FreeStyle Libre

SzederVica

Új tag
NFC Kell hogy legyen a telefonban.Pl.Samsung GalaxyS7Edge amit én használok.
A férjem telefonja is jó hozzá ha jól 3mlékszem neki J5 van.
 

SzederVica

Új tag
Külföldről rendeltem FreeStyle LIBRE Sensort. Sőt, szenzorokat... Úgy lett a legjobb az ára, hogy 14 darabot rendeltem. Nem vagyok tisztában ennek a fórumnak a szabályaival, de lehet itt esetleg felhasználókat találni, akiket érdekel ebből néhány darab? 2018 október 30.-ig lehet felhasználni és kb. 2 hét mire megérkezik.
 

SzederVica

Új tag
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni FreeStyle Libre- vel kapcsolatban.Röviden: orvosom javasolta, megrendeltem /németből ebay/,5 nap alatt megkaptam, nem tudom használni.Ennyi.
Németül van ezt még csak kiszótároznám /nincs angol rajta /de mg/dl ben mér, ezt sem lehet állítani,ráadásul én az app-ot sem találom hozzá az áruházban.
Előre is köszönöm, ha tudtok jó tanáccsal szolgálni.
 

SzederVica

Új tag
Keress a Facebookon a FREESTYLE LIBRE SZENZORT HASZNÀLÓK ILLETVE HASZNÀLNI SZÀNDÉKOZÓK csoportot !
Minden segítséget megadok!
Egy szuper dolog! Akàr hívhatsz telefonon is ha csatlakoztàl a csoporthoz
 

SzederVica

Új tag
Szia!
Tudnàl fotót feltenni a kiütésekről?

Csak a szenzor körül vagy màshol is lett kiütés? Egészen pontosan kiütések jelentkeztek vagy ????

Most lett hasonló problémàm de nem biztos hogy a szenzor 4agasztójàtól lehet hogy gyógyszertől.
Jó lenne làtni !
A bőrgyógyásznak fogalma sincs miről lehet.
 

Tappancs

Új tag
Én pár hónapja használom a Freestyle Libre-t. Igaz Kolozsváron lakom, és kivárni, hogy Románia lépéséket tegyen ilyen ügyben az lehetettlen. Először megtaláltam az angol oldalt, de azt tapasztaltam, hogy nem szállítanak az EU többi régiójába, csak Angliába. Nos ezután találtam meg az https://e-hesperus.co.uk/shop/index.php?route=product/search&search=abbott oldalt. Sokat filóztam, hogy mit is rendeljek, de aztán megrendeltem egy alap készüléket és hónapra elegendő szenzort.
És tényleg jó. Szuper jól tudom használni. Persze a vízes dolog nem telejesen valós. Ha valahol wellnessezem, akkor bizony nehezen bírja ki a 14 napot a szenzor.
De erre is van már megoldás. Szegény ember vízzel főz :>> Tehát alkohollal letisztito és egyszerűen egy kétoldalas ragtapasszal visszateszem. Ennyi. És megy tovább.
Az e-bayen nem akartam megvenni, mert ez a lehetőség a legolcsóbb. 20%-al olcsóbb mint a freestyle saját oldalán.
A feleségem szeretne használni egy ilyen készüléket és információkat gyüjtünk, hogy melyik is lenne, amelyik árban is kedvezőbb és a mérés pontossága is jó.
Nem tudom, hogy Önnek, vagy valakinek innen a fórumról van-e tapasztalata a mérési pontosságot illetően? Az itt megadott link sajnos már nem elérhető, ha tudna mondani egy biztonságosabb beszerzési lehetőséget, azt megköszönném. ezt a FreeStyle Libre folyamatos vércukormérő szenzort kell-e kalibrálni, mert volt olyan oldal, ahol azt írta, hogy nem kell? Ha nem kell, akkor milyen eltéréseket tapasztalt a szenzor által mért vércukorszint értékek és a vérből mér értékek között? A válaszát előre is köszönöm!
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia, üdv a fórumon! Virgil linkje sajnos csalásnak bizonyult, volt, aki nagyon megégette magát, jobb is, hogy már nem elérhető. A szenzort lehet kalibrálni abban az esetben, ha mobiltelefonnal használják és arra a Glimp -et telepítik. A saját olvasójával nem kalibrálható. Tapasztalatok szerint normál tartományban jól mér, alatta és felette sokkal alá és fölé mér, de ezzel együtt lehet élni. Priv-ben írok még.
 

Tappancs

Új tag
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Akkor ezek szerint már a szenzor használható mobil aplikációval is? Akkor lényegében nem szükséges feltétlenül az alapcsomagot megvenni? Elég csak egy szenzor és telepíteni hozzá ezt a "Glimp" programot? Esetleg Meg tudod mondani, hogy milyen mobilkészülékkel kompatibilis, melyikkel lehet használni? A feleségem részére szeretnék egy ilyen folyamatos vércukormérő rendszert beszerezni. Előtte még szerettük volna kipróbálni, hogy neki mennyire jól működne, illetve, hogy melyik lenne a megbízhatóbb és árban is elérhetőbb... Jelenleg teszteli a Medtronik Gardian Connect-et, ezt egy iPhone 5s mobillal.
A FreeStyle Libre német nyelvű felhasználó könyvében azt olvastam, hogy 2mg/dL per perc vércukorszint változás esetén nem tudja követni a rendszer a tényleges értéket.
Akkor a Virgil linkje az "kamú" volt...? Hol lehet akkor relatív biztonságosan egy ilyet beszerezni? A keresők mind csak az ebay oldalakat jelölik meg, na meg a külföldi hivatalos Abbott oldalakat, ahol viszont lehetetlen beszerezni, mivel az a német egészségpénztár által támogatott és így külföldiként nincs esély tőlük vásárolni...
 

krisz_2011

Aktív tag
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Akkor ezek szerint már a szenzor használható mobil aplikációval is? Akkor lényegében nem szükséges feltétlenül az alapcsomagot megvenni? Elég csak egy szenzor és telepíteni hozzá ezt a "Glimp" programot? Esetleg Meg tudod mondani, hogy milyen mobilkészülékkel kompatibilis, melyikkel lehet használni? A feleségem részére szeretnék egy ilyen folyamatos vércukormérő rendszert beszerezni. Előtte még szerettük volna kipróbálni, hogy neki mennyire jól működne, illetve, hogy melyik lenne a megbízhatóbb és árban is elérhetőbb... Jelenleg teszteli a Medtronik Gardian Connect-et, ezt egy iPhone 5s mobillal.
A FreeStyle Libre német nyelvű felhasználó könyvében azt olvastam, hogy 2mg/dL per perc vércukorszint változás esetén nem tudja követni a rendszer a tényleges értéket.
Akkor a Virgil linkje az "kamú" volt...? Hol lehet akkor relatív biztonságosan egy ilyet beszerezni? A keresők mind csak az ebay oldalakat jelölik meg, na meg a külföldi hivatalos Abbott oldalakat, ahol viszont lehetetlen beszerezni, mivel az a német egészségpénztár által támogatott és így külföldiként nincs esély tőlük vásárolni...

Igen, nem kell feltétlenül leolvasó. Ebay-ről sokan vásárolnak, eddig arra még nem olvastam panaszt, bár nem túl olcsó forrás. A legjobb, ha a hivatalos Abbott forgalmazótól szerzed be. Nem kell hozzá recept, ez Németországban (és még pár más helyen is) lehetőség, ahol az ottani TB fizeti, ezt a betegek igénybe vehetik. Ami az egyetlen feltétel, hogy az adott országban valós lakcímmel rendelkező, ott élő ember vásárolhat, aki nem kell, hogy cukorbeteg legyen. Én például egy Németországban dolgozó rokonomon keresztül tudom beszerezni. Ő regisztrált. A fiók megadásával én innen közvetlenül fizetek. Hozzá szállítják ki és vagy hazaküldi, vagy mikor jönnek, hazahozza.
 

Kocsis Tibor

Új tag
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Akkor ezek szerint már a szenzor használható mobil aplikációval is? Akkor lényegében nem szükséges feltétlenül az alapcsomagot megvenni? Elég csak egy szenzor és telepíteni hozzá ezt a "Glimp" programot? Esetleg Meg tudod mondani, hogy milyen mobilkészülékkel kompatibilis, melyikkel lehet használni? A feleségem részére szeretnék egy ilyen folyamatos vércukormérő rendszert beszerezni. Előtte még szerettük volna kipróbálni, hogy neki mennyire jól működne, illetve, hogy melyik lenne a megbízhatóbb és árban is elérhetőbb... Jelenleg teszteli a Medtronik Gardian Connect-et, ezt egy iPhone 5s mobillal.
A FreeStyle Libre német nyelvű felhasználó könyvében azt olvastam, hogy 2mg/dL per perc vércukorszint változás esetén nem tudja követni a rendszer a tényleges értéket.
Akkor a Virgil linkje az "kamú" volt...? Hol lehet akkor relatív biztonságosan egy ilyet beszerezni? A keresők mind csak az ebay oldalakat jelölik meg, na meg a külföldi hivatalos Abbott oldalakat, ahol viszont lehetetlen beszerezni, mivel az a német egészségpénztár által támogatott és így külföldiként nincs esély tőlük vásárolni...

iPhone 5S mobillal nem fog működni! Minimum iPhone 7 kell hozzá, vagy a gyári leolvasó. Vaterán van szenzor folyamatosan 23 ezer forint körüli áron ingyen szállítással.
 

krisz_2011

Aktív tag
iPhone 5S mobillal nem fog működni! Minimum iPhone 7 kell hozzá, vagy a gyári leolvasó. Vaterán van szenzor folyamatosan 23 ezer forint körüli áron ingyen szállítással.
Szia! Ettől sokkal olcsóbb készülékek is alkalmasak. NFC képes ANDROIDOS telefonnal olvasható. Arra kell figyelni, hogy van néhány készülék, amely károsíthatja a szenzor antennáját. A gyári leolvasó sok szempontból jó, de ezzel pl. nem kalibrálható, csak telefonnal. Többen használják a kettőt együtt. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy a szenzort a gyári leolvasóval kell elindítani és utána lehet a telefonnal olvasni.
Érdemes a kezdőcsomaggal megvenni.
 

Tappancs

Új tag
iPhone 5S mobillal nem fog működni! Minimum iPhone 7 kell hozzá, vagy a gyári leolvasó. Vaterán van szenzor folyamatosan 23 ezer forint körüli áron ingyen szállítással.
Köszönöm a válaszát! Akkor sajnos nincs szerencsém..., mert épp most vásároltuk(használtan) ezt az iPhone 5S készüléket, hogy tudjuk kipróbálni a Medtronic szenzort..., akkor most más szenzorhoz más telefon kell...? :(
Jól kitalálták ezek a cégek..., hogy még véletlenül se tudja a beteg kiválasztani a számára megfelelő rendszert...
 

krisz_2011

Aktív tag
Sajnos tényleg elég gyakori a bőrirritáció, ezt a portál részen találtam:
https://diabforum.hu/cikk/gyermekko...lyamatos-glukozerzekelot-viselo-gyermekeknel/
Szia! Hát igen. A probléma, hogy a cikk végkövetkeztetése annyi, hogy előbb-utóbb majdcsak lesznek újabb, kevésbé irritáló ragasztók... Bízzunk benne, de addig is az érintetteknek ez vagy kínszenvedés, vagy egyenesen fel kell adniuk ezeknek a korszerű eszközöknek a használatával. Sajnos tudom, miről beszélek...
 

Albert

Új tag
Sziasztok
Konkrét véleményeket szeretnék olvasni.
Most jó vagy sem?
Megéri megvenni?
Minimálbéren vagyok tehát hatalmas kiadás számomra. Jól értelmezem hogy csak 10 - 12 napig működik?
És utána?
Most akkor ennyi pénzért kapok egy érzékelőt??
Softver hol található?
Androidon működik?
Bocsánat az értetlenségért..
Nem vagyok egy nagy internet és kütyü mágus.
Köszönöm előre is a segítséget.
 
Oldal tetejére