Cukorbeteg gyermek

dg

Őstag
Kedves Kata!

Örülök, hogy írtál magatokról! A jó cukorértékekhez csak gratulálni tudok, a csemegék fogyasztásához pedig csak annyit: a későbbiekben, mikor a tapasztalatotok már megengedi, akkor minden további nélkül ehetitek majd azokat az édességeket, amiket az unokád a lisztérzékenység miatt egyébként is fogyaszthatott, figyelembe véve a ch adagokat. Tapasztalatom szerint némi cukortartalom belefér, cukorpótlókkal, édesítőszerekkel kiváló csemegéket lehet készíteni. Bár magam a lisztérzékeny diétához nem értek, de azt mondhatom, ha csak a cukorfogyasztás miatt féltek, aggodalomra nincs ok. Egy jól beállított cukrosnak kevés ételről kell lemondania, alapelv a rendszeresség és mértékletesség.
Annyit mondhatok: az én gyerekem akkor se ismerné behatóbban az édességek világát a jelenleginél, ha nem volna cukros.
 
Sziasztok! Pumpás gyermekek szüleinek tapasztalata tanácsa érdekel. Kisfiam 14 hónaposan lett diabéteszes. Most 2 évesek vagyunk. Áttérnék a pumpára ha jók a tapasztalatok. Egy anyukával beszéltem, ő azt mondta, hogy teljesen normális lett az életük azóta. Akkor eszik a pici amikor akar, annyit amennyit akar. Tudtok mondani valamit?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Pumpás gyermekek szüleinek tapasztalata tanácsa érdekel. Kisfiam 14 hónaposan lett diabéteszes. Most 2 évesek vagyunk. Áttérnék a pumpára ha jók a tapasztalatok. Egy anyukával beszéltem, ő azt mondta, hogy teljesen normális lett az életük azóta. Akkor eszik a pici amikor akar, annyit amennyit akar. Tudtok mondani valamit?

Üdvözlünk a fórumon. Nekem ugyan nincs diabos gyerkőcöm, én magam vagyok pumpás, de mindenképpen ajánlani tudom a pumpát a kisfiadnak. Itt a fórumon vannak pumpás gyerkőcök, mindkét pumpacégtől. A szülőktől minden bizonnyal nagyszerű tanácsokat tippeket kapsz. Tudnál segíteni nekünk azzal, ha konkrét kérdést tennél fel.
Az, hogy annyit eszik, és annyit amennyit akar, az nem fedi teljesen a valóságot, de tény, hogy a pumpával szabadabb életet élhet, az étkezés is lehet egy picit szabadabb, de a cukorbeteg diétát pumpa mellett is be kell tartani.
 

Sani

Új tag
... Itt a fórumon vannak pumpás gyerkőcök, mindkét pumpacégtől. A szülőktől minden bizonnyal nagyszerű tanácsokat tippeket kapsz.

Szia Szilvia!

Kata majdnem jól írta, mivel 3 pumpát forgalmazó cég van. És ezt azért tartom fontosnak leírni, mert a harmadik cégnek a pumpája (Med- Trust: Animas IR 1200 inzulinpumpa ) a legalkalmasabb - szerintem - a gyermeknek, mivel ez tudja a legkisebb adagokban adagolni az inzulint.
Én is ilyet használok, és 0,025 E-ként tudja az inzulint adni...és gyermeknél ez nagyon fontos...de felnőttnél is. Mindenképpen nézz utána mindegyiknek és úgy döntsél! Ez az a 3 cég, akik pumpaforgalmazók. ( én legalább is erről a 3-ről tudok)
- Roche
- Medtronic
- Med Trust
És bármi kérdésed van, nagyon szívesen segítünk!
 

ildikó

Új tag
Szia Szilvia!

Üdv. köztünk. Kisfiam 13 hónapos kora óta diabos, 2 évesen kapott pumpát, most 4 éves. NAGYON JÓ!!!!! Nekünk Medtronic van, teljesen elégedettek vagyunk vele!
Várjuk a kérdéseket!
 

jnekata

Új tag
" Itt az új év! Új jót hozzon, régi jótól meg ne fosszon!
De ha már új jót nem hozhat, vigye el a régi rosszat!!"

Szívből kívánom mindenkinek,hogy ez így legyen!! Nagyon békés, szép 2009-et Nektek!!
Szeretettel kívánom: Kata
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
" Itt az új év! Új jót hozzon, régi jótól meg ne fosszon!
De ha már új jót nem hozhat, vigye el a régi rosszat!!"

Szívből kívánom mindenkinek,hogy ez így legyen!! Nagyon békés, szép 2009-et Nektek!!
Szeretettel kívánom: Kata
Ez nagyon kedves kis versike volt, és viszont kívánok Neked is minden jót.
Másik Kata
 

jnekata

Új tag
Sziasztok! Szeretném megosztani Veletek az örömömet: Átestem a "tűzkeresztségen" !!! A gyerekek nálunk várták az új évet SZÜLŐK NÉLKÜL !! Nem mondom, hogy nem volt bennem egy kis szorongás, de minden rendben ment. Olyan menüt állítottunk össze, amit Pannika és Marci is ehet. A 9 éves Marcika /aki szintén lisztérzékeny/ Pankával kapcsolatos "aggódása" is érződött. El sem felejthettem volna semmit, mert folyamatosan az "ellenőrzése" alatt álltam. Csak úgy "mellékesen" odavetett egy-egy kérdést: Nagyi, megmérted az ebédjét?..azt eheti a Panni?....mennyi Ch van benne?....beadtad az inzulint már??... mértetek cukrot?? ......stb.stb. Szóval, hihetelen ez a kisfiú!! Már a lisztérzékenységük kapcsán is ennyire figyelt mindenre. Azért a szülők is telefonálgattak rendesen.....!!! Biztos, hogy nekik sem volt teljesen felszabadult a szórakozásuk, de egyszer mindent el kell kezdeni!!
Örülök, mert már nagyon hiányzott, hogy nem hancúrozik itt a három gyerek!! Ezek után, hogy oldódott bennünk a szorongás, már -remélem- újra csak öröm lesz minden velük töltött percünk!!
 

dg

Őstag
Sziasztok! Szeretném megosztani Veletek az örömömet: Átestem a "tűzkeresztségen" !!! A gyerekek nálunk várták az új évet SZÜLŐK NÉLKÜL !! Nem mondom, hogy nem volt bennem egy kis szorongás, de minden rendben ment. Olyan menüt állítottunk össze, amit Pannika és Marci is ehet. A 9 éves Marcika /aki szintén lisztérzékeny/ Pankával kapcsolatos "aggódása" is érződött. El sem felejthettem volna semmit, mert folyamatosan az "ellenőrzése" alatt álltam. Csak úgy "mellékesen" odavetett egy-egy kérdést: Nagyi, megmérted az ebédjét?..azt eheti a Panni?....mennyi Ch van benne?....beadtad az inzulint már??... mértetek cukrot?? ......stb.stb. Szóval, hihetelen ez a kisfiú!! Már a lisztérzékenységük kapcsán is ennyire figyelt mindenre. Azért a szülők is telefonálgattak rendesen.....!!! Biztos, hogy nekik sem volt teljesen felszabadult a szórakozásuk, de egyszer mindent el kell kezdeni!!
Örülök, mert már nagyon hiányzott, hogy nem hancúrozik itt a három gyerek!! Ezek után, hogy oldódott bennünk a szorongás, már -remélem- újra csak öröm lesz minden velük töltött percünk!!


Kedves Kata!

nagy örömmel olvastam soraidat! Mindnyájatoknak csak gratulálni tudok! És külön köszönet, hogy leírtad, mivel példaértékű a hozzáállásotok!
 

christina

Őstag
Sziasztok! Szeretném megosztani Veletek az örömömet: Átestem a "tűzkeresztségen" !!! A gyerekek nálunk várták az új évet SZÜLŐK NÉLKÜL !! Nem mondom, hogy nem volt bennem egy kis szorongás, de minden rendben ment. Olyan menüt állítottunk össze, amit Pannika és Marci is ehet. A 9 éves Marcika /aki szintén lisztérzékeny/ Pankával kapcsolatos "aggódása" is érződött. El sem felejthettem volna semmit, mert folyamatosan az "ellenőrzése" alatt álltam. Csak úgy "mellékesen" odavetett egy-egy kérdést: Nagyi, megmérted az ebédjét?..azt eheti a Panni?....mennyi Ch van benne?....beadtad az inzulint már??... mértetek cukrot?? ......stb.stb. Szóval, hihetelen ez a kisfiú!! Már a lisztérzékenységük kapcsán is ennyire figyelt mindenre. Azért a szülők is telefonálgattak rendesen.....!!! Biztos, hogy nekik sem volt teljesen felszabadult a szórakozásuk, de egyszer mindent el kell kezdeni!!
Örülök, mert már nagyon hiányzott, hogy nem hancúrozik itt a három gyerek!! Ezek után, hogy oldódott bennünk a szorongás, már -remélem- újra csak öröm lesz minden velük töltött percünk!!

Szia!
Nagyon jó ilyet olvasni. Tudod a fiam több mint 2 éve diabos és az anyukám még sose mért neki cukrot. Csak sajnálkozik, hogy szegény ezt nem ehet szegény azt nem ehet.....A 13 éves lányom méri neki a cukrát amíg az anyuval nagy ritkán közösen vigyáznak Gergőre 2-3 órára.
Amíg dolgozunk a férjemmel anyósom jön át és ő már több mint egy éve intézi telefonos segítséggel a napi teendőket. De olyat el se tudok képzelni, hogy pl. egy színházba, pláne esetleg egy hétvégére a férjemmel elutazzunk kettesben.
Most vasárnap jutottunk el moziba 3 év után egy 13.15-ös "matiné":p előadásra.
Szóval egy picit irigykedem ha lehet.:D
Üdv. Krisztina
 

dg

Őstag
Van is miért! Nem hiszem, hogy általános jelenség egy netezős, felvilágosult nagymama, aki probléma esetén a megoldást keresi meg, és ki is vitelezi!! Nagyon szerencsés család!
Ezért is írtam: példaértékű!

Természetesen, magam is csak sóvárgást érzek,mikor Kata sorait olvasom, de nincs ebben semmi különös. Nálunk semmiféle nagymama nincsen, sajnos. Már hogy ne hiányozna mindaz, amit egy Nagyi jelenteni tud! :neutral:
 

jnekata

Új tag
Köszönöm a kedves soraitokat! Sajnos az élet megtanította, hogy a problémákat nem tudom azzal meg nem történtté tenni, ha hagyom eluralkodni magamon a pánikot... voltam és néha vagyok is "mélyponton", mert bizony osztogat a sors rendesen... Fáj, hogy több terhet nem tudok levenni a gyerekeim válláról, de sajnos meg kell küzdenem a saját és a férjem betegségével, a munkámmal , a még egyetemista kislányunk útjának egyengetésével...stb. Néha nagyon nehéz, de muszáj!! Könnyebb lenne a mindennapi mókuskerékbe "beugrani"néha pár órára mentesíteni kicsit a gyerekeimet, ha közelebb laknánk egymáshoz. Ez viszont már -ezer ok miatt- lehetetlen. Így csak a hétvégéken meg a szünidőkben tudjuk elhozni a kicsiket, már ha a saját állapotunk engedi éppen....
Azt meg, hogy a Panka diabétesze kapcsán engem ért traumát és mélységes kétségbeesést, és a bennem lévő félelmet ennyire le tudtam küzdeni, nagy mértékben Nektek köszönhetem!!!!....és köszönöm is, nagyon!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Jnekata!
Nagyon jó volt olvasni a beszámolódat, és látni, hogy milyen szuperül vetted az "akadályokat". Gratulálok a fiatalokhoz, hogy ilyen nagyszerűen bevonják a kezelésbe a gyerkőcöket, Marci egy igazi segítség volt Neked. Legközelebb már biztosan szorongás nélkül lehet együtt lenni, és a szülők is nyugodtabban mehetnek egy kicsit pihenni, szórakozni.

Mit szólnál egy újabb szülőmentesítési projekthez? Pl a következő diabos talira ha eljönnétek Marcival és Pannával? De természetesen a fiatalok is jöhetnek. Ott a gyerkőcök együtt lehetnek a többi diabos, és nem diabos sráccal, és az étkezésen kívül szinte semmi kötöttség nincs. A gyerekeknek a fejlődés szempontjából nagyon fontos találkozni a "sorstársakkal", a szülőknek (nagyszülőknek) pedig nagyszerű tapasztalati és pihenési lehetőség.
 

jnekata

Új tag
Köszönöm, kedves Kata,aranyos vagy, de ezt nekünk szinte lehetetlen lenne összehozni a távolságok, a közlekedés stb...stb. miatt. Talán később egyszer majd sikerül!!
Üdv: Kata
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jnekata! Akkor legyél velünk minél többet! És a "tanuló" tapasztalatát oszd meg velünk, ezzel is segítve azon nagyszülők életét, aki szeretnének bátrabbak lenni.
 

Zsu77

Új tag
Bizony elkél a támogatás,mert aztán vannak olyan finoman szólva "fafej" mamik,akik 100-adjára sem értik,hogy nem adunk a gyereknek csak úgy másfél palacsintát,hogy aztán a szülő 20-as cukorral vigye haza és azt se tudja,hogy a kevert inzulinnal hogy vigye azt le!!!:mad:
 

dg

Őstag
Bizony elkél a támogatás,mert aztán vannak olyan finoman szólva "fafej" mamik,akik 100-adjára sem értik,hogy nem adunk a gyereknek csak úgy másfél palacsintát,hogy aztán a szülő 20-as cukorral vigye haza és azt se tudja,hogy a kevert inzulinnal hogy vigye azt le!!!:mad:


Szerintem ez nem fafejség. Ilyen esetekben másról van szó. Egyszerűen nem ismerik, mivel állnak szemben. Lehet, sőt valószínű, hogy sok munka, de biztos meg lehet értetni mindenkivel, legalább a legelemibb tudnivalókat. Én is sok oyan véleménnyel találkoztam, hogy "majd biztos kinövi...". Ezt muszáj tudomásul venni, és ismeretádaással leküzdeni.
 

dg

Őstag
Többen írtunk arról, hogy nőtt az inzulin igény a hideg idő beálltával.
Nálunk is így volt, erre az utóbbi pár napban elég rendesen lépegettünk visszafelé, mert egész napos alacsony értékek voltak. 16 E - 3,5 E mixtarddal voltunk már jó ideje, most eljutottunk 14 E - 3 E-re, és most megfigyelés, lehet hogy ez még tovább csökkentendő.
 
Oldal tetejére