Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Szia Linus!

Ti milyen hosszú szereléket használtok? 46 vagy 60 cm-es?

Mi eddig a 46 cm-eset használtuk, de ma először tettem a kis karjába és úgy látom, hogy ez a hosszúság épp határeset. Lehet, kicserélem 60-asra.
Bár Nóri valószínű magasabb Tökmagnál, így megválaszolom magamnak :rohog: , a 46-os nektek biztosan rövid. Tökmag most 110-es ruhákat hord.

Egyébként nagyon aranyos volt. :) Először nem akarta engedni, de szépen elmagyaráztam neki, hogy most a kis karodba szúrjuk és nézd, nem lesz most a combidban.
Pár napja tudja mondani, hogy "fá". Most is mondta, annyira édes volt. :) Kicsit fogdosta, furcsa volt neki, de ez csak pár percig tartott.
Aztán kimentúnk játszani és már el is felejtette...
 

linus

Tag
Szia Umbra!

A 60-as szereléket használjuk, az eleje óta!
Néha jó hogy van, néha átok!
Most hogy mindig a karjában van a kanül jó, mert a háti tartóhoz pont jó a hossz. De ha alszik és a derekán van akkor "belegabalyodik", össze-vissza tekeredik rajta. :)
Jó lenne a kezét pihentetni mert most nagyon kihasználtuk és 3x be is gyulladt a kanül! Hasba még talán jó lenne, meglátjuk mit szólnak a bölcsibe!
 

christina

Őstag
Eredeti szerző linus
Ja, és felvették oviba, TELJES időre, ott is alszik meg uzsizik! :hurra:


De összeereszteném a két óvoda dolgozóit egy kis eszmecserére!!!!:mad:
Jaj de jó nektek!:D A vcu méréseket és a pumpa nyomkodását ki végzi majd?


????
Kedves Linus!
Érdekelne a válaszod, ha van egy kis időd írd meg kérlek. Köszi:)
 

linus

Tag
Huhhh, már korábban kérdezted? Bocsi!

Most ott tartunk, hogy ugye szeptemberben kezdi majd az ovit.
Naponta annyiszor mérnek ahányszor kell. Minden étkezés előtt, illetve ha ők azt látják hogy valami nem okés illetve szól Nóri hogy nincs jól.
Még nem tudjuk hogy lesz az inzulin adás, mert a bölcsibe nem eszi meg a kajákat amiket adnak. Nem tudom itt megeszi-e, ettől függ.
Így látatlanban még úgy lesz, hogy beépítem a bázisba és meglátjuk!

Nagyon jó óvónénink lesz. Kimondta az elején magától azt a mondatot amit "vártam", hogy ez egy állapot, amivel ugyanúgy együtt lehet élni, kicsit több odafigyeléssel!!!:):):)
 

umbra08

Aktív tag
Szia Umbra!

A 60-as szereléket használjuk, az eleje óta!
Néha jó hogy van, néha átok!
Most hogy mindig a karjában van a kanül jó, mert a háti tartóhoz pont jó a hossz. De ha alszik és a derekán van akkor "belegabalyodik", össze-vissza tekeredik rajta. :)
Jó lenne a kezét pihentetni mert most nagyon kihasználtuk és 3x be is gyulladt a kanül! Hasba még talán jó lenne, meglátjuk mit szólnak a bölcsibe!

Helló!
Köszi, hogy írtál!
Megvan kb. 1 napnyi tapasztalat a "karba tevéssel." Amikor most lefektettem, sajnos észrevettem (még jó!!), hogy lejött a szerelék, nem ragacsostul, hanem "lecsavaródott". Lehet, Apa túl megszeretgette, nem figyelt oda, vagy én voltam, a lényeg, hogy jobban oda kell figyelni, hogy most nem combiban van! Vagy a másik dolog, hogy tényleg túl rövid a 46-os.
Először úgy gondoltam, hogy most a magasságához képest kb. határeset a 46 cm-es, ha karban van, de rájöttem, hogy éjjel a dereka körül meg-meg csavarodik az öv, akkor viszont már rövid lesz!
Beszélek a Medtronicosokkal, hogy ki lehet-e cserélni a szerelékeket. Még nem tudom, hogy mindet kicserélem-e 60-asra, vagy csak a felét, megálmodom.

Az nagyon szupi ám, hogy felvették óvodába Nórit és hogy ilyen rendes óvónénije lesz! Nagy szerencsétek van! Mi nemrég költöztünk, a szomszédunkban van az óvoda. Háát, nagyon pipa leszek, ha nem veszik majd fel.
 

linus

Tag
Nekem is az a nyűgöm hogy nappal túl sok a vezeték, de éjjel vagy délután ha alszik akkor meg annyira tekeredik hogy kevésnek érzem! :)
Alvásnál csak a derekán viseli el.

Tudom hogy szerencsénk van az ovival, főleg hogy van az ismerősi körben olyan akinek nehezen ment nagyon!!
Hogyhogy elköltöztetek??
 

nagytniki

Új tag
Sziasztok!
Nem egyszerű kérdésem van:)
Úgy áll a dolog, hogy hamarosan kiköltözünk Ausztriába, férjem már kint van.. Nem tudja valaki, hogy odakint van-e közgyógy és hogy is működik ez ott?
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Nem egyszerű kérdésem van:)
Úgy áll a dolog, hogy hamarosan kiköltözünk Ausztriába, férjem már kint van.. Nem tudja valaki, hogy odakint van-e közgyógy és hogy is működik ez ott?

Nem hinném,hogy náluk is van közgyógy,de a diabosok nagyon sok mindent ingyen kapnak.

Erről Pumpás tudna neked több infót adni.
Az viszont tuti,hogy az ellátásban,és a kezelésben óriási különbségeket fogsz tapasztalni,amit remélem meg osztasz majd velünk.;)
 

nagytniki

Új tag
Köszönöm!:)
Akkor Pumpás, Téged kérdezlek!:) Privi már ment róla, de itt is írhatsz:)

Nem hinném,hogy náluk is van közgyógy,de a diabosok nagyon sok mindent ingyen kapnak.

Erről Pumpás tudna neked több infót adni.
Az viszont tuti,hogy az ellátásban,és a kezelésben óriási különbségeket fogsz tapasztalni,amit remélem meg osztasz majd velünk.;)
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Nem egyszerű kérdésem van:)
Úgy áll a dolog, hogy hamarosan kiköltözünk Ausztriába, férjem már kint van.. Nem tudja valaki, hogy odakint van-e közgyógy és hogy is működik ez ott?

Nem tudok róla, hogy lenne a miénhez hasonló "közgyógy" igazolvány, de ahogy utaltak rá a többiek, teljesen más az egész eü. rendszer. A jogaitok biztos függnek majd a státuszotoktól is, amilyen címen ott tartózkodtok. Találtam egy ismertetőt az alábbi linken. Konkrét választ nem ad a kérdésedre, de szerintem hasznos.
Ezen a weboldalon keresztül a nagykövetségek e-mail címeit is megtalálod, talán adnak pontos választ a kérdésedre, ha írsz nekik egy levelet.

http://osztrakmunka2011.ewk.hu/korhazak-egeszsegugy
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Nem egyszerű kérdésem van:)
Úgy áll a dolog, hogy hamarosan kiköltözünk Ausztriába, férjem már kint van.. Nem tudja valaki, hogy odakint van-e közgyógy és hogy is működik ez ott?

Szia Niki!
Mikor költöztök? :)

Kérlek, ha még nem olvastad, olvad végig ezt a lapot: http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/134 Itt a pénzbeli családi ellátásokról van szó!
Remélhetőleg néhány hasznos infóhoz juthattok, mivel EGT tagállamba költöztök, így érintettek lehettek! ;)
 

tímeácska

Őstag
Szia Niki!
Mikor költöztök? :)

Kérlek, ha még nem olvastad, olvad végig ezt a lapot: http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/134 Itt a pénzbeli családi ellátásokról van szó!
Remélhetőleg néhány hasznos infóhoz juthattok, mivel EGT tagállamba költöztök, így érintettek lehettek! ;)

Ezt feltétlen írjátok fel, szerintem az alábbi elérhetőségeken a konkrét kérdésedre (közgyógy Ausztriában?) is választ tudnak adni!
"amennyiben a kérelmező vagy a családtámogatási ellátás iránti kérelem elbírálása szempontjából figyelembe veendő családtagja az Osztrák Köztársaságban folytat keresőtevékenységet, vagy ha e családtagok valamelyike életvitelszerűen az Osztrák Köztársaságban tartózkodik, vagy ha egyéb okból az ügy elbírálásához osztrák hatóság megkeresése szükséges, a Magyar Államkincstár Nyugat-dunántúli Regionális Igazgatósága (Osztrák-magyar Regionális Osztály, cím: 9023 Győr, Szabolcska u. 1/a., e-mail: omrcs@allamkincstar.gov.hu, fax: 0036-96/312-944)"
 

tímeácska

Őstag
Tapasztalt már valaki olyat, aki a SmartPixet használja, hogy eltűnnek adatok a Pix-ről?!:o
Mátém 2 cukimérőt használ általában, van egy "iskolai" és van egy itthoni is. Mindkettő - legjobb esetben - itthon landol :)D) suli után, de van, amikor drágaságom "időt megspórolás" elvén nem túrja elő az iskolatáskájából a mérőjét, hanem a mindig kézközelben levő "másik" cukimérőt használja. Természetesen több hétig is összeméreggettük a mérőket, és miután max. 0,2 mmol/l eltérést tapasztaltunk, így merjük mind a két mérőt, akár párhuzamosan is használni!
Az iskolai mérővel általában az iskolában mér :)D), azaz 8-kor (suliba érkezéskor), 9:30-kor (tízórai előtt), 11:35-kor (ebéd előtt), és 14 óra körül (uzsonna előtt). Ezen kívül, ha hypót érez, akkor mér. Egyéb időpontokban, amikor itthon van (16 óra körül ér haza, ha más dolga nem akar - pl. meglátogatja a Papát, elmegy fodrászhoz ésatöbbi...) Reggelente itthon reggelizik, 6:40 körül mér, ezt mindig az iskolai mérővel teszi! Most töltöttem le az iskolai mérőjéről az adatokat, és döbbenten látom, hogy NINCSENEK meg az adatok! Olyan adatokat nem ír ki a Pix, amik a mérő memóriájában viszont benne vannak!
Eddig nem volt ilyen gondunk a Pix-el, ezért nem is értem ezt az egészet! 03.30-án reggel állítottuk át az órát az iskolai mérőn (valahogy kimaradt a szórásból a kicsike...:oops:), és azóta egy csomó adatot egyszerűen nem jelenít meg! (Vágom qkába! :mad:)
Valakinek hasonló élménye...?! Vagy csak nekünk jutott (megint) a mókából?! :o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
(Vágom qkába! :mad:)
Valakinek hasonló élménye...?! Vagy csak nekünk jutott (megint) a mókából?! :o
Ki ne vágd, jó leszen az még valamire. Pl verebet dobni biztosan ;)
Na, félre tréfa, mert ennek fele sem az. Szóval nekem akkor csinált ilyet, amikor az óraátállításkor balga módon a cukimérőn nem csak az órát állítottam át, hanem az évszámot is. Ha a 2011 helyett 2012, 2013...2017, stb évszámot sikeredett beállítani (balga módon :rohog:), akkor fordulhat ez elő. Nézzétek vissza a memoárban az évszámot. Ha minden rendben van, és a cukimérővel is a jelenben jártok, akkor nincs tippem. :(
 

nagytniki

Új tag
Ezt feltétlen írjátok fel, szerintem az alábbi elérhetőségeken a konkrét kérdésedre (közgyógy Ausztriában?) is választ tudnak adni!
"amennyiben a kérelmező vagy a családtámogatási ellátás iránti kérelem elbírálása szempontjából figyelembe veendő családtagja az Osztrák Köztársaságban folytat keresőtevékenységet, vagy ha e családtagok valamelyike életvitelszerűen az Osztrák Köztársaságban tartózkodik, vagy ha egyéb okból az ügy elbírálásához osztrák hatóság megkeresése szükséges, a Magyar Államkincstár Nyugat-dunántúli Regionális Igazgatósága (Osztrák-magyar Regionális Osztály, cím: 9023 Győr, Szabolcska u. 1/a., e-mail: omrcs@allamkincstar.gov.hu, fax: 0036-96/312-944)"

Köszönöm a segítségeket, nagyon hasznosak számomra! Ha vki még tud vmit, szívesen fogadom!:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem minden munkára alkalmas egy cukorbeteg

Új sorozatunkban a különböző betegségek foglalkozás-egészségügyi kérdéseit vizsgáljuk a munkakörök betöltése szempontjából. Első témánk a cukorbetegség, amiben világszerte egyre többen szenvednek. Mind a pályaválasztásnál, mind a munkavégzésnél fontos, hogy úgy alakítsuk életünket, hogy a diabétesz ne legyen akadályozó tényező.

http://www.hrportal.hu/hr/nem-minden-munkara-alkalmas-egy-cukorbeteg-20110405.html

Feltétlenül olvassátok el, érdemes
 

g_andi

Tag
„Cukorbeteg gyermekek az iskolában” lesz a témája többek között az RTL Klub holnapi, április 14-i, 8.35-kor kezdődő Csak csajok adásának. Az interneten később is visszanézhető...
http://www.rtlklub.hu/most/20293_csak_csajok_egy_igazi_csajos_beszelgetos_fel_oraval_varjuk_o

A mai Nők Lapjában is szó van a cukis gyerekekről :hurra:
Én is olvastam, elötte pedig a Bátor Tábor 4 önkéntesével van riport.Azt is érdemes elolvasni.
Szép napokat Mindenkinek!
 

umbra08

Aktív tag
GYES igénylése

Sziasztok anyukák! Segítséget kérnék tőletek!

Lassan meg kell igényelnem a GYES-t. Megnéztem a neten, hogy milyen formanyomtatvány kell hozzá és miket kell csatolni.
Igényelhetem 2-3 éves koráig, de már egyből elintézhetem gondolom 1o éves koráig. Így logikus, vagy nem? Így kell?

Mivel sajnos tartósan beteg gyermekről beszélünk, mi 1o éves koráig kapjuk a GYES-t, csatolnunk kell egy igazolást, amit a diebetológus aláír, igazolja ezt a tényt.
Ezt is le lehet tölteni a netről. Akkor most nekem ezért külön be kell menni a dokihoz, hogy aláírassam vele? Nem lenne elég pl. egy zárójelentés?

Tudom, hogy egyértelműnek tűnik, hogy kell ez az igazolás, de ezért menjünk be? Neeee!!
Szóval más is így intézte?

1. Szóval egyből 1o éves koráig kérjem a GYES-t?
2. Be kell mennem dokihoz igazolásért, vagy más papír is megfelel esetleg?

Köszi és bocs, ha butaságot kérdeztem!
umbra
 
Oldal tetejére