Cukorbeteg gyermek

tubi

Aktív tag
Ismét én! :) azt szeretném kérdezni, hogy cukros gyerkőcök anyukájaként gyártottatok-e már "használati utasítást" a gyerkőchöz pl. nagyszülők, vagy ovis gondozónő részére. Én most gyártom ezeket a nagyszülőknek, szerintem tudunk egymástól tanulni. Elküldhetnénk egymásnak, vagy feltölthetnénk valahova őket. Nekem egyelőre 3 külön word-file-om van, az egyik általános (mi a cukorbetegség, mi a kezelés célja, mit jelent a magas és alacsony vércukor, mit kell tenni vészhelyzetben, stb.), a másik a diabetikus élelmiszerekről szól (ehhez kéretm egy másik fórumban segítséget az édesítőszerekről), és a harmadik egy főzési segédlet, hogy hogyan számoljunk CH-t a különböző bonyolultságú kaják esetén. Én szívesen megosztom ezt bárkivel, akit érdekel, és ha Ti is, akkor szeretném én is elolvasni a Tieteket. Vagy tegyük közkinccsé egy új topicban? Mit gondoltok?
 
Szia!

Ez nagyon jó lenne, főleg pl. nekem egy főzési segédlet, hogy hogyan számoljunk CH-t a különböző bonyolultságú kaják esetén. Én egy éve vagyok cukorbeteg, de ez nekem még mindig gondokat okoz.:mad:
El tudnád ezt nekem küldeni e-mailen, nagyon megköszönném!

puszil benneteket!
Moncsi

e-mail : moncsi2006@yahoo.com:dr_31:
 

borka

Őstag
Ismét én! :) azt szeretném kérdezni, hogy cukros gyerkőcök anyukájaként gyártottatok-e már "használati utasítást" a gyerkőchöz pl. nagyszülők, vagy ovis gondozónő részére. Én most gyártom ezeket a nagyszülőknek, szerintem tudunk egymástól tanulni. Elküldhetnénk egymásnak, vagy feltölthetnénk valahova őket. Nekem egyelőre 3 külön word-file-om van, az egyik általános (mi a cukorbetegség, mi a kezelés célja, mit jelent a magas és alacsony vércukor, mit kell tenni vészhelyzetben, stb.), a másik a diabetikus élelmiszerekről szól (ehhez kéretm egy másik fórumban segítséget az édesítőszerekről), és a harmadik egy főzési segédlet, hogy hogyan számoljunk CH-t a különböző bonyolultságú kaják esetén. Én szívesen megosztom ezt bárkivel, akit érdekel, és ha Ti is, akkor szeretném én is elolvasni a Tieteket. Vagy tegyük közkinccsé egy új topicban? Mit gondoltok?


Valahová már fel tettem ezt az oldalt,de ide is felteszem.......biztos ami biztos. ;)

http://antalvali.com/hirek/cukor-stevia-mez-kristalycukor-fruktoz.html#cukor_hogyan_keszul

Ez viszont egy CH táblázat.....http://www.freeweb.hu/diabetes/kaja/ertekek.html

Valóban jó lenne egy olyan topik ahol mindenféle táblázat 1 helyen megtalálható lenne,de ott ne legyen lehetőség a hozzászóláshoz,csak a betekintés.
S.
 

borka

Őstag
Szia!

Ez nagyon jó lenne, főleg pl. nekem egy főzési segédlet, hogy hogyan számoljunk CH-t a különböző bonyolultságú kaják esetén. Én egy éve vagyok cukorbeteg, de ez nekem még mindig gondokat okoz.:mad:
El tudnád ezt nekem küldeni e-mailen, nagyon megköszönném!

puszil benneteket!
Moncsi

e-mail : moncsi2006@yahoo.com:dr_31:

Olvasd a CH számoló topikot !.......
[h=3]CH - számláló segítség[/h]
http://www.dietetikamindenkinek.hu/szenhidrat_szamolas_cukorbeteg.php
 

bioszaky

Új tag
sziasztok!
Még mindig bitorlom a férjem nickjét, sajnos Tubiként nem tudtam még belépni :(
Egy félig-meddig cukorbetegséggel kapcsolatos kérdésem lenne kisgyerekes, vagy kisgyereket már felnevelt anyukákhoz. Nem tudom, lesz-e még nehezebb, de most nagyon nehéz időszakunk van, állandó hisztikkel, soha szót nem fogadással, szándékos bosszantással, csakazért is földön fetrengéssel, lehetőleg a Nyugati téri aluljáróban. már pszichológushoz is elmentünk, de főleg miattam (=anyuka), mert egyszerűen nem tudom, hogy kezeljem Ricsit úgy, hogy neki ne okozzak semmi rosszat, de azért én is épelméjű maradjak... a pszichológus csajszi nagyon kedves volt, mindent megkérdezett, persze a cukorról is szó esett. ő azt mondja, ne csodálkozzak, ha Ricsi engedetlen, mert az élete egyik legösztönösebb területén, az evésnél van teljesen beszabályozva, sőt, olyan szoros napirendet kell tartani, ami egy ilyen korú gyereknél nem átlagos. szóval elgondolkoztam, hogy valszeg igaza van ebben, de azért mégiscsak az evésidőn kívül zajlik életünk nagy része és azt szeretném, ha megtanulná, hol vannak a határok, még ha neki a cukra miatt mindig is szűkösebb is lesz a mozgártere, mint más korabeli gyerekeknek. persze sajnos az is benne van az egészben, hogy szeretném, ha nem kellene annyira szigorúnak lenni, mert elég szegénynek az állandó evéskényszer, ha akarja, ha nem. szóval valahogy úgy hangzana a kérdésem, hogy aki cukorbeteg gyereket nevel, nevelt, hogy élte ezt meg, mint szülő. Ti nem éreztetek állandó kompenzálási kényszert amiatt, hogy a gyerkőcnek nagyon nehéz az élete egy bizonyos szempontból?
remélem, hogy a mostani csak átmeneti állapot, mert már nagyon fáradt vagyok a mindennapi küzdelmektől :(
 

umbra08

Aktív tag
A válaszom, de IGEN, mindig, folyton, állandóan...

Később folytatom.

sziasztok!
Még mindig bitorlom a férjem nickjét, sajnos Tubiként nem tudtam még belépni :(
Egy félig-meddig cukorbetegséggel kapcsolatos kérdésem lenne kisgyerekes, vagy kisgyereket már felnevelt anyukákhoz. Nem tudom, lesz-e még nehezebb, de most nagyon nehéz időszakunk van, állandó hisztikkel, soha szót nem fogadással, szándékos bosszantással, csakazért is földön fetrengéssel, lehetőleg a Nyugati téri aluljáróban. már pszichológushoz is elmentünk, de főleg miattam (=anyuka), mert egyszerűen nem tudom, hogy kezeljem Ricsit úgy, hogy neki ne okozzak semmi rosszat, de azért én is épelméjű maradjak... a pszichológus csajszi nagyon kedves volt, mindent megkérdezett, persze a cukorról is szó esett. ő azt mondja, ne csodálkozzak, ha Ricsi engedetlen, mert az élete egyik legösztönösebb területén, az evésnél van teljesen beszabályozva, sőt, olyan szoros napirendet kell tartani, ami egy ilyen korú gyereknél nem átlagos. szóval elgondolkoztam, hogy valszeg igaza van ebben, de azért mégiscsak az evésidőn kívül zajlik életünk nagy része és azt szeretném, ha megtanulná, hol vannak a határok, még ha neki a cukra miatt mindig is szűkösebb is lesz a mozgártere, mint más korabeli gyerekeknek. persze sajnos az is benne van az egészben, hogy szeretném, ha nem kellene annyira szigorúnak lenni, mert elég szegénynek az állandó evéskényszer, ha akarja, ha nem. szóval valahogy úgy hangzana a kérdésem, hogy aki cukorbeteg gyereket nevel, nevelt, hogy élte ezt meg, mint szülő. Ti nem éreztetek állandó kompenzálási kényszert amiatt, hogy a gyerkőcnek nagyon nehéz az élete egy bizonyos szempontból?
remélem, hogy a mostani csak átmeneti állapot, mert már nagyon fáradt vagyok a mindennapi küzdelmektől :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
szóval valahogy úgy hangzana a kérdésem, hogy aki cukorbeteg gyereket nevel, nevelt, hogy élte ezt meg, mint szülő. Ti nem éreztetek állandó kompenzálási kényszert amiatt, hogy a gyerkőcnek nagyon nehéz az élete egy bizonyos szempontból?
remélem, hogy a mostani csak átmeneti állapot, mert már nagyon fáradt vagyok a mindennapi küzdelmektől :(
Tubi, tudod, az én gyerkőcöm nem diabos, de a kompenzáció tekintetében nem is kell annak lenni, hogy a "máshol bepótolom a meg,- és elvonást" nagyon visszaüthet. Ez általános gyereknevelési tapasztalat, amire csak későn jön rá az ember lánya, hogy elbaltázta.
Hogy értsd miről beszélek, a dibos szigor miatti kompenzáció olyan, mint (az én esetem pl) amikor egy elvált anya, aki apa minta nélkül neveli a gyerekét, megpróbál kompenzálni. Az egyedül nevelő anyák is igyekeznek -akár erőn felül- megadni mindent, de pont azt, ami hiányzik (apa), azt nem tudják pótolni. így azok a pótcselekvések, kompenzációk sülnek el rosszul, amik fölöslegesen kerülnek bele a gyerkőc életéve.

Megértem én, hogy Ricsi esetében a diab diktálta hiányokat, megvonásokat, szigort akarod kompenzálni, de pont egy ilyen ösztönös, hisztis időszakban nem azt éred el vele, amit szeretnél. Tudom, nem könnyű következetesnek lenni, ha könnyű lenne, akkor én is meg tudtam volna tenni Deni pici korában, hogy ne mással pótoljam az apát. A szívem a kompenzáció mellett szólt, az eszem hiába mondott mást, nem tudtam elég okos és következetes lenni.

Abban bízhatsz, hogy Ricsi nő és fejlődik, idővel -ha most tudsz következetes lenni- akkor "kinövi", és jó eséllyel nem nő a fejedre. Hogy az étkezéssel tudsz-e variálni, vagy azon lazítani, arra tényleg a diabos gyrekőcöt nevelő anyukák tapasztalata kell.
 
Szia Tubi,

Réka 3 éves volt októberben, és olyan 2 éves kora óta keményen benne van a dackorszakban, nagyon embert próbáló néha, hogy a türelem megmaradjon, de én próbáltam mindig úgy hozzáállni a gyereknevelés kérdéshez, mintha nem lenne cukorbeteg és remélem sikerült is és a kívülállók is így látják, hogy azért mert ő cukorbeteg nem kapott többet. Az a baj, szerintem, hogy ha nem lenne cukorbeteg, akkor is ugyanígy próbálgatná, hogy meddig mehet el, sajnos meg kell tanulnia, hogy neki nem lehet bármikor enni és ez ugyanolyan tanulnivaló számukra, hogy, ha egyszer valamire azt mondod, hogy nem, akkor az nem.
Na hát ezt egy szelektív hallású 2-3 évesnél nehéz, úgyhogy maximálisan megértelek és csak kitartást kívánok, meg sok türelmet! ...néha nekem is elkelne a plusz türelem :)
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen multivitamint (vagy egyéb vitamint) ad (ha ad) cukorbeteg gyermekének?
Köszi
 

lizzi

Őstag
Tubi!
Bár Karola nem cukorbeteg ,de nagyon -nagyon tudom miről beszélsz!nekem már kb. 7-8 hónapos kora körül megmondta több ember is(doki,gyógytornász,stb.)hogy nem lesz egyszerű vele ,hát nem is volt....
De :jön majd a jobb korszak is,hidd el ,és a sok küzdelemnek amit most folytatsz vele meg lesz az eredménye!
Nekünk is volt majd 1 év baromi nehéz időszakunk (főleg nekem)azt hittem beleőrülök,de túl vagyunk rajta és az én tündéri kinézetű akaratos lányom a harmadik nap egész napra ottmaradt az oviban,sőt be is feküdt az ágyba, pedig itthon még pihenni sem volt hajlandó velem az ágyban lenni,és megdicsérik az oviban ,hogy semmi baj nincs vele,csöndben marad ,ha nem alszik amíg a többiek alszanak ,szót fogad,minden nap új versikével ,mondókával fogad és én felszabadult,boldog vagyok!!!!
És utólag azt mondom megérte ,mert ahol látom ,hogy a gyerek cipővel mászkál az ágyon és letépi a falról a képeket meg a függönyt ,stb. na azt nem irigylem és mi lesz még később???
Szóval kedves 2 éves gyerekek anyukái már csak 1 évet kell kivárni és meglátjátok változnak ezek a kis ördögök,addig is kitartást kívánok mindenkinek és sok-sok türelmet!!!
 

tubi

Aktív tag
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen multivitamint (vagy egyéb vitamint) ad (ha ad) cukorbeteg gyermekének?
Köszi

Szia!

Vitacolan (cukormentes) narancsos multiszirup és napi pár csepp C-vitamint plusszba. Utóbbit csak télre. Plusz D-vitamint is adunk, csak mert Ricsinek volt egy kis csontfejlettségi visszamaradása.
 

tubi

Aktív tag
Tubi!
Bár Karola nem cukorbeteg ,de nagyon -nagyon tudom miről beszélsz!nekem már kb. 7-8 hónapos kora körül megmondta több ember is(doki,gyógytornász,stb.)hogy nem lesz egyszerű vele ,hát nem is volt....
De :jön majd a jobb korszak is,hidd el ,és a sok küzdelemnek amit most folytatsz vele meg lesz az eredménye!
Nekünk is volt majd 1 év baromi nehéz időszakunk (főleg nekem)azt hittem beleőrülök,de túl vagyunk rajta és az én tündéri kinézetű akaratos lányom a harmadik nap egész napra ottmaradt az oviban,sőt be is feküdt az ágyba, pedig itthon még pihenni sem volt hajlandó velem az ágyban lenni,és megdicsérik az oviban ,hogy semmi baj nincs vele,csöndben marad ,ha nem alszik amíg a többiek alszanak ,szót fogad,minden nap új versikével ,mondókával fogad és én felszabadult,boldog vagyok!!!!
És utólag azt mondom megérte ,mert ahol látom ,hogy a gyerek cipővel mászkál az ágyon és letépi a falról a képeket meg a függönyt ,stb. na azt nem irigylem és mi lesz még később???
Szóval kedves 2 éves gyerekek anyukái már csak 1 évet kell kivárni és meglátjátok változnak ezek a kis ördögök,addig is kitartást kívánok mindenkinek és sok-sok türelmet!!!

ajaj, még egy év???? biztos bedilizek addig... ;) azért köszi a bíztatást :) ma is volt egy "jelenet" a játszóházban, de végre nem érdekelt, mit szólnak mások, csak az, hogy megoldjuk. hát igen, nekem is megmondta a 2 gyerekes anyuka barátnőm, amikor még csak 5(!!!) hónapos volt, hogy na ez a gyerek majd jól megmondja Nektek, hogyan legyen a világ. a pszichológus szerint teljesen rendben van, na ja, ott persze kisangyal volt :) de tényleg sokat nehezít a cukor a nevelésen, mert sok dologban sajnos nagyonis szigorúnak kell lenni amúgy is, minden rosszalkodás nélkül. és én meg is értem, hogy valahol ki akarja élni magát, ha már az evésnél és az időbeosztásnál "nem ő az úr"...
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen multivitamint (vagy egyéb vitamint) ad (ha ad) cukorbeteg gyermekének?
Köszi

Máté Béres Cseppet szed, hozzá C-vitamint, és Ő is kapja a D-vitamint - most már 2 hónapja. Eredetileg étvágytalanság miatt adtuk Neki, de azóta megfázva sem volt, mióta szedi! Hát, ha a súlya nem is igazán gyarapszik, de legalább a takonykór elkerülte - eddig!
Bogim C-vitamint és D-vitamint kap csak, de beteg Ő sem volt.

Egyébként Blatniczky doktor javaslatára (még a szépalmai hétvégén) kezdtük el adni Máténak a D-vitamint. Régebben a gyermek 1 éves koráig javasolták, majd 3 éves koráig, de Blatniczky doktor szerint jó, ha 5 éves korig, vagy még azon is túl adjuk a gyereknek. Máté pedig amúgy is egy vékony testalkatú gyerek, aki csak nő, mint a bolondgomba, de hízni nem hízik. Végre 2,5 év után sikerült magára rántani 1 kilót - így átlépte nagy nehezen a 30 kilós "álomhatárt" (na jó, ruhástól...)! És már több, mint 145 cm...
 

tímeácska

Őstag
ajaj, még egy év???? biztos bedilizek addig... ;) azért köszi a bíztatást :) ma is volt egy "jelenet" a játszóházban, de végre nem érdekelt, mit szólnak mások, csak az, hogy megoldjuk. hát igen, nekem is megmondta a 2 gyerekes anyuka barátnőm, amikor még csak 5(!!!) hónapos volt, hogy na ez a gyerek majd jól megmondja Nektek, hogyan legyen a világ. a pszichológus szerint teljesen rendben van, na ja, ott persze kisangyal volt :) de tényleg sokat nehezít a cukor a nevelésen, mert sok dologban sajnos nagyonis szigorúnak kell lenni amúgy is, minden rosszalkodás nélkül. és én meg is értem, hogy valahol ki akarja élni magát, ha már az evésnél és az időbeosztásnál "nem ő az úr"...

Nem tudom, de az én véleményem szerint nem a diabosság miatt "kisördögösködik" Ricsi!
Nálunk két diabos gyermek van, mindketten piciként lettek diabosak, de egészen máshogy viselkednek.
Mátém, ha nem voltunk itthon, "élvezte az életet", jött-ment-rohant és csak rohant. Itthon pedig nyugisan elült, játszott, tett-vett, de nem úgy viselkedett, mint egy kis őrült! Amint valaki jött hozzánk, Máté szeretett volna a központban lenni, azt szerette volna, ha vele is ugyan úgy beszélgetnek, mint velem például. Most is inkább a társaságot kedveli, ha elmegyünk valahova, akkor nem nagyon szeret egyedül lenni. De ha talál játszópajtást, akkor megyek a feledésbe...:)
Bogim viszont egészen más. Követeli azt, ami neki kell, gyönyörű szép - nagykönyvbe illő :rohog: - hisztiket bír csapni, hanyatt vágja magát, persze szép finoman, nehogy megüsse magát...:rohog: Ezzel próbálkozott is pár hétig-hónapig, de miután megmondtam mindenkinek, hogy olyankor ügyet se vessenek rá, szépen abbahagyta. Pedig még a tapétát is leszedte, csak figyeljenek már rá...!:rohog: Most is próbálkozik a hisztivel, két keze közé temeti az arcát, csak úgy csattannak a kezecskéi az arcán, aztán 15-20 másodperc múlva abbahagyja, mert rájön, nincs közönsége... Úgy meg már nem buli!:rohog:

És ne feledd Tubi, hogy Ricsi nagyon is érzi, hogy megérted, hogy valahol ki akarja magát élni - pl. az evésnél és időbeosztásnál...! Az a kérdés, hogy ki jár túl kinek az eszén...;) Persze, nem a túljárni egymás agyán a cél, de nem mindegy, hogy ki irányítja a dolgokat. És ennek nem hiszem, hogy csakis és kizárólag és 100%-ig a diabjához van köze! Mert egy nem diabos kiskölök sem saját maga szabhatja/szabja meg az evési és egyéb időbeosztásokat sem... Van amit igen, lehet, de van amit nem. És ez minden gyermeknél más és más, hogy mit és mennyire, úgy ahogy Ricsinél is, vagy Karolánál is! Vagy például Máténál és Boginál is...!
 

umbra08

Aktív tag
Szia Tubi és Timi,

Köszi a válaszokat!
Én C vitamint adok Tökmagnak napi szinten 10 cseppet, de most, hogy beteg (torka, vírus, köhög) 15-20 cseppet is adok neki belőle.

Minden nap kapja (mikor nem felejtem el) a D vitamint. Igen, Szépalmán mondta Blatniczky doktor, hogy egy cukorbeteg gyermek serdülőkorig! kapjon napi egy csepp D vitamint, úgyhogy én ezt most másoknak is javasolnám, ahogy Timi írta.

Majdnem minden este (amikor a cukorja engedi, tehát nem magas) kap tápszert este lefekvés előtt, abból a megfontolásból, hogy benne vannak a vitaminok és azért mert tejet nem akarok adni (igaz, cukorbeteg már nem lesz tőle).

Most gondolkozom a Béres cseppen, van is itthon, ugye azt C vitaminnal együtt kell? Együtt az azt jelenti, hogy időben gyorsan egymásután, vagy ha Béres cseppet kap, akkor rendszeresen kapjon C vitamint is?

Illetve most jön az, hogy régóta gondolkozom valami multivitaminon. Patikában láttam a Cebion 2x multivitamint, de az szerintem cukros lehet, ne szoktassam hozzá napi szinten a cukros sziruphoz, ugye?
Köszi, ennek a Vitacolannak utána nézek, doki javasolta? Lehet, akkor veszek ilyet!

Szia!

Vitacolan (cukormentes) narancsos multiszirup és napi pár csepp C-vitamint plusszba. Utóbbit csak télre. Plusz D-vitamint is adunk, csak mert Ricsinek volt egy kis csontfejlettségi visszamaradása.
 

tímeácska

Őstag
Most gondolkozom a Béres cseppen, van is itthon, ugye azt C vitaminnal együtt kell? Együtt az azt jelenti, hogy időben gyorsan egymásután, vagy ha Béres cseppet kap, akkor rendszeresen kapjon C vitamint is?
Igen, lehetőség szerint egy időben kell a Bérest és a C-vitamint bevenni. Máté már-már rituálé szerűen veszi be őket, kicsepegteti magának a cseppeket egy kis vízbe vagy teába, és a C-vitamint vele veszi be. Ő már tablettában kapja a C-vitamint, de Tökmagnak lehet ugyan azon folyadékba csepegtetni mindkettőt - így tuti nem felejtődik el egyik sem! :cool:
 

umbra08

Aktív tag
Igen, lehetőség szerint egy időben kell a Bérest és a C-vitamint bevenni. Máté már-már rituálé szerűen veszi be őket, kicsepegteti magának a cseppeket egy kis vízbe vagy teába, és a C-vitamint vele veszi be. Ő már tablettában kapja a C-vitamint, de Tökmagnak lehet ugyan azon folyadékba csepegtetni mindkettőt - így tuti nem felejtődik el egyik sem! :cool:

Így fogom csinálni, köszönöm! :cool:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, szerintem Tubi nem arra gondolt, hogy kizárólag a diab miatt ilyen Ricsi, hanem, hogy egy amúgy is nehezebben kezelhető kisgyereknél a cukorbetegség szabályai nehezebben betarthatók és visszafelé is kihat a gyerekre, még "rosszabb" lesz tőle. Nekem mindkét gyerekem hasonló Ricsihez, legalábbis a temperamentumához és tudom, hogy rengeteg dolog nem működik velük kapcsolatban, ami különben működik a gyerekek 99%-ánál (pl, hogy figyelmen kívül hagyom a hisztit, ezt most itt nem taglalom, milyen következményekkel járt nálunk :) mindkét gyereknél más-más helyzetet teremtett amúgy). Amúgy nekem tetszik, amiket írtál és nagyon jól neveled a gyerekeidet, ez is tetszik! :) Én sokszor annyira túlhajszolt vagyok, hogy nem mindig tudom betartani azokat a bizonyos szabályokat :( Na, de mire ezt megírtam, jelentkezett Brúnó, hogy valami nem jó a szívével, hát megint vagy 230-cal ver, úgyhogy megyek összepakolni a kórházba.
 

umbra08

Aktív tag
Timi, szerintem Tubi nem arra gondolt, hogy kizárólag a diab miatt ilyen Ricsi, hanem, hogy egy amúgy is nehezebben kezelhető kisgyereknél a cukorbetegség szabályai nehezebben betarthatók és visszafelé is kihat a gyerekre, még "rosszabb" lesz tőle. Nekem mindkét gyerekem hasonló Ricsihez, legalábbis a temperamentumához és tudom, hogy rengeteg dolog nem működik velük kapcsolatban, ami különben működik a gyerekek 99%-ánál (pl, hogy figyelmen kívül hagyom a hisztit, ezt most itt nem taglalom, milyen következményekkel járt nálunk :) mindkét gyereknél más-más helyzetet teremtett amúgy). Amúgy nekem tetszik, amiket írtál és nagyon jól neveled a gyerekeidet, ez is tetszik! :) Én sokszor annyira túlhajszolt vagyok, hogy nem mindig tudom betartani azokat a bizonyos szabályokat :( Na, de mire ezt megírtam, jelentkezett Brúnó, hogy valami nem jó a szívével, hát megint vagy 230-cal ver, úgyhogy megyek összepakolni a kórházba.

Jajj Molli, vigyázzatok magatokra!!!
 
Oldal tetejére