hogy a kislányom meg fog gyógyulni 2-3 hónap múlva. Teljesen egészséges lesz, és ez nem csak ideiglenes javulást fog jelenteni. Még én is kételkedem egy kicsit, de a módszerrel, az öngyógyítással, sejtösztönzéssel egyetértek. Az idő pedig vagy igazolja, vagy cáfolja az állításaikat.

Úgy gondolom, mindenki mindennel próbálkozik, csakhogy segítsen. Ha gondoljátok menjetek el egy kivizsgálásra. Ha mi meggyógyulunk, írok, ma volt az első kezelés, természetesen végigordította a gyerkőc. 1- 1,5 hónap múlva lesz az első felülvizsgálat, ha használ úgy gondolom a mért cukorértékeknek csökkenie kell, mert el kell kezdenie a saját inzulinjának is dolgozni.

Én most nagyon bízom ebben, azért írtam, írok nektek, aki ki akarja próbálni időben menjen, míg van inzulintermelés. Sok sikert nektek, szorítsatok nekünk is.


Üdv: Edina;)
 

jnekata

Új tag
Köszönöm Ildikó és Edina Nektek is a bíztató szavakat!! Ezt nem tudom elégszer elmondani mindannyiótoknak!!! Higgyétek el, már közel sem vagyok olyan rossz állapotban, mint amikor megtaláltalak Titeket! Edina, Te még reményt is felcsillantottál!! Ilyenkor már az ember tényleg mindenbe próbál megkapaszkodni, hátha..... Nagyon-nagyon szorítok Nektek, s talán még nekünk se lenne késő megpróbálni....
Szép estét mindannyiótoknak: Kata
 

jnekata

Új tag
Sziasztok! Most készülődöm, hogy elutazzam két napra a gyerekeimhez "betanulni"... Remélem, minden flottul megy majd! Muszáj minél előbb, mert így nem hozhatjuk el a gyerekeket, pedig ők is nagyon szeretnek nálunk lenni. Azzal meg én vagyok úgy, hogy vagy mindhárom, vagy egyikük se...ezt Panka lelke védelmében így gondolom helyesnek. Tehát a "tesók is megszenvedik" egy kicsit Pannika betegségét egyelőre, de remélem, hamarosan szorongások nélkül "be merem vállalni" őket!!
 

jnekata

Új tag
.... közben gyűjtögetem a fejemben a kérdéseket, amiket majd felteszek Nektek!!!

Edina! Írtam Neked is egy privát üzenetben egy-két kérdést a természetgyógyásszal kapcsolatban. Biztosan nem vetted észre!! Olvasd el, kérlek !!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mivel a kislányom még pici és vannak inzulintermelő sejtjei, ezek mivel létező sejtek, tudják serkenteni és helyreállítani a működését.
Azt, hogy vannak még sejtek a Heim Pál kórházban is mondták, de azt is mondták, hogy el kell kezdeni az inzulin-adagolást és a megmaradt sejtek is el fognak halni. (Szerintem ez olyan mint a szemüveg, ha valaki kapja, ellustul a szem)

Nos a lényeg, hogy meglepően magabiztosan állították, hogy a kislányom meg fog gyógyulni 2-3 hónap múlva. Teljesen egészséges lesz, és ez nem csak ideiglenes javulást fog jelenteni. Még én is kételkedem egy kicsit, de a módszerrel, az öngyógyítással, sejtösztönzéssel egyetértek. Az idő pedig vagy igazolja, vagy cáfolja az állításaikat.


Üdv: Edina;)

Az nagyon jó hír, hogy van még saját inzulin termelése a kislányodnak. a Meglévő inzulin termelés tovább fent maradhat, ha megkezdik az inzulin kívülről történő adagolást. Úgy tudod könnyen elképzelni, hogy a kívülről adagolt inzulin megkíméli a még meglévő inzulin termelő sejteket a túlzott munkától, vagyis a túlfeszített inzulin termelő munkától.

Az, hogy a kislány 2-3 hónap múlva teljesen meggyógyul, az nem valószínű. Vagy rosszul mondtak el valami, vagy te esetleg rosszul értelmezted. Azt gyanítom, hogy valami olyasmit mondhattak, hogy elképzelhető, hogy 2-3 hónap múlva, vagy 2-3 hónap időtartamra el lehet hagyni az inzulint. Ez ha nem is gyakran, de elő szokott fordulni friss diabosoknál, ezt remissziónak hívják, vagy még mézes heteknek. Ez azt jelenti, hogy a kívülről adagolt inzulin annyira megkíméli az inzulin termelő béta sejteket a megerőltető munkától, hogy azok "magukhoz térnek". Sajnos ez csak időleges. De minél jobban kímélve van a maradék béta sejt, annál tovább tarthat ez a remissziós időszak, és annál nagyobb az esély arra, hogy nagyon sokáig maradjon saját inzulin termelés.

Ezt te tudod azzal segíteni, hogy beartod a diétát, és semmivel (édesség, plusz keksz, stb) nem erőlteted a béta sejtek munkáját.

Csak mellékesen a szemüveghez: nem igaz, hogy a szemüveg hatására ellustul a szem. Inkább az ellenkezője jön létre. A szem a nem megfelelő fókuszálással és erőltetett élesített látás kényszerével gyengíti a szemet, sőt, fej,-és hátfájást okoz. De a lényeg, a szem tovább romlik.
 

Sani

Új tag
Az, hogy a kislány 2-3 hónap múlva teljesen meggyógyul, az nem valószínű. Vagy rosszul mondtak el valami, vagy te esetleg rosszul értelmezted. Azt gyanítom, hogy valami olyasmit mondhattak, hogy elképzelhető, hogy 2-3 hónap múlva, vagy 2-3 hónap időtartamra el lehet hagyni az inzulint. Ez ha nem is gyakran, de elő szokott fordulni friss diabosoknál, ezt remissziónak hívják, vagy még mézes heteknek. Ez azt jelenti, hogy a kívülről adagolt inzulin annyira megkíméli az inzulin termelő béta sejteket a megerőltető munkától, hogy azok "magukhoz térnek". Sajnos ez csak időleges. De minél jobban kímélve van a maradék béta sejt, annál tovább tarthat ez a remissziós időszak, és annál nagyobb az esély arra, hogy nagyon sokáig maradjon saját inzulin termelés.

Kedves Edina!

Kata jól írta le, én csak kiegészíteném.
A diabetesz kialakulásának 4 fázisa ismert:

1. Prediabetes - ilyenkor még ok minden

2. Manifesztáció - ekkor válik nyilvánvalóvá a cukorbetegség, ilyenkor diagnosztizálják

3. Remisszió - Ilyenkor térnek magukhoz a béta - sejtek és a kívülről besegített inzulinnal ez az időszak akár 1 évig is eltarthat.
( Ilyenkor az orvosoknak mixtard - keverék inzulint szoktak adni )

4. Totális fázis - ebben a fázisban már nincsen inzulintermelés.
 

dg

Őstag
Ők talpmasszázzsal gyógyítanak, ... a kislányom még pici és vannak inzulintermelő sejtjei, ezek mivel létező sejtek, tudják serkenteni és helyreállítani a működését.
...
Nos a lényeg, hogy meglepően magabiztosan állították, hogy a kislányom meg fog gyógyulni 2-3 hónap múlva. Teljesen egészséges lesz, és ez nem csak ideiglenes javulást fog jelenteni. Még én is kételkedem egy kicsit, ...

Úgy gondolom, mindenki mindennel próbálkozik, csakhogy segítsen. ...


Üdv: Edina;)

Kedves Edina!

Attól tartok, nem segítő kezekre találtatok, hanem nem kellő ismeretekkel rendelkező emberekbe botlottatok, s ez volna a "jobbik" eset. Ami ennél rosszabb, hogy pusztán nyerészkedésről van szó, annak is a leggátlástalanabb és legerkölcstelenebb formájáról, mert feltételezem, nem egy tábla csokiért maszírozzák a kislányodat...

Sajnos, létezik az az embertípus, s ezt mindnyájan tudjuk, aki a saját anyját is eladná, s még jobban sajnálhatjuk, ha találkozunk is ilyennel. Ők azok, akik kihasználják azt a természetes emberi reakciót, amit "csodavárásnak" nevezhetünk, s előjön, ha tehetetlenül bajba kerülünk. S akkor lecsapnak, mit sem törődve a következményekkel. Nagyon veszélyesek!

Úgy tudsz védekezni, ha igyekszel a lehető legtöbbet megtudni magáról a diabetes mellitusról, s ehhez csak "tiszta" forrást használj: kérdezz sokat az orvosotoktól, a szaknővértől, ezen a weboldalon is sok cikket találsz a diabról, a kialakulásáról, a kezelésről, stb..., vannak jó szakkönyvek neves hazai szakemberek tollából, külön a gyermekkori diabéteszről is. S természetes, hogy mi is szívesen segítünk, kérdezz bátran!

Kedves Edina! Annyira szeretném, ha nem érne csalódás, de lehet, hogy véleményeink ellenére úgy érzed majd, ezt az utat be kell járnod... ám én a magam részéről lebeszélnélek erről.
A diabetes mellitus a tudomány mai állása szerint élethosszig fennálló állapot. Aki ezzel ellentéteset állít, az csaló. Viszont, minden lehetőség adott arra, hogy ugyanolyan jól érezzétek magatokat a bőrötökben, mint bárki más!
 

dg

Őstag
Szia kedves Sorstársunk!
Az idézett soraidat akár én is írhatnám.
Nekünk most érkezett el a pillanat, hogy a lisztérzékeny kisunokám diabos is lett. ...

Kedves Kata!

Az elmúlt napokban volt alkalmam találkozni olyan szülőkkel, akiknek gyermekei lisztérzékenyek és diabosok egyaránt. Elmondásaik alapján, egészen egyszerűen számolják a gluténmentes ételek ch tartalmát. Ehhez kezdetben táblázatok adnak útmutatást, amik általában azt tartalmazzák, hogy 100 gr alapanyagban/élelmiszerben hány gr szénhidrát (ch) található.

Minthogy Nektek a gluténmentes étkezés megy már, nincs más teendő, mint számolni, ami kezdetben megerőltető lesz, viszont egy idő után elhagyhatjátok, mert akarva-akaratlanul rutinná fog válni!

Privátban küldtem egy címlistát!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Most készülődöm, hogy elutazzam két napra a gyerekeimhez "betanulni"... Remélem, minden flottul megy majd! Muszáj minél előbb, mert így nem hozhatjuk el a gyerekeket, pedig ők is nagyon szeretnek nálunk lenni. Azzal meg én vagyok úgy, hogy vagy mindhárom, vagy egyikük se...ezt Panka lelke védelmében így gondolom helyesnek. Tehát a "tesók is megszenvedik" egy kicsit Pannika betegségét egyelőre, de remélem, hamarosan szorongások nélkül "be merem vállalni" őket!!

Szia Jenekata!
Nagyon tetszik a pozitív hozzáállásod. A lehető legjobb úton jársz, ha így együttesen készülsz fel a pszichére, és a tényleges fizikai diab kezelésre és tanulásra. Csak helyeselni tudom a gondolat menetedet, minden szempontból. Az csak természetes, hogy itt a fórumon minden létező segítséget megkapsz, akár a diabot (kezelést), akár a pszichét érinti.
 

edinaxy

Új tag
Vargha

Sziasztok!

Köszönöm, hogy ennyien aggódtok és féltetek a csalódástól. Én is fel vagyok készülve arra, hogy nem gyógyul meg a kislányom és természetesen kapja az inzulint és állunk folyamatosan a diétára, illetve a diétáját próbálom egyre változatossabb ételekkel elkészíteni. Én is tartok attól, hogy "sarlatánok", ezért a róluk szóló cikkek nyomán keresni kezdtem a pozitív példával szolgáló pácienseket. Ma sikerült beszélnem egy kisfiú anyukájával, akinél gyógyíthatatlan epilepsziát diagnosztizáltak. Kb. másfél év után tartanak ott, hogy gyógyszerek nélkül tünetmentes, az agyi röntgenfelvételek, amiről korábban az orvos azt mondta, sose lesz újra normális, most normális, az eredményt pedig nem tudják megmagyarázni. Azt mondták a kórházban, ez csoda, ilyet még nem láttak és örüljenek neki.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy 1000 %, hogy meggyógyul a kislányom, de nem is csak a pénzért csinálják, hanem valóban gyógyítani akarnak. Első alkalommal egyébként mondták, ha nem lennének sejtjei, nem tudnának segíteni.
Az anyukával beszéltünk arról is, hogy a normál kórházakban is sokszor előfordul a téves diagnózis vagy téves kezelés, de mindenki elfogadja amit az orvos mond. Nála is, mint nálunk a betegség okát, miért alakult ki, nem tudták megmondani, és azon kívül, hogy gyógyszer és odafigyelés, "gyógyíthatatlan és végleges" jelzővel hazaküldtek.

Nem akarok senkit áltatni, még magamat sem, sok pénzbe kerül és sok időbe, de ha valóban segíteni akarnak, megéri. A kórházban az orvosok már nem tudnak segíteni, max. a gyógyszeradagot állítják be és kezelik az esetleges szövődményeket. Nekem furcsa volt, hogy ha valaki diabos lesz, rámondják hogy diabos, inzulin és diéta kell, ez egy végleges állapot és kész. Egyébként azt nem tudom elfogadni, hogy egy egészséges és főleg ilyen fiatal szervezet önmagától valóban egészséges környezetben ne tudna regenerálódni.
Szerintem a jelenlegi orvosi segítséget azért tekintjük kézenfekvőnek, mert ezt szoktuk meg, sokkal több embernek segít szervezettől és egyéntől függetlenül, mint a természetgyógyászat. Az orvosnál nem kell általában (nem diabosnál) diéta, mozgás, odafigyelés. Az emberek többsége eszi már elnézést, a szemetet, nem mozog, nézi a tévét, és természetesen akarva - akaratlanul stresszesen él.
A természetgyógyászatban kitartás, önfegyelem,odafigyelés és most már sok pénz is kell. Sok ember ezt nem akarja vagy nem tudja megtenni.

A hölgy apukáját egyébként akupunktúrával gyógyították meg, 10 kezeléssel, az orvosok pedig már műtétet javasoltak, bár hozzátették, nem biztosak a dolgukban, illetve hogy kell-e műtét.


Összegezve, köszönöm az aggódást, bízom a gyógyulásban, ha sikerül, többet nyerünk, mint a veszteség lehetősége, a jelenlegi egészségügy pedig úgy néz ki, nem tud mit kezdeni velünk.

Üdvözlettel::rolleyes: Edina
 

jnekata

Új tag
Kedves Grácia! Nagyon köszönöm a leveleidet, a címeket! Keresni fogom. Az elmúlt két napban a számolgatást, főzést, mérést /bár azt már egyedül megcsinálja a kicsi/, no meg a szúrást is "gyakoroltam". Még az riaszt egy kicsit, hogy úgy esik le a cukra néha 4 alatti tartományba, hogy semmilyen tünete nincs. Tehát nem veszünk észre semmit rajta. Ettől még félek... Erről mit gondoltok?? Üdv: Kata
 

jnekata

Új tag
Kedves Kata /"víghkata"/! Köszönöm a szavaidat, igyekszem a legjobb tudásom szerint állni a dolgokhoz, bár -bevallom- ,nem könnyű! Remélem, egyre "okosabb" leszek, s ebben nem kis szerepetek van Nektek!!
Üdv: Kata
 

dg

Őstag
Kedves Grácia! Nagyon köszönöm a leveleidet, a címeket! Keresni fogom. Az elmúlt két napban a számolgatást, főzést, mérést /bár azt már egyedül megcsinálja a kicsi/, no meg a szúrást is "gyakoroltam". Még az riaszt egy kicsit, hogy úgy esik le a cukra néha 4 alatti tartományba, hogy semmilyen tünete nincs. Tehát nem veszünk észre semmit rajta. Ettől még félek... Erről mit gondoltok?? Üdv: Kata


Kedves Kata!

Hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN mik a hipó tünetei, az hosszú lajstrom. Ezek közül a hideg verejtékezést csak egyszer tapasztaltam, még az első napokban, a kórházban. Azóta sosem. Ebből azt következtethetjük, hogy még egy adott egyén esetében is változhatnak a tünetek. (
A másik egyéni tapasztalatom, hogy mint kisgyerek (több szülő számolt be erről), sokszor az egészen alacsony cukrok sem látszanak meg külsőleg, valóban csak a mérés mutatja. Mindazonáltal, idővel, s ez nálunk bő két év, szinte már ránézésre láthatók lettek azok a pici, apró, finom kis jelek, amiből tudom, hogy mi a helyzet. (Idegen szemnek semmi furcsa nem látható.)

Ezek nálunk: színtelenebb az arca, sápadtabb, picit lelassul az átlagoshoz képest, tágabbak a pupillák. A hangulatváltás is jellemző, főként a végképp oknélküli hiszti, bár ez utóbbira vigyázni azért kell, mert ebben a korban egyébként is sok a hiszti, akármilyen cukor mellett is. De ha se a piros cipő, se az elgurult játék nem ok, és tényleg semmi ok nem látható, tehát abszolút oknélküli, akkor mindenképp javasolt egy mérés, soron kívül is. (Ennek ellenpólusaként, minap beszéltem egy szülővel, akinél a hiszti, agresszió mindig inkább a túl magas cukor jele.) És a hirtelen rátörő álmosság szokott még nálunk előfordulni.

Szóval, alaposan olvassátok át az általános szimptómákat, s figyeljétek a kicsit. Viszonylag rövid időn belül egyértelmű lesz számotokra mindaz, ami most még rejtélyesnek látszik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata /"víghkata"/! Köszönöm a szavaidat, igyekszem a legjobb tudásom szerint állni a dolgokhoz, bár -bevallom- ,nem könnyű! Remélem, egyre "okosabb" leszek, s ebben nem kis szerepetek van Nektek!!
Üdv: Kata

Nagyon szívesen, és feltétlenül számítunk az élménybeszámolóra. A "bakikra" épp úgy, mint a sikerélményekre.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Nekem furcsa volt, hogy ha valaki diabos lesz, rámondják hogy diabos, inzulin és diéta kell, ez egy végleges állapot és kész. Egyébként azt nem tudom elfogadni, hogy egy egészséges és főleg ilyen fiatal szervezet önmagától valóban egészséges környezetben ne tudna regenerálódni.
Szerintem a jelenlegi orvosi segítséget azért tekintjük kézenfekvőnek, mert ezt szoktuk meg, sokkal több embernek segít szervezettől és egyéntől függetlenül, mint a természetgyógyászat.
Üdvözlettel::rolleyes: Edina

Tartok tőle, hogy fog még téged érni nagy csalódás, és ráadásul még sokat is fizetsz érte. Ami igazán aggaszt, hogy a kislányod egészségét teszed kockára. Betegség és betegség között van különbség. Diabéteszt (legalábbis 1-es típusút) akupunktúra még nem gyógyított meg, mást valószínű igen.
 

dg

Őstag
Kedves edinaxy!

Mindazon túl, ami itt olvasható a fórumon, már kevés hozzáfűznivaló van.
Azok a sejtek, amik az inzulint termelik, nem képesek regenerálódni, mert egy "hibás" folyamat révén maga a gyermeked szervezete az, ami elpusztítja őket. A folyamat már jó ideje fennál, és mostanra lett olyan mérvű, hogy a tünetek előretörtek, s a diabot diagnosztizálták. Ez a folyamat nem változtatható meg. Hidd el, nem kényelemből, nem az egyszerűség kedvéért mondják az orvosok a gyerekedre azt, hogy diabos.
Ha a diabétesz gyógyítható lenne véglegesen, ez a fórum nem létezne. Itt megannyi ember írogat. Gondolod, hogy a jelenlévők csak azért vannak itt, mert nem próbálták a Varga-módszert?
Nem.
Kérlek, bízz abban, amit az orvosk mondanak Neked a diabról. Miért akarnák a vesztedet???... És mi?

S még valami. Ha egy fiatal szervezet csak úgy regenerálódni tudna magától, akkor miért van tele a kórházak gyerekosztálya? S most sorolhatnék a diabétesznél ezerszer súlyosabb eseteket... Ugye, ez nem is szükséges?
 

jnekata

Új tag
Sziasztok!
Telnek a napok, és egyre több dologgal bírkózunk meg testileg-lelkileg. Lassan beállni látszik Panka vércukorszintje egy normális tartományba. /4-7/ Csak ritkán leng ki egy kicsit. Az gond azért, hogy a lisztérzékenység és a diabetes így együtt nagyon-nagyon behatárolja a fogyasztható élelmiszerek körét. Még a hússal,húskészítményekkel is óvatosan kell bánnunk, mert nagyon magas volt a kicsi húgysavszintje, és a doktornő a húsféleségek minimálisra szorítását javasolta. A nyers és párolt zöldségek ilyen mértékű fogyasztásával meg még Pankának kell megbarátkoznia.....Gyakran mondja, hogy éhes, de az előírt étkezések közötti "nassolgatást" meg kifejezetten megtiltotta a doktornő. Szívszorító érzés hallgatni, ha mondogatja, hogy éhes, és nem kaphat semmit!!Különben csodálatos gyerek, mert a számára tiltott dolgokat soha nem kéri, pedig a gyerekek kedvencei, az édességek, nyalánkságok, ropogtatni valók ..stb. szinte mind odatartoznak a glutén, no meg mostmár a magas CH miatt is. A másik nehézség, hogy az oviban még nem merték őt bevállalni, tehát otthon van. Az ikertesója sem járt néhány hétig, de sajnos ez a végtelenségig nem mehet, tehát "szét kellett választani" a kislányokat. Néha beviszi a lányom délelőttönként játszani Pannikát is, de addig ő is ott van. Remélem, ez az oviügy is megoldódik hamarosan valahogy, hiszen szeptembertől egyébként is muszáj lesz járnia, mert az már az iskolaelőkészítő időszak lesz. Most itt tartunk!
Szép napot Nektek!
 
Oldal tetejére