Cukorbeteg gyermek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, igazad van, így is fel lehet fogni, sőt így kell felfogni, tudom!

Csak ilyen esetekben, mint ez a szilva, vagy pélául mint tegnap este, lelkileg még mindig nehéz. Tökmag most kezdett el beszélni, azaz már mond szavakat. Párat. Tegnap este kivette a táskámból a teljes kiőrlésű csokis kekszet (alacsony cuki esetére hordom magamnál) és már harapott is bele.
Nem volt szívem elvenni tőle. Aztán elkezdett kiabálni, hogy "kek", "kek", annyira édes volt, hogy elkezdte kimondani a keksz szót! Kért még. Tudom, hogy egy nem cukorbeteg sem ehet csokis kekszet lefekvés előtt, de annyira édes volt. Minden nap produkál új dolgot, mi meg elolvadunk tőle. Csak az a baj, hogy az "új dolgokat" megkeseríti a cukorbetegség.
Aztán 23:00-kor 20,4 !! lett a cukija. Először azt hittem, hogy a keksz+tápszer kombinációjától, de nem. Aztán rájöttem, hogy fürcsi előtt, amikor szereléket cseréltem, teljesen vissza volt vérezve a szerelék, technikai hiba lehetett, ennyit nem árthat a keksz, hisz bólust is kapott hozzá normálisan.
Igen, ezt akartam írni, hogy egy keksz nem viheti fel 20-ig a cukit, ott másnak is lennie kellett.

A szilvára és egyéb gyümölcsre, meg nyalánkságokra pedig azt tudom mondani, hogy az eleje a nehéz, vagy inkább a szülőnek a nehéz, mert a szülő akarja megvonni a finomságokat, amiket nem lehet szabadon enni.

De megvonni semmit sem szabad, hanem következetesen, jól beépíteni a diétába, ahogy a többi tapasztalt szülő javasolja.

A gyümölcsöknél egyébként (és a méznél is) első sorban figyelembe kell venni a hasznot és kockázatot (kárt). Vagyis a gyümölcsben, mézben annyi vitamin, nyomelem és természetes anyag van, hogy csak azért, mert a kockázat (magas cukor) miatt korlátozni kell, nem szabad kiiktatni. Ki kell (és ki is lehet) tapasztalni, hogy mikor szabad, és mennyit szabad, mennyi az inzulin igénye, és lehet enni. Ezzel a fejlődéshez szükséges természetes anyagokat megkapja a gyerkőc.
A felnőtteknek is fontos, és kell is a gyümölcs, csak nekik annyival könnyebb, hogy nem kell igazodni a fejlődő szervezethez, a változó igényű inzulin dózishoz.
 

dg

Őstag
Igen, igazad van, így is fel lehet fogni, sőt így kell felfogni, tudom!

Csak ilyen esetekben, mint ez a szilva, vagy pélául mint tegnap este, lelkileg még mindig nehéz. Tökmag most kezdett el beszélni, azaz már mond szavakat. Párat. Tegnap este kivette a táskámból a teljes kiőrlésű csokis kekszet (alacsony cuki esetére hordom magamnál) és már harapott is bele.
Nem volt szívem elvenni tőle. Aztán elkezdett kiabálni, hogy "kek", "kek", annyira édes volt, hogy elkezdte kimondani a keksz szót! Kért még. Tudom, hogy egy nem cukorbeteg sem ehet csokis kekszet lefekvés előtt, de annyira édes volt. Minden nap produkál új dolgot, mi meg elolvadunk tőle. Csak az a baj, hogy az "új dolgokat" megkeseríti a cukorbetegség.
Aztán 23:00-kor 20,4 !! lett a cukija. Először azt hittem, hogy a keksz+tápszer kombinációjától, de nem. Aztán rájöttem, hogy fürcsi előtt, amikor szereléket cseréltem, teljesen vissza volt vérezve a szerelék, technikai hiba lehetett, ennyit nem árthat a keksz, hisz bólust is kapott hozzá normálisan.


Ne aggódj!
A lekiismereted idővel megnyugszik. Nekem sem ment hamar! Nagyon apró lépések vezettek el odáig, hogy a tapasztalatokkal karöltve egyre bátrabb és rugalmasabb legyek. Sok volt, mi hihetetlennek tűnt az első időszakban, most meg már csak legyintek rá. Az idő nektek dolgozik, ne félj, ez a gyönyörű gyerek jól fogja magát érezni, még akkor is, ha kicsit várnia kell az evéssel!
 

umbra08

Aktív tag
Ne aggódj!
A lekiismereted idővel megnyugszik. Nekem sem ment hamar! Nagyon apró lépések vezettek el odáig, hogy a tapasztalatokkal karöltve egyre bátrabb és rugalmasabb legyek. Sok volt, mi hihetetlennek tűnt az első időszakban, most meg már csak legyintek rá. Az idő nektek dolgozik, ne félj, ez a gyönyörű gyerek jól fogja magát érezni, még akkor is, ha kicsit várnia kell az evéssel!

Nagyon aranyos vagy!! :dr_24: :)
 

moncsi

Új tag
"etetés"

Kisebbik fiam (nem diabos, 8 éves) 1 hónapja kap gyerek multivitamint. Nem egy nagy étvágyú gyerkőc, vékony, de olyan mint a "zsizsik" a nagymami szavaival élve, állandóan pörög... Szóval, mióta kapja a vitamint, megjött ám az étvágya, mert a minap a következő volt az üzenőbe írva:
Tisztelt Szülők!
Andris a többi gyerek táskájában kutat ennivaló után, és elég gyakran kéreget!:rohog::rohog:
Az én fiam???!!Azt hittem vicc, mert mindig úgy kellett könyörögni, hogy egyen egy kicsit... No, azóta, pakolok neki mindenfélét, többnyire olyat próbálok, ami egészséges is. A probléma csak az, hogy az osztály 95%-nál ez a szülők által bepakolt kajcsi: csoki, keksz, meg mindenféle agyoncukros nyavaja. Persze a kölöknek az jobban kéne, mint az alma, szőlő, túrórudi. Így megint kéreget... Frankó! Ja. és a tanárnő panaszkodik, hogy a menzát már nem eszik meg a gyerekek (a reggelit, uzsit, hazaviszi a kutyájának), mert jóllaknak az édességgel...:mad:
Ki vagyok akadva. Hogy vigyázzak így a gyerek egészségére? Hogyan győzzem meg a szülőket arról, hogy a gyereknek (szerintem) elég a menza, nem kell napi 3-4 szelet csokika, meg zacskó keksz. Ha szólok érte, én leszek a "nagyokos" szülő!(?) Van valami ötletetek??:dr_24:
 

zsuzsa

Új tag
én is ezen aggódom hogy mi lesz majd a suliban, ahol minden gyereknek a szülő pakol, és majd jönnek a colával, chipszel, meg társaival, de a suli amit kinéztünk neki nagyon jó viszonylag válogatott közösség, és megnyugtatott a tanítónéni, hogy ide már begyűrűzött a szülők által az egészségre való nevelés, és nem találni a gyerekeknél butaságokat, ráadásúl vannak lisztérzékeny cukorbeteg gyerek és a szülők figyelembe veszi az osztáylközösségben, mert családias közöség van. De más iskolában is hallom, hogy első osztályban még a menzára mennek enni, együtt az étkezőbe, zsemlét, tejet, gyümölcsöt stb... tehát normális reggelit és ebédet.
 

nagytniki

Új tag
én is ezen aggódom hogy mi lesz majd a suliban, ahol minden gyereknek a szülő pakol, és majd jönnek a colával, chipszel, meg társaival, de a suli amit kinéztünk neki nagyon jó viszonylag válogatott közösség, és megnyugtatott a tanítónéni, hogy ide már begyűrűzött a szülők által az egészségre való nevelés, és nem találni a gyerekeknél butaságokat, ráadásúl vannak lisztérzékeny cukorbeteg gyerek és a szülők figyelembe veszi az osztáylközösségben, mert családias közöség van. De más iskolában is hallom, hogy első osztályban még a menzára mennek enni, együtt az étkezőbe, zsemlét, tejet, gyümölcsöt stb... tehát normális reggelit és ebédet.

hű, melyik ez a suli??
ha nem akarod nyilvánosságra hozni, írd meg légyszi privibe!!:)
 

gjutka

Új tag
hű, melyik ez a suli??
ha nem akarod nyilvánosságra hozni, írd meg légyszi privibe!!:)

Szia!

Azt nem tudom, hogy melyik zsuzsa melyik sulira gondolt, de a Gyermekház Iskola újpesti épületében (M0 mellett) komplex diabétesz-programba várjuk a gyerekeket! A cukros gyerekek integráltan kerülhetnek az osztályokba, azaz egy osztályba max 2-3 diabos gyerek. Dietetikus által összeállított egyéni étrend, mindennapos testnevelés (ugyanabban az időben):hurra:, diabetológiai szakápoló jelenléte :dr_32:, edukált tantestület, egyénre szabott módszerek, a stresszhatások minimalizálása....
Akit bővebben érdekel, szívesen mesélek bővebben:dr_8::dr_8::dr_8:
(A Meglepetés újság október 14. számában rólunk szólt a cikk)
 

umbra08

Aktív tag
Szia!

Azt nem tudom, hogy melyik zsuzsa melyik sulira gondolt, de a Gyermekház Iskola újpesti épületében (M0 mellett) komplex diabétesz-programba várjuk a gyerekeket! A cukros gyerekek integráltan kerülhetnek az osztályokba, azaz egy osztályba max 2-3 diabos gyerek. Dietetikus által összeállított egyéni étrend, mindennapos testnevelés (ugyanabban az időben):hurra:, diabetológiai szakápoló jelenléte :dr_32:, edukált tantestület, egyénre szabott módszerek, a stresszhatások minimalizálása....
Akit bővebben érdekel, szívesen mesélek bővebben:dr_8::dr_8::dr_8:
(A Meglepetés újság október 14. számában rólunk szólt a cikk)

Kedves Jutka!

Megvan neked ez a szám? Esetleg be tudnád szkenelni és elküldeni nekem emaiul-ben? Szívesen elolvasnám. Priviben elküldöm az email címem.

Köszi:
umbra
 

christina

Őstag
Kedves Jutka!

Megvan neked ez a szám? Esetleg be tudnád szkenelni és elküldeni nekem emaiul-ben? Szívesen elolvasnám. Priviben elküldöm az email címem.

Köszi:
umbra

Szerintem ide a fórumra is fel lehetne tenni. Ha nem, akkor én is kérném priviben. Én olvastam erről az iskoláról és nagyon jó dolognak tartom!:cool:
 

gjutka

Új tag
Umbra, Neked válaszoltam, de ide is leírom. A cikk nekem is csak eredetiben van meg, be tudom szkenneltetni és e-mailben át tudom küldeni.
A programnak egyébként én vagyok a kitalálója :) Mivel magam is diabos vagyok 9 éves korom óta, saját bőrömön (is) tapasztaltam, hol vannak a iskoláskor nehézségei...
Ha holnap jöttök a Syma csarnokba, délelőtt ott vagyok, az újságot is meg tudom mutatni, a suliról meg viszünk szóróanyagot!
 

christina

Őstag
Umbra, Neked válaszoltam, de ide is leírom. A cikk nekem is csak eredetiben van meg, be tudom szkenneltetni és e-mailben át tudom küldeni.
A programnak egyébként én vagyok a kitalálója :) Mivel magam is diabos vagyok 9 éves korom óta, saját bőrömön (is) tapasztaltam, hol vannak a iskoláskor nehézségei...
Ha holnap jöttök a Syma csarnokba, délelőtt ott vagyok, az újságot is meg tudom mutatni, a suliról meg viszünk szóróanyagot!

Hát te vagy akiről olvastam!:D Nagyon örülök, hogy "megismerhettelek". Sajnos én-mi nem megyünk holnap, de a cikknek örülnék. Régebben írtam blogot az ovi keresés nehézségeiről, ha van kedved visszakeresheted ha még nem olvastad. Nem egyszerű, de te ezt gondolom tudod-hisz iskola szinten tettél érte, hogy nekünk szülőknek könnyebb legyen. Ezúton köszönöm Neked is és mindenkinek aki az ügy mellé állt és segített a kivitelezésben. Sok sikert és jó egészséget kívánok a továbbiakban is!
 

gjutka

Új tag
:)
Majd néhány év múlva térjünk rá vissza! Remélem, addigra sok-sok család életét könnyítjük meg! Jól esett a köszönet, de még nem érdemeltük ki... Bár a suli 15 éve sikeresen működik, s az iskola dolgozói mindent megtesznek, hogy egy diabos gyerek ugyanolyan életet élhessen, mint nem-diabos társa (EZ A CÉL!!!), még nagyon elején vagyunk. De én bízom benne, hogy sokan ránk találnak;)Vannak még terveim, amit csak akkor tudunk elindítani, ha már sok diabos gyerek jár hozzánk.

Régebben írtam blogot az ovi keresés nehézségeiről, ha van kedved visszakeresheted ha még nem olvastad.

Nagyon szívesen elolvasnám, de segíts, légyszi, egy linkkel, hogy hol találom!
Köszi :dr_24:
 

umbra08

Aktív tag
Umbra, Neked válaszoltam, de ide is leírom. A cikk nekem is csak eredetiben van meg, be tudom szkenneltetni és e-mailben át tudom küldeni.
A programnak egyébként én vagyok a kitalálója :) Mivel magam is diabos vagyok 9 éves korom óta, saját bőrömön (is) tapasztaltam, hol vannak a iskoláskor nehézségei...
Ha holnap jöttök a Syma csarnokba, délelőtt ott vagyok, az újságot is meg tudom mutatni, a suliról meg viszünk szóróanyagot!

Szia Jutka! Igen, megyünk, akkor holnap találkozunk!!

Christa! Sajnálom, hogy nem jöttök, azt hittem, hogy találkozunk megint és tudunk majd beszélgetni! De kár!!
 

blaci

Őstag
Nagyon szívesen elolvasnám, de segíts, légyszi, egy linkkel, hogy hol találom!
Köszi :dr_24:

Kedves Gjutka!
Az alábbi linkre kattintva megtalálod Christina blogját, de mivel privát blog lehet nem tudod így elolvasni, csak azok láthatják akik Christina barátlistáján szerepelnek! :dr_31: Dehát, miért is ne, nem igaz?! ;)

Katt ide ni...!


Laci ...aki csak segített egy picit! :dr_33:
 

christina

Őstag
Kedves Gjutka!
Az alábbi linkre kattintva megtalálod Christina blogját, de mivel privát blog lehet nem tudod így elolvasni, csak azok láthatják akik Christina barátlistáján szerepelnek! :dr_31: Dehát, miért is ne, nem igaz?! ;)

Katt ide ni...!


Laci ...aki csak segített egy picit! :dr_33:

Drága segítő Angyal!
Priviben átküldtem Jutkának a blogot, mert már nem elérhető mindenki számára, ahogy írtad. :dr_24:
 

gjutka

Új tag
Drága segítő Angyal!
Priviben átküldtem Jutkának a blogot, mert már nem elérhető mindenki számára, ahogy írtad. :dr_24:
:dr_24::dr_24::dr_24: Igen, köszönöm, megkaptam :)Ha lánykámat lefektettem, elolvasom.


Umbra, sajnálom, hogy nem találkoztunk ma, pedig a DrInfó pultnál hagytam Neked üzenetet, hogy hogy érsz el... A szkennelésről intézkedtem, úgyhogy ahogy megkapom, küldöm!
 

dg

Őstag
Szia!

Azt nem tudom, hogy melyik zsuzsa melyik sulira gondolt, de a Gyermekház Iskola újpesti épületében (M0 mellett) komplex diabétesz-programba várjuk a gyerekeket! A cukros gyerekek integráltan kerülhetnek az osztályokba, azaz egy osztályba max 2-3 diabos gyerek. Dietetikus által összeállított egyéni étrend, mindennapos testnevelés (ugyanabban az időben):hurra:, diabetológiai szakápoló jelenléte :dr_32:, edukált tantestület, egyénre szabott módszerek, a stresszhatások minimalizálása....
Akit bővebben érdekel, szívesen mesélek bővebben:dr_8::dr_8::dr_8:
(A Meglepetés újság október 14. számában rólunk szólt a cikk)


Kedves Jutka!

Persze, hogy érdekel, kérlek mesélj erről az egészről! Hogy sikerült elérni mindezt? Hogyan váltál "kezdeményezővé" -- kiket kerestél meg, stb...

Remek hír, mert egy működő példával talán láncreakciót lehetne elindítani akkor, mikor az iskolák versengenek a gyerekekért, annyira kevés van belőlük!
 

zsuzsa

Új tag
Az az iskola amiről én írtam, nem speciális iskola, egyszerű mezei iskola, református iskola, és az ezzel járó kis közösségi családias közösség, ezáltal válogatott családok, de nem is ez a lényeg, hanem a hozzáállás, amit sajnos kevés helyen tapasztalni. Vallás ide vagy oda, mi katolikusok vagyunk és nem volt a mindennapjaink része a vallás, de amikor el voltam keseredve mert 15 ovi beintett, hogy nem vszi fel a gyereket, akkor egy kedves ismerősünk ajánlotta a pár településsel messzebb lévő katolikus óvodát, és valahogy behozta a szellemiségét a családba, ami nem ártott neki csak javára vált. Ez az iskola is nem az a lényeg hogy vallás vagy nem, hanem a segítőkészség, az odafigyelés, a gyermekek mindenekk felett, legalább is ezt hallottuk a szülőktől is, és ez nagyon fontos. Szóval ez ilyen iskola, de egyenlőre még belülről nem ismerjük, mármint nem vagyunk diákjuk, de ezt hallottuk, és bízunk benne hogy így is van. Jár persze kötelezettségekkel, de az a közösséget formázza.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Jutka!

Persze, hogy érdekel, kérlek mesélj erről az egészről! Hogy sikerült elérni mindezt? Hogyan váltál "kezdeményezővé" -- kiket kerestél meg, stb...

Remek hír, mert egy működő példával talán láncreakciót lehetne elindítani akkor, mikor az iskolák versengenek a gyerekekért, annyira kevés van belőlük!
Hamarosan itt is be lesz minden elérhetőség, információ linkelve. Sokak ötletére van még szükség, de legfőképpen a terjesztés, információ továbbítás a cél, hogy minél több érintetthez eljusson ez a lehetőség.
 

dg

Őstag
Hamarosan itt is be lesz minden elérhetőség, információ linkelve. Sokak ötletére van még szükség, de legfőképpen a terjesztés, információ továbbítás a cél, hogy minél több érintetthez eljusson ez a lehetőség.


Okés, Teki! Várom!
(szerényen, halkan kérem, Teki: ha lesz szusszanásnyi időd, nem másolod be ide is ezt a pár hozászólást?

http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...da-iskolakezdes-ovonok-tanarok-edukalasa.html

hátha valakinek ott fog támpontot nyújtani, ha segítséget, megoldást keres...)
 
Oldal tetejére