Egészségügyi azonosító karkötő

tímeácska

Őstag
ha jól értem, egy olyan karkötő kell, amibe két dolgot kell belegravíroztatni (név + diabetes), lehet, egyszerűbb lenne keresni egy amúgy is kapható karkötőt, amin van egy fém lapocska és abba gravíroztatni. Nem tűnik bonyolultnak még csináltatni sem... a meska.hu-n sok ügyeskezű művész van, ha nagyobb mennyiségben rendelünk, biztosan olcsóbb, mintha kintről rendelünk - márha annak nincs valami olyan előnye, amit én kihagytam. Emellett amúgy sztem mindenképpen érdemes egy részletesebb terápiát leíró kis igazolvány-szerűséget hordozni magunknál (ma már sztem kevesen hordják magukkal a naplót), amiben benne van az alkalmazott inzulinok típusa és a beadás ideje és kb CH/nap. Ha tényleg sürgős a dolog, jobb, ha a dokik tudják, kb. hova nyúljanak. Plusz így még az egyéb allergiákat is fel lehet tüntetni. nekem volt ilyen, de már nem hordom, pedig kellene!!!

Amiket említettem karkötőket, azok is kész karkötők! Illetve, lehet olyat is venni, ami teljesen kész, már csak rá kell csatolnia az embernek a kezére, és van olyan is, ami csak egy karkötő medál (egy fém lapocska gyakorlatilag, aminek az elején egy "emergency" jel van, tudod, az a kígyós, de a színe tetszőlegesen választható), de a karkötőt azt akár megcsinálhatod Te magad is, vagy ha van már készen karkötőd, akkor átteheted rá. Vagy csináltathatsz bárkivel bármilyet hozzá! Nekem a gyerekek fűztek egy rózsaszín Swarovskisat:D, ami renoválásra vár, mert elszakadt...:(
Szóval, ezt a kis medált nagyon személyessé lehet tenni, és egyedivé! És nekem éppen ez tetszett meg benne! :cool:

Éppen a Lauren's Hope oldaláról töltöttem le egy azonosító kártyát, nekem az van a pénztárcámban, meg az irataim közt is van egy. Máténak is van egy ilyen a diákigazolványánál, ami a suliba/ból jövet a nyakában lóg egy igazolványtartóban.
 

tímeácska

Őstag
Már olyan régen foglalkoztunk ezzel a témával... Gondoltam, egy kicsit felpezsdítem ezt a topicot! :)
Volt (van) szerencsém belekóstolni a mentőzés világába...;)
Érdekesen tapasztaltam, hogy még mindig mennyire nincs "forgalomban", "köztudatban" az egészségügyi azonosító karkötő. De nem hogy a karkötők, semmilyen igazolvány sem! Persze, a mentők sem keresgélnek utána...
Nos, átmeneti bajtársaim :)-D) észrevették, hogy rajtam van egy ilyen karkötő... Azonnal érdeklődtek, hogy az mi, honnan van, stb. Szerintük sem lenne hülyeség egy olyan rendszert kiépíteni, mint pl. Amerikában (máshol is van!), hogy egy internetes oldalon az azonosító számához tartozó ember adatait meg lehet nézni (TextID). Ehhez azért az is hozzátartozik, hogy Amerikában a legtöbb sürgősségi betegellátás internet eléréssel felszerelt... A mentők is... Nagyban megkönnyíti a munkájukat, ha adott esetben tudják, mi állhat a baj hátterében!
Nálunk persze nem gondolnám, hogy könnyedén ki lehetne építeni egy ilyen rendszert, és az érintettek ("betegek") könnyen bevonhatók lennének... És ez nem csak egy "magamra aggatott" eszközt jelent, hanem akár kártya formájában is lehet magunkánál hordani!
De nálunk sajnos még az egyéb adathordozón (akár pendrive) orvos kezébe adott adatok sem érdekelnek senkit. Vagyis, a legtöbb helyen erre nincs "idő". Nem a technika az akadály, mert már minden rendelőben van számítógép és USB csatlakozó...
Kinek mi a véleménye erről? :)
 

Plutyk

Új tag
Ezen a linken rengeteg karperecet láthattok, majdnem minden allergiára létezik náluk megfelelő. Igaz olyan nincs, hogy "cukorbeteg vagyok", de nem kizárt, hogy csak átmeneti a hiány. Információt hordoz és kifejezetten hasznos, ha a gyerek viseli közösségben.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezen a linken rengeteg karperecet láthattok, majdnem minden allergiára létezik náluk megfelelő. Igaz olyan nincs, hogy "cukorbeteg vagyok", de nem kizárt, hogy csak átmeneti a hiány. Információt hordoz és kifejezetten hasznos, ha a gyerek viseli közösségben.
Hmm, ez érdekes. Lehet több macskaszőr allergiás van, mint diabéteszes? Mármint hogy jobban megéri macskaszőr allergiára 2.500,-ért karkötőt gyártani, mint diabra?
Ha jobban belegondolok, akkor ha én macskaszőr allergiás lennék, akkor baromi nagy életmentő funkciót töltene be, ha lenne rajtam egy ilyen karkötő.
Na jó, nem cikizem tovább a gyártót, meg a tervezőt, kivitelezőt, mert biztosan nagyon nagy szükség van erre is, de pont ez a bibi nálam. Ha már megtervezik, kivitelezik, terjesztik, árulják, meg mittom én még milyen marketing szerepel a ténykedésben, akkor a diabétesz miért nem fért el közöttük? Azt gondolom, a diabétesz van olyan fontos, mint a macskaszőr allergia. Vevő lenne rá bőven, mert hiánycikk a piacon.
 
Az egyik hobby-webáruházban láttam 550.-ért betűs gyöngyöket, 300 db van egy csomagban. Pasztellszínű, kockaforma. Betűnként nem árulják, de ez sem nagy ár a csomagért. És még az is kijön belőle, hogy love, peace, unity, egyebek... :D
Nem akarom reklámozni, ha kéritek, privátban megírom, hogy honnan lehet megrendelni.
 

Kacskaracs

Új tag
Sziasztok!

A NovoNordisk osztogatta a Gondozókban: Inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok! felirattal!

Sziasztok Fórumozók!

Több filmben is láttam már, illetve külföldön élő ismerőseimtől is hallottam, hogy más országokban létezik ilyen egészségügyi azonosító nyaklánc illetve karkötő, amire rá van írva, ha valami tartós betegséged van, vagy esetleg allergiás vagy valamilyen gyógyszerre.
Nem furcsa, hogy itthon nincs ilyesmi? Persze van nekem is kis kártyám a személyim mellett, hogy cukorbeteg vagyok, de ha véletlenül gond van, a kutya nem néz bele a táskámba... egyszer voltam rosszul életemben, de akkor is epilepsziásnak néztek, és úgy vittek a kórházba...
Ha van egy ilyen azonosítód, azonnal tudják, hogy mi a helyzet.
Mi a véleményetek erről? Ha lenne itthon ilyesmi, ti élnétek a lehetőséggel, és vennétek magatoknak?

Üdv

Regöke
 

tímeácska

Őstag
Nálunk minden diabosnak van egészségügyi azonosító karkötője! Máténak "dögcédulája" is van, amit suliban is a nyakában hord (kék). Egyáltalán nem idegen tőle, nem frusztrálja, hogy ott fityeg rajta!
 

chrispooh

Új tag
Szia! Én ilyet vettem a minap fehér színben: szilikonból és antiallergén fémből (proid)
Szerintem jól néz ki, és a fontosabb adataim - allerigám és sajnos betegségem rá tudtam gravíroztatni.
A papír szerintem nem annyira jó, mert nem fogják keresgélni, elhiheted :( Ha a csuklódon van ilyen, azt hamar megtalálják, mert ott nézik a pulzust, illetve vagy feltűrik a felsőd ujját vagy levetkőztetnek. Szóval én ezt találtam a legjobb megoldásnak.

Sziasztok Fórumozók!

Több filmben is láttam már, illetve külföldön élő ismerőseimtől is hallottam, hogy más országokban létezik ilyen egészségügyi azonosító nyaklánc illetve karkötő, amire rá van írva, ha valami tartós betegséged van, vagy esetleg allergiás vagy valamilyen gyógyszerre.
Nem furcsa, hogy itthon nincs ilyesmi? Persze van nekem is kis kártyám a személyim mellett, hogy cukorbeteg vagyok, de ha véletlenül gond van, a kutya nem néz bele a táskámba... egyszer voltam rosszul életemben, de akkor is epilepsziásnak néztek, és úgy vittek a kórházba...
Ha van egy ilyen azonosítód, azonnal tudják, hogy mi a helyzet.
Mi a véleményetek erről? Ha lenne itthon ilyesmi, ti élnétek a lehetőséggel, és vennétek magatoknak?

Üdv

Regöke
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

gulia

Új tag




Orvosi Infórmácios karkötő készítése felnőtteknek
Életmentő lehet, és fontos infót tartalmaz az ájúlt személyről, aki már képtelen tudatni az orvosokal esetleges allergiáit, fontos egésszégügyi infókat

Ha van egy ilyen azonosítód, azonnal tudják, hogy mi a helyzet. Bármilyen egészségügyi infót lehet bele írni. Összetétele üveggyöngy .Tartós és nem iritáló . bármilyen más színbe rendelhető
Ára 8 euro. rendelés esetén hadj üzenetet
 

Mersana

Új tag
Sziasztok Fórumozók!

Több filmben is láttam már, illetve külföldön élő ismerőseimtől is hallottam, hogy más országokban létezik ilyen egészségügyi azonosító nyaklánc illetve karkötő, amire rá van írva, ha valami tartós betegséged van, vagy esetleg allergiás vagy valamilyen gyógyszerre.
Nem furcsa, hogy itthon nincs ilyesmi? Persze van nekem is kis kártyám a személyim mellett, hogy cukorbeteg vagyok, de ha véletlenül gond van, a kutya nem néz bele a táskámba... egyszer voltam rosszul életemben, de akkor is epilepsziásnak néztek, és úgy vittek a kórházba...
Ha van egy ilyen azonosítód, azonnal tudják, hogy mi a helyzet.
Mi a véleményetek erről? Ha lenne itthon ilyesmi, ti élnétek a lehetőséggel, és vennétek magatoknak?

Üdv

Regöke
Sziasztok! Amazonrol rendelhető diabetic feliratú karkötő. Én tetoválásban gondolkodom mert a NIDM mellett egyéb életmentő infóról is szó van. Azt ajánlották h a mellkas felső részére legyen kis méretben ahol egy ujraélesztés v vizsgálat alkalmával a szakemberek lássák.
 
Oldal tetejére